Téma: Keith

10/10
farkasbogi 2010 febr. 15. - 08:39:17 10/10
(181/301)
:-)))) Jó barátok! Így is van rendjén, óvjátok egymást!
10/10
farkasbogi 2010 febr. 15. - 08:05:01 10/10 Előzmény Kmonika
(180/301)
Szerintem nincs értelme ezen vitázni. Majd ha anya leszel, megérted az egészet.
Mellesleg elég lenne egy kicsikét utánaolvasnod, hogy amit állítassz, az elég elavult nézet, ugyanis nem bizonyosodott be, hogy a hormonoknak közük van-e a szülés utáni depresszió kialakulásához, ráadásul ez nem csak túltengést jelenthet, hanem az ellenkezõjét is, de maguk a szakorvosok is keményen vitatkoznak rajta.
A baby blues a szülés utáni depresszió elõszobája. Enyhébbek a tünetei, de oda kell rá figyelni, mert ebbõl könnyen alakulhat ki valódi depresszió. Maga a baby blues általában a csecsemõ 2 hónapos kora körül már el is múlik, mikor az anya és a gyermek összeszokik.
Úgyhogy a barátnõdet is bíztatom, hogy mindenképp menjen szakemberhez, ha ezen az idõn túl van már.
Bár a szakirodalom szerint minden 8. nõt érinti a baby blues, én a környezetemben egyáltalán nem tapasztaltam még. Szóval nincs minden veszve.


Ennek ellenére sértõ voltál!
B.
szomba 2010 febr. 15. - 00:49:03
(179/301)
rám nagyon nagy hatással volt a film. mikor elõször néztem, a vége felé és utána még hosszú percekig valami folyamatosan szorongatta a torkomat. utána meg napokig e körül forogtak a gondolataim. azóta jó párszor újra és újra kellett néznem.
angolul néztem, ma viszont láttam magyar szinkronnal is. ez esetben a szinkron sztem sokat rontott a filmen. magyarul a párbeszédek nem olyan ütõsek, mint angolul, és félrefordítások is vannak benne. a fõszereplõk hangja is eredetiben sokkal jobb. fõleg a lány szinkronhangjával nem vagyok kibékülve: kicsit nyávog, és gyakran túl éles, bunkó hangot üt meg (amitõl már-már idegesítõvé is válik), pedig ez ettõl a karaktertõl sztem nagyon távol áll, roppant kedves lány a filmbéli natalie. és keith eredeti hangjában is sokkal több szín van, mint a szinkronban.

néhány gondolat, ami felmerült bennem és amik a legjobban tetszettek a filmben:
***SPOILER***
- nagyon sok minden van a filmben, és nagyban függ hangulattól/élethelyzettõl, hogy kinek mirõl is szól ez a film leginkább.
- fantasztikus, hogy két ember mekkora hatással lehet egymás életére!!! végignézni ahogy natalie tökéletes, kiegyensúlyozott, irigylésre méltó élete hogyan változik meg és hever romokban a végén!! és keith terve is mennyire másként alakul! a saját érzelmeivel nem kalkulált...amik megváltoztatják még hátralévõ életét és õt magát is, bármennyire küzd is ellenük. a találkozásuk mindkettõjük életét gyökeresen megváltoztatta.
- bármilyen rövid ideig tart is a szerelmük (nem derül ki pontosan, meddig), akkor is van értelme, nem üres és hiábavaló. "veled maradok, ameddig élsz, nem érdekel mennyi idõnk van."
- keith karaktere. elhiszem, h bele lehet szeretni:) mindent megkérdõjelez, a szabályok nem nagyon érdeklik, mások véleményére nem ad, spontán, õrültségeket csinál, amiknek látszólag semmi értelmük (amihez épp kedve van), sztem nagyon vicces (hihetetlen beszólásai vannak, amiket a magyar fordítás nem ad vissza!), érzékeny, titokzatos. carpe diem, ragadd meg a napot, tégy különlegessé minden egyes percet.
- nagyon tetszik, amilyen változáson a lány keresztülmegy... eljut odáig hogy megkérdõjelezzen mindent a tökéletes, megtervezett, irigylésre méltó életében, és feltegye magának a kérdést, h valójában mit szeretne. rájön, h nem muszáj elõre leélnie az életét, hiába tervezte már meg jó elõre a szüleivel együtt. rájön, h nem muszáj a társadalom, a szülõk, a barátok, az iskola elvárásainak megfelelnie. nem történik semmi, ha nem ezek szerint a magára vállalt kötöttségek, elvárások szerint éli az életét. a legfontosabb, h önmagával jóban legyen, csak egy élete van. "We're here in a yellow truck, a road in front of us and nothing but opportunities" (van egy sárga furgonunk, elõttünk az út és egy csomó lehetõség). az élet tele van lehetõségekkel, keresztezõdésekkel, sose késõ élni velük. (nem muszáj a jó elõre v mások által kijelölt, elvárt úton haladnunk.)
- a lényeg, h mások véleményétõl függetlenül önmagad légy! ami vagy, azt add!! és keith sokat segít a lánynak abban, h jobban megismerje önmagát.
- az élet gyakran értelmetlennek, céltalannak tûnhet (fõleg tinikorban, mikor az ember szembesül a lét nagy kérdéseivel és keresi önmagát), de amikor azzal vagyunk, akit szeretünk, mindegy mit csinálunk....értelmet nyer. "everything seems so pointless but when I'm with you it's different"
- nagyon jók, eredetiek, spontának és viccesek keith és natalie közös programjai :)) olvastam, h vki nem értette ezeket... ez az õ kis játékuk, képzeletbeli közös filmjük jeleneteit írják :) a szokatlan helyszíneken és idõpontokban végzett tevékenységek (piknik, bowling) különlegessé, emlékezetessé (és viccessé) teszik a pillanatokat... a lány, ha majd megöregszik, tud mit mesélni az ifjúkori õrültségekrõl az unokáinak. ezenkívül szeretnek "játszani" az emberekkel, úgymond közönség elõtt lejátszani a képzeletbeli kis filmjük jeleneteit, figyelve az emberek reakcióit a meghökkentõ helyzetekben (ez tényleg jó játék!!!:D)...pl az irodaházban a liftben, a kémiaórán elõadott kis "mûsor", a gyorsétteremben a bowlinglabdák fölött rögtönzött jelenet stb.
- tetszik, h a film tele van teljesen hétköznapi karakterekkel. és mindenki jófej, nincs "gonosz". a lány családja viszonylag normális (anyuka kicsit erõszakosan nyomatja a teniszt, de a többiekkel nincs baj), a barátja (rafael) megértõ, jó gyerek, a barátnõ is teljesen normális, és az összes többi karakter is. (a lány fiútesója mondjuk nekem kicsit fura...mármint szimpatikus, de nem egészen értem a karakterét...amit a babokkal levágnak a közös vacsinál, az haláli:)))
- az alapsztori nem nagy szám, nem kiugróan érdekes, mégis nagyon hatásos a film. pedig nagyon el lehetett volna rontani számos pontos is: ha elmegy túl könnyed-gagyi tinifilm irányba, vagy túl sok sablonos (vígjáték/tinifilm) elemet vesz fel, vagy a másik véglet: ha elmegy a nyomasztó dráma felé (pl ha mutatja a végkifejletet, a fiú rák elleni küzdelmét, majd halálát). pont jó volt, h a betegségbõl nem sokat lehetett direktbe érzékelni, a fõhõs nem szenvedett látványosan, stb.
- a hangulata nagyon megragadó a különleges képi világ és a passzoló zene (tree adams) miatt.
még biztos kihagytam csomó dolgot, ami nagyon tetszett, de megkegyelmezek nektek... :)
***SPOILER VÉGE***
Kmonika 2010 febr. 12. - 09:41:33
(178/301)
Nos, úgy látom, hogy mégsem rendelkezel olyan átlag feletti intelligenciával és mûveltséggel mint ahogy azt állítottad. Ugyanis ha megtanultad volna a hetedik osztályos biológia leckédet, akkor hallottál volna már a szülés utáni depresszió nevezetû jelenségrõl, amikor az anyák igenis hormontúltengésben szenvednek. Ha téged ez elkerült akkor szerencsés vagy, az én barátnõm viszont elismeri hogy õ ilyen és egy cseppet sem sem sértõdik meg.
Ez a különbség egy gyesen lévõ anyuka és közted.............
10/10
farkasbogi 2010 febr. 11. - 23:47:07 10/10 Előzmény RoKKfish
(177/301)
Egyet értek veled, bár én szeretem a filmeket eredeti nyelven nézni (egyenlõre ezt csak az angol és francia filmekkel tudom megtenni :-)). A szinkron sajnos nem mindenhol tökéletes, pontosabban a fordítás, vagy magyarra való átültetés, de azért nagyon közelít és az apró részletek a lényeg mindenhol megmaradt. Egyébként is a magyar szinkron nagyon jó minõség, a legtöbb filmben nagyon eltalálják a szereplõk hangját, és a magyar színészek jól szinkronizálnak. Na kicsit elkalandoztam, de a lényeg, hogy ezt a filmet valóban úgy kell nézni, hogy folyamatában, és oda kell figyelni, mert máskülönben nem érti meg az ember. Sõt, nekem a második-harmadik alkalommal is volt benne olyan, amire elõször nem figyeltem fel.
B.
offtopic
Meadow 2010 febr. 11. - 23:34:50
(176/301)
imádom ezt a filmet..:)
10/10
farkasbogi 2010 febr. 11. - 23:33:41 10/10 Előzmény Kmonika
(175/301)
Ez viszont valóban elmond rólad egyet s mást, hogy úgy nyilvánítassz valamirõl véleményt, hogy meg se nézted a filmet. Ez aztán a valami. Ráadásul mindez hagyján, de én nem azon háborodtam fel, hogy nem tetszett a film, és leszóltad, hanem azon, ahogy véleményt formáltál róla. Úgy is lehet valamit kritizálni, hogy közben nem bántassz másokat. A plázacica még elmegy, de amit az anyukákról írtál, az rendkívül durva és buta dolog volt. Ezzel nem csak az édesanyákról írtad meg a lesújtó véleményedet úgy általában, de a saját anyukádról is, aki egyszer veled is volt gyes-en. Érdekel is engem, hogy magát a filmet meg sem nézted, de nem tetszett. Viszont nem tõlem kéne bocsánatot kérned, hanem minden édesanyától.
B.
10/10
RoKKfish 2010 febr. 11. - 19:26:11 10/10
(174/301)
Én a párommal figyelmesen végignéztem ezt a filmet, és ha valami tény, hát akkor az az, hogy messze nem 1.0-s dialógusokkal operál. Ez nem okvetlenül jelent barokkos körmondatokat, és lila homályt, mégis nehezen tudom elképzelni, hogy félvállról nézve (vasalás, fõzés, akármi közben) leesne az a sok apró részlet, amitõl ez a film igazán stílusos tudott lenni. Ami a hatásvadászatot, csöpögõsséget illeti, arról annyit, hogy ebben a témában ritka az a mozi, ami ennyire visszafogottan és ízlésesen ábrázol, persze itt is van necces monológ, vagy nagytotál, de ezek száma igen csekély. Kifejezetten jó dolognak tartom, hogy egy ilyen sztenderd sztorihoz ebben a megfogalmazásban is hozzá mertek nyúlni, mert nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy a fiatalok egymás Adidas-át taposnák, hogy lássák az Árnyékországot, vagy éppen a Becézõ szavakat. Ritkán készül igényes "gimis" mozi (utoljára talán a Veszedelmes viszonyok adaptációja, a Kegyetlen játékok volt ennyire meggyõzõ), pedig nagy szükség lenne rájuk.
10/10
MTINA18 2010 febr. 11. - 15:57:47 10/10
(173/301)
Ha nem nézted végig, akkor pont a lényegrõl maradtál le.
Kmonika 2010 febr. 11. - 15:34:42
(172/301)
Kedves farkasbogi!

Úgy látom, nagyon felzaklat az a gondolat, hogy nem minden ember van kiéhezve a nyáltól csöpögõs, üres filmekre. Szeretnélek emlékeztetni arra a tényre, hogy demokráciában élünk, immáron 20 éve, amelynek az egyik legfontosabb alapköve a szabad vélemény nyilvánítás. Nos, én ezt az Alkotmány adta jogomat használtam ki, és írtam le a véleményemet. Ha Téged ezzel megbántottalak, nagyon sajnálom. Erre csak azt a közhelyet tudom mondani, hogy akinek nem inge, ne vegye magára.
Ja, és ha annyira intelligens és mûvelt embernek tartod Magadat, akkor észre kellett volna venned azt az apró kis bökkenõt, hogy én bizony nem néztem meg a filmet. Abból, hogy a tv elõtt ülök, egyáltalán nem következik az, hogy végig is néztem.
Hát ennyi!
10/10
farkasbogi 2010 febr. 11. - 09:43:53 10/10 Előzmény MiaLarge
(171/301)
:-)
Senki nem fog megkövezni. Látod? Nem tetszett, kész, ennyi. Az intelligencia ott mutatkozik meg, hogy úgy írtál véleményt, hogy az nem fröcsögött és senkit nem szóltál le.
Mellesleg a srác nagyon jól játszotta a szerepét. Van egy száma, hallgasd meg. Jesse McCartney: Invincible. Igaz történet, ha tudsz angolul érteni fogod.
Ja egyébként nem tudom melyik változatot láttad a filmbõl? Mert van egy olyan változat, amibõl kivágtak jeleneteket. Amit a HBO-n adtak, az a teljes film.
B.
10/10
farkasbogi 2010 febr. 11. - 09:39:23 10/10 Előzmény Kmonika
(170/301)
Mellesleg 32 éves édesanya vagyok, két kislányom van, soha nem voltam gyes-en, az orvosom szerint nem szenvedek hormon túltengésben (sõt), viszont az átlagosnál kicsit magasabb az intelligenciám és az empatikus képességem is jóval átlag feletti. Nem vagyok plázacica sem (hihi, fõleg két gyerek után).
Ja, és természetesen mindezt nem rosszindulatból írtam neked, mert inkább sajnálom az olyan embereket, akiknek másból sem áll az élet, mint szüntelen fröcsögésbõl. Annyival jobb lenne a világ, ha kicsit megértõbbek lennénk, és megtanulnánk idõben befogni a szánkat. Szerintem azokat, akik szeretik a filmet, azokat úgysem tudod meggyõzni arról, hogy ez egy rossz film, és õk sem akarnak téged meggyõzni arról, hogy a film jó. Mellesleg tényleg végig nézted. Ehhez meg no comment.
10/10
farkasbogi 2010 febr. 11. - 09:33:04 10/10 Előzmény Kmonika
(169/301)
1. Soha ne legyen gyereked!
2. Ha valóban azoknak a rendezõknek a filmjei tetszenének, akiket felsoroltál, akkor tudnád értékelni az ilyen filmeket is, de valószínûleg inkább nem értetted.
3. Ha ennyire nem tetszik egy film, kapcsold el a tv-t, de ha végig nézted, mégsem lehetett annyira rossz, mert fenntartotta az érdeklõdésedet.
4. Ha valamiféle önértékelési problémád van, mert nem úgy nézel ki, mint egy plázacica, akkor inkább orvoshoz fordulj, mert ez a film egyáltalán nem errõl szólt, és nem ezt sugallta.
B.
10/10
farkasbogi 2010 febr. 11. - 09:27:53 10/10 Előzmény RoKKfish
(168/301)
Teljesen egyet értek. Azt hiszem, akinek nem tetszik, és azt mondja, hogy hormon túltengéses gyesen lévõ kismamáknak való, az 1. nincs gyereke, de ne is legyen!, 2. valószínûleg nem értette a filmet.
Ha simán nem tetszik egy film, akkor nem nézem végig, hanem elkapcsolok, vagy leállítom a dvd-t. Pláne, nem írok be egy fórumra, hogy hé figyeljetek a film szar, akinek tetszik, az meg hülye.
B.
Kmonika 2010 febr. 08. - 21:41:42 Előzmény fcbarcelonafan
(167/301)
Azokat a filmeket szeretem, amiknek van valami mondanivalója és kiemelkedõ a rendezése (ld. Almodovar, Trier, Burton stb.) Rongyrázásnak tartom a hatásvadász, semmitmondó dolgokat.
MiaLarge 2010 febr. 08. - 12:03:22 Előzmény Kmonika
(166/301)
Nekem sem jött be igazán a film...a srác meg kifejezetten unszimpatikus volt.
És most kövezzen meg mindenki,aki Keith rajongó.:)
10/10
offtopic
fcbarcelonafan 2010 febr. 05. - 14:41:48 10/10 Előzmény Kmonika
(165/301)
Ms. izlésficam.....neked akkor milyen film jön be???
MiaLarge 2010 febr. 04. - 13:12:04
(164/301)
Tényleg?:(
Én pár napja olvastam róla itt a kritikákat és úgy döntöttem,hogy letöltöm..
Na majd meglátjuk a többségnek volt-e igaza.
Kmonika 2010 febr. 04. - 11:55:54
(163/301)
Itt ülök a tv elõtt, és a sok jó kritika ellenére azt tapasztalom, hogy EZ A VILÁG LEGBORZASZTÓBB FILMJE!!!
Kizárólag gimnazista plázacicáknak és GYES-en lévõ, hormontúltengésben szenvedõ anyukáknak ajánlom.
Aki csak teheti meneküljön elõle!!!!!!!!!
10/10
fcbarcelonafan 2010 febr. 03. - 16:45:00 10/10 Előzmény Gabó28
(162/301)
Kedvenc!!!
Aki erre a filmre 10-nél kevesebbet ad, annak még soha nem volt szerelmi kapcsolata!!!
10/10*