Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 aug. 30. - 18:08:57 Előzmény bori4
(1227/4727)
Zhen Bei annyira rafinált. :)) Nem is tudom mit képzelt Fu Chou, mikor azt a tervet kigondolta, hiszen a herceget megelőzte a híre. Azt hitte nem fog rájönni, mi is történt ott a tóparton?
Nem egy turistáról volt szó, hanem a szomszéd királyság koronahercegéről. Aki nyilván úgy jött szövetséget kötni, hogy előtte minden fontosabb személyt lecsekkolt. Fu nem lehetett annyira naiv, hogy azt higgye Chennek nincsenek kémei a fővárosban.

És ezzel máris eljutottam a tippemhez. Szerintem ugyanis Zhen Bei kémje nem más, mint Muzsikuslány. Ugyanis nem tudtam nem észrevenni, hogy az openingben egy képen szerepelnek. :) Persze ez még nem indok. De ha figyelembe vesszük, hogy a lányra mi már kezdettől fogva gyanakodtunk, csak akkor még azt hittük, talán Fu kémje. Viszont az elmúlt részekben bebizonyosodott, hogy nem szíveli a tábornokot. (Olyan jót vigyorogtam, mikor Rong Le orra alá dörgölte, hogy boldog tudatlanságban él, és ha ennyire kedveli a tábornokot, akkor miért nem próbálja ki?) És ha még emlékszel, mikor elszöktek és mindenki azt tervezgette, hová fog majd menni, akkor Muzsikuslány kapásból rávágta, hogy Chenbe.

Szóval Rafkós hercegnek első kézből voltak információi. Minden megnyilvánulása, minden mondata provokáció volt. :))
Kezdve a gondosan kiválasztott helyszíntől. És még volt képe álmélkodni, hogy jééé, tényleg Rong Le a tulajdonosa? Mintha nem tudta volna. :))) Az a megjegyzése pedig már tényleg galád volt, amikor azt mondta Fu Chounak, mennyi szép emléke kötődhet a teaházhoz. :))) Hiszen a tábornok mindössze egyszer volt ott vendég, akkor amikor Wu You olyan módszeresen kiutálta onnan. :)
Szerintem azt is előre megtervezte, hogy ne egyszerre érkezzenek, nehogy Fu gyanút fogjon, és idejekorán lelépjen. :))
Így hát csak akkor hozta szóba Wu Yout, amikor már a tábornokot kellőképpen kikészítette.

De nem csak Fut csinálta ki. Rong Le is teljesen lezsibbadt tőle. Ő, akinek mindig vannak frappáns visszavágásai, most egy szót se tudott kinyögni. De mit is tudott volna egy ilyen bevezetésre mondani. - Aznap a Qingliang- tónál azt hittem, hogy csak egy tisztviselő lánya vagy. Soha nem gondoltam volna, hogy kiderül, te Qi hercegnője vagy.
Mondta volna azt, hogy: - bocsi én bizony isten nem tudtam, hogy a bátyám meg akar öletni, csak véletlenül jártam arra. :))
Ezek után meg ugye rákérdezett Li hercegre, és a lánynak annyi volt. :))
Úgy megijedt tőle, hogy később majd nem is mer szembeszállni vele. :))


bori4 2019 aug. 30. - 12:46:33
(1226/4727)
.... savanyú a szőlő - ha rosszmájú akarok lenni :)
bori4 2019 aug. 30. - 12:43:22
(1225/4727)
Puff neki, még a könyvről is tud.... beszállna reformernek ő is..... Ó istenem, a fiatalok mind azok itt :)
bori4 2019 aug. 30. - 12:41:41 Előzmény bori4
(1224/4727)
Bírom ezt a tökélyre fejlesztett eleganciáját, ahogy teázik...
bori4 2019 aug. 30. - 12:39:11
(1223/4727)
Két tűz között .... :)
Fu nagyon észnél volt, totál elő tudta adni, hogy tökéletes Rong Le és közte a kapcsolat ....
bori4 2019 aug. 30. - 12:36:23
(1222/4727)
Hú, rendesen "megsorozta" Fu-t, de vajon honnan tud ennyi mindent róluk, nagyon képben van, úgy tűnik... :)
bori4 2019 aug. 30. - 12:33:24
(1221/4727)
Nekem az érdekes ebből, hogy mindketten kimagasló harcművészek lettek, és mindketten Fu körül vannak... ez igencsak alátámasztja az én tippemet, vagy sejtelmeimet.... :)
bori4 2019 aug. 30. - 12:29:34 Előzmény Riamara
(1220/4727)
Vannak ezek a beugró emlék foszlányai Rong Le-nek, de nem emlékszem, hogy két kislányt láttunk volna együtt... a "látás" is kicsit túlzás, mert mindig nagyon homályos minden - szóval én nem csodálkozom :)
Riamara 2019 aug. 29. - 13:57:00
(1219/4727)
Princess Silver 22.
Végre megtudjuk, ki is Hasonmás. :) (én csak azon csodálkoztam, hogy nem jöttünk rá eddig)
Riamara 2019 aug. 29. - 13:55:13
(1218/4727)
Princess Silver 22. rész
Zhen Bei herceg visszavágót játszik. Félelmetesen jól csinálja. :))
Riamara 2019 aug. 29. - 13:51:11
(1217/4727)
Princess Silver 22. rész
A támadás következményei folytatódnak.
Rong Le ismét kómába, Fu Chou pedig pánikba esik.
Riamara 2019 aug. 27. - 19:21:49 Előzmény bori4
(1216/4727)
Nem sokat lehet tudni róla még. Weiből való, egy házassági szerződéssel lett Lin császár felesége. Azt hiszem a hozománya a Lintől elfoglalt terület volt. Aztán valami tűzvész volt a palotában és állítólag abban halt meg.
A többi csak morzsa. A császár, valahányszor Yun ágyas szóba került, mindig felemlegette a császárnét. Tehát akármi is történt anno a császár és az ágyas között, abban a császárné volt a ludas.
bori4 2019 aug. 27. - 18:47:23 Előzmény Riamara
(1215/4727)
Mikre emlékszel, csak bámulok :)
Még semmit nem tudunk az előző császárnéról sem - vagy csak én nem??? :)))
Azt valahogy mindig úgy gondoltam, hogy Fu tábornok tudja, hogy Rong Le nem hercegnő, sőt azt beszéltük az elején, hogy az első képkockákon, aki utoléri és leüti az bizonyára Fu és akkor viszik be a palotába még kómásan.... mivel Rong Qi is tisztában van a lány valódi kilétével - szerintem....
Riamara 2019 aug. 27. - 14:29:56 Előzmény bori4
(1214/4727)
Tudod mi jutott az eszembe? Eddig azt gondoltam, hogy Fu Chou balkézről született, ezért nem nyilvánítottak herceggé. De mintha a Qi küldött azt mondta volna, hogy vissza akarja szerezni a nevét és a rangját.
Mi van, ha Fu Chou az előző császárné fia? Amikor részegen az anyját emlegette, akkor azt mondta álmában,- Ne halj meg! Lehet, hogy arról a tűzvészről álmodott?
Riamara 2019 aug. 27. - 14:00:42 Előzmény bori4
(1213/4727)
Szerintem sem ártana, ha kicsit edzene. De mintha most nem is lett volna olyan hatékony, mint szokott. :)
Wu You nem kérdezett rá, viszont talán épp ezért vette régebben készpénznek, hogy a lány egy kém.
Fu Chou meg azért nem kérdezte, mert ő tudta, le is vizsgáztatta a tudását anno, ott a hídon. Ő talán azt is tudja, hogy igazából nem hercegnő.
bori4 2019 aug. 27. - 13:45:45 Előzmény Riamara
(1212/4727)
Igen, bár maga az a tény, hogy a császárság tábornoka is éppen elég, hogy nem önmaga ura... De én mindig is sejtettem, hogy tőle függetlenül került bizonyos erők markába, kényszerpályán van az élete és igaz lesz a figyelmeztetése: ő lesz a végén az aki igazán védelmezi a lányt és kitart mellette .... Hát majd meglátjuk mennyire.
bori4 2019 aug. 27. - 13:41:14 Előzmény Riamara
(1211/4727)
"Tehát igazából nem azért haragudott meg, mert veszélybe került, hanem azért, mert kihasználták." - a régi vesszőparipája, igen őt ne adják-vegyék, ne használják ki.... magával nem mindig ilyen szigorú.... :) Az hogy helytállt orgyilkosokkal szemben, becsülettel forgatta a kardot - megint senkinek nem tűnt fel. Nekem meg ez a vesszőparipám :-D Pl. Wu mikor kérdezte meg tőle, hogy hercegnő létedre honnan van ez a harcművészeted? ami most már lehet hogy 1 éve se romlott fikarcnyit sem, tökéletes formában van. Pedig hát ezt ha nem "művelik", vagy edzenek minden nap ugye..... Ennek oka lehet, hogy időnként kardot adnak a kezébe, illetve helyzetbe hozzák, mert egyébként blődség, nem?
Riamara 2019 aug. 27. - 13:14:49 Előzmény bori4
(1210/4727)
Osztottam, szoroztam és úgy kalkuláltam, hogy Fu húsz éve lehet tagja a "Bosszú hitének" .
Itt volt egy másik nagyon érdekes elszólása is. Amikor mérges, akkor csak úgy árad belőle az információ. :)
-Feláldozná az életét értem? kérdezte Rong Le
Mire Fu:
-Megtenném, ha az életem az enyém lenne, ha csak egy hétköznapi személy volnék, kész lennék neked adni mindent.
Na most ezt a kettőt együtt én úgy értelmezem, hogy azért az a társaság eléggé a markában tarthatja őt.
Riamara 2019 aug. 27. - 13:08:52
(1209/4727)
Az benne az ironikus, hogy ezt az egész problémát rém könnyen meg lehetett volna oldani, ha Fu bízik Rong Le-ban. Ha akkor este azt mondja: Figyelj, van egy kis probléma! A bátyád velem akarja megöletni a rám bízott chen herceget. Szerinted mit kéne csinálni?
Akkor Rong Le, a személyiségéből adódóan, önszántából a segítségére sietett volna. Eleve felkészülve, fegyverrel megy a tóhoz, Ling Yuet otthon hagyva, Zhong Yun-t hazaküldve, a herceggel, meg annak a kísérőivel simán megakasztották volna a támadást. A tábornokra nem is lett volna szüksége.

Felmerült egyáltalán Fu Chouban, hogy mi juthatott Rong Le eszébe legelőször, mikor felbukkantak a támadók? Szerintem simán azt hitte, hogy őt akarják megölni, amiért visszautasította a tábornokot. Csak akkor kezdte átértékelni az eseményeket, mikor a herceg közölte, hogy ezek rá vadásznak, és mikor kiszúrta a testőrét az álarc alatt. De igazán csak akkor állt össze benne a kép, mikor Wu Youra rákérdezve megtudta, ki is volt horgász. És akkor húzta fel magát istenesen.

Tehát igazából nem azért haragudott meg, mert veszélybe került, hanem azért, mert kihasználták. Csak mire Fu hazaért, hogy bocsánatot kérjen, akkor már olyan mérges volt, hogy bántani akarta.
Riamara 2019 aug. 27. - 12:52:03 Előzmény bori4
(1208/4727)
Őfelsége a régi császárnéról beszélt. Vele voltak fasírtban. Nekem szimpatikus a császár gondolkodásmódja. Wu You az, aki hajlamos néha elrugaszkodni a valóságtól. :)