Téma: Kenny Lin

Riamara 2020 szept. 09. - 18:52:04
(3407/4727)
The Love Lasts Two Minds 30
A lányokat megkínozzák, hogy bűnbakot csináljanak belőlük. Zuo Yanxinak szembesülnie kell vele, hogy a szerelme voltaképpen egy lelkiismeret nélküli gyilkos. Jing Ci összefog Changle hercegnővel és Zhao Yannal, hogy bebizonyítsák Yuan ártatlanságát.
Riamara 2020 szept. 06. - 19:41:29 Előzmény bori4
(3406/4727)
Ezzel a sorozattal én is kacérkodtam. Le is töltöttem valahonnan, aztán kiderült, hogy a felirat egyáltalán nem passzol hozzá, így feladtam. De lehet, hogy online megnézem, ha jó. Elég sokan dicsérték.
bori4 2020 szept. 06. - 12:19:07 Előzmény Riamara
(3405/4727)
Akkor még egy iskolás: Arsenal Military Academy
(Nem emlékszem, hogy volt-e itt erről a sorozatról köztünk szó ... lehet, hogy már ajánlottad? :) )
Természetesen fiúnak álcázott hősnővel, aki jelentkezik az akadémiára ; jóbarátokkal és veszekedésre alkalmat adó "ellenfél" szobatárssal ... Csakhogy ezuttal Kína 20. század eleji vészterhes és igen bonyolult történelme , a megdöntött császárság, a japán és belső hatalmasságok agresszióját szenvedő ország a háttér .
"Túl fogják élni a harcostársak a katonai konfliktusok keserves pusztításait? Vajon a szerelem kisiklatja Xie Xiang igazságkeresését? És vajon valóban igazságosak lesznek-e szerelemben és háborúban? " - ez az összefoglaló felkeltette az érdeklődésemet.
https://drama.fandom.com/wiki/Arsenal_Military_Academy
Van magyar felirata az ÁÉK-en, megára is feltöltötte egy lelkes néző. Pár részt letöltöttem, belenézek, aztán majd bővebbet utána.
Riamara 2020 szept. 05. - 20:48:25
(3404/4727)
The Love Lasts Two Minds 29. A csapda bezárul, de a főhősök állják a sarat. Az ellenfél viszont egymást is simán beáldozza a győzelem érdekében.
Riamara 2020 szept. 02. - 18:27:26 Előzmény Riamara
(3403/4727)
Az az igazság, hogy engem az ilyesfajta krimik valahogy megnyugtatnak. Azt az illúziót keltik, mintha a világ rendezett és logikus lenne. És minél kaotikusabb a körülöttünk folyó élet, annál jobban esik belemerülni azokba a történetekbe, ahol azt látod, hogy az igazság mindig kiderül, és a rossz elnyeri méltó büntetését. :)
Riamara 2020 szept. 02. - 17:48:28
(3402/4727)
The Love Lasts Two Minds 28
Az ilyesfajta nyomozós történetek valóban nem újszerűek, és maguk az esetek is kitotózhatóak, mint egy Agatha Christie krimiben. Maga a nyomozás menete és stílusa is a krimi-királynőt juttatja az ember eszébe.
A 28. rész egy csapdán belüli csapda. Yuan és Beiyan túl közel kerülnek a tettesekhez, ezért az ellenség tőrbe csalja őket. Így bár Yuan ez első csapdát megugorja, de a másodikba belesik.
Egy érdekes gyilkos fegyver. :)
Riamara 2020 szept. 02. - 15:33:14 Előzmény bori4
(3401/4727)
Képzeld, GinaBlack az Ezoritu csoportból hamarosan elkezdi fordítani a Heiresst. :)
bori4 2020 szept. 02. - 15:14:45 Előzmény Riamara
(3400/4727)
Nézem az In a class of her-t, igen laza kis sorozat. Azt hiszem erre lehet mondani, hogy tingli-tangli.... A főszereplő srác viszont maradéktalanul tetszik :))) Őszintén, többször is elkezdtem a Love last-ot, de az sem köt le, úgy érzem, több ilyet láttam már....
Minden, amit szívesen néznék áll, illetve vánszorog.
Riamara 2020 aug. 30. - 19:32:00 Előzmény bori4
(3399/4727)
Ebben a hónapban három egyforma iskolai sorozat is indult, ahol egy fiúnak öltözött lány kerül a férfinépség közé. :)
1. In a Class of Her Own, ami ugye a Sungkyunkwan Scandal kínai változata
2. Dance of the Sky Empire, ugyanez pepitában.
3. a kifejezetten eredetibbnek ható The Heiress. ami nálam végül befutó lett.
Pedig első ránézésre nem gondoltam volna. A csajszi ugyanis itt nem kifejezetten bájos. Nagy jóindulattal is inkább csak érdekes az arca.:) A stílusa pedig rémes. Harsány és kiállhatatlan. Persze ez csak álca. Hiszen nagyon kényes szituációban van. Az apja az ország legnagyobb hadseregének tábornoka. Sokan ácsingóznak a hatalmára (így vagy úgy. Köztük maga az uralkodó is) és ha megtudnák, hogy a fia, aki egyben örököse (vagyis a hadserege jövendő tábornoka) nem is fiú, hanem lány, az bizony igazi felségárulás lenne.
Őfelsége kiköveteli, hogy az ifjú örökös jöjjön a fővárosba, és a többi előkelő csemetével járjon iskolába. Közben pedig a trónörökösök próbálják a saját oldalukra állítani őt. A tábornok azonban a lelkére kötötte, hogy próbáljon meg kibújni ez alól, és egyik tábornak se engedje meg, hogy a saját térfelére húzza. Ennek megakadályozására szolgál a rémes modora. :)
De mi tagadás a fiúknak nagyon nehéz ellenállni. Roppant vonzóak és szimpatikusak. És elég rövid idő alatt rájönnek a turpisságra.
Az ami miatt megszerettem a sorozatot, a humora. Bár a lány elég ripacskodó, de fergeteges beszólásai vannak. A két pasi pedig halál komolyan tud olyanokat mondani, amitől kinyúl az ember. Roppant szókimondóak, és kicsit se prűdek.
A pasik bezzeg vonzóak és nagyon szimpatikusak.
Remélem valaki hamarosan felkarolja a sorozatot, és lefordítja!
https://www.youtube.com/watch?v=pcmfKAhc2TI
Riamara 2020 aug. 29. - 18:38:42
(3398/4727)
The Love Lasts Two Minds 27. rész
Yuan úrnő kibulizza a császárnál Yuan és Beiyan esküvőjét.
Ci is beletörődni látszik a dolgok ilyen állásába. Yangxi viszont, a változatosság kedvéért, megpróbálja kibékíteni a szerelmeseket.
Yuan bizonyítékokat talál a legutóbbi gyilkosság ügyében, még ha nehezen is hiszi el, hogy Ye herceg állhat mögötte.
Riamara 2020 aug. 26. - 16:46:56
(3397/4727)
The Love Lasts Two Minds 26. rész
ahol egy csomó titokról lehull a lepel.
Így az eddig homályos dolgok most megvilágosodnak.
Jing Ci is megvilágosodik, bár ő nem örül ennek annyira.
Riamara 2020 aug. 22. - 12:19:04
(3396/4727)
The Love Lasts Two Minds 25.
Miután a hercegnő jól leszidja Jing Cit, a férfi úgy dönt helyére teszi a dolgokat. Felkeresi apját, de a császári apuka bekeményít. Ő aztán biztos nem engedi, és inkább megöleti a Yuant, minthogy a fia feleségül vegye a lányt, akiről végig tudta kicsoda.
Közben Zesheng hercegnő megpróbálja földbe döngölni a Yuant, s mikor ez nem sikerül neki, megvádolja, hogy meg akarta őt ölni.
Persze a császár elhiszi, Ci pedig, a fenyegetés után, nem mer ellentmondani.
Riamara 2020 aug. 20. - 18:26:07 Előzmény bori4
(3395/4727)
Nem, csak két részt láttam belőle. Az a bajom, hogy folyton összehasonlítgatom az eredetivel, és ez nem kifejezetten tesz jót neki.
Érdekes egyébként, hogy náluk is vannak divatos témák. Most éppen az fiúiskolába járó lányok divatja van. Vagy három sorozat is fut jelenleg ebből a fajtából.
Riamara 2020 aug. 20. - 18:20:12 Előzmény bori4
(3394/4727)
Nem, a csajszi Sui menyasszonya volt. Már az esküvőre készültek, amikor a szolga, aki szerelmes volt az úrnőjébe kiirtotta az udvarház összes lakóját.
bori4 2020 aug. 20. - 18:18:21 Előzmény Riamara
(3393/4727)
Ámen!
Most tanácstalan vagyok kissé, melyikkel folytassam, ugyanis várom a Novolandot, amiből azért már nem olyan sok lenne hátra. Addig nem akartam nagy lélegzetűbe kezdeni.
Úgy emlékszem belenéztél a iskolásba, az In a class of ..-ba ha jól írom a címet. Folytattad is?
bori4 2020 aug. 20. - 18:15:29 Előzmény Riamara
(3392/4727)
Jesszus, kezdhetném előlről úgy tűnik...
Hogy mi van? a csajszi Sui testvére volt???
Riamara 2020 aug. 20. - 18:01:44
(3391/4727)
És volt még egy utalás az előző részek szereplőire.
A kolostor főnöke, akihez Sui elvitte a császárt, majdnem a sógora lett. A csajszi pedig a menyasszonya volt, aki majdnem meghalt, mikor a szolgájuk kiirtotta az egész családot. Csodálkoztam is, hogy többet nem mutatták. Csak most.
bori4 2020 aug. 20. - 17:55:05 Előzmény Riamara
(3390/4727)
Tudtam, hogy Te mindenre emlékszel... tényleg.
Riamara 2020 aug. 20. - 17:53:58
(3389/4727)
Nekem az jutott eszembe, mikor az utolsó kockát megláttam, mintha csak azt sugallnák: Folytatjuk!
Riamara 2020 aug. 20. - 17:51:55
(3388/4727)
Az utolsó rész harci jelenetein erősen látszódott Jackie Chan keze nyoma. :)