gabroca 2010 nov. 25. - 08:28:30 Előzmény szabinagypal
(4/4)
Az Apokalipszis most c. film nekem is kedvencem, de nem éppen az alapsztori miatt lett nagy. Tehát kár rágódni ezen. Persze a lengyelek csináltak róla dokfilmet, az õ emberük volt. Tehát a film is részrehajló lesz.
szevia 2010 aug. 04. - 19:17:33 Előzmény szabinagypal
(3/4)
Ja. Egyetértek. Egy nagyon izgalmas író. Különlegesek a történetei; benne van,hogy nem csak íróasztal mellett ülve éldegélt /ettõl még persze lehetett volna gyenge író is, de nem lett:-)/
10/10
szabinagypal 2010 febr. 25. - 01:44:48 10/10 Előzmény zemester123
(2/4)
Szidod, szidod itt a szegény bergyicsevi Józef Teodor Konrad Korzeniowskit!
Gondolom, még külön is elkeserít Téged, hogy két elsõrangú filmet is forgattak e mûbõl: Nicolas Roeg A sötétség mélyént (1993), illetve Francis Ford Coppola minden idõk 35. legjobb filmjét, a nyolc Oszkárra jelölt Apokalipszis mostot (1979).
Hogy stílszerû legyek, mindent sötéten látni a vak is elég. Avagy: magyarázd el a halnak, mi a Mount Blanc.
zemester123 2009 nov. 28. - 19:18:12
(1/4)
Volt szerencsém nemrég végigszenvedni a Sötétség mélyén c. mûvét Conradnak, egyre csak vártam, vártam, mikor értem meg, mi itt a tét, minek íródott, mirõl szól, kik a szereplõk - de hiába, a vége éppolyan semmitmondó és üres, mint szinte minden mondata. Kusza, fennhéjázó és nagyotmondó semmi. Akár egy vacak rémfilm, a poén az, hogy meghal az elbeszélõ által ki nem deríthetõ okból csodált Kurtz.
A baj csak az, hogy "az angol irodalom egyik jelentõs mûveként tartják számon". Egyet értek a következõvel: - Everybody has always told me this book was great. Everybody I've ever talked to is an idiot.
Ezért vagyok kíváncsi, ki ez a Conrad.