Téma: Kaméleon

9/10
CsengoZoli 2008 dec. 30. - 01:37:50 9/10
(232/532)
Lehet csak átsiklottam rajta,véletlenül nem vettem észre,de megmutatnád hol volt a hozzászólásodban a link vagy az idézet ahol a rendezõ vagy a producer próbálja mûvészfilmként beállítani?
Ki állította (rajtad kívül),hogy ezt mûvészfilmnek szánták?

"Válasz: És itt felmerül a kérdés: mi számít személyeskedésnek"
-Tudom jól,hogy én személyeskedtem,csak szerettem volna felhívni becses figyelmedet,hogy te is!

"ÉS hol szerepel itt, hogy A fórumozónak a B fórumozó által felállított paraméterek szerint kell reagálnia?"
-Te mirõl beszélsz?
Ha állítasz valamit,amirõl kiderül,hogy maximum a te fantáziádban létezik,akkor megsértõdsz,ha rákérdeztek,hogy mégis honnan szedted azt amit állítottál?
Nem az általam felállított paraméterek szerint kell válaszolnod,csak annyit írtam,hogy olyat állítasz ami maximum a te fantáziádban létezik!
Ha nem így van,azt is elfogadom,csak akkor várom,hogy honnan szedted,hogy mûvészfilmnek szánták!

"Légy olyan kedves, magyarázd meg, mi lehet "túlságosan" objektív vagy "túlságosan" szubjektív"
Túlságosan szubjektív kritika alatt azt a kritikát értem,amelyben csak szubjektív nézõpontok szerepelnek.

"Nos, ha nem érdekel mások véleménye, ez esetben teljesen feleslegesnek tartom, hogy fórumozz, csakhogy a saját, egyéni álláspontodat hangoztasd!"

-Én meg azt tartom feleslegesnek,hogy csak azért fórumozz,hogy beleköss azokba akiknek tetszik ez a film.
Oké neked nem tetszik,de kérdem én,hogy akkor miért fáj neked ,ha másnak igen?
Mi értelme annak,hogy visszaírogatsz azoknak akiknek tetszik,hogy ezért rossz meg azért rossz?


"c) "El van osztva másodpercre a suspense, a humor, sõt még az úgynevezett könnyûerotika kedvelõit is meglepik Hámori Gabi mellével és hasával, valamint Nagy Ervin és Kulka János fenekével."

HA szerinted a disztingválatlan szóhasználat, és az obszcén, meglehetõsen faragatlan kifejezések, tessék hát! Nem az én világom!"

-Itt álljunk meg és újabb tényeket kérnék!
A c pontodban megjelölt mondat melyik szava obszcén vagy "disztingválatlan" ?
Konkrétan!
9/10
Noncsa 2008 dec. 29. - 22:56:19 9/10
(231/532)
Meglepõen jó film szerintem, és nem azért mondom, mert egy magyar film nem lehet jó, mert ez hülyeség, csak az egész filmen nem lehet észrevenni, hogy magyar. Olyan "külföldies" volt az egész megjelenés, a képek, és maga a sztori is szerintem. De ehhez képest mégis a szövegek, helyszínek, szituációk mutatják, hol is folyik az esemény.
Tényleg szórakoztató, izgalmas film, egy kis csavarral a végén.
(viszont azt már el lehetne hagyni, hogy minden fõhõs intézetis volt, és sanyarú sorsból küzdötte fel magát...)
grat
10/10
Barackfa 2008 dec. 29. - 18:39:41 10/10
(230/532)
Hello mindenki! Én a köznép vagyok. Én nem vettem észre, hogy a film mûvészfilm akarna lenni bármilyen szinten. Én egy nagyon igényes és szórakoztató közönségfilmet láttam, amibõl megnéznék többet is, ha lenne. De csak ritkán készül ilyen, sajnos. Én bátran javaslom mindenkinek, hogy nézze meg, és aztán eldöntheti maga, hogy milyen volt. De mindenképpen érdemes megnézni!
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 29. - 18:24:42 9/10
(229/532)
Semmire sem válaszoltál,személyeskedtél.
Kértem idézz hol találom amit a rendezõrõl producerrõl állítassz,de nem idéztél,nem linkeltél be semmit.
Ezekszerint ez a kritikád is valami légbõl kapott,csak a saját agyadban meglévõ dolog ellen irányult.
Tényeket Dávid,tényeket,ne hantát!
A kritikád is azért szídtam,mert nem tényeken alapszik,hanem saját érzéseken.
Tudom,hogy a kritika nem lehet teljesen objektiv,de a tiéd totálisan szubjektiv.

"Drámának nem elég megrázó, vígjátéknak nem elég vicces, thrillernek és kriminek túlontúl megbonyolított, akciónak pedig túlságosan cselekménydús!"

Ez tudod mi?
Egy baromi nagy semmi! Nulla!
Szoke David szerint ilyen a film... és kit érdekel?
És ne gyere azzal,hogy ez a fórum erre van,hogy érveket ütköztessünk,mert te nem érveket ütköztetsz,hanem kinyilatkoztatsz és megsértõdsz ,ha nem értenek veled egyet,aztán elintézed azzal,hogy á,ti hozzánemértõ köznép,ti nem érthetitek mirõl beszél a szoke dávid.
(ez a magas ló,amirõl beszéltem)

Olvastam a filmrõl rossz kritikát amit pl még el is tudok fogadni:

http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/kameleon/

Itt az elsõ kritika bár lehúzza,pl el tudom fogadni,hogy valakinek ez a véleménye,akkoris,ha nem értek vele egyet!
Ez kritika!

Továbbra is várom ki és hol állítja,hogy ez mûvészfilm és továbbra is érdekel,hogy a rendezõ és a producer hol,milyen formában próbálja "mûvésziesiteni" a filmet!
Tényeket,nem hantát!
És továbbra is érdekel,hogy szerinted pl a amerikai maszlagodról nem lehetne ugyenennyi rosszat elmondani? (az Igazából szerelemre gondolok)
10/10
Gneta 2008 dec. 29. - 18:10:07 10/10
(228/532)
Ez egy nagyon-nagyon jó film, én még eddig bárkivel beszéltem, aki nézte, mindenki csak pozitív dolgokat tudott róla mondani.
Én pont külföldi barátokkal néztem (angol felirattal) és azt mondták, büszkék lehetünk erre a filmre mi magyarok.:-)
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 29. - 14:55:11 9/10
(227/532)
Kedves szoke david!

Szerinted te nem provokálsz,csak objektv kritikát fogalmazol meg?
Akkor mi a célod azzal,hogy a filmet dícsérõ embereknek visszírsz olyan válaszokat,amiben lehordod a filmet?
Ez nem provokáció?
Mi a célod vele,ha nem az?
Oktatsz,kioktatsz? Ki kérte?
Én is és Faadamla is az általad oly hõn dicsõített fórumszabályzatnak megfelelõen leírtuk a véleményünket a filmrõl,ennyi.
Ja,hogy neked más a véleményed,rendben van írd le te is, aztán ki-ki eldönti kinek van igazad.
Valóban visszaírtam neked,de a provokációt te kezdted!
Nálam is Faadalmánál is!
Ha picit leszállnál a magas lóról és elfogadnád,hogy esetleg van más nézõpont is,mint a tied lehet megértenél.
Látom én,hogy próbálsz úgy írni,mintha okos lennél,de inkább megmosolyogtatsz :)
Próbálsz modoros lenni és úgy gondolod aki olvassa azt gondolja,hú ezaztán igen,ez egy mûvelt srác :)
Ami felõl egyébként nincs kétségem , meg biztos érdekelnek a filmek stb. de ne haragudj ha nem értek egyet a kritikáddal!
Szóval a köznépnek tetszik ez a popcorn mozi... :)
Valóban ez egy közönségfilm,nem mûvészfilm,de ki és hol állítja,hogy mûvészfilm?
Légyszíves idézz!

"ezt a rendezõnõ és a forgatókönyvíró nem látja be, és ezért megpróbálják "mûvésziesíteni" alkotásukat"

-Hol?
Légyszíves linkeld be!

A másik meg,hogy a közönségfilmek közt is van jó, szerintem pl ez, szerinted meg az Igazából szerelem, ami egy igazi amerikai szerelmes maszlag és valószínûleg,ha kielemeznénk legalább ennyi kritikát tudnánk megfogalmazni vele szemben.
Mégse kezdtem el arra az oldalra írkálni,hogy ilyenrossz meg olyanrossz és elfogadom,hogy a köznépnek tetszik...
Kb értesz?
4/10
pepsodent 2008 dec. 29. - 12:24:27 4/10
(226/532)
Az intro része kifejezetten tetszett, a "maradék" annyira már nem...de egyszer azért nézhetõ volt. Se több, se kevesebb (hangsúlyozom: nekem).
8/10
dodszy 2008 dec. 29. - 10:11:36 8/10
(225/532)
Nagyon jó film! És nem csak "ahhoz képest, hogy magyar". Jó a sztori, én meglepõdtem a végén. Csányi nagyon vicces. :)
ondok 2008 dec. 29. - 00:12:30
(224/532)
nincs mit nyomozni.
ondok 2008 dec. 29. - 00:03:04
(223/532)
Vigyázz ,mert az ilyen személyeskedõ provokátorokat ki szokták moderálni,ha észreveszik a moderátorok.Jobb lenne ,ha a témára koncentrálnál,mégha egy kicsit magas is neked.
5/10
oszizambo 2008 dec. 28. - 13:55:17 5/10 Előzmény Hemoglobin
(222/532)
Sajnos nagyon mélyen benne vannak a filmben a klasszikusan undorító, és unalmas francia XIX. századi gyökerek. Kár, hogy nem lehet egy filmnek, még ha a Kárminista G. (RTL klub)is a menedzsere eredeti magyar ötlete.
Hemoglobin 2008 dec. 27. - 23:36:50
(221/532)
Na végre! El sem hiszem! Végre egy igényes, jó magyar film.
A régi magyar filmek szánalmas újradolgozása, és az Amerikai pite utánzatok mellet, már kezdtem megundorodni a magyar film hallatán.

Ez egy nagyon jó rendezésû, igényes kivitelezésû, tanulságos film.
Komolyan mondom boldoggá tett a tény, hogy mégis képesek vagyunk ilyen filmek készítésére is. Szép volt Goda Krisztina! Még sok ilyet kérünk.
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 27. - 12:27:34 9/10 Előzmény faadamla
(220/532)
Látod Faadamla?
Sose gondoltad,hogy ilyen rossz ez a jó film,mi? :)
Nade ,majd Dávid megmondja!
Neked nem tetszett ez a film,értsd már meg!
Ez egy rossz film!
Nem mintha Dávid kétségbe vonná,hogy a kritika szubjektivitása miatt másnak más lehet a véleménye,nem õ nem ilyen!
Õ egy szent lélek, és csak meg akar óvni téged, minket az ilyen rossz filmektõl!
Mert fogd már fel,hogy ez rossz film, hiába is tetszett! :P
Az Igazából szerelem, na az jó film,abból aztán nem hiányzik semmi :P
10/10
faadamla 2008 dec. 26. - 23:11:21 10/10
(219/532)
Én is megnéztem a filmet. (Sõt, az elõbbi nem rövid eszmefuttatást is végigolvastam...)

A film véleményem szerint zseniális, mind tartalmilag mind külsõre.
Külsõre:
-A képek kristálytiszták (úgy, mint ahogy az amerikai filmeknél megszokhattuk, nem olyan "koszos" hatású, mint néhány magyar film. Nem értek hozzá, nem tudom mi okozza ezt a hatást, de nagyon jó látni, hogy ilyet is tudunk).
-A kameraállások/nézetek/plánok szintén kiemelkedõen jók. Hasonlóan a vágásokhoz.
-Valószínûleg a film (aláfestõ) zenéje is szuper, mert nem egyszer éreztem a kellemes bizsergetõ érzést, amit szerintem csupán hanggal nem lehet elérni
A tartalma:
-A cselekmény fordulatai, illetve a fordulatok kitalálásához szükséges leleményesség párját ritkítja. A megírt sztori egyáltalán nem sablonos, váratlan fordulatok és hosszabb, gondolkodtató részek követik egymást. Szerintem zseniális

Mûfaja: "szélhámos film", azaz nem besorolható (mint ahogy ez a korábbi gépi értékelõnknél rendszer errort jelentett :P ). Véleményem szerint nincs ezzel semmi baj. Mára a film is elérte fejlõdésének azon szakaszát (mint a zene a bécsi klasszikusok után), hogy nem igényli a tiszta mûfajokat, hanem azokat ízlés szerint keverheti. Nem kell, hogy legyen a film dráma, vígjáték, horror, krimi, viszont tudni kell, hogy melyik film jó, és melyik rossz.

Ez jó.
Gratulálok!
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 25. - 22:33:37 9/10 Előzmény Brand Noemi
(218/532)
Éljen soká Noémi! :)
10/10
Brand Noemi 2008 dec. 25. - 19:11:32 10/10
(217/532)
huh, emberek, ez kemény párbeszéd, még olvasni is. szerintem nem baj, ha egy vélemény szubjektív (hogy is máshogy?), de nem értem, ha valakinek ennyire nem tetszik a film, mi a frásznak foglalkozik vele ennyit. én nem állok neki fikázni egy filmet, ha úgy ülöm végig, hogy nem tetszik. vagy kijövök róla, vagy végigülöm durcásan, aztán gyorsan elfejeltem, nem hogy még írogassak is róla. szerencsére a kaméleonon jól szórakoztam, ezért ismét leírom elfogultan, ha így tetszik, hogy a film tök jó, és csak ajánlani tudom, ha valaki kellemes idõtöltésre vágyik. kukoricával, vagy anélkül...
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 25. - 11:16:51 9/10
(216/532)
Látom nehezen fogod fel!
Nem baj,ha kritikát írsz, CSAK NE NEKEM ÍRD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(mert az egész beszélgetésünk úgy indult,hogy leírtam a véleményem a filmrõl,te meg arra válaszként írtad a kritikád)
Kapise?
Csuvatka 2008 dec. 25. - 10:41:01
(215/532)
Drága gyermekem nem mindneki hisz istenben, krisztusban. Ily módon számukra a karácsony "csupán" a szeretet ünnepét jelenti. Nem muszáj lenézni senkit azért, mert az évnek ezen napján, valami nagyon szép ajándékkal szeretné elkápráztatni szeretteit. Mindig nyomja itt mindneki, ezt a közhelyes dumát, h nem arról szól bláblá. Aztán ha nem kap semmit, mégis oan rosszérzése támad. Sok okoska. Nem gondolom, h a szenteste az önvizygálatról szólna, sõt ezt eléggé beteg gondolatnak tartom, talán pont ez a nap nem az, ami az önvizsgálatról szólhatna és az év összes többi napja meg igen. És ezt sok szeretettel javasolnám is "szõke, mindnekit leszóló dávidnak".
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 24. - 16:11:27 9/10
(214/532)
"Ezúttal is hangsúlyoznám, hogy én csak a saját téziseimet és érveimet fogalmaztam meg a kritikámban"

-Ezzel egy baj van,volt...
Nevezetesen,hogy én leírtam a saját véleményem a filmrõl, és te erre válaszként írtad a kritikád!
Aminek az érveivel meg egyszerûen nem értettem egyet,ennyi.
Hogy a film ilyen meg olyan, nem elég drámai,nem elég vicces stb.
Amik pl az általad belinkelt kritikákban is szerepelnek.
Hogy valaki szerint nem elég izgalmas a film, meg,hogy homofób ,ezek szubjektív dolgok.
Én végig izgultam és eszembe nem jutott ez a homofób dolog, ennyi!
9/10
CsengoZoli 2008 dec. 23. - 22:38:44 9/10
(213/532)
1. Én csak leírtam a véleményem,te kezdtél el kéretlenül okoskodni, pedig tán van jogom másként vélekedni,mint te.
2. Egyetlen egy sziklaszilárd érved nem volt!
Amiket felsoroltál totálisan szubjektív dolgok.

"Drámának nincsenek meg a kellõ mélységei, vígjátéknak nem elég szórakoztató, akciófilmnek túlbonyolított, kriminek és thrillernek pedig túl szájbarágós!"

Ezmi? Mivagy te filmkritikus?
Te határozod meg mi a kellõ mélysége egy drámának és eldöntöd szerinted ennek nincs meg a kellõ mélysége?
Írd le a véleményed,azt elfogadom,de az ahogy osztod az észt nevetséges!
Legalább lenne mit osztanod!
Szerintem igenis vannak benne mély gondolatok(nyílván ez egy közönségfilm,amit azért vegyünk figyelembe), szerintem szórakoztató,én is jól szórakoztam rajta és egyáltalán nem volt túlbonyolított, sõt élveztem ezt a sok fordulatot, a sok szálat amin futott a cselekmény.
A lényeg,hogy amit írsz egyáltalán nem objektív kritika,nem értek vele egyet és ez engedtessék már meg nekem!
Okostojás...