10/10
Wicky 2007 okt. 09. - 17:18:17 10/10
(10/90)
Hát igen,nem 100%-ra biztos hogy a globális felmelegedést az emberek okozzák,hanem 120% százalék,hogy nagyon-nagyon nagy részük van benne... Üvegháztartási gázok-üvegháztartás-globális felmelegedés... Az üvegháztartási gázók jók,mivel a földön átlagban nem -15 °C(v mennyi) van, hanem ennek a +-a...de ha túl sok ez a gáz akor a több hõ esik csapdába,és ezáltal felmelegszik a hõ. És kik okozzák az üvegháztartási gázok és (fõként) a CO2 gyarapodását?!Hát MI EMBEREK.. Mivel?! pl. gyárak (fõleg az USA,lásd Kiotói egyezmény), autók, erdõk felégetése....
Hát igen és akkor kik is a felelõsek??
Nemcsak a filmet,de a könyvet is ajánlanám mindenki figyelmébe!

Kedvenc részem az (mármint amin jól szórakoztam) amikor a FÖLDRAJZTANÁR abba a hibába esett,hogy azt állította hogy a földrészek túlságosan is nagyok ahhoz,hogy mozogjanak és kioktatta a gyereket arról,hogy Dél-Amerika és Afrika sosem kapcsólodott össze!:) ("Nem attól kerülsz bajba amit nem tudsz,hanem attól amit biztosan tudsz,de nem úgy van."Mark Twain)

"Mindenünk megvan a válság megoldásának elkezdéséhez, talán csak a cselekvési szándék hiányzik. De a tenni akarás maga is egy megújoló erõforrás." Al Gore

:)
Devla77 2007 szept. 28. - 18:54:52
(9/90)
A globális felmelegedést egyáltalán nem 100%, hogy az emberek okozzák.
Ahogy nem az emberek okozták a jégkorszakot sem. Nem lehet biztosra venni.
mindezektõ függetlenül, szerencsés volna, ha a következõ válsztást már Al Gore nyerné meg, és nem ez a majom Bush.
Mondjuk az egész világra sok szempopntból olyan nagy hatása van az USA-nak, hogy jó lenne, ha végre egy olyan választási rendszert találnának ki náluk, amibe nem csak az USA polgárai szólhatnának bele, hanem mondjuk szavazhatnának a világ többi országai, valamiféleképp súlyozva, és a szavazásban kb 20%-ban vennék figyelembe.
savetier 2007 máj. 12. - 21:02:44
(8/90)
Nem szabad, hogy a szembesülés bizonyos igazságokkal a földhöz verjenek, hogy a cselekvõ képesség kicsinységének tudata a hatalmas tömegû érdektelenséggel szemben meggátoljon a cselekvésben. Ha csak a saját gyerekünket ebbe az irányba tudjuk terelgetni, már nagyon is sokat tettünk.
mollo888 2006 dec. 24. - 10:24:17
(7/90)
még nem láttam a filmet, de mindenképpen meg akarom nézni. engem is nagyon érdekel a téma, és elszomorít, hogy a legtöbb ember nem tesz semmit, nem is érdekli õket hogy mi lesz itt száz év múlva... de többre van szükség, minthogy néhány ember kevesebbet jár autóval... na de mit lehet még tenni?!
Asha 2006 dec. 23. - 14:07:59
(6/90)
Nálunk az egész 9.-es évfolyamnak meg kellett néznie, dühöngtünk, fintorogtunk is rendesen - hogy jönnek ahhoz, hogy egy ilyen halálunalmas dokumentumfilmet megnézessenek velünk?
Mondanom sem kell, mennyirte meglepõdtem. Fantasztikusan jó a film, Al Gore szuper elõadó, a téma pedig tényleg nagyon érdekes, bár meglehetõsen ijesztõ is... A baj az, hogy az emberek fele észre sem veszi, meg se hallja, vagy ha igen, sem tenne érte semmit. Ezt egyedül nem lehet. Vagy mindenkinek mozdulnia kell, vagy felesleges volt az egész. :(
tadam 2006 dec. 10. - 18:05:46
(5/90)
Na, megnéztem a filmet, és marha jó. Pénteken a Szabadság szerelmet néztem meg egy kábé ötödikes osztállyal együtt. Kérdezem: mit ért egy tízéves gyerek abból a filmbõl? A szexjeleneteket, meg a háborút, na, tök jó, hajrá osztályfõnökök! Ez a film, meg lehet, hogy túl sok lenne egy gyereknek, mert rengeteg adat van benne, de szerintem inkább ezt nézessék meg azokkal a gyerekekkel. Ha már csak a jegesmedvés jelenet megmarad bennük, meg egy-két elõtte-utána képpár, már akkor rengeteget ért a dolog. Elképesztõen jó a film, mindenkinek ajánlom, és ne feledd, a globális felmelegedés RAJTAD múlik. Ahogy miniszterelnökünk hevesen mondaná: elk*rtuk, mentsük meg ezt a k***a országot... Mert szeretném, ha még az unokáim is látnák a Dunakanyart, az Alföldet, és a Parlamentet, és nem egy nagy magyar tengeren, vagy éppen sivatagban élnének. A mi Velencénkbe nem való a gondola... :)
tadam 2006 dec. 10. - 12:44:14
(4/90)
Én ma du fogom megnézni, és nagyon kiváncsi vagyok rá... Én nem értek egyet az elõttem elhangzottakkal, szerintem igenis minden egyes ember tud tenni az ügy érdekében, sosem tudhatjuk, hogy kin múlik, ezért aki tud, vegyen részt az akcióban, és magasról sz***a le, már bocs, hogy a többi embet mit csinál. Szelektív hulladékgyûjtés (de ami ennél is fontosabb, kevesebb hulladéktermelés), bicikli, BKV, nemdohányozás, bioélelmiszer, vagy legalábbis nem GMO, kevesebb víz-gáz-villany, sorolhatnám... Szóval Te is tehetsz érte, meg Te is, meg Én is, és az már ne zavarjon, hogy Õk mit mûvelnek...
Timke 2006 nov. 19. - 08:11:23
(3/90)
Nem tipikus amerikai limonádé, ne lepõdjünk meg ezen sajnos..
Tydirium 2006 nov. 18. - 20:24:56
(2/90)
Ez valami vicc, hogy csak az Urániában adják, vagy azért majd néhány mozi még megkockáztatja?
Timke 2006 nov. 17. - 15:37:39
(1/90)
Ezt a filmet mindenkinek látnia kell egyszer. Hasznos, de ugyanakkor szórakoztató. Hatalmas elõadó Al Gore. Végre egy film a globális felmelegedésrõl, ami nem tipikus dokumentumfilm. Meg kell nézni!