Téma: Kenny Lin

Riamara 2021 nov. 05. - 13:49:36 Előzmény bori4
(4527/4727)
Sun csapatát megtizedelte a himlő, aztán mikor rájöttek, hogy a betegség voltaképpen biológiai fegyver volt ellenük, úgy döntöttek, hogy kivonják magukat a forgalomból. Ezt már Sun hazatérésekor sejtették. Később pedig teljesen világos lett számukra. Mint ahogy azt is, hogy ki áll mögötte, és hogy Mimit használták fel a himlő elterjesztésére.
Mimit az öccsével zsarolja Khatun. Viszont a lányt inkább a Sas csapat felé húzza a szíve.
bori4 2021 nov. 05. - 09:42:19
(4526/4727)
Long ballada 40.
Mara, kis eligazításra van szükségem ismét, mert sok minden számomra megint túl homályos, vagy "sötét". Itt az elmúlt részeknél határozottan az volt az érzésem, hogy kivágtak részeket, mert sehogy sem akar gördülékenyen összeállni nekem a történet.
Már ott kezdődtek a problémáim, hogy miért veszett oda Sun csapata, vagy törzse? valami hadicsel áldozatai lettek, de az hogy lehet?
Aztán az is fura, hogy ennyire rá tudott tenyerelni a Khatun a kánra, egy épkézláb embere sem volt, aki vigyázott volna rá? Végül még az egész tábort el is költöztették - ami szintén elég nagy mutatvány lehetett, még a kánné fia is mint egy pincsikutya - szóval látom, de nem értem és nem győz meg esete forog fenn.
Valahogy összeterelték az összes szereplőt Changanba, mivel most már aktuális lett a császár és Changge találkozása... igen ám, de a mama emlékhelyén törtnt drámai jelenetből alig-alig értettem valamit.... Egyrészt ahogy belépett a helyre, mintha nem is a birodalom császára jött volna, elég flegmán fogadták mindketten.... A párbeszédet is nagyon figyeltem, de nem tudtam kibogozni, hogy most akkor ki ölte meg Changge szüleit? és akkor ki is az apja, mitől ez a nagy szeretet C. iránt? Azt beszéltük az elején, hogy valószínű ő az apja, és nagy szerelem volt, amit a megölt trónörökös szakított meg azzal, hogy tán "megerőszakolta" C. anyját??? De persze körülményesen van előadva az egész, szóval nem vagyok biztos, hogy jól értettem.
A rész végén összeültek az érdekeltek, de pont a császár nincs ott.... Hát nem vele kellene egyezkedni, tárgyalni, hogy mi is legyen???
bori4 2021 okt. 31. - 16:48:47 Előzmény Riamara
(4525/4727)
Ezzel kapcsolatban is picit szembecsukva kell nézni az eseményeket, annyira azért egyik sem öreg - mármint a tábornok és Sun, hogy már csatáztak volna együtt...
bori4 2021 okt. 31. - 16:47:34 Előzmény Riamara
(4524/4727)
Ja vagy úgy.... a nénike az ágyas :-D ahhoz képest elég szabadon mozog. Fel sem tűnt a kánnak, vagy az embereinek, hogy nincs otthon????
Valójában nyílván ezekben a sorozatokban sokkal lazábban kezelik a nőket, úgy tűnhet nekünk, sokkal szabadabbak, önállóbbak, mint azidőtáj a valóságban. Nem tudnának valamelyest sem pörgős, eseménygazdag forgatókönyvet tálalni, ha ezeket nem igazítanák a mai ízlésvilághoz.
Nem gondoltam, hogy a kán meg ilyen papucs, csak a fiaival keménykedik? :-DDD
Riamara 2021 okt. 31. - 09:49:58 Előzmény bori4
(4523/4727)
Leyan nagyon dühös volt, és borzasztóan féltette Changget. Ezért csattant el az a pofon.
Mindazonáltal használt a tasli, mert Hao Du egyből sokkal kritikusabb lett apja parancsaival szemben. :D
Ehhez persze kellett Shuyu megjegyzése is. Aki ugyan csak lassan, de biztosan kezd magára találni. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy egyre barátibb a kapcsolata Hao Duval.
Riamara 2021 okt. 31. - 09:30:19
(4522/4727)
Li Jing, korának egyik legnagyobb tábornoka volt. Először a Sui dinasztiának volt az egyik legfőbb hadvezére, később Du miniszternek sikerül majd rábeszélnie őt, hogy vállalja el a hadügyminiszteri posztot a Tang dinaszntiában.
Sun, bár még személyesen nem találkoztak, de nyilván jól ismerte őt az előző háború idejéből. Hiszen egymás ellen harcoltak.

A Go játék pedig tényleg nagyon érdekes. Én először azt hittem, hogy csak egy bonyolultabb amőba. De nem. Akárcsak a sakkban, itt is minden helynek megvan az elnevezése. A minap láttam egy sorozatot, ahol úgy játszottak, tábla nélkül a Go-val, ahogy a sakkmesterek is szoktak. És olyan koordinátákat használtak, hogy csak lestem.
Riamara 2021 okt. 31. - 09:10:46 Előzmény bori4
(4521/4727)
Valóban a kán felesége, Khatun a hunyó. Mint már említettem, ő az előző császári dinasztia hercegnője. Az Ashila nemzetet pedig a saját törekvései szerint irányítgatja. Anno az előző kánhoz adták feleségül, de aztán a jelenlegi kánnal szövetkezve szép diszkréten eltette láb alól az első férjet. A mostani kánt szintén irányítgatja. Méghozzá azzal a nőcivel együtt, akire rákérdeztél. Úgy tűnik, Khatun választotta ki a kán ágyasává, és akkor láthattuk a kán mellett, mikor azt a törzsi ünnepséget tartották, amikor Sun és Sheer párbajoztak. Ő volt az, aki mindenki előtt megalázta a kán feleségét.
Khatun el is magyarázta, hogy azért volt szükség a színjátékra, mert így gyengének és tehetetlennek tűnt a törzs szemében, és nem vették észre, hogy a háttérből ő mozgatja a szálakat.
bori4 2021 okt. 31. - 08:53:30 Előzmény Riamara
(4520/4727)
The ballada 34.
Ezek a politikai kalandorok úgy látom erősen irányítva vannak és a háttérben a kán felesége mozgatja a szálakat. A rész végén öngyilkosságot elkövető nő a meghosszabbított karja, de ha megvakulok se jövök rá, ki ez a nő.... Vannak egyéb új szereplők is, akiket nem tudok még hova tenni, pl. Le-nek nevezett pasi a fogadóban, aki Sunnal "sakkot" játszik, amit egyáltalán nem értek, mármint hogy mik a szabályok. Mert mintha fél szavakból is értenék egymást, különböző csaták híres fordulatait elevenítik meg(?), de azért egy nomád törzs gyereke mitől ilyen tanult, minden hadművészeti könyvet kivülről ismerhet? Hol tanulta meg vajon???
Ha Du még mindig elég "apa-függő", a kisherdegnő meg hirtelen nagyon is tudatos lett... :)) Azért az a füles nem kellett volna....
bori4 2021 okt. 28. - 17:44:03 Előzmény Riamara
(4519/4727)
Ennek a Wei fiúnak valahogy semmi nem megy jól.... rossz nézni a szerencsétlenkedését. :)
No igen, az áthallások - bezony-bezony ...
Riamara 2021 okt. 28. - 16:50:39 Előzmény bori4
(4518/4727)
Ahogy te is írtad, a történetnek több üzenete is van számunkra, és elég sok az áthallás.
Például mindjárt itt Luoyangban, ahol a sokat szenvedett menekülteket azonnal fel akarják használni a politikai kalandorok, és mindenféle módon igyekeznek lázadást szítani. Már útközben is bajt kevertek, itt a városban pedig mindent megtesznek, hogy felkelés törjön ki.
Ráadásul ugye, megjött a koronaherceg is, akivel csak a baj van. Nem volt valami okos gondolat a császártól, hogy a Wei fiúra bízta őt. Láthatólag képtelen a rakoncátlan kamaszt féken tartani. Csak egy remek lehetőséget biztosított az ellenségei számára.
Riamara 2021 okt. 28. - 16:36:50
(4517/4727)
Sun és a kormányzó kislánya annyira aranyosak együtt. Milyen szép fordulat.
Riamara 2021 okt. 27. - 17:59:02 Előzmény bori4
(4516/4727)
Nem bizony! :)
Ezért csak a legközelebbi problémáig lesz taoista. :D Aztán visszatér alapállásba.
Viszont az elmélkedés arra jó, hogy a bosszú dolgot ejtse, és inkább Sun ideológiáját kövesse. :))
bori4 2021 okt. 27. - 17:51:50 Előzmény Riamara
(4515/4727)
Ez bizony komoly értelmezési különbség - mármint ahogy Te fordítottad volna, meg amit a jelenlegi felirat közvetít... Valahogy nekem Changge egy rámenős, nyughatatlan, erőn felül megoldást kereső személyiségnek tűnt mindig. Ahogy minap irtam is, olyan minden lében kanál. A felirat nekünk "Ne zavarj!" volt a falon, ha jól emlékszem. Itt tényleg aki nem járatos a taoizmusban félreviszi a mondanivalót...
A taoista ezek szerint a békés beletörődést hirdeti, a belenyugvást... Changge nem ilyen embernek van ábrázolva.
Riamara 2021 okt. 27. - 16:19:14
(4514/4727)
Nagyon érdekesek a taoista tanítások is. Habár én másképp fordítottam magamnak azt a párbeszédet Changge és a főnökasszony között. Szerintem a falon lévő felirat az volt: Ne avatkozz bele!
A lány pedig azt mondta, hogy ha nem küzdött volna, akkor a fogadott öccse nem hal meg, ha nem küzdött volna, akkor a kormányzó is életben marad, és ha nem küzd, akkor Sun se került volna bajba, és nem veszítette volna el az édesanyját.
Mert a taoisták úgy tartják, hogy nem kell ellenállni, a világot mozgásban tartó erőnek, hanem a cselekedeteinket kell hozzá igazítani, s harmóniában kell élni vele azért, hogy az életünk erőfeszítésektől és erőszaktól mentessé, építő folyamattá váljon. A taoista bölcs olyan valaki, aki „úszik a tao áramlásában”.
Riamara 2021 okt. 27. - 16:08:27 Előzmény bori4
(4513/4727)
Pont az ilyen gondolatok miatt írtam a kedvcsinálóban, hogy a sorozat legnagyobb erénye a mondanivalója. És ahogy ezt a mondanivalót a rendező és a színészek előadják nekünk.
Adu és a kormányzó önfeláldozása nagyon megrendítő volt. A hercegnő zarándoklata pedig mélyen megindító. Az pedig különösen tetszik benne, ahogy a tetteik hatással vannak a környezetükre, a többiekre. Megadja azt a reményt, hogy ha mi jót teszünk, azzal jobbá tehetjük a világot.
bori4 2021 okt. 27. - 09:40:27
(4512/4727)
Long ballada 27.
Ez a rész tetszett eddig talán a legjobban. Magam is meglepődtem, de nagyon meghatott a hercegnő küzdelme a kis tolvaj életéért, majd a gyásza az elvesztésével... Itt amolyan útelágazáshoz érkezett mindeni, és külön-külön karakterekre hangolva, nagyon lírai volt a megfogalmazása a témának - nagyon tetszett. Azon kívül elgondolkodtató is volt, kivetítve a mai emberek életére, sorsára, akár saját magunkra is - vajon mi tudunk-e váltani, szakítani, felülemelkedni az életünk sztereótipiáin??? Van hogy nem, vagy már későn...
Azon is merengtem, milyen nehéz, szinte elviselhetetlen körülmények közé kerültek emberek, népek a történelem során egy-egy "rendszerváltás" vagy hatalomátvétel nyomán. Nem lehetett könnyű egy nagy birodalom megszilárdítása során bekövetkezett földindulással haladni, nem éhenhalni, migránsként új hazát találni, mert hát évszázadok során volt ott nagy jövés-menés. Ennek fényében megható volt a hercegnő mély humanizmusa, megrendülése az élet számára ismeretlen borzalmai között emberségesnek maradni, valahogy felnőni... Kevés ilyen karaktert mutatnak a sorozatokban, filmekben, pedig ezeknek az embereknek biztos nagy szerepük volt abban, hogy a környezetükben egyáltalán volt túlélője ezeknek a szörnyűségeknek.
Szóval csupa jó pont ezekért a részekért.
Riamara 2021 okt. 25. - 18:27:47
(4511/4727)
Ha már a karaktereknél tartunk. Meg hogy egyik karakter sem egysíkú, szót kell ejtenem Du miniszterről, Hao Du nevelőapjáról. Akinek a sorozat elején a Kígyó nevet adtam. Mostanra már kiderült, hogy ő sem az a mérges kígyó, akinek látszott. Olyan jót derültem rajta a 20. részben, mikor a császár csatába ment. Olyan volt, mint egy kotlós tyúk, akinek elveszett az egyik csibéje. És eszembe jutott, mikor arra okította Hao Du-t, hogy nem szabad az érzelmeire hallgatnia. Miközben ő meg bálványozza a császárát. :D
Riamara 2021 okt. 25. - 18:20:02 Előzmény bori4
(4510/4727)
Nekem is ismerősnek tűnt a színész, de csak a Novoland volt az egyetlen olyan sorozata, amiben láthattam, annak is csak az első részében szerepelt, akkora nyomot meg nem hagyhatott. Ezért úgy vélem, hasonlíthat egy másik színészre.
Amúgy a kán nem Sun apja. Ő csak örökbe fogadta. Még csak nem is a törzsből való. Valahonnan középföldről való. Nem írhattam Tangot, mert akkor még nem Tang királyságnak hívták az országot. Az meg valahogy kimaradt, hogy a Sui dinasztiában mi volt az ország neve.
Riamara 2021 okt. 25. - 18:08:25 Előzmény bori4
(4509/4727)
Sheer is igen érdekes karakter. Mint mondtam, ebben a sorozatban senki sem teljesen fekete, vagy fehér. Ahogy Changgenak is vannak hibái szép számmal, úgy Sheer sem annyira megátalkodott, mint amilyennek tűnik. Olyan, mint aki megrekedt az érzelmi fejlődésben, úgy kamasz szinten. Ez pedig, valamiért rettenetesen idegesíti Sunt. Ezért van olyan sok konfrontáció köztük.
Mimi esetéből pontosan tudta, mire számíthatnának, ha elmondaná, hogy Changge lány. Szóval ez nem fért bele a saját gyerekes játékszabályaiba.
Viszont a tragédia, amit ő generált, majd őt is számadásra készteti, és ő is megindul a felnőtté válás útján. :)
bori4 2021 okt. 25. - 17:44:41 Előzmény Riamara
(4508/4727)
Gondolom, még egy darabig külön utakon , bár Sun már elég egyértelműen a jelét adta, hogy kedveli a lányt. Még kérdezném, hogy a kán unokaöccse amikor rájött, hogy C. nő, miért nem árulja el vajon rögtön a kánnak, hogy a rabszolgája nem férfi??? És az még mindig nem egyértelmű nekem, hogy Sun apja a kán??? Amúgy annyira ismerős a feje, nemrég láttuk valamiben a kánt alakító színészt, de nem ugrik be, hogy miben?