Téma: Juno

Ford Mustang 2011 júl. 02. - 15:22:57 Előzmény RoKKfish
(154/174)
Etyekwood :D
9/10
RoKKfish 2011 márc. 02. - 23:14:36 9/10
(153/174)
Könnyen lehet magyar vonatkozása. Magyarországon bejegyzett produkciós iroda, forgatási helyszínek, Etyekwood stb... Hangsúlyos magyar alkotói tevékenység lenyomatát nem hiszem, hogy érdemes lenne keresgélni a filmben.
bendermester 2011 márc. 02. - 22:34:08
(152/174)
"színes, feliratos, amerikai-kanadai-magyar vígjáték, 96 perc, 2007"
Elírtak valamit vagy tényleg valami magyar vonatkozása is van?
abgeschminkt 2011 jan. 01. - 09:26:15
(151/174)
Az utóbbi évek egyik legjobb filmje, amit láttam. Vicces, emberi, erõs nõi karakterekkel, érzelmileg okos, megható fordulattal. A forgatókönyv-írónõ dicsérete és elismerése teljesen jogos.
9/10
ShelbyGT0303 2010 dec. 27. - 15:40:58 9/10
(150/174)
Nekem tetszett ez a film. Nem vártam tõle sokat, de kellemesen csalódtam. Egy komoly és megosztó témát vázol tele jó poénokkal. Az egész film könnyed és élvezhetõ.
8/10
csizirita 2010 okt. 11. - 13:22:37 8/10
(149/174)
Nagyon szerettem ezt a filmet.
kgyuri0 2010 okt. 02. - 19:42:17
(148/174)
Ezen a filmen rá tudok jönni, miért nem bírom a “romcom”-okat.
Egyszerûen hazugok, életszerûtlenek, rossz példát adnak, tipikusan AMERIKAIAK.
Például el tudjuk azt képzelni, hogy egy bevásárlóközpontban egy elõrehaladott terhes kislány hasát tapogatja a mozgólépcsõn, vagy akár csak annak közelében akár a barátnõje, akár elé térdelve egy idegen nõ(még ha a történetbõl kifolyólag ilyen közeli kapcsolat alakult is ki köztük)? Szerintem ez nem életszerû, és õszintén szólva nem is vonz egy ilyen fajta világ, amelyben nincs szeméremérzet, elzárkózás, szégyenkezés, elmerülés(igen, akár csak a gondban is). A fõszereplõ kislány meglehetõsen túldimenzionált hevülete, és nagy hangja engem zavart, s úgy érzem, legalább is közvetve ezt a stílust, életstílust propagélják az ilyen típusú filmek, a “romcomok”
Régi dolog, az amerikai társadalmat azzal szokták kritizálni, hogy dívik a “kíp szmájling”, ez nem ilyen egyszerû, legalább is azóta rárakódott egy nagy rakás következmény és bonyodalom, az erõltetett és nem ritkán erõszakos önbizalom, sõt önteltség, a hangoskodás, “túlpörgés”. Nem fogadom el, hogy ezek helyettesíthetik a belsõ világot, az önreflexiót, ami végül is megkülönbözteti az embert a növényvilágtól.
Saját tapasztalatom azt mutatja különben, hogy Amerikában is ritkaság az ilyen,ott is megvan a többségben az "egészséges szorongás", ez az egész agresszív "kultúra" ott is csak ostromolja az egyéneket. De közben milyen rossz képet festenek az ilyenek az ameikai mentalitásról!
Swarm1 2010 szept. 17. - 22:20:00
(147/174)
Nem fogalmaztál érthetõen. Persze lehet az én saram is.
Swarm1 2010 szept. 17. - 09:56:54
(146/174)
Jupiter Zeusz és Héra Juno, de mindegy. Csak az egyik görög a másik római! Amúgy a film elképesztõen szerethetõ és szórakoztató.
7/10
Sadenal 2010 júl. 30. - 22:33:37 7/10
(145/174)
Szeretni való film. Egyszerre szórakoztat de el is mélyít.....Ellen Page korához képest kiemelkedõen teljesít és megérdemelt a nomination.

7/10
Charles Foster Kane 2010 júl. 19. - 23:29:16 Előzmény Cseby
(144/174)
Én azt hiszem az volt a baj, hogy a kocsiban sírós jelenet nem volt annyira "jelentõs", hogy mindenkihez kellõképpen eljusson.

Mert ugye abban a jelenetben "esik le az álarc". Kijön minden feszültség, lehet látni, hogy belül bizonytalan, fél és még egyedül is van. De aki ilyen, az ezt legkevésbé sem szeretné mások felé mutatni. Ezért vagy kifestik az arcukat falfehérre, és õk lesznek a halál angyalai, vagy látványosan úgy tesznek, mintha köpnének mindenre. De azért tudjuk, hogy amikor egyedül vannak, akkor sírnak.
Charles Foster Kane 2010 júl. 19. - 23:24:22
(143/174)
Megint megnéztem a filmet, és még mindig kevésnek tartom a Juno és a srác elõéletét, de egyszerûen nem értem, hogy tudtam rajta elsõre berzenkedni. Elképesztõen tartalmas, és szórakoztató. Olyan történet, amit egyszer ír meg az ember egy életben, mert amikor végre rájön, hogyan is mûködik az írás, kiír magából mindent, ami addig felgyülemlett benne. Ezt soha senki nem fogja "profizmussal" pótolni.

Az ilyen történetek sokkal varázslatosabbak, mint tökéletesek - és ez így van jól. 10/9-es filmként is mélyebb nyomot hagy bennem, mint a legtöbb vérprofin összehozott sztori.
9/10
luppe 2010 júl. 18. - 13:09:46 9/10
(142/174)
Nekem tetszett, jó filmnek tartom!
Valóban nem az a tipikus "jajj terhes lettem 16 évesen" film, és ez nagyon tetszik benne! Juno elfogadja, hogy terhes, nem lesz depressziós, nem akar eltûnni a föld színérõl - még ha néha úgy is érzi, hogy egyszerûbb lenne -, megtalálja ezt a megoldást, ami neki és a születendõ babának is legjobb, és ebben a szülei támogatják!
Tetszett a film felfogása és tetszett Juno különc egyénisége is!
Cseby 2010 jún. 24. - 09:12:18
(141/174)
Én 18 évesen szültem a kisfiamat, ezért nagyjából át tudtam érezni a fiatal állapotos lány szerepét. Szerintem hiteles, jó film. Attól még, hogy nem tanácsos fiatalon teherbe esni, nem szükséksges a lánynak pánikba esni vagy a szülõknek dühösnek, elutasítónak lenni. Az már semmire sem megoldás. Véleményem szerint amerikában amúgy is nyitottabbak az ilyesmi felé (mtv: Várandós tinik c. mûsor) és szerintem ott ez a !!nagyjából!! helyes hozzáállás. Juno az elején tényleg laza volt de ha jobban belegondolunk talán csak a látszat a lazaság mert belül totál bizonytalan. Nekem legalábbis ez jött le. De legalább nem az ment az egész film alatt hogy: ,,Jajjsegítségterhesvagyokjajjmittegyek". Akkor elvesztette volna a hatásosságát. Lehet akkor jobban szimpatizálnának sokan Junoval, ugyebár õ csinálta, igya meg a levét. De szerintem így sokkal jobban átjön a film mondanivalója. Lehet elenvéleményezni kiváncsi vagyok a véleményekre!
A film nekem: 9/10
6/10
tyllax 2010 jún. 11. - 20:39:11 6/10
(140/174)
Az én 13 éves fiam miért értelmesebb, mint az amcsi filmekben látott 16-18 éves tinik többsége?
Ez egy buta tiniknek készült propaganda film, ha már a baj megtörtént.
(mert ugye a 21sz-ban ezt meg is lehet elõzni, ha kicsit is felvilágosítjuk a gyermekünket ebben a témában, de akkor nem lenne film)

A szülõkrõl: nekem nem tetszettek, túl lazák voltak.
Ha kivágod a gyereket emiatt, ha úvöltözöl vele emiatt, az is ugyanaz, mint amikor a kedvesen elutasítod a leendõ gyerekét és mindent ráhagysz. Az ugyanúgy a nem törödés jele.

Ajánlom az Life Unexpected címû sorozat megtekintését, ahol rájön az anyuka, mit vesztett el, mikor 16 év múlva újra az anyja lehet 16 éves korában szült és elhagyott gyermekének.
valkover 2010 máj. 30. - 10:04:20
(139/174)
Spoiler-t is tartalmaz!

A film elég érdekes volt, Juno személyiséges eléggé ellentétes volt és talán pont ettõl adta hitelesen hogy egy 16 éves tinilány. Eleinte túl flegma túl laza, oylan mintha nem is tudná mit akar, de közben elég komoly döntést hoz, ami valahol elég jó döntésnek bizonyul. Ahogy gömbölyödik a hasa azt hiszem úgy kezd el Juno is egyre inkább éretten viselkedni. A szülõi hozzáállás hát... Nem tudom hogy vannak e ilyen embrek akik tényleg ilyen lazán fogadnák, de tény hogy ezzel csak segítették a lányukat.
Eleinte biztos voltam benne hogy valami Vanessaval van, mámint probléma, sokáig vártam hogy na majd kiderül vlm. De még sem õ lett az aki negatív szereplõvé lett, hanem a férje.
Tény hogy ez egy elég jó megoláds volt, felnõttes is mondhatni, hogy ha már terhes nem veteti el, hanem olyannak adja a gyermeket akinek ezzel boldogságot is ad. Másrészrõl meg barimra nem volt felnõttes egyáltalán teherbe esni...

Tehát elég érdekes film volt, egyzser mindenképp megnézésre ajánlott.
9/10
boszme 2010 máj. 24. - 03:32:14 9/10
(138/174)
Nekem kifejezetten tetszett. 10/9
Rika 2010 márc. 30. - 01:38:58
(137/174)
Jáájjj, kéne valamit szednem, nem emlékszem írtam-e már ide valamit a filmrõl, és ha igen, mit.
Már régóta meg akartam nézni, ehhez képest nem ragadt meg annyira, talán csak nem a megfelelõ hangulatban voltam. A végét azért nagyon eltalálták.
Rika 2010 márc. 30. - 01:36:30 Előzmény Kaily
(136/174)
Sosem az számít, hogy ki volt az elsõ, hanem, hogy melyik verzió lesz a híresebb, az elterjedtebb.
Amiket felsoroltál, azok még nem is annyira az ázsiai filmmûvészethez tartoznak, legtöbbjük csak egy jó ötlet köré épült szórakoztató film. Ha egy film a velejéig jó, és nem az ötlet, hanem a hangulat, a szereplõk miatt, azt nem lehet egyszerûen lekopírozni.
Hidd el, az 'amerikaiak' nem fosztják meg Ázsiát semmitõl. Ha összvissz ennyi kincse lenne, na akkor lenne bajban.
Hörcsögg 2010 márc. 30. - 01:09:17
(135/174)
Jó a film, 10/8.