Téma: Kenny Lin

bori4 2019 nov. 14. - 09:05:22 Előzmény bori4
(1707/4727)
Férjuram felkötött hajjal és megint káprázatos kosztümben ...
bori4 2019 nov. 14. - 09:03:21 Előzmény bori4
(1706/4727)
Kicsit "öregesre" hangolt nászéjszaka ... No, mert őszhajúaknak így illik? :)
bori4 2019 nov. 14. - 09:01:39 Előzmény Riamara
(1705/4727)
Néhány kép a részből - pár gondolattal ...
Nem tudom miért kellett ezzel ennyit várni... illetve sejtem, hogy megint szétszakadnak és így fájdalmasabb a nézőnek :)
bori4 2019 nov. 13. - 19:47:28 Előzmény Riamara
(1704/4727)
Az én levelem? nahát mire fel, mit követtem el? :)
Két Eternal love van.... ezt láttad már?
Riamara 2019 nov. 13. - 19:19:16 Előzmény bori4
(1703/4727)
Jó, hogy szóltál, mert belerakta a levélszemétbe. De rátaláltam. :))
Válaszoltam is.
bori4 2019 nov. 13. - 18:45:24
(1702/4727)
Mostanában nem néztél e-mailt? :)))
De ha nagyon be vagy havazva, tárgytalan, nézem online, ha érdekes lesz.
Riamara 2019 nov. 13. - 18:03:24
(1701/4727)
Princess Silver 44.
A rész második felében aztán jönnek a meglepő fordulatok, amik tán nem is annyira váratlanok, de jól felkavarják a frissen kialakult nyugalmat.
Olyannyira, hogy kénytelen voltam megszegni a saját magamnak tett fogadalmat. :) A hatékonyság érdekében ugyanis azt találtam ki, hogy csak akkor nézhetem tovább a részeket, ha az előzőt már lefordítottam, Eddig a részig ez működött is. ( A kínai sorozatok, ugyanis nincsenek annyira cliffhangerre kihegyezve, mint a koreai társaik)
De itt kénytelen voltam belelesni a következő részbe, mert a szituáció annyira izgalmasra sikeredett, én pedig nem tudtam melyiküket féltsem jobban. :)
Riamara 2019 nov. 13. - 17:52:42
(1700/4727)
Elkészült a Princess Silver 44. részének fordítása is.
A rész első fele tele van aranyos, romantikus jelenetekkel. Amit nem árt most jól beosztani, mivel a végére jól felpörgetik az eseményeket, és a következő részekben nem győzünk majd izgulni és borzongani.
Riamara 2019 nov. 10. - 19:56:03 Előzmény bori4
(1699/4727)
Nem. Egészen biztos benne, hogy Fu Chouval levelezik. :)
A császárné ugyanis Chou nevében írogatott neki. Ő az igazi ellenség, nem Sun papa.
Nagyon ravasz az a némber. Mivel mindkét testvér óvatoskodik, ezért nekiállt összeugrasztani őket. Sejtette, hogy megtalálják a leveleket, és kiakadnak Fu Choura.
Aki most ugye Délre ment, hogy találkozzon Rong Le-val. Aki persze azt hiszi, hogy ő indította el a rágalom hadjáratot.
bori4 2019 nov. 10. - 19:29:54 Előzmény Riamara
(1698/4727)
Nem hiheti, még levelet is írt a császárnőnek, amiben beszámol... De a régensherceg se akarná soha Rong Le halálát... Na mindegy is , Sun mindenképpen maga alatt vágja a fát.... Valójában nem értem, miért pont ő lett a halálos ellensége a hercegnek....
Riamara 2019 nov. 10. - 18:59:37 Előzmény bori4
(1697/4727)
Sun úr bizonyos szempontból épp olyan korlátolt, mint a lánya. Valamiért azt gondolta, Wu You sohasem jön rá, hogy milyen szerepe volt a lázadás során. Pedig, ha jobban odafigyel, rájöhetett volna, már réges-régen tudta, csak bizonyítékokat gyűjtögetett hozzá.
Fu Chouval való kapcsolata a közös érdekeken alapult. A lázadás mindkettejüknek hasznára volt. Sun jól megszedte magát a parlagon maradt földekkel, a tábornok meg rakéta gyorsasággal följebb került a ranglétrán. Ettől ők még nem voltak társak.
Mikor Fu Chou átvette a hatalmat, Sun azonnal Li herceg oldalára állt. És ott maradt akkor is, amikor földjei jó részét elvesztette. Mert annyira biztos volt benne, hogy Wu You visszaszerzi a trónt. De közben rá kellett jönnie, hogy ő ebből csak akkor profitálhat, ha a herceg elveszi Ya Lit feleségül. Amire persze ő nem volt hajlandó. Ekkor jött a távoli ötlet, az Ezüsthajú démonról.
Sun szentül meg van győződve, hogy a tippet Fu Chou adta, féltékenységből. Lesz meglepi mindkét részről. :)
bori4 2019 nov. 10. - 18:36:22 Előzmény Riamara
(1696/4727)
Hogy lehet egy főminiszter nemes lány barátnője egy cseléd???? De ha történetesen ezt is "megérti" Rong Le, akkor is túlmegy a határon, hogy nem az ő érdekeit tartja szem előtt.... Régen "túlérett" ez az egész ügy, már annyira, hogy bűzlik, csak Rong Le nem láthatja :)))
bori4 2019 nov. 10. - 18:32:13 Előzmény Riamara
(1695/4727)
Hogy lesz így császár belőle? ha pont azzal fog össze, aki meg ezt nem akarja? sőt!! Nekem nem áll össze a dolog...
Riamara 2019 nov. 10. - 17:45:23 Előzmény bori4
(1694/4727)
Ya Li, úgy tűnik, sosem volt egy észlény. A fővárosi botrány után pedig szép lassan kezdett becsavarodni. Erre tett rá Ling You, meg az apja pár lapáttal.
Nem nagyon bontották ki ezt az átverés dolgot. De én elég csúnya ügynek tartottam, mindkét oldalról.
Wu You szagot fogott, valódi és átvitt értelemben is. :) Az a tömjén, amit Ya Li utoljára küldött a szolgálón keresztül , nyilván felkeltette a gyanúját. Főleg mert ilyesmit használt a trónörökös is, amikor le akarta őket buktatni.
Innen már csak egy lépés volt a csapda felállítása. Persze úgy tűnt, hogy minden ad hoc módon történt, pedig a különböző jelenetek között eltelt egy kis idő. Tehát amikor Ya Li úgymond rosszul lett, és a kastélyban kellett maradnia éjszakára, na az volt a jel, hogy indulhat a műsor.
Azért a végén már sajnáltam a lányt. Mert most még jobban megszégyenítették, mint anno Fu Chou a palotában.
Azon a szüzességi jelen én is forgattam a szemem.
Riamara 2019 nov. 10. - 17:25:56 Előzmény bori4
(1693/4727)
Az őszítő izét Ke csinálta neki. Még mondta is a lány, hogy a herceg megkérte őt, szerezze be neki.
Riamara 2019 nov. 10. - 17:24:09 Előzmény bori4
(1692/4727)
Ezen én is gondolkodtam már. Vajon miért nem látja, hogy Ling You egy kígyó? De aztán rájöttem. Családtagnak tekinti. És bizony az ember sok olyasmit eltűr a családjától, amit mástól biztos nem tűrne el. Akkor se bukott ki túlzottan, mikor Ling You mindenáron össze akarta őt boronálni Fu Chouval.

Szerintem nála ez úgy ülepedett le, hogy a szolgáló Ya Li barátnője, tehát neki lobbizik, hogy második feleség lehessen. Ami abban a korban teljesen természetes volt. Itt Wu You hozzáállása a szokatlan. Aki köti magát ahhoz, hogy nem kell több feleség.
Nekünk nézőknek könnyebb észrevennünk Ling You tetteiben a szisztematikus szándékosságot, mint Rong Le-nak, aki szereti a lányt.
Riamara 2019 nov. 10. - 17:11:02 Előzmény bori4
(1691/4727)
Pont az a probléma, hogy Sun papa nem fordult el Wu You-tól. Kezdettől fogva arra törekedett, hogy császárt csináljon belőle, aki elveszi a lányát, így ő a császár apósa lehetett volna. Végig ez volt a terv. Ezért is tüsténkedett vele menni délre, mikor a botrány után Wu Yout száműzték. Gondolta ott majd összeboronálja őket.
De a nagy helyzet az, hogy nem ismerte elég jól a tanítványát. Nem tudom miért hitte, hogy irányíthatja? Hiszen Wu You ezt még az apjától se tűrte el.
Aztán pedig jött Rong Le, és onnantól végképp kudarcra volt ítélve a terve. De ő végig ragaszkodott hozzá. És még most a börtönben is azt szövögette.
bori4 2019 nov. 10. - 16:28:08 Előzmény bori4
(1690/4727)
.
bori4 2019 nov. 10. - 16:27:30 Előzmény bori4
(1689/4727)
A részvég, Rong Le "bevonulása" és az egymás iránti szerelem megerősítése nagyon hatásos volt.....
bori4 2019 nov. 10. - 16:25:26
(1688/4727)
Mondhatni évtizedek óta a régi tanítványa alatt vágta a fát, ellene dolgozott ezerrel... nehéz elfogadnom. Mert mi fordíthatta így el a kedvenc tanítványától? Mi volt az indítéka? nem emlékszem az elejére, csak arra, hogy elhagyta a palotát és Délre visszavonult.... de volt valami sérelme? Vagy a pálfordulás már a déli életében történt?