Téma: Kenny Lin

Riamara 2021 jún. 02. - 16:34:12
(3987/4727)
The Song of Glory 17.
Lige egy füst alatt vall szerelmet és szakít a Negyedik fivérrel, hogy bevonuljon a palotába az előkészítő oktatásra.
Riamara 2021 máj. 30. - 15:26:58
(3986/4727)
The Song of Glory 16. rész
Közeleg az esküvő. Lige igyekszik kiélvezni még az utolsó napokat.
Rangidős megmenti Wan kisasszonyt (Lu húgát) aki szívbeteg. Sőt felajánlja, hogy készít neki gyógyszert a betegségére.
A kisebbik Shen lány megpróbálja kikönyörögni Lunál, hogy juttassa be őt a palotába. A tábornok azonban elzavarja.
Így hát saját kezébe veszi a sorsát.
Riamara 2021 máj. 27. - 16:34:18
(3985/4727)
The Song of Glory 15. rész
Miután a régens magára vállalja a magánhadsereg szervezését, ezzel megmentve Jing herceget, ugyanazzal a lendülettel azonnal államosítja is a Fekete Páncélosokat.
Lu Yuan viszont továbbra is bűnös lenne a lázadásban, de az apja elviszi helyette a balhét.
A Shen pasik hazatérnek, folytatódik az esküvő szervezése. A császári özvegy úgy dönt, hogy a Shen lánynak szüksége lenne egy kis illemtani oktatásra, a házasság előtt. Így berendeli a lányt a palotába. Jing pedig ad mellé egy talpraesett szolgálót, hogy legyen aki megvédje. (de mivel a szolgáló legalább annyira tapasztalatlan a főnemesi életben, mint Lige, így ez inkább a vak vezet világtalant esete)
Riamara 2021 máj. 25. - 21:03:22 Előzmény bori4
(3984/4727)
Ez bizony így van. Bennem ez már a magán hadsereg lépre csalásánál is felmerült. Mintha csak Lu tábornok találta volna ki.
bori4 2021 máj. 25. - 20:43:16 Előzmény Riamara
(3983/4727)
Ezzel legitimálja a régens visszamenőleg Luan titkos magánhadseregét, ha jól értem... Azaz hazugság és hatalommal visszaélés. Semmivel sem látom különbnek a módszereit, mint akik ellen küzd... A családi részlehajlásról már nem is beszélve....
Riamara 2021 máj. 25. - 19:36:29 Előzmény Riamara
(3982/4727)
Az a bizonyos mentőkötél Jingnek.
Riamara 2021 máj. 25. - 18:35:41 Előzmény bori4
(3981/4727)
Az az igazság, hogy Lige kirohanásaira azért nem tudott soha érdemben válaszolni, mert érezte hogy a lánynak valamilyen szinten igaza van. Egy távolabbi cél (a reformpolitika bevezetése) érdekében hajlandó volt eltűrni Lu galádságait. Inkább alakoskodott, hogy erőt gyűjthessen.
Riamara 2021 máj. 25. - 18:31:05 Előzmény bori4
(3980/4727)
Szerintem abból a mondatból jött rá, hogy az özvegy mindenkit elküldött maga mellől. Persze előtte gesztenyét küldött, pont mint Jing, mielőtt feladta volna magát. Előzőleg pedig már elejtette, hogy jobb lenne inkább meghalni. Szóval sok apró utalás, ami egyfelé mutat.
bori4 2021 máj. 25. - 18:27:08
(3979/4727)
... mármint a régens és Luan :-))))
Még a végén igaza lesz Ligének.
Végül is Luan most éppenséggel nem az ő császárságát ássa alá....
Riamara 2021 máj. 25. - 18:25:40 Előzmény bori4
(3978/4727)
A herceg azonnal tudta, hogy Jinget megzsarolták. Ezért is szidta meg, hogy miért nem szólt neki korábban. A probléma ott van, hogy Jing nem hajlandó visszalépni.
Magával akarja rántani Lu Yuant. Így viszont össze vannak kötve.
Tehát a régens célja most az, hogy szétválassza őket. Úgy dobni mentőkötelet, hogy az csak az öccsét rántsa ki.
bori4 2021 máj. 25. - 18:23:12 Előzmény Riamara
(3977/4727)
Én már azon csodálkoztam, hogy miből tudta rögtön a régens, hogy nyanya mire készül.... Ezekhez a finom lelkekhez nem értek eléggé, ez az én bűnöm.... Itt most mindenki mea culpázik, hát magamba szálltam...
Riamara 2021 máj. 25. - 18:17:14 Előzmény Riamara
(3976/4727)
Azért az özvegy rendesen kicentizte a dolgot. :D Vajon, ha Peng Cheng nem reagál azonnal, akkor az udvarhölgy vajon mit lépett volna? :))
bori4 2021 máj. 25. - 18:12:52 Előzmény bori4
(3975/4727)
Mérgemben nem írtam, hogy természetesen a régensre gondoltam... hogy ennyire gyenge lenne, vagy mi??? Valóban nem lehet leválasztani Jing herceget Luanról????
Lige miután most már tudja, hogy Jing miatta írta alá azt a micsodát, amivel magát bűnössé tette, elmondhatná, hogy a herceg az ő életéért hagyta magát megzsarolni Luantól - nem?
Riamara 2021 máj. 25. - 18:11:17 Előzmény bori4
(3974/4727)
Nem biztos, hogy elhitte, viszont sokat köszönhet neki. Hiszen mikor ő volt gyerek, akkor a nyanya kiállt érte.
De még többet nyom a latban, hogy szereti az öccsét. Végül is pont ezért akarta kihagyni őt az egészből. Szóval a mama színjátéka nélkül is biztos úgy döntött volna, ahogy döntött.
bori4 2021 máj. 25. - 18:06:02 Előzmény Riamara
(3973/4727)
Hát nem hiszem el, ahogy elintézte.... most ott vannak ahol a part szakad. :(
Tényleg így megsajnálta az özvegy császárnét? bevette ezt a színjátékot???
Riamara 2021 máj. 24. - 13:52:43
(3972/4727)
The Song of Glory 14.
Jing herceg önfeláldozása minden érintettnél kiveri a biztosítékot. A bátyja igyekszik őt lebeszélni, de ha Jing egyszer megmakacsolja magát, képtelenség megingatni. Ezért aztán, a maga módján, mindenki próbál segíteni rajta. Lu pedig, rajta keresztül, saját magán.
A történtek meghaladják Lige képességeit is, így bármennyire sajnálja is a barátját (főleg, mivel megtudja, részben miatta került ekkora bajba) nem tud segíteni rajta.
Riamara 2021 máj. 23. - 17:44:25 Előzmény bori4
(3971/4727)
Nem, a házasság folyamatban van. Most, hogy tisztázódott a Shen család ártatlansága folytatódnak az előkészületek.
Ebben a sorozatban pont az az ironikus, hogy a néző sokkal többet tud, mint a szereplők. Mert mi ugye tisztában vagyunk vele, hogy kicsodák, és mit akarnak. Így aztán izgalmas lesz látni, hogy mi fog kisülni az esküvőből. :D (Még én sem tudom, odáig nem jutottam még el. Csak néhány résszel vagyok mindig előrébb, hogy menet közben javíthassak, ha valamit félre értelmeztem)
bori4 2021 máj. 23. - 17:32:30 Előzmény Riamara
(3970/4727)
Csak ámulok, hogy tudsz ennyi mindent belelátni, elfogadni... :-)))
Bevallom én sokkal felületesebben nézem, egy-egy részt persze csak egyszer és nem látok ennyi mindent mögé... Határozottan van egy fantáziadús írói vénád. :-DDD

Akkor azt már ejtették, hogy az ágyasa lesz???
Riamara 2021 máj. 23. - 17:20:08 Előzmény Riamara
(3969/4727)
Szóval azt akartam mondani, hogy ez a kapcsolat így jó mindkettejüknek. Hisz egyikük sem engedheti meg magának a szoros kötődést.
Peng Cheng is nyilván kinyomoztathatta volna, hol él a lány, ha nagyon akarja. És nyilván eljutott volna a gyógyszertárig, amiről köztudott volt, hogy titkokkal kereskedik. Hisz Ligenek az a bázispontja. Onnan indul, és oda tér vissza, egy-egy akció után.
Bár nem tudja, hogy ki a lány, de azt tudja, hogy micsoda. Hisz egy merénylet során ismerték meg egymást, majd egy újabb merénylet után lett szorosabb a barátságuk.
Jó dolog randevúzni a lánnyal a hajón, együtt iszogatni, és együtt nyomozni. De azért lássuk be, hogy egy ilyen kapcsolatnak nincs jövője.

Lige pedig azért nem engedi a férfinak, hogy elmondja kicsoda, mert fél. Attól tart, még jobban fog hozzá kötődni. Márpedig a mostani felállásban neki az életben maradásra elég csekély esélye van. Az előző merényletnél az egész tánccsoport azon dolgozott, hogy ő élve kijuthasson. Most gyakorlatilag hárman maradtak a csapatból. Akármilyen tervet is eszelnek ki, a túlélés esélye nagyon minimális. Amikor a merénylet utánról tervezgettek, azok csak ábrándok voltak. Pont úgy, ahogy A-Nu ábrándozott az első részben, holott pontosan tudta, neki az a dolga, hogy feláldozza magát.
Lige tehát kihasználja a maradék időt, hogy boldog lehessen. És nem akar komplikációkat.
Riamara 2021 máj. 23. - 16:26:36 Előzmény bori4
(3968/4727)
Mert akarnák tudni, meg nem is. Végül is mit kezdene a palotában a régensherceg egy orgyilkossal? Aki ráadásul nem titkolja, hogy mennyire utálja a régenst. Ha elmondaná neki, hogy ki ő, akkor odaveszne a barátság.
Lige pedig kényes helyzetben van. Egy fontos család lányának hazudja magát, Miközben épp merényletre készül. Van amikor egy barátságnak kifejezetten jót tesz, ha nem ismerik egymás előéletét. Különben az életben nem lenne belőle barátság.