merkur66 2008 máj. 18. - 21:13:05
(18/78)
Nekem nagyon tetszett a Halott mennyassszony és a zenéje is nagyon jó. (személyes vélemény, nem támadás). Engem megérintett, sõt a vége is nagyon bejött,
SPOILER
mikor feljöttek az alvilágból.
gyerekember 2008 máj. 18. - 21:02:58
(17/78)
Vicces, hogy mindenki Tim Burton javára írja az egészet... A Karácsonyi Lidércnyomást Burton csak írta; de a filmhez legalább ennyire hozzájárult a zeneszerzõ Danny Elfmann fantasztikus és varázslatos zenéje, ami végigkíséri,narrálja és kiegészíti a filmet, és a rendezõ kreatív megoldásai, apró részletei, amely az egészet élõvé, teljesé teszi.
Vesd össze a Halott Menyasszonnyal (Corpse Bride), amit Burton nem csak írt, de rendezett is, és bár évekkel késõbb készült, fele ennyire sem jó... Átlagos történet, felejthetõ zenei betétek (talán egyetlen jól sikerült dal volt benne), és egy klisés, középszerû befejezés.
10/10
Karolka 2008 máj. 06. - 23:47:48 10/10
(16/78)
háh, én ma láttam! Iszonyat jóóó! Fõleg a zene! A történet meg hát...megszoktuk Burton bácsitól! :) nagyon jó volt!!
10/10
oanga 2008 máj. 04. - 12:04:45 10/10
(15/78)
Én a héten vettem egy netes aukciós házban, mert hiába kerestem, semmilyen dvd-s boltban nem találtam meg. Nagyo ritkán lehet rálelni.
Ez a kedvenc filmem. Imádom Tim Burtont.
9/10
Sliyu 2008 máj. 03. - 13:28:34 9/10
(14/78)
sehonnan nem tudom megszerezni!!! pedig már olyan régóta meg akarom nézni. :(
Android666X 2008 máj. 02. - 12:58:42
(13/78)
Mi Szilveszterkor néztük meg és nagyon élveztük. Jack a legjobb meg a Boogie-Man. XDDD
10/10
kovi43 2008 máj. 01. - 21:33:53 10/10
(12/78)
Még karcsonykor felvettem, de csak most tudtam megnézni a filmet.
Nekem is nagyon tetszett.
A zene, a dalszövegek nagyon jók, a magyar felirat is szuper szerintem, mint mûfordítás. Jól visszaadta az eredeti dalszöveget, de természetesen nem azonos kifejezésekkel, sorrendben.
Ajánlom mindenkinek.
Chilli 2008 márc. 05. - 16:01:06
(11/78)
Nekem nagyon tetszett:)
a feliratról sajnos nemtudok nyilatkozni mivel nemtanulok angolul... persze azért ragad rám a hétköznapokon az angolból úgyhogy pár eltérést észrevettem énis, de nem gondoltam hogy ennyire rossz..
a zenéi szerintem tök aranyosak ^^ :D szeretem hallgatni õket, de persze a sztorival együtt a legjobbak:)
Vikke 2008 jan. 03. - 17:59:02
(10/78)
Jack egy eszméletlenül jó karakter :) és az egész mese nagyon kreatívra sikerült
9/10
Neszfor 2007 dec. 31. - 14:50:58
(9/78)
Tényleg nagyszerû animáció, a technikai tudása elõtt megemelem a kalapom. A karakterek nagyszerûek és a dalbetétek is erõteljesebbek valamivel, mint a Halott mennyasszonyban (a fõcím és az "elkapjuk a Víg Hullást!" nagyon emlékezetesek), viszont itt a szerelmi szál kissé hiteltelennek és eröltetettnek bizonyult számomra (nem azt mondom, hogy a Halott mennyasszonyban hitelesebb, de ott legalább mélyebb rálátást nyertünk a karakterekre).

Egy nagyszerû hangulatú, bájos és ártatlan animáció, nagyszerû dalbetétekkel (most jut eszembe, Oogie Boogie - a magyar fordításban "Féregzsák" - alakításán majd meghaltam a röhögéstõl, az egyik legjobb karakter a filmben), de semmi plussz. Én nem rajongok kifejezetten a karácsonyi történetekért, de a morbid humorba forduló cselekmény azért kellemes 80 percet szerzett számomra.

Ez egy olyan alkotás, amit nem szabad elfelejteni.
Apropó! Én úgy hallottam, készül belõle egy videójáték-adaptáció Oogie's Revenge címmel.
10/10
farkas.csalad 2007 dec. 26. - 01:26:14 10/10 Előzmény veritas
(8/78)
Kár, hogy nem kapott oscart...
veritas 2007 dec. 23. - 01:16:43
(7/78)
na most láttam m2-n...
nemtom honnan szalajtották a feliratkészítõt, de valami meg nem fizetett költõ lehet, néhol akkora ökörségeket fordított, hogy csak tátottam a számat, csakhogy legyen rím, vagy talán hogy megmutathassa tudását, hogy õ aztán tud szép, változatos magyar szavakat használni....
de könyörgöm, feliratkészítésnél nem ez a lényeg, hanem hogy azt fordítsd, ami mondanak....
szóval sztem botrányos volt

maga a film viszont kellemes volt, Tim Burton filmjeit mindig is szerettem, ez eddig valahogy kimaradt :) de jobb késõn mint soha :)
lala 2007 dec. 22. - 11:27:54
(6/78)
Leesett az állam a csodálkozástól, mikor megláttam, hogy leadják. Ráadásul egy olyan csatornán, ahol nincs reklám! Szuper! Igaz, hogy nekem megvan dvd-n, mert imádom ezt a filmet, de lehet, hogy csak azért is megnézem!:-))))
noranora 2007 dec. 22. - 09:08:46
(5/78)
Messze minden idõk legjobb karácsonyi filmje!!! Alig hiszem el, hogy leadják! :)
sipka 2007 júl. 20. - 09:13:38
(4/78)
Én ezt a filmet még kiskoromba láttam. Akkoriban legalább 100-szor megnéztem annak ellenére hogy nem értettem belöle semmit. (Mivel feliratos volt.) Ma is az egyik kedvencem, mely benne van a top 50-es listámba. Én bírom Tim Burton filmjeit, de nekem "A halott mennyasszony" nevezetû filmje annyira nem tetszett. Mondjuk nincs vele probléma csak szerintem egy kicsit lapos lett. De a figurák ott is nagyon jól néznek ki :)
Tika 2007 márc. 19. - 14:37:28
(3/78)
Szeritem ez Burton legjobb filmje. Egyszerûen fantasztikus ez a pasi! Egy õrült!! Jó értelemben persze... mikor megjelenik valamelyik premieren abban a jellegzetes bazi-szemüvegével, és az Einsten-szerû hajával... nem bírom megállni, hogy ne eresszek el egy szerény mosolyt. :) Kiváncsian várom a Sweeny Toddot!
Merjoe 2006 dec. 31. - 15:47:39 Előzmény Timon
(2/78)
Imádom ezt a báb-animációs horror-musicalt! nagyon jó remek zenével :) érdemes megnézni:)
Timon 2006 aug. 25. - 13:21:38
(1/78)
Az elsõk között van a Tim Burton filmek közül, amit láttam. Elég korai filmje, de már teljesen jól kirajzolódott benne a jellegzetes "timburtonös" látvány-és hangulatvilág. A sötét, horrorisztikus képsorokhoz pedig remekül párosul Danny Elfman zenéje. Aki szereti Tim Burtont, annak mindenképp érdemes megnézni, alapfilm tõle.