Téma: Képlet

5/10
emje 2009 nov. 10. - 23:13:50 5/10
(255/615)
A suttogó emberek engem is idegesítettek. Nem indult rosszul a film (igaz itt se volt semmi extra), de aztán a végére így is ellaposodott. Nem tetszett. Egyedül néztem, szóval arra se lehet fogni, hogy nem figyeltem eléggé.
Lyukas 2009 nov. 10. - 20:34:02
(254/615)
Pl.: Drag Me To Hell :D tudod ízlések és pofonok........
Lyukas 2009 nov. 09. - 21:26:21
(253/615)
Elõre is elnézést kérek azoktól akiknek tetszett a film. Nálam ugyanis a film a 10 pontból csak 3. 1 Nicolas Cage miatt, 2 látványtechnikára, 3 pedig a vakok javára. A Knowing a Jelek+Hatodik Érzék+Végsõ Állomás+Kör+stb.
Hihetetlen hogy végig tudtam nézni. Szánalmas. Pocsék önmagában a rendezés is, mentségére szóljon hogy a történet is osztályon aluli.
Utolsó kérdésem: Nicolas vajon mit szól ahhoz hogy hitére most derült fény? Gratulálok!
10/10
Andrea67 2009 nov. 09. - 13:56:36 10/10 Előzmény Zerkaverka
(252/615)
Az utóbbi idõkben ezzel a filmmel foglalkoztam a legtöbbet, nagy hatással volt rám. Eléggé elgondolkodtam rajta. Egy Ádám és Éva, Noé bárkálya történetet sikerült a rendezõnek összehozni, ami jó pár stílust tartalmaz (akció, sci-fi, horror). Nálam a film 10 pontot ér, bár az érzelmi hatásai miatt lehet hogy nem fogom többet megnézni.
Zerkaverka 2009 nov. 03. - 01:27:09
(251/615)
Na ez az a film aminek nem lehet meghatározni a mûfaját.
Van benne minden: dráma,akció,horror,katasztrófa,...na és azok az ufók:)....szerintem BORZALMAS film volt. Én személy szerint SENKINEK nem ajánlom,hogy megnézze,pedig imádom a Nicholas Cage filmeket....
Azért érdekes,hogy szinte minden véleményírónak hosszú az elemzése...ez csak azt jelenti,hogy hatással van az emberekre,pedig egy szörnyen rossz film!!!
Az alaptörténet nem lenne rossz,de nagyon el van cseszve,fõleg a vége!
Ja és gwg-nek üzenem,hogy nagyon jót vidultam azon a Jehova tanui dolgon!:))))De tényleg nevetségesek voltak azok a házaló (suttogó) emberek vagy mik....:))))
8/10
Desintegrator 2009 okt. 31. - 16:26:24 8/10
(250/615)
A film magyar címe szerintem teljes mellétrafálás, nem értem mi a fene alapján nevezték így el...
Na most csak annyit szólnék hozzá a filmhez, hogy szerintem megint nagyobbat akartak alkotni a rendezõk, mint ami sikeredett belõle, érzõdik rajta az amerikai mellékíz, ami kliséssé teszi a jeleneteket, meg kicsit olyan mû szaga van, mint a gyorsfagyasztott kajának megmikrózva, de összességében azért nem rossz, fõleg az idén feltálalt híg moslékhoz képest.
Hm nem csalódtam az amerikaiakban, a film végén már mikor égett a fél város, az emberek fele plazmatévével meg hasonlókkal rohant a tömegben valahová :]
3/10
qwq 2009 okt. 31. - 12:51:25 3/10
(249/615)
Erõs kezdés után iszonyatos visszaesés. Mint egy Jehova-tanúi oktatófilm.
7/10
dzsuh 2009 okt. 30. - 14:30:29 7/10
(248/615)
Hát ez a film igazából nem nyerte el a tetszésemet, de a kivitelezés, a metró-, és repülõbaleset hihetetlenül élethûnek tûnt, mintha ott lettem volna. De mondjuk nem is igazán volt könnyû megcsinálni. Az egész filmet szerintem az "ufós", "suttogó" embereknél rontották el, mármint az én szemszögembõl a film színvonalát ezek a részek húzták le, de nekem se lett volna jobb ötletem a film végéhez. A Napkitöréssel kapcsolatban a film megmutatta, hogy bármi hirtelen megtörténhet, kiszámítani nem tudják még a mai tudósok sem, csak a valószínûségét.
A film egyik pozitív tulajdonsága, hogy rengeteg kérdést tesz fel az emberben. 'Mi az a végtelen?' például... Mert bármilyen is furcsa, nekem ez a szó, hogy 'végtelen', tényleg olyan nagyot mond, felfoghatatlan...
Ez olyan mint az Einstein matematika, ami azt mondja ki (nem tudom pontosan, nézzétek el nekem), hogy egy dolog addig tágul, míg nem éri el a határt, de onnan már csak visszafele mozog, vagyis sûrûsödés jön létre. Ha viszont a világûr tényleg 'végtelen', akkor az Einstein-matematikának, ez a tétele nem igaz, Einsteinnek nem volt igaza.
De bárki is bármit mond, Cage nem jó színész. Azért Coppola nagybácsikájához szinte bûn hasonlítani.
Szóval a film nekem 7/10-t jelentett.
8/10
King Diamond 2009 okt. 29. - 21:43:42 8/10
(247/615)
Ez is egy újabb jó filmje Nicolas Cage-nek. Hát igen, nem sok szar filmet láttam még tõle, szinte mondani sem tudnék. Most is bizonyított. Az állandó szinkronhang szinte kötelezõ volt. A sztori is tetszett, habár nem nagyon érdekelt az X-akták sorozat annak idején, de ettõl függetlenül ez nem volt rossz.
8/10
5/10
rezynegi 2009 okt. 29. - 21:27:32 5/10
(246/615)
hát amennyire tetszettek anno a nico cage filmek,illetve a rendezo némely korábbi munkája, meg a hasonlo témáju számokon,joslásokon alapulo filmek, ezt egyszeruen értelmetlennek,fárasztonak,unalmasnak,elnagyoltnak,kozhelyesnek,klisésnek pedig hát az alapstory a rendezo és a szereplo szinészi tudása sokkal tobbre predesztinálná,nekem nagy csalodás,és hát lehet h beteg a humorérzékem de nem egyszer elnevettem magam h mennyire gagyin van megoldva jo pár dolog, szal fájó szívvel de azt mondom h semmit sem veszt aki nem nézi meg
9/10
kavasr 2009 okt. 29. - 21:04:55 9/10
(245/615)
Hát szerintem nagyon jó film. Szeretem Nicolas Caget, számomra ebben a filmben sem okozott csalódást. Nem értem mibajotok a számítógépes effektekkel, a vége szerintem kifejezetten látványos, lehet még párszor megnézem azt a részt :) nemhiszem, hogy szebben meglehetne csinálni. Vagy valaki már látott élõben ehhez hasonlót, hogy tudja hogy néz ki? :D doh!

Az ufós vég meg... azok nem ufók voltak ott kezdõdik... a másik meg, hogy én egy alternatív véget nemtudok elképzelni, azon kívül, hogy a szefós csaj nem vés semmit a falba, nincs menedék hely, és mindenki megdöglik. na az sokkal izgalmasabb lenne? think before u say somethin shit -,-'
3/10
RoKKfish 2009 okt. 29. - 06:33:36 3/10
(244/615)
Azt hittem, sosem lesz vége....
Vontatott, unalmas, elcsépelt téma. Ha valakinek ez az izé gondolatébresztõ (olvastam itt olyat, hogy "alapmû" - ATYAÉG!), annak bizony van mit pótolnia....
Nicolas Cage kergeti a saját farkát, idõnként persze megáll és akkor bárgyú boci szemekkel fürkészi a semmit.
Õszintén srácok! Csak én unom azokat a számítógépes effekteket, amikkel amerikai városokat lehet "pusztítani"? Volt már özönvíz, jegesedés, ufó-szarakodás... és most nesze nekünk tûzvihar.
Remélem, majd elölrõl kezdik az egészet 3D-s verzióban is....
10/10
stonerack 2009 okt. 26. - 04:41:23 10/10
(243/615)
nagyon jó kis film volt tetszett a mondanivalója is. igazi alapmû.
8/10
Sekypapa 2009 okt. 25. - 13:12:52 8/10
(242/615)
Az eleje nagyon tetszett, szerintem elég jól meglett csinálva (effektek is jók pl mellette zuhan le a repülõ, meg a metrós katasztrófa). Aztán 1 óra után olyan semleges, de nem rossz. Az ufokat kihagyhatták volna, az a rész nagyon nem tetszett, de azon kívül elég jó kis film.
8/10
wiliwonka 2009 okt. 24. - 22:21:32
(241/615)
Érdekes volt, de totál kiszámítható volt a vége. Ezt leszámítva érdemes megnézni, bár voltak hibái: SPOILER pl az ufós befejezés egyáltalán nem illett a filmhez, meg a katasztrófáknál nagyon látszott, hogy számítógéppel van készítve. De azért Cage utolsó pár B kategóriás filmjéhez képest sokkal jobb.
camelot 2009 okt. 24. - 21:50:16
(240/615)
Megnéztem a filmet. Hát... mit mondjak, többet vártam tõle...
Nicolas Cage próbálta hozni a tõle megszokott formáját.
De egyébként túl sokmindent akartak belezsúfolni abba 121 percbe, persze lehet van kevésbé vágott, hosszabb verzió is. :)
A zuhanórepülõs rész jól sikeredett, csak az a gond vele, hogy abból a felrobbant repülõgépbõl, hogyan mászik ki élõ ember, na arra nagyon kiváncsi lennék.
Kicsit hamarjában összedobott forgatókönyvnek tûnik nekem. Sok az értelmetlen rész benne, kevés logikával. Például azt nem értem, hogy mit akartak a földönkívüliekkel? Gondolom akartak egy kis happyend-et is a filmnek.
Én arra tippelek sokkal több gyereket elvittek, hiszen több ûrhajó is elviharzott a Földrõl és több ûrhajó is leszált arra a szerencsétlen bolygóra. A szerencsétlen bolygót arra értem, hogy a kevésbé intelligens földönkívüliek egy újjabb bolygót fertõztek meg az ember jelenlétével, hogy minden tekintetben tönkretegye azt.
Így vagy úgy Gaia földanyánk ünnepnapja lesz az a nap amikor az emberiség végleg kipusztul a felszínérõl, még akkor is ha ilyen módon mint a filmben. Hiszen lesz még pár milliárd éve arra, hogy újra benépesítse önmagát, persze ember nélkül, sokat is tanulva a múltból. Szerintem.
....És Te Gaia mit szólsz hozzá?
10/10
waffen-ss 2009 okt. 24. - 20:23:32 10/10 Előzmény Turbókata
(239/615)
Nekem a film nagyon bejött, szeretem az ilyen természetfeletti filmeket.
A vége nagyon elgondolkodtató...Talán mi is így "jöttünk létre"?
Vagy ha pár év múlva megtelik a föld "mocskossággal" ugyanígy lesz?
NAGYON ELGONDOLKODTATÓ BRILIÁNS EFFEKTEKKEL!!
10/10
fenegyerek18 2009 okt. 24. - 16:15:07 10/10
(238/615)
Igazad van! Talán chuk norris bruce willisel megoldották volna:D
Skillerz 2009 okt. 23. - 13:57:22
(237/615)
Pffff elloptak 2 órát az életembõl...
7/10
Raptor0 2009 okt. 23. - 01:52:06 7/10
(236/615)
Nekem kb. a 110. percig nagyon bejött, mondtam is közel a maximum, aztán a vége..., lehet azért, mert az én kategóriám nem igazán a sci-fi, szóval a vége nekem nagyon sci-fi-s. Összességében mindenképpen a jobb filmek közé sorolom. Számomra 7/10.