Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 aug. 10. - 21:47:34 Előzmény bori4
(3327/4727)
Ming dinasztia
Ez a bombás pasi. Az a gyilkos, aki meg akarta ölni Tangot. Aki miatt úgy kellett visszalopakodniuk a fővárosba. A császár megkérte Wangot, hogy próbálja meg őt a saját bérgyilkosává tenni. A bordélyban találkoztak, és pasi nemet mondott, aztán Wang kezébe nyomta a bombát.
Riamara 2020 aug. 10. - 11:28:06 Előzmény bori4
(3326/4727)
Annyira buták azok a királyok. Vazallus király, az csak vazallus király, ezért feláldozni a hadseregüket szörnyen ostoba dolog, mert így válnak csak igazán kiszolgáltatottá.
Ami a hadseregek létszámát illeti, ezen mindig csak forgatom a szemem. Az európai királyságokból kiindulva, egy hadsereg fenntartása egy kis királyságnak roppant megterhelő. Szóval azok a hihetetlenül nagy létszámú seregek mindig elgondolkodtatnak a fordítást illetően.
Persze ugyanez a helyzet a hússzal is, ami viszont még kíséretnek is kevés. A húszezer viszont túl sok, mivel a sereg egy részét már a fővárosban elvesztették. Szóval nem tudom.
Én
bori4 2020 aug. 10. - 10:41:56 Előzmény bori4
(3325/4727)
... elbocsátó szép üzenet.
bori4 2020 aug. 10. - 10:40:51 Előzmény bori4
(3324/4727)
Na kérem, Yu Ran is felvilágosul... még pár rész és a legnagyobb problémája, hogy szebb szárnya legyen, mint a Vaskirályé... :)
bori4 2020 aug. 10. - 10:38:38
(3323/4727)
Ja hát ezért.... a vazallus királyok rangja meg lesz emelve, bár nem tudom király fölött miféle rangot kaphatnak még? Ez az egész ragmegnevezés, fordítás nekem nagyon suta, szerintem nincs jól belőve.... Szóval a lényeg az, hogy a Yin Birodalom nagyhercegnőjének mézesmadzagját mindenki bekapta - mögötte, meg tudjuk Bicheng hókuszpókusz úr a karmester. Az a furcsa,hogy mindenki sejtei ez, Róka tábornok egész biztos benne, mégis nekiesnek egymásnak.
bori4 2020 aug. 10. - 10:34:05 Előzmény bori4
(3322/4727)
Novoland 40.
Volt egy csata - de megint minek??? Pestiesen szólva adtak a sz@rnak egy pofont és rengeteg ember meghalt... :-(((
Ez akkor is szerintem elírás.... eetleg 20 ezret akart írni a fordító, nem?
bori4 2020 aug. 10. - 10:24:22 Előzmény Riamara
(3321/4727)
Igen, kifejezetten szép "nő" - de hát az egész viselkedése nőies. Minden reakciója, hisztije, ahogy pöröl és hirtelen felindulásból mást csinál :))) tökéletesen játssza a bl-karaktert...
Még a nővérének is ő ad tanácsot szerelmi ügyben, mintha egy idősebb barátnő lenne... annyira birom :)))
bori4 2020 aug. 10. - 10:22:28
(3320/4727)
Volt ő már korábban? - mert én nem tudom most hova tenni. Vagy csak a kurtizán színrelépésével jött ő is? - aki ugya a lánya... Jól átveri Tangékat, no meg minket
Riamara 2020 aug. 08. - 21:48:28
(3319/4727)
Ming dinasztia kopói 30.
Ha nem tudtam volna, hogy Tang az, akkor simán lánynak nézem. Méghozzá kifejezetten csinos lánynak.
Viszont úgy látom, Tang is téved olykor. A gyilkos a városban van. Ráadásul jól betette a lábát a Wang bordélyába, a lányán keresztül. S mivel az első számú célpontja Tang, Ezért most nem túl praktikus barátkoznia a kurtizánnal.
Riamara 2020 aug. 08. - 21:43:05
(3318/4727)
Köszi az ajánlót!
bori4 2020 aug. 08. - 16:23:51
(3317/4727)
Filmajánló
THE LOST BLADESMAN/ Az elveszett kardforgató - szinkronizált kínai

https://www.youtube.com/watch?v=s8j0TsF-rRo

Igazi délutáni matiné a Három királyság korából, Cao-Caoról, Liu Beiről és Guan Yuról ..... újabb látványos harcművészettel teli mese....
Riamara 2020 aug. 08. - 14:33:20
(3316/4727)
The Love Lasts Two Minds 21
Amiben Jing Ci végül bevallja Yuannak a betegségét. Majd, miután újra rosszul lesz, sietve a fővárosba távozik.
Yuan úrnő is ezt az időpontot választja, hogy eljöjjön a lányáért és haza vigye. Yuan nem is igen tiltakozik, mert Ci után akar menni.
Előbb azonban bocsánatot kell kérnie őfelségétől, a szökése miatt.
A Zhao királylány addig rágja apja fülét, míg az elengedi őt a Yong fővárosba, hogy férjet szerezzen magának.
bori4 2020 aug. 07. - 17:51:13 Előzmény Riamara
(3315/4727)
Tényleg nagyon jók, felüdülés nézni őket a Novoland mellett. Olyan angolos humort prezentálnak, nekik az arcizmuk se mozdul - én meg dőlök a röhögéstől. No, Pei doki "külön kezeléseire" nem emlékeztem már és hát most a szerelem tárgya nyitott rájuk - kínos :)))))
Riamara 2020 aug. 07. - 17:11:29 Előzmény bori4
(3314/4727)
Ming dinasztia kopói. Behalok tőlük. :)
A főfelügyelő mekkora egy maflást kapott a nyanyától. :D Persze meg is érdemelte. Annyira ostoba. Nem tudom hogy képzelte, hogy bárki elhiszi a bárgyú történetét, mikor voltak ott vagy százan, akik ráadásul szívből utálják őt.
Wang persze nem akarta őt bemártani az imádott nyanya előtt. Na de jön még a kutyára dér.
Az az igazság, hogy Pei doki nem volt ám mindig ilyen visszafogott. A történet elején még minden napra másik beteg hölgyeménynek adott "külön kezelést" Szóval most az történt, hogy visszanyalt a fagylalt. :)
Mint mondtam a madam nem semmi egy nőszemély. És igen, én is kíváncsi leszek milyen kurtizánt varázsoltak Tangból. :D
Riamara 2020 aug. 07. - 12:01:45 Előzmény bori4
(3313/4727)
Szerintem Vaskirály pont leszarja a kaotikus világot, a benne lakókkal együtt. Számára csak egy dolog fontos. Ő maga.
Riamara 2020 aug. 07. - 12:00:15 Előzmény bori4
(3312/4727)
Novoland
Sárkánytábornokot én is értelmesebbnek hittem.
A falufőnökből kezdettől fogva nem néztem ki semmi jót. Egyértelmű, hogy megegyezett a rablókkal. És persze kiket is áldozna be, ha nem az idegeneket.
A két fővárosi fiún meg teljesen lemerevedtem. Addig azt hittem csak őfelségében tengett túl az agresszió, de úgy látszik, hogy a titkos hadseregét is vérszomjassá nevelte.
Kíváncsi voltam meddig tart ki Vaskirálynál a jópofiság. Nos eddig. Amint kezdtek visszaszivárogni Asule emlékei, azonnal meg akart szabadulni tőle. Szerencsére a hercegnő résen volt.
bori4 2020 aug. 07. - 09:21:53 Előzmény bori4
(3311/4727)
Ezen a Vaskirályon sem lehet elmenni.... valahogy nem értem teljesen, mit is akar.
bori4 2020 aug. 07. - 09:18:00
(3310/4727)
Novoland 37.
Úgy tűnik Róka tábornok nem tudja maga mellé állítani a Sárkány tábornokot, aki nem látja a bajok gyökerét - szerinte az egész a mennnyeiek és a tianqu harca. Ahhoz képest, hogy szuper világhírű tábornoknak konferálták be nekünk, elég szűklátókörű...
Nagy sumáknak gondolom a falufőnököt, szerintem direkt küldte külső munkára Ji Ye-t - még az is lehet, hogy összejátszik a Vaskirállyal? Az a jóasszony meg szépen megitatta valamivel Yu Rant tuti, készül itt valami disznóság...
bori4 2020 aug. 07. - 08:55:56 Előzmény bori4
(3309/4727)
Szeretem, amikor a történet "életszagú".... mert bizonyára akkor is voltak forróvérű menyecskék... Amúgy a bordélyház intézményének alapfeladatát bőszen elmismásolják, valahogy mindig a kultúrális tevkenységet mutatják, no meg a politikai-üzleti szerepkörét. A sztár kurtizán vagy világhírű táncos, zenész, költő.... kuncsaftot csak ebben a témakörben fogad - na ja... :)))
bori4 2020 aug. 07. - 08:50:39 Előzmény Riamara
(3308/4727)
Ming dinasztia 29.
Már megint Tang agyafúrtsága kellett, hogy bordélyban "rendben" menjenek a dolgok.... haláli egy pasi. Na és kiváncsi leszek hogy fog kinézni az átváltoztatás után :)
A császár előtt - mit ad isten - éppen jókor jelenik meg a császárné -, így lüke rokona látszólag megússza. De ahogy ismerjük Wangot, nem fog neki adósa maradni, majd úgy fű alatt... :))
A császári jégkamrából lopják a jeget, ami hatalmas kincs volt abban az időben - hát nyomozni kell a tolvaj után. Gondolom ez már új " nyomozati anyag" lesz.
(Beugrott, hogy egy koreai történelmiben is mintha lett volna az egyik királynak jeges barlangja, de már nem tudom melyikben láttam - de nagy kincs volt ugyszintén...)