Téma: Joker

gmanarts 2019 okt. 12. - 11:39:51 Előzmény Towner
(47/267)
Ez egyike a kevés józanabb kritikáknak.
Towner 2019 okt. 12. - 09:59:04
(46/267)
10/10
bmv 2019 okt. 11. - 22:49:12 10/10
(45/267)
10/10
bmv 2019 okt. 11. - 21:01:50 10/10
(44/267)
Talán fura, hogy egy vértől csöpögő filmről – ami nálam a „nemszeretem” kategória - azt írom,nekem FILMMŰVÉSZET. Ám ha mégis minden pillanatban leköt, ha mégsem tudom levenni a szemem a vászonról (még a véres jeleneteknél sem), ha folyamatosan dolgozik az agyam a miérteken,ha a film hatása napokig tart…. akkor el kell ismerni: a film készítői mesterei a szakmájuknak!
„Az a legnehezebb, hogy az őrültektől azt várják, normálisan viselkedjenek.” - lehetne ez mottója a filmnek. De mitől őrülnek meg akik normálisak is lehetnének? A kitaszítottságtól,a reménytelenségtől,a segítség megtagadásától,az empátia hiányától.
Sokan leírták már Joaquin Phoenix zseniális alakítását,de hozzá emelném a kiváló operatőri munkát, a képi hatást fokozó/vagy feloldó nagyszerű zenét, és nem utolsó sorban- Rátóti Zoltán tökéletes szinkronját. Számomra ezek együttes hatása teszi felejthetetlenné a Jokert.
10/10
7/10
botta-melinda 2019 okt. 11. - 14:40:53 7/10 Előzmény UncleSam
(43/267)
Egyetértek.
Továbbá, szerintem amit itt előzetesként írnak, az félrevezető. Vártam a gyilkos humort, de sem gyilkos, sem gyiloktalan humor nincs a filmben. Szuperhősök méltó ellenfele sincs. Inkább, hogyan lesz a megalázott beteg emberből öntörvényű bosszúálló, és hogyan lesz a megalázott tömegből egy ilyen figurát felemelő társadalom. Az ígért történelmi visszatekintés is inkább baljós jövőképnek tűnik...
10/10
Egy-Két 2019 okt. 11. - 12:55:27 10/10
(42/267)
Amikor kijött, megnéztem a bemutatót, és azt éreztem hogy egy újabb DC film ami egy középszerű, egyszer nézős film lesz. Aztán a premier napján utána olvastam hogy mennyire fogják lehúzni... Hát nagyot tévedtem! Szinte mindenhol csak jót olvastam róla, úgyhogy nagyon izgatottan ültem be a moziba! Nekem nagyon tetszett! a szinkronhangnak külön taps! az őrült nevetéseknél főleg. ez az a film amit még egyszer megnézek majd a moziban, aztán még egyszer angolul! :)
Ez a film nagyon megosztja a nézőt! Vagy nagyon tetszik neked vagy nagyon nem!
Egy picit lassan indult be az igaz, viszont ez pont beleillik ebbe a filmbe. A rendező nagyon meglepett (a korábbi filmjei miatt: Másnaposok, Cool-túra) milyen profin rendezte meg ezt a sötét, komor filmet. szerintem egy Oscar jelölést ezért ő megérdemelne. A színész teljesítménye is 10/10, a jelölés szerintem nála is minimum. Kíváncsi leszek hogy mernek e ennek a filmnek Oscart adni. Ezeken kívül nekem még a film zenéje volt ami nagyon betalált! Amióta láttam a filmet csak a zenéjét hallgatom amikor tudom! :)
10/10
Slayer_HUN 2019 okt. 10. - 22:25:15 10/10
(41/267)
Ez inkább pszicho-thriller, mintsem krimi-dráma. Viszont az egyik legjobb ebben a műfajban. 2019 eddigi legjobb filmje, magával ragadt minden perce. 10/10
10/10
UncleSam 2019 okt. 10. - 21:20:53 10/10
(40/267)
Először is a film és Joachim alakítása is zseniális.

De:
Elkéne a 18-as karika. Gyerekkel eszébe ne jusson valakinek beülni. Még felnőtt fejjel is megterhelő.
Nem képregény film, aki ilyenre számít, az nagyot fog csalódni.
Ez egy szomorú naturalisztikus jelenetekkel operáló dráma.
Taxisofőr x10.
gmanarts 2019 okt. 10. - 20:15:00
(39/267)
Azért óvatosan ezzel a filmmel, csínján a maximális jelzőkkel. Mert ugyan makulátlanul teljesíti, amit vállal, de az ezzel járó erkölcsi kérdéseket fontos látni. A film ravaszul, Jokeri módon hat.
10/10
csacskazsazsa 2019 okt. 09. - 22:30:39 10/10
(38/267)
Zseniális és nyomasztó érzésekkel bíró film! Nagyon tetszett. 10/10!
10/10
mozi mosbourne 2019 okt. 09. - 20:56:27 10/10
(37/267)
Mintegy válaszként az előző 1 pontos véleményekhez:
Nem könnyű nézni ezt a filmet. Biztos vagyok benne, hogy még sokakban fog csalódást okozni, főleg, ha egy akció- és látványdús Batman-mozi-érzést keresnek. Ez egy dráma, de nem is annyira Joker drámája, hanem a miénk. Akik nap mint nap lenézünk, kigúnyolunk, megbélyegzünk nálunk szerencsétlenebbeket. A piszkálás és a cinizmus: ezek a fájdalom, harag és az agresszió milliónyi apró darabját termelik az emberekben, és ezekből születhetnek a pszichopata szörnyek, mint Joker - aki iránt (legalábbis szerintem) az alkotóknak eszük ágában sem volt szimpátiát kelteni.
Ez a 2 óra egy sötét lélektani utazás. Folyamatosan gondolkodásra és érzésekre késztet. Ha ezt megtagadjuk, akkor "unalmas, semmitmondó szenvedés" lesz az egész.
Óriási élmény - de nem mindenkinek. Gondold meg, mielőtt leülsz megnézni. :)
10/10
1/10
RRenato 2019 okt. 09. - 17:55:07 1/10
(36/267)
Már a trailer sem volt biztato , de a sok pozitiv kritika és vélemény alapján rávettem magam.. Nem sokszor bántam meg ennyire, hogy elmentem moziba... Döbbenet számomra igy utólag ,amiket erről a filmről irnak egyesek... Unalmas, semmitmondó szenvedés az egész... A történet maga is elég gyenge, és egy olyan főszereplő vergődését kell nézni órákig aki iránt egy másodpercnyi szimpátia sincs.. Ez az egész maga sem tudta mi akar lenni. Nem akarom Phoenix érdemeit csorbitani, de egy ilyen gyenge filmből egy átlagostól jobb szineszi alakitás is könnyen ki tud emelkedni. Zseniális film?? Korszakalkoto ?? Minden Oscart neki ?? WTF
GeltonReTarder 2019 okt. 09. - 15:32:49
(35/267)
pirók előttem elég jól összefoglalta, de azért:

vegyes érzések, de alapjában véve tetszett. voltak nagyszerű , de ugyan akkor szörnyen klisés pillanatok is. újítónak semmiképpen sem nevezném. kár hogy a rendező ennyire nem sajnált tömegfilmes
eszközökkel is élni. azért az vicces (mint pl. az "ajtóláncos" jelent is, de nagyon!), hogy egy ennyire
nyomasztó/depresszív/negatív társadalom kritikájú/az erőszakot, mint (egyetlen?) lehetséges megoldást
felmutató film blockbuster legyen. (azért arra kíváncsi lennék, hogy hányan fogják
megvenni/kölcsönözni/újranézni az első megtekintés után, főleg azok közül, akiket alapvetően a hisztérikus média-ajnározás hajt be a mozikba...).
mindent összevetve kellemeset csalódtam a rendezőben, elég jó munkát végzett, ami a rendezést illeti.
Phoenix fantasztikus volt, kihozta a forgatókönyvből amit lehetett (és amit az megengedett neki).
a zene jól aládolgozott a hangulatnak, bár az agyam nem dobtam el tőle, az utóbbi időben jó pár filmben
felbukkan hasonló típus (Hildur Guđnadottir szerzeményeiről beszélek).
örvendetes lenne, ha a film sikere több, okosabb, érettebb, komolyabb hangvételű, magasabb színvonalú, stb. "(anti)szuperhősfilmkarakterdrámának" (ezt a marhaságot... lol) nyitna utat.
6/10
pirók ujjasmuhar 2019 okt. 09. - 11:50:22 6/10
(34/267)
Nekem ellentmondásosak a benyomásaim. Phoenix alakítása valóban elképesztő, ebben nincs vita. És fontos téma az erőszak hatása a kortárs kultárára és társadalomra. Szimpatikus az a törekvés is, hogy az általában egydimenziós képregénykarakterek helyett konfliktusokkal küzdő, hús-vér drámai figurák jelenjenek meg a filmvásznon. Az eddig vígjátékokat rendező Todd Phillips ennyiben meghaladta önmagát. Sajnos azonban Joker eredettörténetként és pszichológiai tanmeseként is erősen döcög. A film traumái és konfliktusai nem magyarázzák a főhős radikális transzformációját. Pusztán attól, hogy felnőttként időnként elagyabugyálják az embert, beteg az anyja és kudarcos az élete, senki nem válik hiperantiszociális szadista gengszterzsenivé (szerintem hasonló okok miatt bukott meg Hannibal Lecter előtörténete is). Valószínűleg ezért szerepelt az eredeti történetben a savbazuhanás, hogy egy mágikus, ám brutális fizikai behatás magyarázatot adjon arra, mitől válik egy korábban érzékeny és morális felnőtt ember gonosszá - ez azonban fikció. A valóságban a személyiség meghatározó struktúrái gyerekkorban alakulnak ki, a pszichopaták és a szociopaták már ebben a korban érzelemmentesek, manipulatívak és erőszakosak (bár utóbbiaknál inkább traumatikus események állnak a háttérben, nem a genetika). Hasonlóképpen zavaró, hogy rengeteg olyan elem van a filmben, amelyeket máshol már láthattunk, Scorsese Taxisofőrjében, a The King of Comedy-ben, a Gépnarancsban, így kiszámítható a történet íve, a szereplők közti dinamika, és nagyon szájbarágós a film mondandója. Röviden: remek színészi alakítással kaptunk egy bizonytalan szavatosságú mozit egy aktuális és fontos témáról. Persze ez még így is fényévekkel jobb mint bármi a Marvel-univerzumból.
9/10
Hungariancorazon 2019 okt. 09. - 01:04:25 9/10
(33/267)
Ezt a Jokert nem tudom elképzelni úgy, hogy egy Batman-nel harcol.
Nem illik hozzá.
Pedig folytatásért kiállt egy ilyen mestermű.
10/10
jmisi31 2019 okt. 08. - 21:39:24 10/10
(32/267)
Akinek ez unalmas es vontatott vagy ppen semmitmondó, az gondolom azt hitte, hogy majd kap egy csimbumcirkusz akcióorgiát a DC-től lassabb történetmeséléssel...
Amikor felkérték Phoenix-et a szerepre, már tudtam, hogy ez teljesen más lesz kiindulva az eddig szerepeiből, de hogy ekkora már-már isteni alakítással rukkoljon elő... ez a film zseniális, tökéletesen felépített karaktertörténet, ami amúgy szinte bármelyikünkkel előfordulhatna a jelenlegi állapotokat tekintve! Nálam ez 10/10, pedig aztán én pont nem vagyok oda a drámákért...
10/10
LidoKáin 2019 okt. 08. - 18:36:14 10/10
(31/267)
Túl vagyok rajta, a felétől alig vártam, hogy vége legyen. Hányingerem volt az utolsó nemtudomhány percben. Vagyis nem, inkább felfordult a gyomrom. Kissé megnyugodtam, hogy ilyen hatással van rám a film, akkor én valószínűleg rendben vagyok.
De Mr. Phoenix?! Ebben már nem vagyok biztos, mint ahogy abban sem, hogy Oscarra kéne jelölni 10 év letöltendő helyett, esetleg kényszergyógykezelésnek alávetni. Na jó, ne legyünk szigorúak. Sosem gondoltam volna (bár viszonylag sok filmet láttam), hogy bárkinek az arca elbír ennyi közelit, vagy nagytotált, premier plánt. Embertelen, ahogy az operatőr és a zeneszerző is. Ez utóbbiról csak annyit, hogy a második zenei betétnél nevet adtam az „együttesnek”: Elhagyott Hajógyár Szimfonikus Zenekar.
A film? Innentől spoilerezek. Az 5. percben (kb, az első „kényszernevetés”) máris együttérzel a főszereplővel, ami – ha jó megfigyelő vagy- el is múlik a 6-ra. Mert igaz, hogy Arthur igazából sír, amikor kényszernevet, és valóban szenved, de Phoenix képes arra is, hogy megmutassa: Jokerben kevesebb jó van, mint Darth Vaderben. Látszik, ahogy Fleck kokettál, incselkedik a démonaival. Időnként enged nekik néhány másodperc kitekintést. Igaz, önmagától nincs ereje ahhoz, hogy felszabadítsa őket és valóban tíz körömmel kapaszkodik a valóságba az emberekkel létrehozott kapcsolódási pontjain, de azt is tudja, hogy csak egy vékony vonal választja el attól, amivé végül válik.
És, hogy mivé válik? Mindenki volt már dühös, talán látta is magát: tükörben, video-felvételen. Én is láttam már magam. Az én haragom, mint egy tóba vetett kő, hullámokat vet: kicsiket, nagyokat. Az övé? Nos, az övén látod ahogy a kő lesüllyed a fenékre és az iszapot is felkavarja. Ahogy lenyeli, és a részévé válik-örökre.
Az a nevetés. Észrevetted mikor változik a minősége és ritkul meg? Amikor ritkábbá válik, az jelzi, hogy Joker a célegyenesben van. Már nem ezek a kényszeres dolgok irányítják. Amikor látod táncolni! Jelzi, hogy már a saját világában létezik. Sikerül neki kiterjeszteni és megélni a saját belső valóságát. Ez a tánc motívum rendkívül hatásos. És igen, vannak eléggé szájbarágós részletek, motívumok is, pl. a lépcső.
Véznasága látszólagos, mivel erejét nem a fizikai valójából nyeri. Ez egyfajta elmélyülés, negatív csí, megtört elméje terméke. És itt valahol (a szerelmi szálon) megmutatja, hogy igazából soha nem is akarta, hogy megmentsék, ezért nem tudok vele együttérezni.
Szóval szorongtam rendesen. Akinek az a kétsége, hogy mennyire illik ez a DC univerzumba? Az eddigi Joker-Batman filmekbe? Véleményem szerint ebből a Jokerből simán megszülethet Jack Nicholson szadista ripacsa, és Heath Ledger szilánkokra hasadt lelkű antikrisztusa is. Bár én arra szavazok, hogy saját jogán tegye talonba mindkettőt, és Phoenix fusson neki még egyszer. Egyszóval nem kell félni, legfeljebb attól, hogy nem eléggé elmélyülten nézzük meg a filmet. Konklúzió? Több is, kevesebb is, mint amit vártam, de egyáltalán nem bántam meg. Szerintem Ledger Jokere ennek a Jokernek a fia.
NEF - NéztemEgyFilmet 2019 okt. 08. - 09:51:03
(30/267)
A KÁOSZ NEM ISTEN! / Videó kritika a filmről, #xfaktor #életünk #vigyázzunkegymásra
https://youtu.be/UYNwZDyRNjM
10/10
soulfly 2019 okt. 07. - 19:11:45 10/10
(29/267)
Kijössz a moziból, s az arcodba másznak az utcai plakátok bábszínházzal, cirkusszal, bohócokkal. Csak nehogy egyszer valódi bohócok jöjjenek, élükön egy Jokerrel.. A film 10/10, s természetesen bombasiker, mert nem "csak én gondolom, hogy egyre őrültebb a világ".
5/10
Bela Lencses 2019 okt. 07. - 16:44:38 5/10
(28/267)
Sajnos a mai színművészet ezzel lett egyenlő:lefogyni csontig és vonaglani másfél órán át.Na,jó ennél picit több,de...Szóval jó lett volna ez a film,ha egy átlagos ,úgymond megkeseredett,szerencsétlen embert kaptunk volna aki kirázza magát ebből és feltámad és a bűnözői világ élére áll.Sajnos a téveszmés,skizofrén vonalat túlzottan erőltették benne,így csak egy "sima" őrültet kapunk,aki aztán Joker lesz.Összeségében a film csalódás.Normális épelméjü ember számára ,már sok.A szublimináris üzenetekről nem is beszélve.