Téma: Képlet

10/10
Turbókata 2009 okt. 22. - 20:25:05 10/10
(235/615)
Egyszerûen nem értem miért nem tetszik oly sokaknak!? Végre nem csak megyünk és ölünk és holnapra azt sem tudom mirõl szólt.Kiválló filmnek tartom az urobbi évek eggyik legjobb alkotása.Briliáns jeleneteket láthatunk amik igen aprólékosan ki vannak dolgozva.Az Ufos része sem közönyös hétköznapi hanem friss élményeket nyujt.És a történet miért is nem lehetne igaz? Ki tud biztosat a jövõjérõl??Nállam plafon 10 remek kiváló és töbször nézhetõ alkotás!
3/10
kakaska 2009 okt. 22. - 02:48:45 3/10
(234/615)
Ajaj.. ajaj... Nyuszik rulez!! Nevetséges. Isten áldja Amerikát! (meg a nyuszikat..)
10/10
nici84 2009 okt. 20. - 09:41:15 10/10
(233/615)
Jól érzed Kol3, valóban egy "modern" Ádám és Évát láttál. Nekem kifejezetten tetszett a film, talán azért is, mert teljesen más volt, mint amit vártam. Kellemes csalódás, nem a hollywoodi lerágott csont, gyõz a jó, megmenekül az emberiség, blablala.... Ha kicst belegondolsz, nem is tûnik olyan lehetetlennek. Bár ki miben hisz, ugye? :)
5/10
kol3 2009 okt. 19. - 20:52:58 5/10
(232/615)
Azt hitem végre egy rendes filmet láttok az eleje jól indult de ez az UFOS marhaság nem kelet volna belle..Mintha Moderm ádám és évát láttam volna..A vége nagyon nem kellet volna belle 10/5
10/10
Conor Oberst 2009 okt. 18. - 18:41:59 10/10 Előzmény patker
(231/615)
"mintha más fejezte volna be a film sztoriját, mint aki elkezdte, és mindketten egy teljesen más mûfaj kedvelõi lennének." - egyet értek, énis teljesen ígyéreztem, a vége kissé átmegy sci-fibe azzal az ufós apokalipszises dologgal..
6/10
patker 2009 okt. 18. - 03:05:54 6/10
(230/615)
Vegyes érzelmek...Teljesen egyet tudok érteni avval, aki azt mondja, hogy Nicolas Cage színészi alakítása hagy kívánnivalót maga után. Nem végíg, de egy-egy jelenetben önkéntelenül eszembe jutott néhány b-kategóriás film tipikus, várható kliséje.
A történetet tekintve az a benyomása az embernek, mintha más fejezte volna be a film sztoriját, mint aki elkezdte, és mindketten egy teljesen más mûfaj kedvelõi lennének. Abszolút nézhetõ filmnek tartom, de csak egyszer, és egy-két év múlva már nem fogunk emlékezni rá...A sûrû képzavar a történet és az alakítás hitelessége miatt/ellenére, nálam 6.5/10
10/10
RockerMartin 2009 okt. 17. - 23:06:36 10/10
(229/615)
Most felyeztem be a filmet, és nagyon tetszett, életem egyik legjobb filmje, a TOP 10-ben mindenképp benne van. Nagyon eredeti a története is, úgyhogy: 10/10
offtopic
topcy666 2009 okt. 17. - 07:49:38 Előzmény stomachh
(228/615)
Képlet szinkronos nézd meg online
cspkft.weboldala.net
7/10
stomachh 2009 okt. 15. - 16:54:34 7/10
(227/615)
Nahát, ez érdekes film volt. Egész más jellegû az eleje, másba vált át a közepe, és egész meglepõ lett a vége. Stílusok keveredése. Azért az utolsó 20 percért érdemes volt kivárni az elõtte lévõ 100-at, mert az sem volt rossz. És végre egy olyan film, aminek nem lehet tudni az elsõ negyed órában, hogy mi lehet a vége.
Nem ez Nicolas Cage legjobb filmje, de nekem bejött, ám valószínû, hogy nem nézem újra. Nálam erõs 7/10.
agnyieszka 2009 okt. 12. - 05:34:32 Előzmény Rikus
(226/615)
Fogékonyságodra való tekintettel figyelmedbe ajánlom Daniken-tõl " A jövõ emlékei"-t.
10/10
Morten 2009 okt. 06. - 15:56:51 10/10
(225/615)
nekem tetszett
bár...katasztrófafilmnek indult némi misztikummal...
aztán kissé másfelé kanyarodott...
de nem bántam...Cage zuhanórepülésben van lefelé...
nem is tudom mikor láttam utoljára jól játszani...
itt azért végre mutatott valamit a tudásából...

SPOILER!!!! :
azt nem értem hogy ha eljött a világ vége ...mármint a Föld halála...
akkor a fia milyen számokat (jóslatokat írt ezerrel a papírra?)
eMeN 2009 szept. 15. - 10:23:32
(224/615)
Tény, hogy könnyebb megnézni egy 2 órás filmet, mint elolvasni egy 400 oldalas könyvet. De a film a mi papirusz tekercsünk. Gyorsabb információ a gyorsabb világban. De mindenképpen hordozz üzenetet mind kettõ. Egy könyvnél nincs filharmonikus zenekar, ami félelemig feszíti az idegeinket, amikor a könyv 246. oldalán a sötét erdõben, egy kunyhóban bolyongunk. De ott van a fantáziánk, hogy elképzeljük. És a mi képzelõerõnk vitte elõrébb a világot. Bell, Einstein, Tesla… stb. Mind-mind a képzeletüket valósították meg, amit mi ma olyan valóságosan élünk meg mint azt a bizonyos csipanást ami azt jelzi, hogy meleg az étel. (mikró) Ez az a dolog, amiért érdemes megnézni ezt a filmet. Egy újabb jóslat! Mindegy, hogy számok halmaza vagy égõ csipkebokor, de mindenképpen üzeni nekünk, hogy érdemes figyelnünk azokra a belsõ hangokra. Teremtés elmélet 486 ezredik lecke: Nézd meg ezt a filmet!
10/10
tiadam 2009 szept. 08. - 01:53:45 10/10
(223/615)
Nekem tetszett a film és tök örülök, hogy mostanában kijön egy csomó olyan jó film aminek nem tudom, hogy hogy lesz vége vagy éppen csalódok, nem rossz értelemben. Ott van pl:. a Becstelen Brigantyk is amiben teljesen nem az a vége, mint amire számítunk. Eddig olyan filmek voltak csak, hogy elkezdõdött aztán már tudom, hogy mi lesz. Végre nem olyan igazi hollywood, hogy gyõz a jó és a gonosz elnyeri jutalmát vagy ***SPOILER*** Nicolas Cage elkezd kombinálni míg rájön, hogy menekülhetne meg az emberiség és a végén megmenekül a föld, ez már unalmas nekem kicsit és végre valami változatosság, na meg a fa a végén (kezdõdik elõrõl). De jó mert több ilyen ûrhajó is ment arra a bolygóra, úgyhogy nem lesznek egyedül***SPOILER VÉGE*** 10/10
8/10
pikemen 2009 szept. 05. - 17:45:13 8/10
(222/615)
Annyira nem kell lehúzni ezt a filmet, nem olyan rossz, talán 10/8.
Többet is ki lehetett volna hozni belõle.
6/10
beo71 2009 szept. 05. - 14:06:51 6/10
(221/615)
Többet vártam ettõl a filmtõl.
Bár Nic Cage-tõl már herótom van,nem hiszem el,hogy nem elég a Szellemlovas-Veszélyes Bangkok-A rejtélyek szigete folyamány bukta,hogy már levegyék a mûsorról a legbénább Coppola gyereket.Hajnövesztõ-reklámokban vagy parókagyûjteményekben lenne a helye,egyszerûen már tönkre tesz minden filmet.Nos,nem õ miatta,csak is Alex Proyas rendezõ miatt akartam jónak látni,ezt a filmet.
Sajnos nem sikerült,jó kezdés után,idegesítõen gyenge és bugyuta filmet kaptam,ami kifejezetten bántott a Holló és a Dark City rendezõjétõl.6/10,erõsen felfelé húzva,a remek katasztrófajelenetek miatt(sajnos a filmtõl teljesen elvonatkoztatva)és reménykedve Proyas további munkásságában.
gergo8 2009 szept. 03. - 16:36:57
(220/615)
Jól indult a film, és a végéig egész izgalmas volt, de

*****SPOILER******

sok olyan motívum volt benne amire azt hittem hogy a végén sorsdöntõ szerepet nyer.A fekete kavicsnak nem sok értelmét láttam, pedig igen sokszor elõfordult a filmben.Azt sem értem, h Lucindának mi volt a szerepe, mi értelme volt hogy mindent megjósolt, valóban csak annyi, h a film végén John úgy haljon meg, h biztonságban tudja a fiát(illetve h a fõszereplõnk tudja h nem fog kihalni az emberiség)??Azt hittem h az a jóslat többet hordoz majd magában.Johntól és a jóslattól függetlenül a gyerekeket ígyis-úgyis elviszik.Tehát van nekünk egy jóslatunk, amit ismer két ember, semmit nem tudnak tenni az ellen h bármi bekövetkezzen.Az sem kapott semmi magyarázatot, h mért volt ott John a katasztrófáknál, pedig a nézõ azt hiheti ennek is lesz majd valami jelentõsége.Még volt egykét dolog ami eszembe jutott, de hirtelen egyenlõre ennyi.Mindent összevetve tehát rengeteg volt az olyan jelenet, ami a film végére nem volt hatással, nem éreztem jelentõségteljesnek.
A vége meg tényleg egy kicsit illúzióromboló volt, kitalálhattak volna valami reálisabb befejezést is.

*****SPOILER vége*****

5,5/10
Baldure 2009 aug. 29. - 20:28:21
(219/615)
Bevallom õszintén, van valami ebben a Nicholas Cage-ben, ami miatt nem kedvelem. Fogalmam sincs, hogy mi, mert már jó néhány filmet láttam tõle ami tetszett (a Next-et pont nem) és egy olyat is, ami nem (Szellem lovas - és ez is csak azért került a "nézhetõ" kategóriába, mert Nicholas Cage valamennyire vitte a hátán, de nem eléggé..). Egyéb iránt õ is jól megöregedett.

A Képletet egyik kedves ismerõsöm ajánlotta, de valahogy nem fûlött rá a fogam. Aztán valaki mégis elcibált a moziba és döntés elé állított: a Brüno vagy ez. Nos, maradtam ennél - a másik a bemutatók alapján ijesztõbben hat. (Meg aztán annak az ipsének az eddigi "cuccai" se tetszettek.)

Sok elõttem szólóhoz hasonlóan én is az "Amikor meg állt a Föld" és a "23" címû filmek közé tettem be a cikkek és az elõzetesek alapján.

Le kell, hogy szögezzem: ez a film lebilincselt, székhez kötözött - egy-két jelenetet elvétve, de akkor legalább volt lehetõségem némi szomjoltót magamhoz venni. Habár az elejét kicsit vontatottnak éreztem, végül feszültségekkel teli mûként könyveltem el magamban.

***** és akkor innen SPOILER *****

Tetszett, hogy nem nyomja bele teljesen a képedbe se a vallási dogmákat, se pedig a science fiction vonalat. Érzékelteti: döntse el ki - ki maga, melyik irány tetszik neki. Vagy akár higgye el mindkettõt. A lényegen nem változtat: egy felsõbb hatalom "tekint le ránk" és "óvja álmunk." - Vagy most éppen nem ezt teszi...
(Nem beszélve arról, hogy egy jelenet erejéig nyíltan veti fel a "Miért is vagyunk?" sokat emlegetett kérdést.)

Nos, nem vagyok hívõ alkat és igazán a sci-fi filmeket se szeretem, de ez így, ebben a misztikus tálalásban mégis elnyerte az ízlésem. Például ott voltak a furcsa, fekete "út mutató" kövek (megjegyezném ezt a motívumot már egy másik filmben is használták, sajnos a címe nem ugrik be - valami jönnek az UFO-k és megszállják a bolygót típusú).

Mielõtt megnéztem volna arra számítottam, hogy jön Cage a nagy és utánozhatatlan és belead 110%-ot, meg apait-anyait és végül megmenti az "univerzumot a pusztulástól." De mint láthatjuk nem így lett:
A világ ezúttal nem menekült meg. Viszont lett egy új "Paradicsom" várja a kiválasztottakat. - Érdekelne, hogy a hitevesztett férfi és a pszichésen sérült nõ leszármazottai mennyire lehetnek épelméjûek ebbe az új világba érkezve. Mennyire maradhattak tiszták a régiben, mennyire foghatják fel az új lehetõséget...?

És...

A felborult autó, mikor a nõ még kinyitja a szemét - az ember azt hinné, hogy "igen, igen, túl fogja élni." De aztán a mentõautóban... Szívszorító pillanatok.
Nem egy utalás jelenik meg a Bibliai történetekre (Paradicsom, Noé bárkája, stb).
Érdekesség a "négy angyal" - ugye, ugye! csak nem a négy lovas személyesen? - autóval jönnek és utat mutatnak a kiválasztottnak.

Egyébként ha már voksolni kell, akkor sokkal inkább angyalok, mint alien-ek, ugyanis azt mondják a gyerekeknek, hogy a kislány anyja már velük van. (A film nem cáfolja az újjászületés lehetõségét és nem is próbálja aláírni az Égi Királyság létezését.)

Furcsálltam azt a jelenetet, amikor az egyik ilyen kinyitja a száját és az világítani kezdett. (Csak nem szent fény? Vagy egy újabb hollywoodi klisé?)
Ha pedig emlékezetem nem csal, akkor eredetileg az angyalok voltak Isten hangjai, akik a kiválasztottakkal beszéltek. És való igaz: akár energia, akár más: bizony a végén szárnyat formáltak.

***** spoiler vége ******

Élveztem. Megveszem. Ott lesz. A polcomon.
10/10
k.tari 2009 aug. 29. - 20:06:45 10/10
(218/615)
Szerintem meg tökéletes lett a film,nagyon komoly lett és a vége is tökéletes,rázott a hideg amikor az ufók megjelentek és a végén meg az ádám és évához hasonló jelenet hogy újrakezdik a kicsit eléggé durva volt.10/10!!!
10/10
Gerane 2009 aug. 25. - 09:45:29 10/10
(217/615)
Szerintem ez a film tökéletesre sikerült! A vége is nagyon tetszett. Féltem,hogy majd Cage egyedül megmenti a világot,mert akkor egy gagyi katasztrófa film vált volna belõle. Szerintem semmi baj nincs az ufókkal és az Ádám-Éva vonatkozással sem. Sok vita folyik arról manapság,hogy Isten létezik-e,vagy az az idegenek. Ebben a filmben a kettõ szépen összefonódott. Látványos,izgalmas,érzelmes. Én csak ajánlani tudom!
7/10
szmarcsee 2009 aug. 23. - 16:27:27 7/10 Előzmény raptor.
(216/615)
Szerintem nagyon jól indult a film és az ötlete is jó, csak a végén az az ufós rész már tulzás volt. Az "idegenek" nem kellettek volna bele. Szerintem ennél sokkal jobbat lehetett volna kihozni belõle. Másfél óra tök izgi volt, aztán az uccsó fél órával nagyon lehúzták. Attól függetlenül nekem teccett, de Nicolas Cage-nek volt már jobb filmje is.