Téma: Kampókéz

2/10
Atis88 jan. 07. 19:51:37 2/10
(27/27)
Túl hosszúra van nyújtva, sokszor unatkozik rajta az ember, mire kibontakozik a történet. Kicsit talán túl is van misztifikálva. Mindezek mellett meg még elég sok a logikai bukfenc is benne. Például nem értem, hogy miért várja meg a csávó hogy lerohadjon a keze, ahelyett, hogy elmenne egyből orvoshoz. Illetve az eredet sztoriból kiindulva nekem érthetetlen, hogy kampókéz miért mészárol le mindenkit, aki kimondja a nevét. Hiszen elvileg csak a fehérek bántották. Persze lehet hogy nem kellene logikát keresni benne. A színészek legalább hozzák amit kell, nem tehetnek róla, hogy a sztoriban nincs több. Misztikus filmnek túl kevés a misztikum és horrornak meg a horror elemek. Több minden akart lenni, de végül igazán nem lett semmi.
1/10
kaloz44 2023 szept. 24. - 00:33:48 1/10
(26/27)
Elaludtam rajta
5/10
KKornél 2023 márc. 07. - 15:14:26 5/10
(25/27)
Nincs izgalom, mitológia, groteszk humor, húsba vágó brutalitás. Van helyette písziskedés meg dögunalmas sztori vezetés, na, meg egy egész jó lezárás. Nem nagyon értem a pozitív kritkákat.
1/10
Keresztapa42 2023 febr. 22. - 18:21:32 1/10
(24/27)
Végig néztem, de hol a horror része?
1/10
nikato 2022 dec. 03. - 15:42:47 1/10
(23/27)
Nagyon rossz.
4/10
ResidentEvil 2022 jún. 01. - 18:55:32 4/10
(22/27)
4/10.Unalmas vontatott lagymatag fo$.
1/10
A l a d á r 2022 máj. 20. - 19:20:46 1/10
(21/27)
A modern Oscar-kompatibilis halivudi mozi, sok afroamerikai jó emberrel, és pár gonosz fehérrel, akiket szerencsére lemészárolnak, de ez teljesen jogos és megérdemelt. El tudom képzelni, hogy a feketék ott így is érzik, és a film után szívesen el is indulnának elégtételt venni minden fehéren, mert definíció szerint mind gonosz. Nem tudom, hogy odaát kinek az érdeke összeugrasztani faji alapon az embereket, de ez a film alkalmas erre. Mondjuk úgy általában filmnek nem alkalmas. Ja, egy fehér srác megúszta, aki történetesen meleg és afroamerikai pasija van, úgyhogy fehér férfiak egyetlen lehetőségetek becsületes embernek lenni, ha bepucsítotok egy fekete srácnak. Ebben ki is merült a film érdemi mondanivalója. Ne nézd meg! Én szóltam!
4/10
Fertility 2022 máj. 15. - 23:10:34 4/10
(20/27)
Tömény propaganda az egész a csúnya fehérekről és a szegény szegény feketékről..
Elvett az életemből másfél órát.
Egyedül a képi világ ért valamit az egészben.
Teljesen logikátlan az egész csak az idő telik vele, úgyhogy ez is megvolt
4/10
danek87 2022 máj. 09. - 07:44:00 4/10 Előzmény KeyAccountManagerkovács
(19/27)
Jó de ezen az alapon a mai filmek 2/3-át lehetne kukázni...már akit ez ennyire taszít, engem annyira nem izgat, nem ez alapján fogok megítélni egy filmet... ha a forgatókönyv és a rendezés rossz tökmind1 h van e benne PC v sem,nem azon fog elvérezni...
offtopic
KeyAccountManagerkovács 2022 máj. 08. - 19:52:14 Előzmény danek87
(18/27)
Na, ez a probléma. Ezt akarják, hogy szokjuk meg.
4/10
Laundry982 2022 ápr. 24. - 11:44:20 4/10
(17/27)
Az átlagnál is gyengébb.Folklórra épülő misztikus-horror.
4/10
danek87 2022 febr. 01. - 17:07:33 4/10 Előzmény Trap 416
(16/27)
Azok jobb filmek összetettebb üzenettel ez tény,legújabb horrorja idén jön "Nope" címmel,meglátjuk ott mit alkot.
5/10
Trap 416 2022 febr. 01. - 16:01:20 5/10 Előzmény danek87
(15/27)
Igen, sajnos mindenhol PC van már. A producer meg forgatókönyvíró Jordan Peele hajlamos ezt túltolni, ami az általa rendezett filmekben, a Tűnj el-ben meg a Mi-ben nem annyira zavart, mert maga a film nyújt annyit, hogy elvonja róla a figyelmet, de itt sajnos ez nem állt fenn xD
4/10
danek87 2022 febr. 01. - 15:49:46 4/10 Előzmény Trap 416
(14/27)
Én is ezen a véleményen vagyok, annyi eltéréssel hogy engem a PC nem annyira zavart,manapság minden filmbe tolják,megszoktam.
5/10
Trap 416 2022 febr. 01. - 14:21:58 5/10
(13/27)
Nem lenne semmi baj a filmmel, ha nem akarná mindenáron a PC ideológiáját a nézőre tukmálni, illetve nem vinnék el idióta irányba a Kampókéz mítoszt (azzal együtt, hogy az eredetinek sem vagyok nagy rajongója). Ettől függetlenül vizuálisan erős a film és a színészi játékok is jók,csak sajnos háromnegyed óra után - mikor kiderül, mire megy ki innentől a játék - teljesen érdektelenné válik. Azon meg jót röhögtem, hogy Anthony filmbeli anyja sokkal jobban néz ki mint az irritáló barátnője. xD
Úgy adok a filmre 5 pontot, hogy ha az említett dolgokat másképp csinálják, simán benne lett volna egy 7-es is.
k11zoltan 2022 jan. 22. - 23:52:57
(12/27)
Összességében örülök, hogy nem moziban néztem/ük.
Ennél még úgy emlékszem az első, '92-es is jobb volt.

:D Én meg azt hittem az elején, hogy rossz verziót töltöttem, amikor fordítva jelent meg a Universal felirat.
Valóban tükör effektus. Kösz, hogy szólsz :D.
(Nataly :D)
4/10
danek87 2022 jan. 12. - 13:53:37 4/10
(11/27)
A film által tolt üzeneten túl tudtam lendülni, egyedül a mosdós jelenetnél éreztem tolakodónak.Az elsőhöz hasonlóan lassú, kimért, oknyomozós sztorivezetést kapunk, kevés de gore-ban gazdag gyilkossággal, amik stílusosan vannak felvezetve (némelyiket csak ablakban és tükörben látjuk). Ez a minimalizmus nekem tetszett.A szereplőket azáltal többnek éreztem egy mezei slasher fasírtnak való típuskaraktereinél,hogy nem a dugás és folytonos bulizás az életcéljuk hanem a boldogulni akarás.Ami viszont a felsorolt pozitívumokat szinte nullázza az magának a kampókéz mítosznak a kiszélesítése és a történet továbbfűzése.

SPOILER

Az első részben(de ha jól rémlik a másodikban is) kampókéz az általa áhított nő szeretteit/barátait öli meg, miért?! Hogy Helennek ne maradjon senkije,ezáltal az életből való kiábrándultsága okán csatlakozzon hozzá. "Légy az áldozatom" hangzik el többször az ikonikus mondat.Ezzel szemben itt bárkit megöl aki kimondja ötször a nevét, úgy xy művészeket mint random tiniket (akikről azt se tudjuk kik).És mindez a főszereplőtől teljesen függetlenül történik,semmi kapcsolódási pont.Azonkívül szerencsétlen ember kampókézzé morfolódik át egy MÉHCSÍPÉSTŐL (?) WTF?!!! (Szerintem Todd karaktere sem azért vált kampókézzé mert a méhek agyoncsipkedték a halála
előtt,hanem az elszenvedett sérelmei miatt térhetett vissza).Az meg már a WTF-ek netovábbja hogy Daniel Robitaille előtt több kampókéz is létezett xy nevenincs alakokkal,mintha valami időnkénti rítusa lenne a kampókézzé alakulásnak. Ráadásul pont az egyik ilyen jellegtelen nyurga pofa (akinek seggből előrángatott előtörténetet szánnak)gyilkol egy kampóval.De közben fokozatosan a főszereplő is kampókézzé válik és a fináléban Daniel Robitaille is megjelenik kampókézként amolyan fan service jelleggel.Nekem az volt a mélypont és méltatlan Todd karakteréhez.

SPOILER VÉGE

Nem vitatom hogy valakinek ez az újfajta értelmezés tetszhet ,nálam zsákutca volt.4/10
2/10
Gaddemon 2021 nov. 10. - 17:52:31 2/10
(10/27)
Nem láttam az előző részeket, de ezek után nem is vagyok rájuk kíváncsi. Újabb totális PC sztori, az alap természetesen a manapság felfújt FEHÉR rendőrök által elkövetett erőszak az "ártatlan" feketék ellen. A "say his name" dolog is áthallásos emiatt, nem tudom, ez az előző részekben volt-e, de itt új jelentést kap a rendőrerőszak miatt. Aztán, hogy kerek legyen, bele kell tenni egy kis pocskondiázást a gentrification miatt, meg akkor már adagoljunk egy kis meleg-propagandát (szigorúan fekete-fehér fiúpáros, két legyet egy csapásra). Nem értem, ártatlanokat miért öl ez a szellemszerűség, de a lényeg, hogy feketéket nem bánt. Logikátlan, unalmas, félidőben majdnem bealudtunk.
2/10
doricki23 2021 okt. 31. - 11:16:25 2/10
(9/27)
Harmatgyenge film.
5/10
idõjós1010 2021 okt. 27. - 16:55:17 5/10
(8/27)
Az előzetes tetszett, de már az sem azért, amit megvillantott a filmből, hanem valahogy volt az egésznek egyfajta atmoszférája. Ugyanezt a filmben csak nyomokban találtam meg, és a lényeg meg végig rejtve maradt szinte. Ráadásul kínosan erőltetett volt ez a "kampókéz" mantra mindenkitől a tükörben. Leginkább azért, mert nem volt meg a miértje. Terjed ez a legenda a városban, de mint utóbb kiderült, ennek már majd 200 éve, és nincs meg az a momentum a filmben ami ezt felidézte volna. SPOILER kampókéz szellemként járkál, árnyékként gyilkol, tükörben vigyorog. Elmetszi a torkod, aztán továbbáll. Nekem ez sovány volt. SPOILER vége
Komolyabb felvezetést vártam, és egy fizikailag is fogható gyilkost. Nem ezt kaptam. csalódtam.