Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 aug. 20. - 13:19:02
(1127/4727)
Princess Silver 19. rész
Wu You rendet csinál délen.
bori4 2019 aug. 18. - 19:00:11 Előzmény Riamara
(1126/4727)
Ó, mindig tudsz valami újat ajánlani, szuper :))) Csak győzze az ember, de ez is 70 fölötti részes - belenéztem és le is töltöttem. No ez elég realisztikusnak tűnik minden szempontból - de összevárom a feliratot. Úgy sejtem ez nem évekig fog készülni :)))
Riamara 2019 aug. 17. - 21:26:45
(1125/4727)
Ha tényleg érdekel, hogy milyen is volt egy átlagos hivatalnokcsalád élete, akkor érdemes lenne belenézned a The Story of Minglan című sorozatba. Most kezdték el fordítani. Eddig három rész van kész belőle.
Az érdekessége, hogy roppant autentikus. A díszletek, a ruhák a használati eszközök és a szokások.
Emlékszel épp a minap beszéltünk a Vörös szoba álmáról. Na ez a sorozat pont olyan. Egy család mindennapjairól szól. Hétköznapokról és ünnepekről. Házi viszályokról és család belső felépítéséről. Nagyon érdekes. Bár kezdetben elég nehéz rajta eligazodni.
Riamara 2019 aug. 17. - 21:09:57 Előzmény bori4
(1124/4727)
Most valóban a fővárosban volt, de a lázadás idején még otthon volt. És mintha ismernék egymást Fu-val.
Riamara 2019 aug. 17. - 21:06:42 Előzmény bori4
(1123/4727)
Már többször emlegették, de még nem mutatták. Például ő ásta elő azokat a nyomokat, amik a korrupciós botrány feltárásához kellettek. Ő adta a fülest, hogy Rong Le a tábornok házában van. A következő részben mutatni is fogják.
bori4 2019 aug. 17. - 21:06:25 Előzmény Riamara
(1122/4727)
Igen, így világos a koreai mintákon keresztül :) De Sun úr nem ott élt, most jött a fővárosból....
Riamara 2019 aug. 17. - 21:03:48 Előzmény bori4
(1121/4727)
Azt hiszem, hogy a gyógyhatás csak Rong Le-ra áll. :))
Már előtte is volt róla szó, hogy a nemesi családok mohósága miatt volt a lázadás délen. Sun úr saját maga szólta el magát, amikor arról beszélt, hogy a földek (amikre Zheng is igényt tartott) azért műveletlenek, mert a tulajdonosaik nem voltak képesek megélni belőle, így felajánlkoztak, hogy inkább a cselédei lesznek.
Egy csomó koreai történelmi sorozat után ez egyértelműen azt jelenti, hogy a földesurak ellehetetlenítik a kis gazdálkodókat, majd elcsaklizzák a földjeiket. Úgy emlékszem holmi kölcsönöket adtak, amiket lehetetlenség volt visszafizetni, és a végén rabszolgákká is váltak.
bori4 2019 aug. 17. - 21:02:34 Előzmény Riamara
(1120/4727)
Ki az a harmadik Wu? - rá nem emlékszem :)
bori4 2019 aug. 17. - 20:53:42 Előzmény Riamara
(1119/4727)
Ebből a fóbiából Rong Le kigyógyította szerintem :))
Ezekkel a föld visszaélésekkel kicsit zűrben vagyok, mert ugyan éppen arra gondoltam,hogy a palota meg a főúrak életének ilyen-olyan oldali bemutatása mellett adhatnának egy kis életszerű fűszert is a sorozatnak. Olyanra gondolok,hogy egyszerű emberek életének korabeli bemutatása, miből élt az a sok ember, milyen volt a társadalmi osztályok élete. Erre jött ez sztori, de én úgy emlékszem a Zheng tette földönfutóvá a parasztokat, nem? és Sun úr pont bemószerolja a hercegnél, hogy minden föld a császáré, hogy meri a helyi hivatalnok rátenni a kezét - ha jól értettem.... De arra nem tértek ki, hogy mivel teszik tönkre a földműveseket?
Riamara 2019 aug. 17. - 20:51:23 Előzmény bori4
(1118/4727)
Az is lehet, hogy voltaképpen közös a cél. Mindkét banda azt akarja, hogy a Lin Birodalom meggyengüljön. Qi-nél ez voltaképpen érthető. Ki akar egy erős országot a szomszédságában? Fu viszont egyértelműen a hatalmat akarja átvenni.
bori4 2019 aug. 17. - 20:45:31 Előzmény Riamara
(1117/4727)
Korábban arról beszéltünk, hogy Qi császár támogatja mindenben Fu-t, hogy feljebb kerüljön én úgy gondoltam ezért, hogy tőle kapta eddig a feladatokat - az hogy a Bosszú hite titkos társaság tagja (vagy éppen vezetője?) azt lehet, hogy a császár sem tudja....
Riamara 2019 aug. 17. - 20:44:58 Előzmény bori4
(1116/4727)
Biztos hogy megvezetés, de nem vagyok benne biztos, hogy a Muzsikus lány vétlen.
Riamara 2019 aug. 17. - 20:44:13
(1115/4727)
Eddig a különböző machinációk olyanok voltak, mint a bűvésztrükkök. Az ember mindig csak a végeredményt látta. Ebben a részben azért már körvonalazódnak a mechanizmusok is.
Például, hogy a Qi csapatot és a Fu csapatot a "Bosszú hite" köti össze. Qi adja a pénzt, a többiek meg szakértenek. Fu Hasonmáson keresztül irányítja a trónörököst.
És most látszik az is, hogy szoktak nyomozni a hercegek. :) Wu You megjátssza az életunt közömböst, akit aztán semmi sem érdekel. Közben Wu Yu a maga szörnyen idegesítő stílusában addig hablatyol körbe-körbe, míg be nem gyűjti az információkat. Ki is gyanakodna rájuk?
Aztán ezeket az információkat Wu You elemzi, majd ennek alapján a harmadik Wu előássa a bizonyítékokat.
bori4 2019 aug. 17. - 20:42:14 Előzmény Riamara
(1114/4727)
Ha jól értelmezlek, akkor a Hasonmásról az az info, hogy Qi-ből származik a tábornok által manipulált megvezetés.... és úgy gondolod, hogy a Muzsikuslány vétlen ebben...
Riamara 2019 aug. 17. - 20:20:15 Előzmény bori4
(1113/4727)
Wu You akkor se venné feleségül Ya Lit, hogy ha nem volna Rong Le. Két okból sem.
1. Nem kell ám elfelejteni, hogy neki milyen fóbiája van. :)) Ha megnézed, mindig tartja a megfelelő távolságot.
2. Sun papa elég gáz ám. Szépen elveszi a gazdálkodóktól a földjeiket, mondván, hogy nem tudják megművelni, majd szolgasorba kényszeríti őket. Akik meg nem akarnak neki szolgálni, na azokból lettek a menekültek, akik most lázadoznak. Ráadásul Wu You úgy gyanítja, hogy a Qi kenőpénzek nagy része a Zheng családnál és a Sun családnál landolt.
Riamara 2019 aug. 17. - 20:11:16 Előzmény bori4
(1112/4727)
Igen Rong Le a Hasonmás arcképét mutatta meg a testőrnek. Na most itt Xia Sha szerintem megint nagyot lódított. Elvégre ő vitte Hasonmást a tábornok házába, amikor Rong Le ott rejtőzött. A ruhát és az álarcot pedig biztos, hogy a Qi császár adta neki, tehát a testőrnek látnia kellett a lány arcát.
Riamara 2019 aug. 17. - 20:05:22 Előzmény bori4
(1111/4727)
No az tuti, hogy Hasonmás iszonyúan féltékeny Rong Le-ra. Nekem úgy tűnt, hogy nem csupán bajtársi kapcsolatuk lehetett Fu-val.
Riamara 2019 aug. 17. - 20:02:21 Előzmény bori4
(1110/4727)
Nem hinném, hogy a Qi császár lenne Fu főnöke. Ők inkább csak szövetségben állnak, valamit-valamiért alapon. Viszont a császár simán elkaszálhatja Fu-t, mert elég sokat tud róla.
Fu mögött a "Bosszú hite" áll. Ha valakinek elszámolással tartozik, akkor inkább ők azok. Nyilván valami közös tervük van. Erre utalhatott Hasonmás a találkán.
Riamara 2019 aug. 17. - 19:50:02
(1109/4727)
Az a tekercstartó nekem is feltűnt. Nem csak praktikus, hanem nagyon mutatós is.
Riamara 2019 aug. 17. - 19:46:54 Előzmény bori4
(1108/4727)
Nekem is az volt a véleményem, hogy valaki nagyon meghamisította az orvosi diagnózist. Kezdettől úgy gondoltam, hogy az a gyógyszer, nem gyógyszer, hanem valami olyan szer, ami fenntartja az amnéziát.
El tudom képzelni, hogy Fu lepénzelte Muzsikuslányt. Az viszont szinte biztos, hogy a Hasonmás utáni nyomozást a tábornok szabotálta. A hamis azonosító, nyilván rá vonatkozott. Nem akarta, hogy Rong Le rájöjjön a viszonyára Hasonmással.