Vinogradov 2008 febr. 28. - 16:40:00
(89/309)
Igen - attól függ honnan nézzük...
Vinogradov 2008 febr. 20. - 16:35:39
(88/309)
Abszolút mértékben egyetértek (ld. fentebb)...
Vinogradov 2008 febr. 20. - 16:34:13 Előzmény Crazy Horse
(87/309)
Gilbert Grape...
Eddig is szerettem volna megnézni azt a filmet, de ezek után...
Sajnos sokáig a Dicaprióval kapcsolatos, elsõsorban a Titanic táplálta elõítéleteim tartottak távolt tõle.
Aztán persze megnéztem a New York bandáit, az Aviátort, A teljes napfogyatkozást és a Kosaras naplóját, és még azt a Véres gyémántot is, amely, bár film, szerintem elég alacsony színvonalú, azért Dicaprio még korrekt alakítást nyújt benne (nem zseniálisat, nem fantasztikusan kiemelkedõt, csak korrektet...)
Sajnos ezt a filmjét még nem láttam, de remélem, ebbéli hiányosságaimat is sikerül elõbb-utóbb pótolnom.
Vinogradov 2008 febr. 20. - 16:28:00 Előzmény Crazy Horse
(86/309)
Mondjuk, kissé meglepõ, hogy pont egy Dicaprio olyan filmjét találod az általad "férfiassáérés"-ként aposztrofált folyamat egyik "prominens képviselõjének", amelynek csak úgy az utolsó egyharmadában játszik minden szempontból "felnõtt" karaktert.
Ne felejtsük, hogy a történet elején még tizenhat éves, és ezt szerintem el is tudjuk hinni róla (mert ugye hány éves is volt már 2002-ben)!

Mellesleg az is érdekes lenne, ha mondjuk definiálnád, hogy a "Teljes napfogyatkozás" utolsó negyedének Dicaprio interpretálta Rimbaud-ja, miért nem tekinthetõ "férfiasnak" (persze ehhez a fogalomra adott saját definíciódat is szívesen hallanám, meg azt is, hogy miben tekinthetõ másmilyen színvonalúnak az alakítása az "Egy kosaras naplójában", mint mondjuk a Catch me if you can-ben)- direkt nem a film korábbi részeit emlegettem, mert akkor még Rimbaud is - korára, de nem zsenijére nézve - félig-meddig gyerek volt (tizenhat-tizenyolc éves), és másrészt pedig...

Szóval ezek meglehetõsen érdekes kérdések lennének...
Ugyanis Kirsten Dunst - rójatok meg érte nyugodtan - ugyanolyan fantasztikus alakítást nyújt mondjuk a Vészhelyzet azon két-három részében, amikor szerepelt (és ez nem vicc!), sõt, abszolút gyerekként az Interjú a vámpírral-ban, mint akármelyik más, azóta kritikusok vagy nézõk által dícsért és pozitívan méltatott filmjéért (és itt most nem a Pókember-filmekre gondolok! - nem mintha sok indokolatlan dícséretet kapott volna) természetesen teljes joggal. - Persze ebben a kérdésben én rendkívül elfogult vagyok...
ciccus92 2008 febr. 17. - 14:14:36
(85/309)
Ez a film nagyon jó,nagyon tetszett!!
Mese92 2008 febr. 17. - 12:32:24
(84/309)
Klassz film! A Brendát játszó lány mondjuk eléggé idegesített, de egyébként más negatívumot nem találtam benne. Tom Hanks meg Leonardo Dicaprio remek páros volt :D Külön kiemelem még Christopher Walkent és a két egér történetét :)
lexi131 2008 febr. 17. - 11:36:21
(83/309)
Ez a sztori nagyon jó! Ráadásul a szereplõket is jól összeválogatták, hiteles az alakításuk!:)
Meadow 2008 febr. 17. - 00:16:18
(82/309)
hát ez az!!)))
Meadow 2008 febr. 17. - 00:05:52
(81/309)
bocsi,hogy az infódról írok ide,de jót mosolyogtam azon,hogy észrevetted,hogy 26 lettél))én is ma jöttem rá ,hogy az én infómban is ugyanez már az infó))hiába na öregszünk)
Meadow 2008 febr. 17. - 00:00:00
(80/309)
köszönöm:)
Meadow 2008 febr. 16. - 23:54:21
(78/309)
én még nem láttam.ki játstik még benne?
9/10
Crazy Horse 2008 febr. 16. - 23:52:34 9/10
(77/309)
:) "Gilbert Grape" - nem olvastalak a küldés elõtt :)
9/10
Crazy Horse 2008 febr. 16. - 23:50:57 9/10
(76/309)
Tényleg nagyon jó volt, mint mindig, de - ez kicsit OFF - a számomra legfelejthetetlenebb alakítását a Gilbert Grape-ben nyújtotta. Én színészt játszani annál jobban, hitelesebben még nem láttam.
10/10
acidphase 2008 febr. 16. - 23:33:52 10/10
(75/309)
nekem is bejött a film, azok közé tartozom akik most látták elöször..

amugy di caprionak van még egy nagyon jo korai filmje: az 1993-as gilbert grape, ahol egy fogyatékos
srácot alakit. érdemes utánanézni.
Meadow 2008 febr. 16. - 23:30:51
(74/309)
igazad van a teljes napfoyatkozás és a kosaras naplója is remek film,de nekem a leo a catch me if you can-ben lett olyan igazán felnõttes és férfias.szégyen vagy nem ,én is láttam 11éve(még kamaszkoromban)a titanicot és bõgtem is rajta,mint minden csaj és azt gondololm valamilyen szinten ez egy alapfilm,de egy biztos,leónak nem az a legjobb filmje!!
Vinogradov 2008 febr. 16. - 22:58:00
(73/309)
Leo bizonyos értelemben elõbb kilépett a Titanic "nyálasságából", mint ahogy a Titanicot leforgatták volna.

Firs of all: Leonak a Titanic elõtt már legalább két zseniális filmje volt. Az egyik az Egy kosaras naplója, ami szerintem elég jól sikeredett. A másik az oly sokat vitatott és támadott, vagy inkább agyonhalgatott Teljes napfogyatkozás, ahol Rimbaud-ként szintén õ maga az Isten.
Szerintem.

Egyébként tegyük hozzá, nem is a Titanic Leo legrosszabb filmje, ami amúgy nyilvánvalóan giccses, s nem is kicsit, de szerintem nem kellene azért annyit támadni, mint ahogy azt folyton teszik vele. Egyrészt, mert nem olyan jelentõs, másrészt, mert azért egy elég jó film, bizonyos tekintetben pedig filmtörténeti kuriózum, még ha sem a csodálatos Kate Winslet, sem Leo színészi életmûvének nem ez volt a csúcspontja (mint ahogy mondjuk Bernard Hillre is inkább, mint Théoden királyra fogunk emlékezni, sem mint hogy a Titanic kapitányaként tartanánk számon).

Amúgy Leo legrosszabb filmjei tényleg a 97 és 2002 közöttiek, mint ahogy a srác is elég csúnyán elszállt abban az idõszakban. Viszont amit azóta alkotott, az méltán emeli majd évtizedek múltán is a harmadik évezred elsõ évtizedének legnagyobb színészei között...
S ebben a Catch me if you can-nek is nagy része lesz ám!
Vinogradov 2008 febr. 16. - 22:48:25
(72/309)
Jó kép!
Vinogradov 2008 febr. 16. - 22:47:45
(71/309)
Hát igen, Leo tényleg nagyon nagy színész: akárcsak az Aviator-ban, itt is õ a király. Élete egyik legnagyobb alakítását nyújtja, ám ez tõle nem meglepõ - úgy 2002 óta nem volt igazán rossz alakítása, sõt, többnyire csak jó filmeket mondhat magáénak ebben az idõszakban.

Ami egyébként a filmet illeti, az egyszerûen tökéletes, igazi remekmû. Mit magyarázzam: már mindent elmondtak elõttem. Tom Hanks zseniális, mint mindig, Christopher Walken pedig - sajnos - szokás szerint nem kapott elég szerepet. Pedig õ aztán tényleg fantasztikus színész: minden porcikájával játszik, és olyan arca van, ami enyhén szólva nem mindennapi - megjegyzem, ebbõl is, mint mindenbõl, ki hozza a maximumot.

Ja, és ez az egyik kedvenc Spielberg filmem - nem mondjuk a túlerõltetett Juracsic Park és harmincnégyezerkilencszáznegyvenkilenc folytatása, a számomra egyáltalán nem szimpatikus nyögvenyelõsen túlérzelgõs ET (tudom, ezzel a véleményemmel, mint annyi mással is, egyedül vagyok), vagy a végképp erõltetetten hitelességre törekvõ, ezzel szemben kifejezetten hiteltelenre sikeredett Schindler (hiába a zseniális színészi alakítások és a messzídzs ez a film nekem, sem mint filmkedvelõnek, sem mint történésznek, sem mint magánembernek "nem jött át"), hogy a dögunalmas és vontatott Münchenrõl és a remek technikát leszámítva nagyon nagy mértékben elhibázott Transformens-rõl már ne is beszéljünk.
Viszont a kétezres évek egyik legjobb scifije, a Különvélemény mellett, az új évezred egyértelmûen másik legjobb Spielberg filmje a Catch me, if you can.
A Mester zsenialitásának élõ bizonyítéka.
Egyszerû, s egyben nagyszerû is.
Arc21 2008 febr. 16. - 22:33:08
(70/309)
Ehun van!