Téma: Kék Valentin

Pheithó4 2011 okt. 07. - 10:44:24
(40/120)
Azt olvastam valahol, hogy a rendezõ több mint tíz éven át tervezgette, ezt a filmet és saját élményei alapján formálta újra és újra. Olyan sok hasonló témájú film van, mégis kiemelkedik a többi közül. Talán mert, ez a fiú és ez a lány nem hibátlan, tökéletes, sokkal inkább esendõk és szerethetõk. A színészek szerintem hibátlanok, minden egyes jelenet a helyén van. A zene is csúcs. Úgy kerek, ahogy van.
10/10
Vik100 2011 szept. 26. - 14:52:26 10/10
(39/120)
Egyik kedvencem lett a film, szerintem teljesen jól bemutat a mai világból egy átlagos kapcsolatot elejétõl a végéig. Az meg egyszerûen fantasztikus ahogy a legdrámaibb helyzetekbe beszúrja a kapcsolat kezdetének teljesen boldog önfeledt képeit. Reális ahogy egyfolytában totálisan elbeszélnek egymás mellett szerintem itt sokan ráismerhettek a saját kapcsolatukra...
A legjobban az a rész tetszik mikor a bozótban keresik az eldobott jegygyûrût az elárul mindent:)
10/10
eszterlikesrain 2011 szept. 13. - 16:31:09 10/10
(38/120)
kaktuszkavics 2011 aug. 28. - 22:14:03
(37/120)
Nekem is nagyon tetszett a film!
A frappáns megoldású dramaturgia miatt állandó odafigyelést igényelt, és szinte röpült az idõ.
A pár közti konfliktus nem volt teljesen kidolgozva, abból a pár mondatból ami ezzel kapcsolatban elhangzott nem volt elég információ. Szerintem a csaj eléggé kiégett és leharcolt volt, de mitõl????
***SPOILER***
Én a végkifejletet másképp értelmezem: a csaj levegõt kért, a pasi meg elment sétálni.
katalany 2011 aug. 28. - 22:01:10
(36/120)
Ja, és az összefoglalónak semmi köze a filmhez...NE ez alapján válassza senki.
Akkor válassza, ha naturista ábrázolását akarja látni egy kapcsolat elejének és végének, szuper színészi teljesítményekkel.:)
katalany 2011 aug. 28. - 21:56:07
(35/120)
Most néztem meg a filmet, nagyon érdekes volt.
SPOILER
Mivel Dean volt "alul", õ szeretett, Cindy pedig nem, ezért volt a fiú szimpatikusabb végig. Azt sajnos nem láttuk, hogyan romlott el a dolog, csak az elejét és a végét láttuk, ezért nincs helye itt kimondani egyikükre sem, hogy ki volt a jó és a rossz. Egyértelmûen látszott, hogy nem tudnak beszélgetni, mert egyik sem hallja meg a másikat, csak mondja a magáét, vagy inkább azt sem, csak megvárták, míg visszafordíthatatlanul elromlik a kapcsolat, aztán borítottak.
SPOILER VÉGE
Szerencsére az életben az a tapasztalatom, hogy nem eszik ilyen forrón a kását a szakítás kimondásakor. Nem 1 nap alatt zajlik, és az esetek 50%-ában nem lesz válás a vége. nem azért mert visszaszerelmesednek egymásba, hanem mert a nemszeretõ gazdasági/gyerek és egyéb kényelmi (be nem vallott) okokra hivatkozva inkább visszatáncol.
A színészek csodálatosak voltak egytõl egyik. Szinte éreztem a "nem bírom tovább" érzést én is.
Brávó, 10/10!:))
Dius 2011 aug. 24. - 17:50:24 Előzmény Elolynne1
(34/120)
:))
Az a lényeg, hogy te érted.... más nem számít.:) Aki nem értette a lényeget - vagy másként értelmezte a filmet - az is talált benne talán olyan momentumot, ami tanulságos lehet vagy építõ, és akkor már megérte....
8/10
Elolynne1 2011 aug. 24. - 11:33:20 8/10
(33/120)
Kedves Dius,

tegnap este láttam a filmet, s utólag (is) elolvastam néhány hozzászólást. Kissé elszomorít, hogy többen nem igazán értik, mirõl szólt a film (lásd igaz, prüntyütyü, xandi990), mivel szerintem is igen jó volt. Sajnos elég nehéz mostanában jó filmet kifogni, még akkor is, ha elolvasod a tartalmát - hiszen azt el lehet készíteni így is, úgy is. Annak viszont nagyon örültem, hogy ami vélemény kialakult bennem a filmet követõen, az a te soraidban lényegében teljes egészében visszatükrözõdött. Jó fej lehetsz, s azt hiszem, érted és érzed, mi miért történik az életben...:)
Dius 2011 aug. 24. - 08:34:57 Előzmény igaz
(32/120)
Szerintem igen. :(
Spoiler: az a gond, hogy a csaj sosem szerette igazán a srácot, míg Deannak Õ a "Nagy Õ" volt. Még a kapcsolatuk elején is vigyorogva hallgatta, hogy a volt lúzer pasija milyen üzenetetet hagy a rögzítõjén. Szereti a srácot azért, mert jókor lépett az életébe, "megmenti" Õt, aztán jó apja a gyereknek, és tudja, hogy ragaszkodik hozzá, de -ahogy meg is fogalmazta - már kiszeretett belõle, fuldoklik a kapcsolatban.
A végén a srác elment, és ez nem csak szimbolikus lépés volt. :((( Legalábbis nekem ez a véleményem.
Spoiler vége.

Az a helyzet, hogy aki kapcsolatban van, és fõleg már családos, meg kellene néznie ezt a filmet. Látni azt, milyen egy kapcsolat belülrõl és kívülrõl, milyen egyértelmû jelekre kéne figyelni, és mindenekelõtt belátni, hogy minden egyes tettünkek következménye lesz, - fõleg a rossz döntések elõbb-utóbb visszaköszönnek.
Rajongásig szeretem Ryan Goslingot, minden filmjét láttam, és a Szerelmünk lapjai után ez a filmje rázott meg legjobban. A történet naturalista ábrázolása, az emberi, õszinte, hétköznapi története végett olyan film néha, mintha a saját életem filmjét nézném...kiváló film, mindenkinek ajánlom!!!
8/10
igaz 2011 aug. 23. - 17:34:45 8/10
(31/120)
Szerintem nem szakítanak, olyan szépen keresgélték együtt a bozótosba hajított jegygyûrût.
Babucica 2011 aug. 19. - 23:35:20
(30/120)
jó film, de szörnyû operatõr.......
8/10
timcsike830103 2011 aug. 07. - 10:48:02 8/10
(29/120)
Ez a film teljesen életszerû.
Van olyan,hogy senki sem hibás és mindenki az.Azt nem kell megmagyarázni,hogy miért múlik el a szerelem,miért nem kívánja a nõ a szexet...Nincs rá magyarázat,csak elmúlik...és kész.Ez ellen nem mindig lehet tenni..:(((
Nagyon elgondolkodtató és jó film szerintem!!
offtopic
xandi990 2011 júl. 25. - 19:31:32
(28/120)
A felénél járok, és rosszul vagyok ettõl a csajtól. Õ állítja be magát áldozatnak , holott a pasi adta fel az álmait, gyakorlatilag az életét, hogy más gyerekét nevelje fel. Hülye K.rv@.
10/10
kirijima 2011 júl. 10. - 17:01:05 10/10
(27/120)
Abszolút nem értem azt, aki a kapcsolat tönkremenetelének bemutatását rója fel hiányosságként, teljesen felesleges, sõt kimondottan elcsépelt megoldás lett volna, aki kicsit odafigyelt, az a miértekre szerintem kielégítõ válaszokat kaphatott, persze a film cseppet sem rágja a szádba a dolgokat, de épp eleget sejtet, ahhoz, hogy össze tudd rakni, milyen lépcsõfokok vezethettek egészen a kapcsolat válságáig, erre számtalan példát lehetne kiemelni. Ha lineárisan végigvezetve láthattuk volna a házasságuk lassú bomlását, attól a film beállt volna az ötlettelen párkapcsolati drámák táborába, amelybõl kismillió plusz egy alkotást láthattunk már, persze az idõsíkok váltogatásával sem találta fel a spanyol viaszt, ilyet is láttunk már a filmtörténelemben, de rendkívül jó érzékkel, ügyesen váltogat a párkapcsolat egyes állomásai között, egészen a kivételesen gyönyörû, egyben fájdalmas lezárásig, a záró képsorok elképesztõen nagy emocionális töltettel bírnak, ahogy szépen ellenpontozzák egymást. A rendezés majdhogynem csillagos ötös, témájában az egyik legerõsebb alkotás az utóbbi idõkben, mindez egy majdnem név nélküli rendezõtõl, nagyon kellemes meglepetés.
Prüntyütyû 2011 júl. 04. - 21:44:56
(26/120)
Nekem sem jött be igazán...pedig Gosling miatt néztem meg, bár õ jól is játszott...
wim 2011 júl. 04. - 21:39:39
(25/120)
Egyetértünk.
--Spoiler--
Ettõl függetlenül érthetõ a nõ viselkedése, legalábbis megmagyarázható. Nem biztos,hogy mindenáron Dean felesége szeretett volna lenni, legalábbis nem ilyen körülmények között. Neki most hálásnak kellene lennie, h. a srác elvette ilyen állapotban - szerintem nem volt feldobva ettõl a tudattól. Miért van elege? Mondjuk, a saját hülyeségétõl. Még azt sem tudni (azt sem tudja?), kit szeret igazából. Egyáltalán,szeret-e valakit. Sok hasonló kérdést vet fel a film, és szerintem ad válaszokat is. Mondom, nekem nem volt bajom a hitelességével. Egyszerûen csak nem az én mûfajom.
Prüntyütyû 2011 júl. 04. - 19:56:20
(24/120)
***SPOILER***
Igen, csak épp, azt nem értem, ha a pasi annyira szerette a nõt, hogy elvette más gyerekével terhesen, akkor miért a nõ volt elutasító? Én ezt nem értem igazán, ez nincs felvázolva, a nõnek elege van, de miért? A pasas meg már iszik a nõ állandó viselkedése miatt. Én igazán feminista vagyok és azon a véleményen vagyok, hogy mindig a pasi a hibás, de frankón ebben a filmben, annyira a nõ az.
***SPOILER VÉGE***
wim 2011 júl. 04. - 19:43:36 Előzmény Prüntyütyû
(23/120)
Spoiler
Persze, ugráltunk az idõben, ez még nekem is világos...:)
Csodás szerelem, oké. De ha jól értettem, csak a gyerek miatt házasodtak össze, ami gyanítom, azé a srácé lehetett, akivel a lány a boltban összefutott. Ha tévedek, javíts ki, megeshet, hogy félreértettem!
Nem tudni, mennyire volt mély a kapcsolatuk odáig, az ismerkedés rózsaszín ködét még mondhatjuk csodásnak, ennyi és nem több.
Nem istenítem különösebben a filmet, de egyszer igazán meg lehet nézni. Éppen az a jó benne, hogy sem a szereplõk, sem a viszonyok nincsenek sematizálva. Semmi fekete-fehér, inkább szürke. Mint a való életben is.
Prüntyütyû 2011 júl. 04. - 14:19:07
(22/120)
Dehogy.

***SPOILER***

Az idõben ugráltunk, folyton lehetett látni, az ismerkedést a csodás szerelem kialakulását és a jelent, amikor a nõ elutasító volt a pasival...nem igazán érthetõ a dolog.

***SPOILER vége***

Összességében azt mondanám, hogy elég vacak filmecske volt.
wim 2011 júl. 04. - 14:16:06
(21/120)
Egy SPOILERt utólag idenyomnék az elõzõ hsz-mhoz!