Téma: Kenny Lin

bori4 2019 ápr. 07. - 13:15:32
(187/4727)
Xinger és Xun kapcsolata a börtönben elmélyül, a lány egy percig nem adja fel - álmodnak a közös janbei-i jövőről...
bori4 2019 ápr. 07. - 13:06:35
(186/4727)
Amikor ezt a jelenetet láttam, csodálkoztam, hogy Jégcsap mit akar ettől a gyereklánytól? Aztán a további részek mind arról szóltak, hogy miért és hogyan veszi Jégcsap a kezébe barátja további sorsát....
Ez bizony remek volt....
bori4 2019 ápr. 07. - 13:03:10
(185/4727)
De mi legyen a börtönben sinylődő Xun-nal? - a király kivár...
Viszont sokan félnek attól hogy életben maradt, tehát sokan meg is akarják ölni...
bori4 2019 ápr. 07. - 13:01:08
(184/4727)
A király elmebetegségét valahol a trónféltésre és példa statuálására vezetem vissza, mert ahogy mindenkit bevont a végrehajtásba, majd végig is nézette velük olyan megfélemlítés gyanánt, én ezzel magyarázom... mert logikusan a legjobb barátját és a birodalom védelmezőjét nyírta ki - a "sosem lehet tudni, még király akar lenni" félelme felülkerekedett. Az meg hogy az öldöklést szétosztotta a családok, nemesek között már valahol érthető is volt...
Egy valakinek tudott csak elgyengülni, Xun anyjának - így beigazolódott a sejtésünk, hogy valamikor érzelmeket táplált a hölgy iránt....
bori4 2019 ápr. 07. - 12:53:51 Előzmény bori4
(183/4727)
.
bori4 2019 ápr. 07. - 12:53:18
(182/4727)
A tegnapi két rész fő eseményeinek összefoglalója nézetem szerint két fő részre osztható;
- úgy mint láthattuk, hogyan marad Yan Xun egyedül ebben a világban, mivel a teljes családját kinyirták;
- ugyanakkor hogyan és ki teremti meg neki az esélyt a túlélésre...
Riamara 2019 ápr. 06. - 09:56:25 Előzmény bori4
(181/4727)
Ó, lehet, hogy a 25. részben. A monológ végén. Azért indítottam be a 25. részt, mert azt hittem valami normális megoldást találnak az egész őrültségre. De a megoldástól sem lettem elégedettebb.
bori4 2019 ápr. 06. - 09:34:19 Előzmény Riamara
(180/4727)
Mikor lett öngyilkos?
Riamara 2019 ápr. 06. - 09:31:43 Előzmény bori4
(179/4727)
Nos igen. Az alkotók ebbéli hajlamára már a sorozat elején is felfigyeltem. Aztán szerencsére változott a stílus, és megkedveltem a sorozatot. De most eléggé elvették tőle a kedvem, mert félő, hogy a folytatásban is ezt a vonalat nyomatják majd tovább.
Nem szeretem a logikátlanságot, és bár nem tartom magam kényeskedőnek, de az öncélú kegyetlenkedést nem bírom.
Én azt hittem, azért írták bele a történetbe, hogy a lány is részt vesz a kivégzésen, mert itt tér majd vissza az a belső ereje, amiről az anyja beszélt. Így viszont teljesen felesleges volt az ottléte. De hát ez csak egy volt a sorban, ami felesleges túlzás volt.
Yan Xun anyjának monológja tényleg jó volt. De ezt megoldhatták volna másképp is. Az öngyilkossága pedig megint csak öncélú kegyetlenség volt.
bori4 2019 ápr. 06. - 09:19:15
(178/4727)
mihez és hogyan? Már végig nézte, hogy összekaszabolták, szétnyilazták - mondjuk egyetlen vágással, lövéssel is leteríthették volna...
bori4 2019 ápr. 06. - 09:17:28
(177/4727)
Lehet, hogy én nem értem a gondolkodásmódjukat....
bori4 2019 ápr. 06. - 09:16:31
(176/4727)
Csupa-csupa kérdőjel számomra - ezt mind komolyan gondolja a rendező, hogy én "beveszem"???
bori4 2019 ápr. 06. - 09:12:21
(175/4727)
Hogy került hirtelen Weibe Xun huga - terhesen!!! Nem kellett volna ezt valahogy már beírni korábban? Ő is túsz volt? És az anyjuk most honnan jött vissza? Nemrég indult haza, de találkozott a férjével???
bori4 2019 ápr. 06. - 09:08:27 Előzmény Riamara
(174/4727)
Én többet bosszankodtam az elmúlt két részben, mint nem... :((( Ez a forgatókönyv tiszta hatásvadászat volt és a rendező aprólékos, időhúzó, szinte kéjesen kegyetlenkedő részletekig "rendezése" a párja.... Nagyot csalódtam most... olyan méltatlan volt az eddigiekhez, vagy nem is tudom.... Én már a végén azt se tudtam, hogy mit is kellett volna csinálnia Xun -nak, felmenni azon a lépcsőn vagy nem, de már élő halottként mit tudhat csinálni, össze-vissza volt vágva, nyilazva.... no persze higgyük el, hogy ezt túléli... És miért vitték ki vele Xingert? - ez is csak a filmekben történhet így... Csak ott álltak szegények Jégcsappal és vágták a különböző képeket (mondjuk ebből a legkönnyebb dolga Jégcsapnak van mindig... )
Színészként ezeket az erőltetett figurákat eljátszani sem könnyű, nem is sikerült szerintem, én egyedül Bai Shenget alakító színésznőnek hittem el, amit csinált...
Riamara 2019 ápr. 06. - 08:43:44
(173/4727)
Kellett egy kis idő, amíg megemésztettem a következő részeket. Brutális volt.
Azt már tudomásul vettem, hogy a világnak azon a táján úgy intézték el a politikai problémákat, hogy a klánokat simán kiirtották. Így persze teljesen világos, hogy miért is aprózódott fel Zheng birodalma.

Viszont Őfelsége nem csak paranoiás, hanem totál hülye is. Mégis mi célt akart elérni azzal a hülye kivégzéssel? És nem volt senki a tanácsadói között, aki elmagyarázta volna neki, hogy épp most fűrészelte el magát? Persze nyilván tudják, hiszen ezért akarják futi-futi megölni Yan Xunt. De ez most már eső után köpönyeg. Az lett volna a logikus eljárásuk, ha ott helyben megölik, amikor elkapták. Aztán kalap, kabát.

Még a leghülyébb királyok is tudják, hogy nem szabad az ellenfeledből mártírt csinálni. És az az íratlan szabály sincs véletlenül, hogy az ellenfél családjának minden férfitagját meg kell ölni. (A koreai történelmikben a nőket is) Ezért állok hitetlenkedve a történtek felett. Mire kellett ez a magamutogató brutalitás? Voltaképpen egy jószándékú, hűséges alattvalót néhány óra alatt az ország legádázabb ellenségévé tettek. És a yani hadsereg még ott van, hisz csak a vezéreket végezték ki. Ha az Yan Xun mögé áll, akkor Weinek annyi.
Riamara 2019 ápr. 05. - 17:02:01
(172/4727)
Volt egy bátyjuk, akit Jégcsap szúrt le, meg volt egy harmadik nővérük. Az a lány, aki Xinger helyett ment be a Boldogság pavilonba, ahol az öreg megölte őt is. Ez a jelenet szokott lenni a bevezető képsorban is.
Mielőtt bement volna, a másik két lányt Xinger gondjaira bízta. Miatta csinálta az egész bosszúhadjáratot, Miközben megölte az öreget mondta is, hogy elsősorban érte teszi, aztán a többi lányért.
bori4 2019 ápr. 05. - 16:45:42 Előzmény Riamara
(171/4727)
Nem bátyjuk volt? A bátyja halálát emlegeti fel Yuwen Yue-nak - hogy felesleges áldozat volt, mert mégis él a nagyapja Jégcsapnak...
Riamara 2019 ápr. 05. - 14:29:09 Előzmény bori4
(170/4727)
Igen a kisebbik nővér kezdettől fogva ilyen, és a másik nővére sem tudja visszafogni. Ugyanakkor azt is megértem, hogy Xinger személyét rossz ómennek tekintik. Hisz miatta haltak meg a szüleik. (bár ezt a lányok nem tudják) miatta halt meg a nővérük (ezt viszont tudják) és legtöbbször miatta vannak célkeresztben.
Ugyanakkor Xinger nagyon szereti őket, és erőn felül vigyáz rájuk. Nélkülük már réges-régen elszökhetett volna.
Riamara 2019 ápr. 05. - 14:20:13 Előzmény bori4
(169/4727)
Azt mondod, az a levél a királynétól jött? Mondjuk ugyanaz állt benne, amit a gyerekeinek is mondott.
Egyik sem lesz neki hálás érte.
Riamara 2019 ápr. 05. - 14:17:19 Előzmény bori4
(168/4727)
Igen, Xinger még túl tapasztalatlan. Szeretetre éhes. Minden kis kedvességért roppant hálás tud lenni. Emlékezz csak vissza az embervadászatnál, mikor a másik lány megosztotta vele az ételét. Az egész vadászat alatt vigyázott rá, pedig lehet, hogy nélküle simán el tudott volna menekülni.
Xinger csak a barátságos gesztusokból ért. Ezért volt az, hogy a fegyverkereskedővel azonnal megtalálta a közös hangot. De ha megfigyeled, akkor Jégcsap titkárával is sokkal bajtársibb volt a kapcsolata.
Yan Xun túlságosan nyomult, ráadásul neki rengeteget kellett ledolgoznia az embervadászat okán. De aztán csak rájött, hogy valóban kedveli őt.
Így visszagondolva még mulatságosabb az a rész a fegyverkereskedő boltjában. Akkor azt gondoltam, hogy Xinger csak zavarában játssza meg, hogy nem érti miért boronálják össze őt a gazdájával. Pedig tényleg nem értette. Az egész szituációt nem értette. :)) Ő ugyanis egy percig sem érezte úgy, hogy bajban lenne. Minek is kellene őt akkor megmenteni? :) Ennek később hangot is adott, mikor végre kikeveredtek a pincelabirintusból.