9/10
zsotya010 2015 jún. 14. - 08:53:35 9/10
(179/399)
*** spoiler ***
Többen írtátok hibának, hogy a T-Rex, ha egy terepjárót is le tud futni, akkor a nõ hogy futotta le a végén, a jelenet ugyanaz volt mint az elsõ részben, csak ott Malcolm kezében volt a fényjelzõ. Akkor most kérdem én:

Hogy jutott el Malcolm a budiig, vagy õ is le tudta futni a Rexet?

Vagy a Rex nem is futott, csak sétált mögötte és a fényjelzõre koncentrált, nem pedig az emberekre. A nõ ott feküdt a T-Rex lábainál, mikor a fényjelzõt rádobta a Hibridre, de nyugi, ha nem lett volna ott a Hibrid megkajálta volna Clairt is, az elsõ részben meg, ha nem lett volna ott a budi, megkajálta volna Malcolmot is.
Guatrau 2015 jún. 14. - 02:14:31
(178/399)
Elment... Gyerekeknek, kamaszoknak, tökéletes szórakozás, a harminc plusz korosztálynak, max moziban egyszer, a nosztalgia miatt.
Az utolsó pár jelenetnél, már vártam, hogy mikor tûnik fel Godzilla!? Nem viccelek. Ha már lúd, legyen kövér. A következõ részbe, berakhatnának pár Predatort, és Xenomorphot is a fináléba.

Pozitívum: Látvány.
Negatívum: Igazán feliratozhatták volna, hogy mirõl dumálnak a gyíkok!? (...)

10/6
9/10
jmisi31 2015 jún. 14. - 01:30:30 9/10
(177/399)
Jó volt ez úgy, ahogy volt...
Az elsõ szintjét egyik sem tudta megütni, ahogy ez sem, de jobb volt, mint a 2. és 3. rész.
Ahogy a folytatásokat nézem ebben az évben, eddig a Mad Max tudta egyedül megütni igazán a kellõ szintet... remélem Terminátor rámcáfol!
Az elsõ Jurassic Park 10/10 volt anno, ez simán 9/10!!!
Garantált szórakozás!!!
8/10
László Km Kármán 2015 jún. 14. - 00:40:01 8/10
(176/399)
nekem is nagyon tetszett, sokkal sokkal rosszabbra gondoltam mikor az elõzetest láttam, meg gyengébbre,mi most néztük meg 3d!dx ben, hát az pont semmit nem ért.. de maga a filmélmény nagyon jó, vannak nosztalgikus hangulatai, visszatekintései a zenéi... :)))) de volt ami nagyon nem tetszett Spoiler: a Végén a csajszi kiengedi a T rex et. és lefutja ??? oké hogy ösztönözve volt de nahh az elsõ részben rexi lefutott egy jippet... aztán a T rex meg a raptor összefognak hogy legyõzzék, aztán meg bólintanak egymásnak elégedetten és kalap kabát ki jobbra ki balra ??
a vizi szörny meg jól volt lakva, meg volt az aznapi etetés... plusz be turt egy dínómadarat meg az aszisztens csajt de azért még kivetõdik a partra ??? honnan tudta hogy ott vannak vagy miért ??? meg miböl van az a dínó hogy oldalba lövik aknavetõvel azt meg sem érzi... meg hogy mit keres itt ez a dínó ( a 2. részben mondják hogy szorna sziget a park csak a kiállítási darabok vannak ott nem ott születnek hanem a b helyszínen, nem vágom szigetek neveit.. de a 3 ban pl a tarajos nagydíno mondták hogy nem is volt az állatok listáján..) mit keresett ezen a szigeten ?? hisz még ott a másik 4 ( mert 5 halálnak hívták azt a szigetcsoportot) meg ami nem tetszett, de nem hiba hogy a szponzorok nagyon erõsen ott vannak a filmben a merci és a samsung :D de maga az egész filmet nézve tetszett , a poénok az utálások a köpködõs holo dínó a hemondszobor a retropóló nagyon ott van hangulatilag az egész :)))) nálam 8 pontos, többször is nézhetõ :) a legnagyobb az egész filmben a " bocs de van barátom" én ott sírtam xddd :D
Piny�1444 2015 jún. 13. - 22:55:56
(175/399)
Nem tudom! Szeretem a Jurassic-os filmeket, de ez elég gyengére sikerült! Persze: látvány rendbe, színészek összességében elmegy, egy-két poén is van benne, de a sok bosszantó apróság miatt volt olyan pillanat, h azt hittem kijövök a moziból (pl.: miért kell golyóálló mellényben üldözni a mutáns dínót? vagy: az egésznek a komolyságát vette el, h a végén a T-rex meg a v-raptor együtt küzdöttek - kicsit féltem h végül leülnek pirospacsizni és elszívnak egy jobbféle szivart is). Nem tetszett a story sem, sokszor úgy éreztem, hogy feljavították a korábbi verziókat, kicsit összerázták, digitalizálták, újracsomagolták és kiadták újra.
Összességében egyszer nézhetõ, de én nem adnék rá 7-nél többet!
9/10
zsotya010 2015 jún. 13. - 21:09:03 9/10
(174/399)
Biztos vagyok benne, hogy minden nem volt CGI, az Indominus Rex részlegét úgy tudom megépítették, forgattak terepen is és szerintem láttam olyan képet, amin volt raptor makett és T-Rex fej életnagyságban gépen. Majd pontosan akkor, ha jön lemezeken, majd kiderül, mennyi is volt ebbõl valós dolog.

A harmadik résznél hogyne lett volna már jobb, ott a történet se volt tényleg egy nagy eresztés, egy gyereket keresgetni, aki már 8 hónapja eltûnt és mikor megtalálják kijutni. És sok volt benne a bolyongás, meg a felesleges rizsa. Jó mikor leszálltak a szigetre ott valóban kaptunk egy nagyon jó kis 20 percet, aztán az egész film nem tudta már felülmúlni azt a 20 percet, még a vége sem. Sam Neil megöregedett bele, Billy még elment, de a többi karakter töltelék volt. A dinócsatákat emg nyilván nem lehet kivitelezni makettekkel, meg életnagyságú részben robotkarokkal.

Szal jó, hogy Spielberg csak producer volt, de nem hiszem, hogy szó nélkül hagyta volna, hogy mindent CGI-vel oldanak meg. Meg egyébként egy negyedik részrõl beszélünk, ami már sajnos a legtöbb szériában egy rakat f*s szokott lenni, ez meg közel se volt az.
9/10
Bigpapa 2015 jún. 13. - 18:15:00 9/10
(173/399)
Kinek? :D

Az elsõ részét végigtekergetve neten néztem meg, a második már ennyire se izgatott fel. De a filmes kultúrához hozzá tartozik, hogy egy ilyen hatalmas húzónevet,mint a Jurassic Park, nem bízunk 4 idiótára, amibõl az egyiknek ez az elsõ igazi filmje,mint rendezõ. És senki ne mondja nekem, hogy egy majmok bolygója már etalon, ami az egekig magasztal egy forgatókönyvírót. Ezt is vagy a Spielbergnek, vagy a harmadik részt jegyzõ, Joe Johnston-nak kellett volna rendeznie, aki Az Amerika kapitány: az elsõ bosszúálló-t is rendezte. Rutinosak, odafigyelnek a részletekre.
10/10
CsopiStudio 2015 jún. 13. - 12:14:15 10/10
(172/399)
TETSZETT!!
Én igazából nem vártam sokat nagy CGI dínókat meg egy pörgõs szórakoztató 2 órát.
És meg is kaptam!Vegyük példának a tavalyi Godzillát na én itt kaptam meg a film végén(aki látta az tudja mirõl beszélek aki meg nem annak nem mondom el mert nézze meg)azt a szörnyharcot azt a monumentalitást.Pörgõsek a dialógusok általában bár néha kicsit leül a film de még ez se túl zavaró.
Ja meg nekem nagyon tetszett hogy utaltak az elsõ filmre(az elsõ parkra)
Yodamest 2015 jún. 13. - 08:39:18
(171/399)
Jó volt ez, vártam már nagyon. Mindenképp moziban nézõs, de nem szabad olyan komolyan venni mint az elõzõ részeket. Blockbuster movie lett ez, sok jelenet komolytalan benne sajnos. Én inkább az 1. 2. rész komolyságát preferálom, ráadásul itt a dinók sem voltak olyan jól megcsinálva, mint mondjuk az 1. részben.
Ezzel együtt a mai felhozatalban egy nagyon jó film, de a régebbi részekhez képest visszalépés, mind történetben, mind látványban.
9/10
zsotya010 2015 jún. 12. - 23:06:26 9/10
(170/399)
Spoiler

Azért a végén a raptor nélkül a T-Rex megint megpusztult volna, és szerintem mindenki kellõen elfáradt, minek estek volna egymásnak, inkább elvonultak, szerintem jó volt az úgy! Kb. ezt vártam tõle, hogy a végén a T-Rex összecsap és nyer és végül is ezzel lett vége, visszakerült a logóba.

Spoiler vége

Ami CGI volt benne, arra adtak, tehát rendesen meg lett csinálva, nem B kategóriásan kinézõ állatokat kapunk bele, de tény, hogy az épített jobb, de mostanában erre nem költenek annyit. Azért nem 12-es volt a korhatár szerintem, voltak benne kicsit erõsebb jelenetek. Pratt jó volt, elvitte a filmet a nõvel. Az Ingenes ipse nem tetszett, Ludlow sokkal jobb volt az Elveszett világban minden szemszögbõl nézve, talán ez a karakter volt egyedül nekem nem tetszõ. A Sztori egész érdekes volt, nosztalgia van benne, teljesen jó, az eredeti zenéjét visszakapjuk több ízben, látvány rendben van. Folytatás nem biztos, hogy kellene belõle, ez gí rendben volt, nem rontotta a színvonalat 4. film létére, a 3. résznél véleményem szerint jobban sikerült, úgyhogy, ha a négy filmet értékelnem kellene, akkor az így fest, egyébként moziban nézõs:

1. rész: 10
2. rész: 10
3. rész: 8
4. rész: 9
shoc 2015 jún. 12. - 22:05:07
(169/399)
ha szereted a látványt, és a dinókat nézd meg.
mozis programnak ideális, egy meleg nyári napon.

egy kicsit naiv lett (vagy mi lettünk öregebbek), de ha nem vársz nagy sztorit, és nem nézted meg ezerszer a trailert, szórakozni fogsz.
5/10
Tolkien 2015 jún. 12. - 22:04:21 5/10
(168/399)
Spoiler!!!!!

Nagyon szeretem a Jurassic Parkos filmeket, ez is nagyon látványos volt. Az utolsó jeleneten, amiben a dinoszauruszok küzdenek, és bekapocsolódik a 3. harcostárs...hát, az komikus volt. Amit nem értettem, miért kellett körömcipõben végigsprintelni a parkot, és még lefutni egy Tirannoszaurus Rex-et, nem semmi teljesítmény. :D :D :D
10/10
Zxey9m 2015 jún. 12. - 21:42:09 10/10 Előzmény CrazySpice
(167/399)
Elég egyszerû volt ez az utolsó megjegyzésed...
9/10
mro26 2015 jún. 12. - 21:19:36 9/10
(166/399)
A 3.résztõl bõven jobb. Látvány az jó, szerintem érdemes ezt moziban nézni ;)
Mira87 2015 jún. 12. - 21:06:19
(165/399)
Jövõhétre terveztem, hogy megnézem moziban, de most kicsit hezitálok. Olvastam sokat róla, és most inkább arra hajlok, hogy nem adok ki pénzt érte. Vélemények?

megj.: nekem az elsõ két rész az abszolút favorit.
abisztriczky 2015 jún. 12. - 20:21:06
(164/399)
A 2. részben volt egy oltári "hasonló" mondat, amin jót rötyögtem: "Na vigyük arrébb ezt a mozgó büfét!"
shoc 2015 jún. 12. - 20:15:33
(163/399)
"a hamburgert hagyom elsétálni."
b***eg de jó duma! :)
9/10
Bigpapa 2015 jún. 12. - 20:00:31 9/10 Előzmény Charlie Sheen
(162/399)
Egyetértek a spoileres résszel...azon én is néztem, ahogy:


SPOILER

lassított felvétellel befut jobbról a képbe kék és jelzi, hogy támadni fog :D :D a Trex és kék összenézését nem értem, mert kb. olyan,mint ha én rákacsintanék a hamburgeremre és hagynám elmenni :D


spoiler vége

Az tény, hogy senkiért sem izgultunk, az elsõ 3 részen még most is izgulok, mert pl. amikor a második részben, trex papa és mama lökdösik le a kamiont a szikláról, vagy amikor a csaj mellett beszagol a trex a sátorba, fõleg, hogy épített makett....na az befosató :) Sajnos a forgatókönyv is egy fos,hiszen a 4 forgatókönyvírónak SEMMI értékelhetõ munkája nincs, 3-an a Majmok bolygója fosságon dolgoztak. Köszi!
De a hab a tortán a rendezõ/forgatókönyvíró, Colin Trevorrow, akinek ez az elsõ filmje (nagyfilmje). Nem értem, hogy egy olyan rendezõ/producer/forgatókönyvíró géniusz,mint Spielberg, hogy baszhatta ezt így el, hogy ezeknek a nímandoknak adta a JW-öt?

Esküszöm, ha innen összeszedünk 4 jura rajongót, akik kockásra nézték az elsõ 3 részt, jobb forgatókönyvet hoztak volna össze,mint ez.
9/10
Bigpapa 2015 jún. 12. - 19:45:49 9/10
(161/399)
de, 7-est akartam adni neki, de már a csillagoknál véletlenül 9-est adtam, nem akartam segget csinálni a számból. De sajna tényleg csak 7-es :(
shoc 2015 jún. 12. - 16:24:18 Előzmény Charlie Sheen
(160/399)
köszi a választ.
a spoileres részen nagyot nevettem.
muhaaaahhaaahha!!!

spoiler:
cgi trex visszafordul, rakacsint a raptorra, az mág ránéz a csávóra, majd mindenki elmegy a naplementebe.
már az is belefért volna, ha megszólalnak. "ez remek csapatmunka volt Owen" "igaz hogy akkor vagyok mint egy lakópark, de nekem a becsületes, keménylegény motorozós ember lesz mindig az alfa" vagy ilyesmi.