Téma: Kenny Lin

Riamara 2021 szept. 28. - 18:42:34
(4447/4727)
Jun Jiu Ling - egyik szemem sír, a másik nevet.
Ugyanis kiderült, hogy a sorozat rendezője az a Xie Ze, aki a Luoyangot is készítette, azt a sorozatot, amit kinéztem magamnak a következő fordításomként. :) Tehát, amíg a Jun Liuling be nem fejeződik, addig nyilván nem kezdik el a másik filmjét bemutatni.

Viszont azóta megkedveltem ezt a történetet is. Immár a harmadán túl elmondhatom, hogy igen tetszik. A hősnő továbbra is nagyon szimpatikus, a főhős pedig roppant szeretni való. Bár a történet nem kifejezetten újszerű, viszont a megoldások nagyon is azok. Egyik-másik fordulattól rendesen kikerekedik a szemem. A karakterek is elég árnyaltak.
Riamara 2021 szept. 17. - 21:37:56
(4446/4727)
A videót lefelejtettem :))
https://www.youtube.com/watch?v=KZ7Zdoby_E8
Riamara 2021 szept. 17. - 21:05:22
(4445/4727)
Jun Jiu Ling - Itt muszáj megemlítenem a főhősöket is. Mert vicces módon, a lánynak négy férje is lesz. Az egyik, akivel a történet elején házasodik össze. És bár a császár parancsára veszi el, tényleg szereti a lányt.
A másik a doktor valódi lányának volt a vőlegénye, aki egy igen kapós tudós pasi. (Mellesleg rém szimpatikus is)
A harmadik a rokon család egyetlen fia, akihez azért megy hozzá, hogy meggyógyítsa.
És természetesen ott a negyedik, a valódi szerelme, akit gyermekkorától ismert, de mivel a fiú katonának ment, így évekre elváltak. És mire Zhan visszatért, a lánynak már holt híre volt. De ő nem hiszi el, hogy meghalt, így a dokilány után ered. Csakhogy a hercegnő túlságosan szereti őt ahhoz, hogy magával rántsa őt is.
Szóval a főhős nem egy virágfiú, viszont roppant dögös. (Nagyon örülök, hogy kikerült a gonosz hős skatulyából) A karaktere is a kinézetéhez passzol, igazán lehengerlő. És még a humora is jó. A tehetsége pedig kétségtelen. Engem igen gyorsan elbűvölt. :D
Riamara 2021 szept. 17. - 20:47:45
(4444/4727)
Habár sokszor megfogadom, hogy nem színészek után megyek, amikor egy új sorozatba belenézek, azért ezt sohasem tudom megállni.

Most például A Goodbye my Princess főszereplőnője kezdett bele egy új, kosztümös sorozatba.
A címe: Jun Jiu Ling (Ez a hősnő neve)
Itt merőben más karaktert alakít, mint az impulzív, szókimondó Xiaofeng.
Jiu Ling az előző császár okos és művelt lánya, akinek megengedték, hogy mesterétől orvoslást tanuljon.
Csakhogy az édesapja meghalt, és az új császár igyekszik megszabadulni a gyermekeitől. Így a lányt hozzáadja a testőrparancsnokához. Az esküvőből azonban tetemrehívás lesz. Mert a lány az egész násznép előtt vádolja meg nagybátyját apja meggyilkolásával. Szó-szót követ, és egy tőr is előkerül, miért is a hercegnőt börtönbe vetik. A császár pedig kiadja a parancsot a likvidálására.
A lány mestere azonban résen van, és kimenti őt a börtönből, de ezzel a tettével a saját lányát áldozza fel.
Majd átoperálja a hercegnő arcát, így Jiu Lingből - Jun Zhensen, az orvos lánya lesz. A doktor megfogadtatja vele, hogy bármi is történjen, életben marad, és igazságot szolgáltat. Majd elküldi őt vidékre, a lánya rokonaihoz.
Így indul a történet, kicsit a Long Balladára hajazva. Már csak azért is, mert itt is egy roppant szimpatikus hősnő kalandjait követhetjük 40 részen át. És itt sem a bosszú, hanem az igazság és a segíteni akarás hajtja előre a főszereplőt.
bori4 2021 szept. 17. - 16:04:55 Előzmény Riamara
(4443/4727)
Maradjunk annyiban, hogy egy nagyon trehány, nézőket kissé lenéző, komolytalan munka (forgatókönyv) volt ez..... sok bosszuságot okozva. Furcsa, hogy a sorozatgyáraikban ilyesmi is jól megfér, van rá temérdek idő, pénz stb..... Korábban már "régi kínai motorosok" figyelmeztettek minket, hogy a rengeteg sorozatuk között óhatatlanul sok a szinvonaltalan, de hát nehéz kiszűrni mindjárt az elején.
Riamara 2021 szept. 17. - 15:05:38 Előzmény bori4
(4442/4727)
Én is úgy döntöttem, hogy ez a forgatókönyvíró sem lesz a kedvencem a jövőben. A történetben volt pár túlzás, és logikátlanság. A karakterek pedig az ízlésemhez képest, elég egysíkúak voltak. A karakteridegen fordulatokat meg nem igazán kedvelem. Shen anyuka fura változásait, Jin Ling herceg hirtelen jött gyűlölködését, vagy itt a végén a régens tesze-toszaságát, nem igazán tudtam értelmezni.
Egy orgyilkosból nyilván nem lehetne régenshercegné. De azt a nászéjszaka óta mindenki tudta, hogy az ágyas honnan jött. Ha akkor kegyelmet kapott, akkor most, hogy leleplezett egy, a császárság elleni összeesküvést, elfogta a tettest, megmentette a régenst, akkor most miért is kellett halálra ítélni?
Ezt hatalmas logikai bukfencnek találtam. És így visszatekintve, az sem értem, hogy mikor a Mester bevállalta a merénylet bűnét, akkor ugyan miért nem mondta meg a neveltjeinek, hogy ki volt az ő főnöke?

Az utolsó részből, egész jelenetsorok voltak értelmetlenek. Nem csak Rangidős és a fiú tűntek el. Hová tűnt Lige egész családja, és a háza népe, a nehéz pillanatokban? Miért nem álltak mellé?
És hová tűnt Lige, miután megitta a mérget? Elpárolgott? Alig hinném, hogy Sao Bao vagy a szolgálója segített volna neki az öngyilkosságban.
Mit értett Peng Cheng azon, hogy : - Hamarosan?
bori4 2021 szept. 17. - 10:06:36 Előzmény Riamara
(4441/4727)
Gratulálok és köszönöm a kiváló fordítást, sok munkád van benne... amit lehet, Te kihoztál belőle most is. A vége - hát igen.... sajnos ez is nagy csalódás lett nekem, de hogy őszinte legyek, már kb. a jó felétől nem az izlésemnek való lett. Nagyon vontatott, idegen, hihetetlen meseszerű elemekkel tűzdelt, ugyanakkor életidegen gigabosszún alapuló sztorira épülő - szokásos cukros mázas, már-már giccses diszletek között.
Most már többször előfordul, hogy nagyon izgalmasnak, érdekesnek induló sorozatok a végére szinte nézhetetlenné válnak....
Ami a konkrét eseményeket illeti: azt jóelőre éreztük, hogy Lige nem uszhatja meg a bérgyilkos szervezet tagjaként töltött éveket, eseményeket. Itt akkor azt láttuk, hogy megoldotta a Régens óriási dilemmáját, átsegítette magát a túlvilágra... De hova lett a Rangidős és a kisfiú?
A végére a maradék családja azért megkerült, hihetetlen hűséggel járt "haza" a régens vacsorázni....
Amúgy én azt sem értettem, hogy mi lett Wang kisasszonnyal???
Riamara 2021 szept. 16. - 12:47:25
(4440/4727)
Song of Glory 53. befejező rész
Bár sokan, és sokszor próbálták megfejteni, vajon miért is így lett vége a sorozatnak, ...nem igazán sikerült.
Nekem is van rá egy elméletem.
Szerintem az író és a rendező nem tudtak megegyezni a végét illetően. :D
Véleményem szerint az író logikátlan, és teljesen karakteridegen befejezést választott. A rendező pedig azzal próbált segíteni rajta, hogy igyekezett sejtelmesre venni a történéseket. Ettől pedig aztán, végképp értelmezhetetlenné vált.
Riamara 2021 szept. 15. - 15:30:24
(4439/4727)
The Song of Glory 52. rész
Eredetileg úgy gondoltam, hogy a két utolsó részt egyszerre teszem fel. De miután lefordítottam a végét, inkább másként döntöttem.
Szerintem ugyanis, itt az utolsó előtti résszel, kellett volna befejezniük a sorozatot. Így kerek egész, némileg nyitott véggel. A néző pedig saját fantáziája és belátása alapján hozzágondolja a megoldást.

Az utolsó 53. rész, teljesen logikátlan és értelmezhetetlen. Ez nem csak az én véleményem, hanem annak a sok száz hozzászólónak is, akik a Youtubon hangot adtak az értetlenségüknek. Senki sem tudta kitalálni, mi is járhatott az író fejében.
Így jó előre szólok, hogy azt csak saját felelősségre ajánlom megnézni. :D
Riamara 2021 szept. 13. - 16:25:51
(4438/4727)
The Song of Glory 51. rész
Lige akcióba lendül. Rangidős eltűnése miatt a gyanú hamarosan Wan kisasszonyra terelődik. Lige pedig csapdát állít.
Riamara 2021 szept. 11. - 20:02:15 Előzmény bori4
(4437/4727)
Én Dr. Csonton edződtem, úgyhogy nekem kicsit sem furcsa Chu Chu stílusa. :))
Boneshez képest ugyanis kifejezetten érzékeny és visszafogott. :))
Riamara 2021 szept. 11. - 19:56:25 Előzmény bori4
(4436/4727)
Chu Chu mamája nem szülés közben halt meg. Ezt csak azért mondta a nagyapa, mert ha kitudódik az igazság, akkor mindannyian hatalmas bajba kerülnek.
Ők ugyanis kivágták a babát a halott anyja hasából. Ami ugye még most is elég drasztikus megoldásnak hat, abban az időben pedig ördögtől valónak tartották.
Riamara 2021 szept. 11. - 19:44:45 Előzmény bori4
(4435/4727)
Jing úr azért küldte el a fiát An herceggel, hogy vigyázzon rá. Jing úr meg van ugyanis győződve, hogy a gyilkosságok és a hamis pénz mögött a régi lázadók maradékai állnak. Azok a lázadók, akik véleménye szerint, megölték An herceg papáját. Chu Chura is emiatt gyanakszik. Úgy véli, hogy a lány szándékosan csalta An herceget délre. Jing Yinek pedig az a dolga, hogy mindezt derítse ki.
Leng You pedig pont azért ment velük, mert ő meg Chu Chut védi, mivel megsejtette, mit tervez Jing úr.
Így most az a helyzet áll fenn, hogy mindenki, mindenki után szimatol. :)

És akkor erre jön még ráadásnak az a házassági huzavona. Amit ugye Jing úr talált ki. Meglehetősen önző indokból. Tisztában van vele, hogy a fia fülig szerelmes a Leng lányba. Ő viszont nagyon nem szeretne Leng tábornokkal rokonságba kerülni. Ezért próbálja rátukmálni a lányt a hercegnő fiaira. (Láthatólag kevés sikerrel) Hozzáteszem Leng You is inkább a Jing fiúhoz vonzódik.
bori4 2021 szept. 11. - 15:52:52 Előzmény Riamara
(4434/4727)
Aha... de ezek szerint a két fiú ezt nem tudja. Viszont az eltűnt férj bizonyára ...
A képen az öreg úr Jing Yi apja? miben mesterkedik??? Eddig úgy tűnt, hogy An herceg és Jing Yi jó barátok, de lehet, hogy nem is annyira???
Riamara 2021 szept. 11. - 15:36:58 Előzmény bori4
(4433/4727)
A hercegnő mama egyáltalán nem szeretné ezt a házasságot. Leng nagybácsi igen nagy hatalmú tábornok, és a hercegnő (bármennyire is kedveli Leng Yout, vagy hiszi azt, hogy a fiatalok szerelmesek egymásba) nem akarná, hogy a két család egyesüljön. Pláne nem úgy, ahogy a császár akarná, miszerint a tábornok fiú vegye el a tábornok unokáját.
És itt értünk el ahhoz a ponthoz, amit Chu Chu is kiszúrt. Mármint hogy az ikerfiúk kicsit sem hasonlítanak egymásra. Na ezt aztán hercegnő mamánál senki sem tudhatja jobban. Ugyanis az egyik gyerek tényleg nem az övé. Ez volt az ő második nagy titka. Ami most kipattanni látszik. Hiszen nem csak Chu Chunak szúrt szemet a dolog. A főeunuch is szimatot fogott. Mivel most nekiálltak siettetni a házasságot, csak idő kérdése, mikor derül ki, mit és miért tett anno a hercegnő. Abból pedig jó nagy baj lehet.
bori4 2021 szept. 11. - 15:31:41 Előzmény bori4
(4432/4727)
Nekem nagyon morbid volt, hogy Chu Chu vizsgálta a saját anyja csontvázát - amúgy ezektől a boncolási jelenetektől, mivel elég vizuális vagyok kezdek viszolyogni, mai szemmel nézve totál hihetetlen és visszataszító....
Korábban a nagyapa azt mondta, hogy szülés közben halt meg, amit már akkor sem értettem, na de most Chu Chu kiderítette, hogy megölték még szülés előtt. A halott anya hogy tudott szülni?????
bori4 2021 szept. 11. - 15:25:10
(4431/4727)
Chu-Chu és Leng csevegéséből kiderül, hogy a halottkém kislány fejlett antropológus is.... szerinte An herceg és Junli parancsnok nem is testvérek. Leng szerint pedig de, ráadásul ikrek... Na van itt gumicsont bedobva rendesen :)
Riamara 2021 szept. 11. - 15:24:40 Előzmény bori4
(4430/4727)
Igen, a régens időt akar adni Ligenek, hogy kinyomozza ki állt a császári özvegy és Wan mögött. Ugyanakkor ő legalább biztonságban lesz a börtönben. :)
bori4 2021 szept. 11. - 15:21:09 Előzmény bori4
(4429/4727)
Ez mondjuk világos beszéd.... De fenséges anyuka, nagynéni is ezt akarja???
bori4 2021 szept. 11. - 15:14:52 Előzmény Riamara
(4428/4727)
The imperial ....
Már a 15. rész után vagyok..
Belegabalyodtam itt abba a kérdéskörbe, hogy ki-kihez is menjen férjül-feleségül. Mit is akar végeredményben a császári hercegnő mama, mit szeretne az az öreg miniszter és a neje.... Meg hogy ki-kinek is a gyereke, unokája??? :-DD