wim 2011 máj. 07. - 14:17:54
(22/102)
Ha valaki belinkelne nekem egy képet a film végén szereplõ piros buszról, nagyon megörvendeztetne!
10/10
ariskerase 2011 jan. 15. - 08:09:06 10/10
(21/102)
Elõször olvastam utána láttam a filmet. Mint film jó persze a valósághoz mondjuk meg õszintén semmi köze. Rengeteg túlzás és félremagyarázás van benne.
10/10
bbenjoe 2010 okt. 26. - 16:13:51 10/10 Előzmény DarthRevan
(20/102)
Ez hatalmas film! Tegnap este néztem meg ismét DVD-n. Jóllehet a történet kitaláció, és az számomra is irreális, hogy így halomra lövik a németeket, hol ott a Wermacht volt a világ legprofibb hadserege annak idején.

Minden esetre, a nagyszerû színészi játék, a jól átgondolt történet -fûszerezve néhány nagyon szép csavarral-, a zene és képi világ bõségesen kárpótol az apróbb hibákért.

Richard Burton, Clint Eastwood és Mary Ure és társaik mind nagyszerû alakítást nyújtanak. 9/10
1/10
DarthRevan 2010 aug. 19. - 00:31:50 1/10
(19/102)
Nekem nagyon nem jött be ez a film. Teljesen logikátlan, értelmetlen hülyeségeket csinálnak. A végjáték annyira hiteltelen, hogy kár rá szót vesztegetni.
Miért ejtenek foglyokat? Csak, hogy nehezebb legyen menekülni?
2/10 mert az elsõ egy óra nézhetõ volt.
10/10
Piszó 2010 máj. 16. - 03:50:24 10/10
(18/102)
Nagyon jó film, az egyik kedvencem ebben a kategóriában, és ami a legpozitívabb számomra, hogy alig tér el a regénytõl, ami szintén zseniális! 10/10
10/10
toshiba321 2010 jan. 31. - 19:38:06 10/10
(17/102)
elõször regényben olvastam ott nagyon tetszett majd az egyik külföldi adón láttam és egybõl ráismertem aztán leadták valamelyik magyar adón is - teszem hozzá hála a jó istennek- és akkor megnéztem. Megérdemli tõlem a 10/10-et mert szuper jó film és nagyon jól megvan csinálva. Aki teheti nézze meg vagy olvassa el a sztorit nem fog csalódni. :)))
Rahel 2010 jan. 30. - 16:54:47
(16/102)
-Ez csúcs volt!
-A szereplõk, a story, és a a helyszínek pedig lenyûgöztek!!!
-Fõleg az Osztrák-Alpok a libegõs jelenetnél!!
10/10
g.patrik 2010 jan. 30. - 15:30:39 10/10
(15/102)
Jó film,bár azért vannak benne túlzások, pl.mikor a végén mennek azzal a piross busszal.Õk lelõnek mindenkit,de õket még el se találják ,kicsit túl egyoldalú ,de izgalomban nincs hiány. Egyébként én is jártam már a sasfészekben kétszer is.
Sugovica 2009 ápr. 12. - 13:38:50
(14/102)
Szerintem nagyon jó film!
Olyan szerencsés voltam, hogy jártam is már a Sasfészekben. Hát a megközelíthetõsége bizony nem semmi!!!
Hilaryfan17 2009 ápr. 12. - 13:10:43
(13/102)
nekem megvan magyarul!! :D:D
10/10
pikemen 2009 ápr. 12. - 12:51:35 10/10
(12/102)
SPOILER

A könyvben mintha három áruló is lett volna...
Roy Mustang 2008 okt. 28. - 15:09:49
(11/102)
Jaj de rég láttam,nagyon jó háborús kalandfilm!
Burton és Eastwood két más jellem,de még így jók együtt.
Alapmû,szereintem az egyik legjobb film a hatvanas években.
colorstar 2008 jan. 28. - 14:12:03
(10/102)
Bizony, a film elég hosszúra sikerült. Ennek ellenére sosem éreztem azt, hogy vontatott lenne, és amikor véget ért, nagyon bántam.
Az akciójeleneteket a mai filmek is megirigyelhetik. Pl az autós felborulásoknál csak imádkozni tudok, hogy nem hús-vér embereket szerepeltettek, annyira hiteles.

Igazán szép alkotás.

A néhány jelenetben a háttérbe vetített "háttérfilm" pedig igazi nosztalgiát ad a filmnek.
fenrir 2007 nov. 24. - 13:06:49
(9/102)
Ezt még a Maiden is feldolgozta :)
hutizs 2007 szept. 17. - 14:09:20
(8/102)
Rengetegszer láttam a filmet, és még régebben olvastam könyvben. 2006-ban megtettem azt, hogy a film vetítése napján elolvastam a könyvet és rögtön utána, este megnéztem a filmet. Nagyon kevés kivételtõl eltekintve a film szóról szóra adja vissza a könyvben leírtakat. Úgyhogy ahol a cselekmény nem elég pörgõs, az azért van, mert az író így írta meg, a film készítõi pedig ezen sem változtattak. Az egyetlen lényeges eltérés a film és a regény között, a lejutás a hegyrõl. A filmben így jóval látványosabb, a könyvben pedig idegfeszítõbb. Nekem mindkettõ a kedvenceim közé tartozik.
Newcastle United 2007 szept. 15. - 09:22:06
(7/102)
Igazi háborús klasszikus, Richard Burton óriási benne.
10/10
Zajac 2007 szept. 14. - 18:52:02 10/10
(6/102)
Jó film,egyik nagy kedvencem.Legjobb részek amikor fent vannak a sasfészekben.Ráadásként gyönyörû helyen játszódik.
Moknabt 2007 szept. 14. - 14:22:05
(5/102)
Nagyszerû film! Hihetetlen, hogy 1969-ben csinálták, mégis a mai napig leköti az embert. Mai filmekben pár jelenet gyorsabban zajlana le, de így is jó film. Vannak benne apróbb bakik, de maga a történet és a szereplõk alakítása zseniális. És a zenét is eltalálták, passzol a filmhez, ráadásul rendesen megkomponált zene, hisz akkor még nem volt más lehetõség.
zeeee 2007 febr. 14. - 16:37:23
(4/102)
Szvsz a legzsírabb filmek egyike, megérdemelne magyar szinkront a DVD-n is.
Mikor nemrég nekiláttak még a Monty Python repcsi cirkusz szinkronjának is ami ugye klasszikusan feliratos volt évtizedekig, akkor nem igazán értem mi a bánatért haggyák le egy ilyen filmrõl a cuccot... grrrr
Igaz láttam már vagy 15x de azért mégis... :)
Brambilla 2006 aug. 13. - 21:38:13 Előzmény x-tro
(3/102)
Szerintem is szörnyû a szöveg, semmi köze a film igazi történetéhez és ehhez a mestermûhöz jóval hosszabb ismertetõ kellene.