Téma: Kaméleon

sappy 2010 okt. 24. - 21:48:15
(352/532)
hát, ennek a filmnek a váza, a csavar a végén kísértetiesen hasonlított a kilenc királynõre...
tgj7210 2010 aug. 09. - 12:27:36
(351/532)
Hosszan halogattam ennek a filmnek a megnézését, hiszen - valljuk be - manapság kevés a nézhetõ magyar film. Aztán szerencsére kiderült: tévedtem, hiszen ez egy említésre méltó film, ami az utóbbi évek egyik legjobban sikerült magyar filmje. Engem leginkább az fogott meg, hogy végre nem egy ostoba remake, vagy nem egy olyan film, ami csak az amerikás magyaroknak készül, hanem mindenkit megérinthet. Meglepõ volt az ágyjelenet és a meleg-csók jelenet. Ágyjelenetekben a magyar film sosem szenvedett hiányt, de premier plánban, ilyen közeli, apró részletekkel eddig még amerikai filmekben találkoztam (magyarban nem nagyon). A meleg jelenet is hátborzongatóan élethû volt, mégis sejtelmes.

Hasonló történettel több ízben is találkoztam már, de ez a történet ügyesen lett a nézõ számára tálalva, bár két dolog problémás volt számomra: 1. a vége nekem kicsit kevés volt, bár érthetõ volt a mondanivaló (vágyik Budapestre, Hannához, ill. hogy õ szélhámos, nem tagadhatja meg önmagát). 2. ha napjainkban játszódik a történet, akkor Nagy Ervinnek miért kellett 80-as évek Bundesliga-fazonra csinálni a haját? Nekem ez épphogy ellentmondásos volt: a kaméleon, aki figyel a részletekre, annak nem tûnik fel, hogy divatjamúlt és elég béna frizurát hord. Persze ez ízlés kérdése, tudom.
8/10
NADALFAN 2010 ápr. 15. - 22:18:43 8/10
(350/532)
hoppá egy igen jó film sikeredett ebbõl,kellemesen szórakoztam rajta:D
7/10
Rahar 2010 márc. 31. - 11:36:30 7/10
(349/532)
Már akiben van ilyen beidegzõdés, bennem nincs. Szerintem a szélhámosok nem egy azon isteni futószalagról jönnek le, nem ugyanazokkal a külsõ és belsõ tulajdonságokkal rendelkeznek, az ilyen elvárás logikátlan és gyerekes.
A film tetszik, jó történet és cselekményvezetés, megfelelõ színészi játék és képi megvalósítás jellemzi. A film lekötött, végig élveztem, bár ilyen témában már láttam pár filmet, tehát számomra újszerûnek nem nevezhetõ. Ezért összességében 10 pontból 7 pontra értékeltem és a gyûjteményembe is elraktam.
10/10
oldjakuza_1970 2010 márc. 18. - 12:38:34 10/10
(348/532)
nagyon jó film, kétszer láttam, moziban és a Tér-film-zene fesztiválon, a West-end tetején.
meg kell nézni, kár, hogy kint nem kapott díjat.
liv4 2010 márc. 13. - 14:13:27
(347/532)
Egész jó film, Hámori Gabi sokkal jobb, mint a Terézanyuban.
10/10
charlena08 2010 márc. 13. - 13:46:47 10/10
(346/532)
Meglepõen jó, nem mintha rosszat vártam volna!!!
Nagy Ervint eddig is szerettem, de most megerõsített abban, hogy tényleg figyelemreméltó színész. Hámori G. jó volt itt is, bár volt már jobb is. László Zsolt is jól hozza a figurát, Csányi viccesen bugyuta, Kulka meg egyenesen SZENZÁCIÓS, talán a legjobb!
Összességében a film nagyon bejött, rendezés, fényképezés, zene, végig feszültséget teremt.
Elõször 9/10-et akartam adni, de a maga nemében megérdemel egy 10-est. Elgondolkodtató és felkavaró, ilyen hatással csak a Mansfeld volt rám pár éve, bár a téma teljesen más. Magyar filmhez képest kiemelkedõ, pár dolgot átvett talán, mégsem számomra nem tûnt hollywoodi koppintásnak. Sejtettem hogy "koppanás" lesz a vége, a csavar vhol várható volt, mégis végigizgultam és tetszett a végkifejlet, fõleg az irónia a legvégén:
*** spoiler *** Ott köt ki végül, ahova pont soha nem akart jutni, ahol még a vonat sem áll meg. :DDD Mindezek ellenére sem tanul/t a hibáiból, és tovább folytatja szánalmas életét, ha lehet, még szánalmasabban. *** spoiler vége ***

Biztos bele lehetne kötni imitt-amott, (ugyan mibe nem?) de jelenleg nem tudok, és nem is akarok :) 10/10
9/10
ghostraider 2010 márc. 08. - 19:26:32 9/10
(345/532)
Hát pont most néztem meg és úgy döntöttem akarok hozzá írni valami szépet, hogy ne csak húzzam a filmeket (bár nem mintha valakit ez konkrétan érdekelne :) )
De én is valami ilyesmit írtam volna.
******SPOILER*******
A végéhez csak annyit, hogy valahogy úgy éreztem túlságossan hozzá vagyunk szokva ezekhez a holywood-i happyendes dolgokhoz és mintha már jó magam is arra vártam volna, hogy összejön a csajjal teljesül az álom és egyéb ilyenek...
Helyette viszont jött az ami nekem pont nagyon bejött :)
*******SPOILER_VÉGE***********
Kéne még ilyen filmeket csinálni mert az utóbbi idõben az Üvegtigrisen és Szabadság Szerelmen kívül nem igen volt jó magyar film, pedig próbálkoznak-próbálkoznak de csak nem akar összejönni :)
9/10
Alternat 2010 jan. 02. - 00:04:13 9/10
(344/532)
Végre egy jó magyar film. Nekem nagyon tetszett.
10/9
10/10
Barackfa 2009 nov. 23. - 16:47:26 10/10
(343/532)
Nem csak itthon tetszik a magyaroknak, de ott is, ahol aztán lubickolni lehet a mega-produkciókban. Los Angelesben november elején magyar filmfesztivál volt, ahol a Kaméleon elvitte a legjobb filmnek járó díjat. Nagyon örülök neki, mert megérdemli.
9/10
dode 2009 nov. 16. - 12:55:44 9/10
(342/532)
Jó film volt, szórakoztató, a figyelmet végig fenntartó, a végére is meglepetést tartogató. Trill Zsolt és Kulka tetszett legjobban, de Nagy Ervin is jól játszott.

*** Spoiler ***
Egyedül a végével nem vagyok kibékülve... ha mindent feláldozott - barátságot, pénzt, - a cél érdekében, jobban - teljesen - össze kellett volna törnie, amikor csalódott, amikor nem jött össze... leszûrt egy tanulságot, és ment tovább, túl könnyedén...
***Spoiler vége****


Nekem tavaly magyar filmek közül a "Nyomozó" is tetszett, csak mert felmerült itt a fórumon, vannak-e jó magyar filmek...
mrbyu 2009 szept. 25. - 23:30:36
(341/532)
Csatlakozom, nagyon tetszett!
Végre nem egy olyan magyar film, amin végig érzõdik, hogy hogyan akarják a filmrendezõk erõltetni ezt az "amerikai stílusú élet" vonalat, és olyan jeleneteket összehozni, amikben semmi magyarság nincs.
Nagyon jó képi világ, izgalmas történet, kifejezetten jó színészi játék! Olyan, ami tényleg érdemileg köti le az ember figyelmét, nem pedig felfújt páváskodással (mint néhány magyar "menõnek" tervezett film).
Nézzétek meg!!!
csillivil 2009 szept. 20. - 17:33:58
(340/532)
nagyon jó film!!! :) nekem Hámori Gabriella tetszett a legjobban! A nõt, akit alakított nagyon szimpatikus! ...és az összes férfi isteni volt! érdemes megnézni! :*
9/10
mizuki 2009 szept. 01. - 08:20:31 9/10
(339/532)
Ugyan nem tudom mi az a szélhámosfilm :)
de ez a film tetszett!!

Szerintem nagyon jó, a Kulkás vonal :D ááááá!!

SPOILER
mikor az eksön után öt milla helyett ad neki húszezret!!! Duuuurvaaaa

Én jól szórakoztam rajta, lehet, hogy tudnék kukacoskodni ha akarnék de nem akarok mert lekötött a film kockáról kockára.
marie1 2009 aug. 28. - 22:02:49
(338/532)
Szerintem rendben van ez a film. Nagyon is. Jó a zene, a színészek, a dramaturgia. Nem mélyed nagyon az érzésekbe, inkább agyas, feszes tempójú, jó pörgésû. Nagy Ervin erre a szerepre valóban tökéletes választás.
Teljesen belekerültem a film világába...és ez jó.10 pont.
10/10
GrafUr 2009 aug. 12. - 11:16:27 10/10
(337/532)
Uhh, beleolvasva a fenti linkeken lévõ film kritikákba (min pl az index kritikája), hát... Szerintem egy idõre érdemes lenne a mi nagyszerû film kritikusainknak (sajnos/szerencsére Valuska László és Gõzsy Kati után nem tudtam többet elolvasni, tehát elsõsorban nekik, kettejüknek) érdemes lenne kicsit állást váltani, felhagyni a szakmával egy kis idõre, és újra mint nézõ nézni a filmeket... Az a szõrszálhasogató, agyameldobom stílusú kritika, amit ketten írtak (alpári és trágár stílusban), szerintem inkább szánalmas, mint hasznos. "Túl tökéletes", ez a legnagyobb bajuk, nekem meg az, hogy túl szakértõk. Hát gratulálok!
Mindamellett egyetlen dologban igazuk van: A fõszereplõ (Nagy Ervin) alakítása elbújhat pár mellékszereplõ (Kulka) alakítása mögötti árnyék szegletében.
10/10
GrafUr 2009 aug. 12. - 10:59:32 10/10
(336/532)
Lenyûgözõ ez a film! Minden percében van miért aggódni és szurkolni, az míg nézi lerágja a körmét! Fordulatos, izgalmas, pörgõs, egy kiváló színészi játék és képi világ mellett!
Kicsit olyan, mintha nem is magyar lenne, mert azt hogy magyar film pusztán a színészek ismertségébõl találjuk ki, meg az események színhelyébõl.
Több szempontból is kedvencem lett ez a film, egyrészt kedvenc magyar filmjeim közé sorolom mostmár, másrészt mûfajában leelõzte az eddigi kedvenceimet, mint például a Lépéselõnyt (Confidence).

Szerintem érdemes lenne a filmet angolra fordítani és elindítani a nagy világban, mert tökéletesen felveszi a versenyt a legnagyobbakkal is.

Nagyon ajánlom mindenkinek!
10/10
Gneta 2009 júl. 24. - 13:32:30 10/10 Előzmény pottyos86
(335/532)
I'm an architect.
pottyos86 2009 júl. 13. - 22:12:34
(334/532)
hello
en is varom hogy megnezzem, ha otthon leszek majd. lenne egy kerdesem: mit mond Ervin itt az elozetesben? "ugyved vagyok, szinesz vagyok, I am an ...... " ??
Bestbarca 2009 júl. 10. - 22:33:04
(333/532)
Már régóta olvasom, és sokszor figyelembe is veszem az itt elhangzott véleményeket, ezt a filmet is ezért néztem meg! Ha nincs a fórum nem is figyeltem fel volna rá! Csak azért regisztráltam be, mert le kell, hogy írjam, hogy ez a film fantasztikus. Abszolút nem éreztem rajta, hogy magyar, amit sokan negatívumként értékelnek. Jó a szerep osztás, jó a történet, a vége fantasztikus... Szóval egy igazi remekmû. Sok filmet láttam, és nem hittem volna, hogy valaha egy magyar bekerül a Top 10-es listára, de jelentem, a magyar filmgyártás célhoz ért ezzel a mûvel!!!