Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 júl. 16. - 10:38:33 Előzmény bori4
(3187/4727)
Igen, a család lemészárlása a fővárosban volt, de az tényleg kérdéses, hogy a köztes idő alatt Ning hol lehetett. Elsőre biztos rávágtam volna, hogy a Wei erődben, de abból, amit a két barát beszélgetett egymással, nekem úgy jött le, hogy sokáig éltek ők hárman együtt.
Riamara 2020 júl. 16. - 10:35:46
(3186/4727)
Az az igazság, hogy nagyon sok a szereplő, és nem nagyon igazodom el a különböző szervezetek és családi összefonódások között.
Ki-kinek a kicsodája... még teljesen homályos számomra. Csak most a 10. résznél jöttem rá, hogy a Fény fia (vagy mi a szösz az elnevezése annak az elvont pasinak) a testvére annak a Yang hercegnek, aki túszként a fővárosban él. És aki merényletet szervezett az uralkodó ellen.
Ráadásul a királyfi (a királylány kicsit se szimpatikus öccse) és Ning Que új barátja a bordélyból annyira egyformák, hogy folyton összekeverem őket.
bori4 2020 júl. 16. - 10:34:31 Előzmény bori4
(3185/4727)
Közben elolvastam a wikipedia lapját - eddig ez valamiért kimaradt -...
"...Amikor Sang Sang rejtélyes betegségben szenved, Ning Que orvoshoz vezet, csak hogy kiderítse, hogy Sang Sang Yong Ye reinkarnációja, egy titokzatos és hatalmas lény, akinek a próféciája szerint káoszt hoz létre. Sok ellenséges erő gyűlik össze körülöttük, és nem olyan emberek, akiknek látszottak. Ning Que, az alvilág királyának fia, vagy az emberiség megmentõje az Örök Éjszaka ellen? Ning Que megkérdőjelezi a menny és a Föld hatalmát, hogy megvédje szeretett ... "
Ezek szerint midkét fiatal az elrendelt sorsa ellen fog küzdeni, vagy éppenséggel a hamis jóslatokkal szemben más utat választanak. Együtt küzdenek, haladnak úgy tűnik végig elválaszthatatlanok lesznek...
Az a gyerekkori mészárlás, amit Ning átélt, az is Tangban történt, a fővárosban - jól gondolom? Aztán elmenekült, de hol nőtt fel, hol lett ilyen kiváló harcos, az még nem világos....
Riamara 2020 júl. 16. - 10:25:25 Előzmény bori4
(3184/4727)
Talán a 3. vagy 4. részben. Aztán a következőben volt az, amikor rátaláltak a kislányra.
bori4 2020 júl. 16. - 10:21:55 Előzmény Riamara
(3183/4727)
Ajaj, ez egyáltalán nincs meg nekem.... melyik részben értek a fővárosba, tudod fejből?? :)
Riamara 2020 júl. 16. - 10:18:38 Előzmény Riamara
(3182/4727)
Közben utánanéztem, nem a kislány Hádész gyermeke, hanem a fiú. Hmm...
Ez megint egy olyan dolog volt, amit semennyire sem értek. Hogy hívhatnak egy kínai démonfiút Hádész fiának?
Azon kívül, hogy ugye Hádész görög isten, végül is nem nevezhető gonosznak, csak azért mert ő az alvilág istene.
Riamara 2020 júl. 16. - 10:06:41 Előzmény bori4
(3181/4727)
Amikor a fővárosba értek, a Ning Que első útja a házukhoz vezetett. Az apja valami tábornok volt. De aztán valamiért elítélhették, őt is meg a családját is, ezért kellett menekülnie a vérengzésből, ha jól emlékszem az anyjával. (de ezt a flashbacket meg kell majd néznem újra) menekülés közben barátkozott össze azzal a másik fiúval, akivel aztán testvériséget fogadtak, és akit a minap megöltek. És együtt találtak rá a kislányra, akit egy halott nő mellől húztak ki.
Ja és igen, Ning Que családját az a pasas ölette meg, aki a királyné barátjaként meg akarta öletni a minap a hercegnőt is.
bori4 2020 júl. 16. - 09:09:47 Előzmény Riamara
(3180/4727)
Mire gondolsz, a főhősünk háttere kapcsán? Nem nemes származású szerintem. Az az esernyő, amit a kislány mellett találtak és mindig magukkal viszik, esetleg valami varázserővel bír én úgy vettem észre... Talán az "vigyáz" a kislányra???
Gyönyörűek a díszletek... pl. a király könyvtára
Riamara 2020 júl. 15. - 22:06:46 Előzmény bori4
(3179/4727)
Ever Night, most jön a 10. rész :)
Nem valami szimpatikus az az iskola. A királyi családról nem is beszélve. Szóval főhősünk sem akármilyen földönfutó. Vajon a kislány háttere mi lehet? Azt persze olvastam az előzetesben, hogy őt írják a gonosz leányának. Csak érteni nem értem. De mondjuk azt sohasem szoktam teljesen érteni, mikor a halandók, a félistenek, meg istenek összevegyülnek. :)
bori4 2020 júl. 15. - 21:35:26 Előzmény Riamara
(3178/4727)
Látom ez futó sorozat éppen... Hogy nem kevered már össze őket, fel nem foghatom :)
Amúgy az Ever night-ből hányadiknál jársz?
Riamara 2020 júl. 15. - 21:12:48
(3177/4727)
Közben a The Song of Glory beelőzött minden futó sorozatot nálam. Annyira izgalmas. Tuti ez lesz a következő, amit fordítok. :)
Ez egy félig fikciós sorozat, mint a Három királyság titka volt. A Song dinasztia idején játszódik a négyszázas években.
Itt is egy olyan uralkodó a főszereplő, akinek a kiskirályok kevés mozgásteret hagynak. Így kénytelen trükközni. Megjátszani a halálos beteg, tehetetlen herceget. Közben pedig titokban, álruhában nyomoz a leghatalmasabb Lu klán után.
A hősnő olyan, mint Rong Le. Ő is egy olyan lány, akinek minden családtagját kivégezték. Mindezekért a herceget és a Lu családot okolja. És mindent meg is tesz, hogy igazságot szolgáltasson. Mögötte is egy orgyilkos csoport áll, de ezek nem olyan elvakultak, mint a Silverben. (Bár a nagymesterért nem tenném tűzbe a kezem) Így a történet egy merénylettel indul, hogy aztán egy meglepő kanyarral egy roppant érdekes felállás bontakozzon ki.
A képen a rosszfiú Lu Yuan. Roppant dögös, és roppant jól játszik. Mondjuk ez mindenkire igaz. A herceg annyira jó volt az álruhában, hogy elsőre meg sem ismertem. :) Pedig mindössze egy álbajuszt vett fel, de annyira más volt a kisugárzása, hogy csak a jelenet végén jöttem rá, hogy ő az.
Riamara 2020 júl. 15. - 19:40:12
(3176/4727)
The Love Lasts Two Minds 14. rész
Megjön Jing Ci nénikéje, de mivel a lány nem emlékszik rá, így lépten-nyomon helyre teszi az undok nőszemélyt. Már csak azért is nyeregben érzi magát, mivel Jing Civel együtt töltött éjszaka után úgy érzi szintet lépett a kapcsolatuk.
A gyilkos társaság megpróbálja átverni He herceget, de mivel nem jön össze, így ő is a meggyilkolandók listájára kerül.
Beiyan újfent jól összevész az apjával, amit később persze majd, szívből megbán.
Riamara 2020 júl. 15. - 19:17:09 Előzmény bori4
(3175/4727)
Szerintem az őfelsége akart lenni. Megjegyzem az uralkodó herceg megnevezése is őfelsége lenne.
De én úgy értelmeztem, hogy ezek királyságok, amik a császárságon belül vannak. Persze nálunk ezek hercegségek lennének, szóval akár az is lehetne, de mintha valamelyik beszélgetésben kihallottam volna a király szót.
Szerintem az angol fordítás a ludas a dologban, amelyik ritkán következetes ha rangokról vagy címekről van szó.
Az oroszok úgy oldják meg a problémát, hogy mindenkit cárnak hívnak, vagy nemes egyszerűséggel uralkodónak, így király és császár között nem tesznek különbséget. :)
Visszatérve a Novolandra, sajnálom a gyerekeket. Amúgy meg csak az ő motivációikat értem, a többiek gondolkodásával nem tudok azonosulni. És erősen tartok tőle, hogy előbb utóbb az ifjakat is bedarálják.
bori4 2020 júl. 15. - 15:24:27 Előzmény bori4
(3174/4727)
Hogy most a király miért őméltósága, felség helyett - ezt sem értem.... Vagy a hetang király sem király???
bori4 2020 júl. 15. - 15:22:55 Előzmény Riamara
(3173/4727)
Kicsit megnyugodtam, hogy nem nálam van a hiba... :) Alig-alig értettem én is ezt a háborusdit, ki-miért, ki mellett állt. A végére az a király nem küldött a seregének segítséget, aki mintha csak közvetve lenne érintve, valami nagy politikai játszma (átverés) áldozata lett a saját serege és ehhez asszisztáltak a főhőseink ugye.... Az ellenfélről meg totál összezavart a fordító váltás (pont itt volt), mert előbb királynak nevezték , aztán herceg lett az új felirat szerint.
Az időnként bevetésre kerülő misztikum, csodás képességű törzsek, emberek meg végképp megzavarnak, nem értem a szisztémát, vagy a műfajok keverését... Most valami vagy fantázia, vagy valós földi... de itt ??? :)
Riamara 2020 júl. 14. - 21:06:06
(3172/4727)
Novoland 12. Teljesen elvesztettem a fonalat a háborút illetően. Tökre értelmetlen, amit csinálnak. Mintha nem is a győzelem lenne a lényeg, hanem hogy minél több ember halhasson meg.
Riamara 2020 júl. 11. - 20:23:39
(3171/4727)
The Love Lasts Two Minds 13
Yanxi megpróbál régi barátnője lelkére beszélni, mármint hogy hagyja ott azt a gyilkos bagázst, de úgy tűnik az apjával zsarolják a lányt.
Beiyan ugratni akarja Yuant, de megint balul sikerül a móka, és jó kis botrány kerekedik belőle. Nem beszélve, hogy a megivott szerelmi bájitaltól Yuan egy ágyban köt ki Jing bíróval. Aki azért nem bánja annyira a dolgot.
Befut Jing nénikéje is, hogy felvigyázzon neveltjére, de elkóborolt nevelt fia nem repes az ötletért.
Riamara 2020 júl. 10. - 19:05:59 Előzmény Riamara
(3170/4727)
Ó most visszaolvasva látom, hogy elírtam. Természetesen Yu Rannal nem voltam kibékülve az elején. De most már egészen megkedveltem, minden hebrencssége ellenére.
Riamara 2020 júl. 10. - 14:31:25 Előzmény bori4
(3169/4727)
Az Ever Nightot anno én is elkezdtem, de annyira nem emlékeztem belőle semmire, hogy kénytelen voltam újra elölről indítani.
Egyedül a főhős páros maradt meg bennem, meg a haza tartó hercegnő is megvolt, de a varázsló szakasz valahogy teljesen törlődött.
Riamara 2020 júl. 10. - 14:25:09 Előzmény bori4
(3168/4727)
Királyság, vagy császárság? Ez jó kérdés. Én is mindig totál zavarba jövök tőle. Már csak azért is, mert egy sorozaton belül, illetve néha még egy fordításon belül is váltogatják az uralkodók rangját. Van, hogy a feliratban király van, de a wikipédiás összefoglaló császárt ír. És akkor most ne is beszéljünk arról, hogy a nevek átírása is folyton változik.
De olyannal is találkoztam már, ahol a császár fiait előszeretettel királynak nevezték. :O Ki érti ezt?
A Novoland karakterei tetszenek. Bár előszörre Asulét kicsit soknak találtam. De lassan megbarátkozom vele. A fiúkat kezdettől bírom.