Téma: Kaméleon

9/10
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 13:28:11 9/10
(212/532)
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 10:31:51 9/10
(211/532)
Szerintem meg nem így van.
Én nem vesztettem elé a fonalat,nem lett túl bonyolult,sõt!
Nagyonis tetszett ez a sok fordulat.
Temeg okoskodsz itt,mint egy gagyi kritikus nulla háttértudással...
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 08:41:32 9/10
(210/532)
Fordulatos,izgalmas,elgondolkodtató!
Izgalmas,vicces és drámai egyben! Nagyonjó!
Ajánlom mindenkinek!
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 08:07:16 9/10
(209/532)
Tegnap néztem meg, az utóbbi idõk legjobb magyar filmje!
Emelem kalapomat Goda Krisztina és a film többi készítõje elõtt!
Bigpapa 2008 dec. 22. - 00:47:16
(208/532)
Szerintem is...halál Gaskóra :)))))))))))))))))aztán lehet világbéke :))
7/10
offtopic
Obránszky Ármin 2008 dec. 21. - 19:50:26 7/10 Előzmény Bigpapa
(207/532)
Tényleg kár ezt ragoznunk! A hepciáskodásomat meg fogd a MÁVra (van is benne némi szerepe)! :-)
"Világbéke!" :-)
offtopic
Bigpapa 2008 dec. 21. - 15:57:04 Előzmény Obránszky Ármin
(206/532)
Mivel engem néztél ki magadnak, hogy csak beleköss valamibe, most nézzünk téged :))))
"Ennek analógiájára te bármikor képes vagy hitelesen megformálni egy heteroszexuális férfit pusztán azért, mert te az vagy. Kételkedem ebben."
Pedig, mivel heteroként élem az életem,hódítom a nõt, elcsábítom, leveszem a lábáról, apró figyelmességekkel halmozom el, nagy valószínûséggel hitelesebben formálnék meg egy hetero férfit, mint egy meleg pasi. Viszont meleg pasit nem tudnék hitelesen játszani. Persze egy pontig talán. De a csókjelenet, a símogatás, a tánc...az már Túl a barátságon! :))))))))))

"Ha én hegymászó lennék, tuti hitelesen adnám elõ a Cliffhanger-t"
Na itt adta be logikai szempontból végleg a kulcsot a hozzászólásodnak ez a része! Tudtommal Kulka színész, nem orvos. A szexuális beállítottságot indokolatlan párhuzamba állítani a foglalkozással."
Pont ez az!Kulka lassan 22 éve orvost játszik, most pedig egy orvosnak a hangja.Gyakorlatilag nála hitelesebben orvost játszani kevesen tudnak. Az pedig, hogy meleg, hozza a másik felét, hogy a meleg orvosnak is hiteles. Lehet, hogy ez sérti a kis lelkedet, de ettõl még tény.
Én öt évig szolgáltam egy külföldi hadseregben.Kemény volt, nem ilyen fos,mint az itthoni.Ha arról forgatnának filmet, hitelesen játszanám, hiszen minden pillanatát átéltem, a bõrömön tapasztaltam.
Nem véletlen, hogy azért jobbak azok a filmek Vietnámról, ahol olyanok mûködnek közre, akik harcoltak ott és nem csak a TV-ben látták, otthon a kanapéról.

"Neki nem volt nehéz megcsókolnia Ervint."
Aligha hiszem, hogy valaki csak azért, mert meleg az összes férfira gerjed. Azt hiszem, tudnál olyan nõt mutatni, akit nehezemre esne megcsókolni... :-)"
Egy filmben, vegyük ezt, nem egy 70 éves nénikét kéne lekapnod, hanem egy max 40-es hölgyet. Ha hetero vagy, a csókjelenet nem esik nehezedre, hiszen legalább 10x már csókoltál meg nõt :))))) Kulka pedig legalább ennyiszer smárolt le pasit. Ergo tapasztalat megint!

"Konklúzió: Kulka nem azért formálta meg ennyire hitelesen Marton doktort, mert történetesen õ is meleg, hanem azért, mert remek színész!"
Jah, és nem mellesleg meleg. Melegen, jó színészként, ennyi orvosi szereppel a háta mögött nem nehéz orvost játszani.
Ha jó szerepben akarod látni Kulkát, ajánlom neked a Hat hét, hat tánc címû darabot, amiben Vári Éva partnere és szintén egy meleg férfit játszik.Mind a ketten zseniálisak benne.

Világbéke! :)))))))
7/10
kambekk 2008 dec. 21. - 11:43:02 7/10
(205/532)
Nem szabad ezeken a kérdéseken megsértõdni - se melegnek, se hidegnek. Kulka jó volt, ez tény. Hogy homoszexuális, az csak egy plusz adalék.
7/10
Obránszky Ármin 2008 dec. 21. - 11:31:46 7/10
(204/532)
Nem errõl szólt a hozzászólásom! Persze, hogy helyzeti elõnyben van, de nem szükségszerû, hogy egy homoszexuális jobban formál meg egy homoszexuálist, mint egy heteroszexuális. Pl. Michael C. Hall (Sírhant Mûvek) sokkal, de sokkal hitelesebb volt Kulkánál is, pedig legjobb tudomásom szerint nem meleg.
Amúgy, ha meleg lennék, akkor kimondottan sértõnek találnám a hozzászólásodat! Nem gondolom, h nekik más lenne a "logikájuk", vagy a "lelkük". Viszont abból a szempontból tényleg szerencsés, h õ meleg, h nem valami megfejtésre váró csodabogarat ért meleg alatt, hanem valakit, akinek a nemi identitása más, de amúgy teljesen normális, szokványos ember. Éppen ezért hiteles tud lenni, nem karikatúra.
7/10
kambekk 2008 dec. 21. - 11:10:50 7/10 Előzmény Obránszky Ármin
(203/532)
Ne mondd már, hogy egy homoszexuális színész nem játszik hitelesebben egy homoszexuális karaktert, mintha csak heteroszexuális lenne. Hiszen õ magánemberként is abban a közegben él, ismeri a logikájukat, a lelküket, a modorosságukat, a lelkesedésüket vagy épp a düheiket. Ha másért nem, hát ezért tudott hiteles lenni ebben a szerepben Kulka.
6/10
Dyrtyho 2008 dec. 20. - 23:05:16 6/10
(202/532)
Jó filmnek jó film,mindenki elég jól játszotta a szerepét,nekem személy szerint tetszett a film,az én részemrõl egyszer-kétszer nézhetõs film,szerintem ennél már csak a Valami Amerika II a jobb film !!

*********SPOILER********************

Jól láttam,hogy a használt autós forma a Törköly Levente volt,vagy csak egy olyan valakit láttam aki hasonlít rá ??? Valaki erösitse már meg a kijelentésemet !!!

********SPOILER VÉGE**************************
7/10
Obránszky Ármin 2008 dec. 20. - 18:28:38 7/10 Előzmény Bigpapa
(201/532)
SPOILER, bár aligha okoz bárkinek is meglepetést az, amirõl szó van:

"Kulka pedig azért hiteles,mert csak önmagát adta."
Nem logikus az, amit írsz! Ennek analógiájára te bármikor képes vagy hitelesen megformálni egy heteroszexuális férfit pusztán azért, mert te az vagy. Kételkedem ebben.
"Ha én hegymászó lennék, tuti hitelesen adnám elõ a Cliffhanger-t"
Na itt adta be logikai szempontból végleg a kulcsot a hozzászólásodnak ez a része! Tudtommal Kulka színész, nem orvos. A szexuális beállítottságot indokolatlan párhuzamba állítani a foglalkozással.
"Neki nem volt nehéz megcsókolnia Ervint."
Aligha hiszem, hogy valaki csak azért, mert meleg az összes férfira gerjed. Azt hiszem, tudnál olyan nõt mutatni, akit nehezemre esne megcsókolni... :-)
"Számomra a film egyetlen hiteles alakítása Ervin WC-s rókája volt!Az szívbõl jöhetett."
Nem hiszem, hogy a csókra sor került. Ne higgy el mindent, amit a képernyõn látsz! :-)

Konklúzió: Kulka nem azért formálta meg ennyire hitelesen Marton doktort, mert történetesen õ is meleg, hanem azért, mert remek színész! Bevallom, én semmiféle komoly tehetséget igénylõ produkcióban nem láttam ezidáig, így váratlanul ért, amit láttam.
oreglue 2008 dec. 20. - 18:15:54
(200/532)
Zseniális Magyar Alkotás! Remek a film pszichológiája, a fordulatok, a feszültségkeltés. színészek szintén remekek. 10-es film nálam.
bambina 2008 dec. 20. - 15:16:53
(199/532)
Furcsa, nekem pont az volt az érzésem, hogy a színészek nagyjából hozták, amit kell (különösen Kulka, tõle télleg kirázott a hideg, és valószínûleg ez volt a cél), és a film "mondanivalójának" is látom értelmét. De közben meg majdnem kijöttem, nagyon nem bírtam elviselni az egésznek a légkörét, undorodtam ettõl az embertõl (mmint a fõszereplõtõl).. Na mindegy, szerintem nagyon rossz volt : )

u.i. viszont Nagy Ervinnek is olyan jó a hangja, mint Kautzkynak!!
Bigpapa 2008 dec. 20. - 00:04:17
(198/532)
A két fõszereplõben a két srácot értettem, nem Hámori Gabriellát, bár annyira õ sem jön be ,mint nõ. Ízlések és pofonok :))
Így egy héttel a megtekintése után én is úgy gondolom, hogy kifejezetten rossz színészeket (rosszul megválasztott emberek) láthattunk olyan szerepben, amit egy picit felkészültebb, tapasztaltabb, ill.jobb színész hitelesen és zseniálisan játszott volna el.
Pl.a Nagy Ervin féle figurának kifejezetten lazának, sármosnak lehengerlõnek kellett volna lennie. Ehhez képest sárm és elegancia annyi volt benne, mint egy Hajdú mosógépben,mert sikerült egy 150eFt os öltönyhöz fehér tornacipõt felvennie! :))))))
*********Spoiler*****************
Kulka pedig azért hiteles,mert csak önmagát adta. Ha én hegymászó lennék, tuti hitelesen adnám elõ a Cliffhanger-t :)))))))))))))))))))))))) Neki nem volt nehéz megcsókolnia Ervint. Számomra a film egyetlen hiteles alakítása Ervin WC-s rókája volt!:)))))))) az szívbõl jöhetett. :DD
7/10
Obránszky Ármin 2008 dec. 19. - 21:05:06 7/10 Előzmény Bigpapa
(197/532)
"Csupa ronda ember volt a filmben.A nõk ,akiket elcsábított, a két fõszereplõ, a mellékszereplõk,mind rondák voltak."

Hát ez erõsen véleményes. Például, szerintem, Hámori Gabriella Marozsán Erika után/mellett a legszebb magyar színésznõ és összehasonlíthatatlanul jobban bejön, mint a Baywatchban szaladgáló teljesen mûanyag cicababák. Más kérdés, hogy játékban annyival nem múlja felül õket.
Egyébként a film Achilles-sarka, véleményem szerint, éppen az volt, hogy az egyébként jól összerakott filmhez nem sikerült olyan színészeket találni, akik végig hitelesek tudnak maradni. Talán Kulkát éreztem a legjobbnak, ledöbbentem, de messze õ vitte a vászonra a legtöbb szenvedélyt, a Hámori-Nagy kettõs jeleneteinél viszont sokszor annyira bevonták a nézõt az alkotók, h rá hárult a feladat, h elképzelje azt. László Zsoltnak, Trill Zsoltnak és Nagy Ervinnek is voltak egyébként erõs momentumai.
Goda Krisztina pedig lassan leszögezhetõ, olyan rendezõ, akinek a filmjeire nem lutri jegyet váltani. A Kaméleon izgalmas, szellemes, jól kivitelezett, hazai mércével mérve látványos, igényes munka.
Ja és Csányi... :-)))))))
macy55 2008 dec. 19. - 18:27:12 Előzmény KAMÉLEON FILM
(196/532)
imádom
10/10
marteeka 2008 dec. 19. - 15:54:12 10/10 Előzmény juditpanda
(195/532)
Valóban sok reklám volt, de például engem sem zavart. Ebben élünk, tényleg jobb így, mint "Újság" nevû újságot olvasni... :)
Mellesleg egy magyar film költségvetését nyilván kénytelenek promóból megoldani. Konkrét és visszatérõ reklám volt pl. az Audi a filmben, de láthattunk az utcán is épületreklámokat bõven.
10/10
marteeka 2008 dec. 19. - 15:50:10 10/10 Előzmény Bigpapa
(194/532)
Nem tudom konkrétan melyik filmre gondolhatsz, de többek között például a Fülke dolgoz fel hasonló témát. Ott a hazug májer gyereket állítják sarokba, bár a pénzét nem szedik ki tõle, de a *bûnöselnyeriméltójutalmát* szindróma ott is fennáll.
Csuvatka 2008 dec. 18. - 23:24:29 Előzmény Renegát 2008
(193/532)
ápropó õk mindenki barátai...te is megkérdezheted:)