Téma: Kenny Lin

bori4 2020 aug. 05. - 13:03:31 Előzmény Riamara
(3287/4727)
Örülök, folytatom is iziben. Valahogy majd kibogozom, hogy hol is tart a történet meg én.
Riamara 2020 aug. 05. - 11:47:38
(3286/4727)
Teljesen elkészült a Ming dinasztia kopóinak fordítása is.
Riamara 2020 aug. 05. - 11:46:23 Előzmény bori4
(3285/4727)
Ha jól emlékszem, akkor a kardot kidobták az égő toronyból. És mágikus kardról lévén szó, nyilván odavonzotta magához Asulét.

A kaméleon egy aranyos kis állat, és biztosan nem adnám a nevét a vaskirálynak, aki egy ocsmány köpönyegforgató, a legrosszabb fajtából. Hisz nem csak a saját pártállását váltogatja folyton, hanem bárkit felhasznál, aztán beáldoz a saját biztonsága és hatalma érdekében.
Remélem sem a falusiaknak, sem nekik nem esik bántódásuk. Azért elég különös egy falu. Mindentől elzárva, egy erdő közepén. Mégsem tűnt nagyon csóró településnek. És ez a közösségi viselkedés... hmm. Inkább tűnt szektásnak, mint nyomorgónak.
bori4 2020 aug. 05. - 09:35:40
(3284/4727)
No ez a Vaskirály egy kaméleon, a javából. Jól megmenti hőseinket, békés otthont "talál" nekik meg magának.... hmü... Ez a falufőnök szerintem nem ilyen jóindulatú, biztos sejti, hogy fontos emberek menekültek ide a fővárosi égésből - nyilván nem veszi be a kereskedő család meséjét.
Aranyos volt, ahogy Ji Ye felkapta a fejét, amikor kiderült,hogy ő megint kimaradt a névosztáskor a "családból" . Szegény, ő ennek a családnak se lehet teljes tagja, mert olyan más... A "mások" !!!
bori4 2020 aug. 05. - 09:31:59
(3283/4727)
Novoland 35.
Éppen akartam kérdezni, hogy vajon hol lehet (kinél) Asule csodakardja, mert hát régen láttuk. Aztán ebben a részben bevillantották, hogy a palota előtti csatában hirtelen Asule meglátja a kardját - de hogy került oda? Vélhetően ettől még erősebb lett, de ez a Tianqu kard, nem a mennyei tanácsos ereje működteti... és ezzel ölte meg pár képkockával odébb a császárt. Na most akkor éppen ki és mivel irányította!???


Riamara 2020 aug. 04. - 13:27:36 Előzmény bori4
(3282/4727)
És milyen igazad van. Nekem is többet kéne mozognom. De ilyen melegben nagyon nehezemre esik, így inkább fordítok. :)
bori4 2020 aug. 04. - 12:18:16 Előzmény Riamara
(3281/4727)
Aztán később már ők is rájöttek, hogy Asule a főnix.... :)
Gondolom a hercegnővel bővült a trió.
(Én éppen a tornámon vagyok túl, megneveltem magam - napközben mozgás van ezerrel, nem sorozatnézés :)) )
Riamara 2020 aug. 04. - 12:09:53 Előzmény bori4
(3280/4727)
Köszi a jóslatot. Tehát a főnix a lány lenne? Hmm... Az egy dolog, hogy lebegő, és szárnyat tud növeszteni. (ezt láttam egy videóban) de a főnix ugye tűzből születik újjá, márpedig ez egyértelműen Asule-ra igaz.
A sárkány pedig (már ha ez a császár) nem a homokdűnéken hal meg, hanem a palotában.
Jó, akkor ma már nem nézek több részt. :)) Én ugyanis most láttam a 35 -t. Innen tudom a császárt. Főhőseink annyira aranyosak, ahogy a trió kibővült négyesfogattá. Vaskirály pedig egy igazi köpönyegforgató.
bori4 2020 aug. 04. - 11:13:18 Előzmény Riamara
(3279/4727)
Nelli új oldalán bemásolta a jóslatot korábban:
"Láttátok a jövendölést a 29. rész végén? Bemásolom.
"Négy jelet tudtam kiolvasni a csillagképből. Kelet Földjét hamarosan a káosz uralja, és a négy tengeren nyugtalanság honol.
Az első jel a Sólyom Király bukása.
(ki lehet a sólyom király? Talán a Vaskirály? Emlékszik még valaki arra, melyik királynak sólyom a jele? Asule apjáé a leopárd, vagy hiúz, vagy valami hasonló. Sólyomra nem emlékszem.)
A második jel a Főnix újjászületése.
(Ez szerintem... Yu Ran lesz, hiszen ő szárnyas, és ő az örököse a Lebegőknek, mármint a királyi trónnak, ha jól értelmeztem, nem említették ezt sokszor, csupán csak egyszer)
A harmadik jel pedig az, hogy a vad oroszlán a saját karmait csorbítja ki a sziklán.
(Li urát hívja a 29. részben (vagy a 28.) oroszlánnak valaki...)
A negyedik jel, farkasok felfalják egymást és a sárkány meghal az elhagyatott homokdűnéken.
(farkas... ez megint valamelyik törzs lesz, vagy nem tudom, de a sárkány, az a császár... általában) "

Szigoruan csak addig olvasom őket, amit már én is láttam, mert természetesen kibeszélik az eseményeket nagyjból...
Mara, lehet hogy napi egyet kéne nézni, mert nem lesz kész a végével Nelli, mi meg utolérjük?
Riamara 2020 aug. 04. - 11:04:25 Előzmény Riamara
(3278/4727)
Amellett ez a fordulat erősen emlékeztetett engem Havas Jon esetére. Nem a könyvesre, hanem a filmesre. Végül is őt is a boszorkány hozta vissza. Mégis megmaradt olyan embernek, aki a saját útját járja.
Riamara 2020 aug. 04. - 10:49:24 Előzmény bori4
(3277/4727)
Próbáltam visszakeresni a jóslatot, hogy azonosítani tudjam a szereplőkkel. De már nem emlékszem melyik részben volt.
A Főnix egyértelmű volt. Az oroszlán az Li tábornok. A farkasokról úgy gondoltam, a különböző királyságok hadseregei. A sárkány a császár lenne? De most nem emlékszem, róla mit mondtak. A sőlyom meg nálam kimaradt. :)
Az egy dolog, hogy a császár bekattant. Bár mondjuk az a mód, ahogy a gyerekeket toborozta, eleve beteg elmére vall. Az meg ahogy aztán kinyírta őket... még inkább. De amikor kicsinálta az egész kormányt... és a Vaskirály teljes gőzzel melléje állt, akkor én is kiakadtam. Mert az öregnek aztán tényleg semmi oka nem volt arra, hogy ilyen őrültséget csináljon. Mindig arról járt a szája, hogy ő a béke őre.
Asule már máskor is viselkedett így, mikor a benne alvó "démon" felébredt, szóval én bizakodó vagyok. Már csak azért is, mert azokban az esetekben sem tudott magáról. Szerintem az újjászületése megtanítja majd őt arra, hogyan kell kezelnie ezt az erőt.
bori4 2020 aug. 04. - 10:02:23 Előzmény bori4
(3276/4727)
Asula feltámadása a Főnixet jelképezi a jóslat szerint (?)
A Vaskirály - ahogy szárnyrakelt a császárral - lenne a sólyom uralkodó???
bori4 2020 aug. 04. - 09:45:06
(3275/4727)
Novoland 33-34.
Ahogy sejtettem, Asule nem önmaga, súlyos ára volt az életrekeltésének - bár ő ezt nem kérte. Úgy tűnik csak a teste a régi, emlékei nincsenek, viszont korlátlan hatalma van a lelke fölött a mennyeieknek. Azok meg zombit, gyilkológépet csináltak belőle....
Választ kaptam az előző kérdéseimre, nem esett le nekem, hogy Asule megöléséhez a gyerekcsapat volt felhasználva... Ha lehet, még borzalmasabb dolgok derülnek ki a császár áldásos tevékenységéről, és persze a birodalom érdekében tesznek mindent. Ilyen történeteket látva az ember elgondolkodik, hogy az emberiség jövője jószerivel ilyen pszichopata tömeggyilkosok kezében volt/van...
bori4 2020 aug. 03. - 20:05:56
(3274/4727)
Nem tudom, mit fog szólni ehhez Asule, ha magához tér teljesen.... márha ugyan az az ember lesz.
bori4 2020 aug. 03. - 20:03:30 Előzmény Riamara
(3273/4727)
Szuper, utolértél, ma nézem a 33-34-et, ha birok kettőt... :)
Érdekes, hogy akik az elején rokonszenvesnek, jóembernek voltak nekünk felvezetve, azok sorra átkerülnek a másik oldalra. Li őkegyelme amikor lovon belovatgolt szegény báb yin császárhoz pöffeszkedve és gyakorlatilag átvette az országot, eléggé unszimpi embernek volt beállítva... most meg kiderül, hogy az egyik legnormálisabb tán. Még a menyországos tanácsosból is rendes embert csinálnak??? :)))
Azt tök jól összehozták, amikor mindenhol Asule áll őrt, a császár meg frászt kap... Egyébként mit vétettek azok a szegény gyerekek, őket miért kellett kinyírni??? :-((( Jól játszik a pasi nagyon!
Riamara 2020 aug. 03. - 18:47:54
(3272/4727)
Novoland 32.
A császár, meg a vaskirály a zsák, meg a foltja. A hatalmuk érdekében egyikük sem riad vissza attól hogy megölje a saját embereit.
Li tábornok (vagy király ő?) nagyon menő volt ebben a részben, ahogy odatette a császár kezébe a pecsétet. Persze már előtte is a temetésen.
Császárlány meg, ahogy sejteni lehetett, hipp-hopp rájött mindenre, most meg jó nagy bajban van. Mint ahogy gyakorlatilag mindenki. Mert immáron elkerülhetetlen az összecsapás. Asule szerintem még nem önmaga, még nem teljes a varázslat.
bori4 2020 aug. 02. - 23:14:54 Előzmény Riamara
(3271/4727)
.... ajaj, de milyen ára lesz ennek????
Én már láttam a 32.-et - még nem tudom, hogy emberként jött-e vissza Asule...
Riamara 2020 aug. 02. - 22:08:02 Előzmény bori4
(3270/4727)
A Mennyei főnök nagyon magabiztos volt Asule újjászületését illetően. Szóval meglehet, hogy valahogy ők intézik.
Riamara 2020 aug. 02. - 22:05:37 Előzmény bori4
(3269/4727)
Annyira cuki volt az ivóverseny. :) Ji Ye meglehetősen zavarba is jött . :)
bori4 2020 aug. 02. - 21:49:16 Előzmény bori4
(3268/4727)
Ilyen vallomást talán még nem is láttam kínai sorozatban, sose mondják ki nyiltan az érzelmeiket...