Téma: Kecskés Együttes

Johann 2010 dec. 20. - 23:37:03
(1/1)
Már korábban is sok jót hallottam a Kecskés együttesrõl, de idén õsszel végre személyesen is hallhattam õket játszani. Egykori gimnáziumom öregdiák rendezvényén léptek fel és kitûnõ, igényes régizene-koncertjük máig elevenen él bennem. A hölgy, aki felkonferálta õket, a koncertjük után elmondta, hogy bár minden évben hallhatja a Kecskés együttes mûsorát, hiszen az gimnáziumi öregdiák rendezvények állandó vendégei õk, a mostani koncertjük zenei anyagának a nagy része számára is új volt. (Leginkább a Kecskés együttes miatt bánom, hogy korábban nem vettem részt ezeken a rendezvényeken.)
A régi korok hangszereinek világában kevéssé vagyok ismerõs, de szerencsémre mellettem ült a koncert alatt egyik barátom, aki jól ismeri a vonós hangszereket, maga is hegedül illetve brácsázik s tõle már ott megtudhattam, hogy a Kecskés együttes által használt különleges vonós hangszerek egyikén-másikán országos szinten is csak nagyon kevesen tudnak játszani. Számomra legemlékezetesebb daluk errõl a koncertjükrõl a Szkíta tánc címû volt, valamint amelyik a Kánai mennyegzõt énekli meg.
Remélem, mielõbb eljutok egy újabb koncertjükre!