mimoza777 2008 dec. 30. - 20:11:43
(25/65)
Farrelly testvérek, az egyik legjobb komikusok.
Az én korosztályomnak ez a film szerintem a legtopposabb a vígjátékok terén.
Hányan szisszentek fel a zipp-záros résznél??? :-)
És hányan tudjuk azóta mi kell zselé helyett. :-):-)
Nonó :) 2008 dec. 30. - 14:33:42
(24/65)
Nem tudja valaki, ki énekel és mit az elején, amikor a pasi pisil, és a galambok énekelnek?
6/10
csimpyaki 2008 okt. 01. - 11:43:22 6/10
(23/65)
Valami rejtélyes, megmagyarázhatatlan oknál fogva az emberek többsége vonzódik a Farrelly testvérek vígjátékaihoz. (én is) Pedig egyáltalán nem egyszerû a humoruk. Bevett dolog náluk a fogyatékosok, a homoszexuálisok, különbözõ etnikai kissebbségek kifigurázása, és az emberi test melléktermékeinek humorforráskénz történõ használata. 1998-as ökörségük, a Keresd a nõt azért túlmutat ezen. Szalonképes és perverz poénok váltják egymást, akár igazi randifilm is lehetne a sok-sok szerelmi szál miatt, de mégiscsak a Farrelly tesók mûvérõl van szó. Õk azt csinálnak a színészeikkel amit csak akarnak. Ben Stiller furcsa kalandba keveredik a cipzárjával, Cameron Diaz különleges hajzselét használ, Lee Evans mozgássérültként szerencsétlenkedik, Matt Dillon meg átírja a macsó hõsszerelmes fogalmát. De van itt ráncos, agyonszoláriumozott öreglány, mérges öleb, hirtelen haragú szellemi fogyatékos, méretes ragyákkal ellátott ex-barát. Morbid humora van a tesóknak, azt meg kell hagyni. Jól összerakták ezt a filmet, tetszenek a zenés narrációk-mintha Tinódi tudósítana az egri várfalról-, és jól összevágott betétdalok is színesítik a filmet. Szóval, akinek bejön az ilyenfajta humor, semmiképp ne hagyja ki.
fejgerinchúroska 2008 szept. 30. - 19:25:40
(22/65)
Az egyik legkedvencebb vígjátékom!!!
!!!!imádnivaló úgy, ahogy van!!!
Ui: ha valakinek megvan a film összes zenéje, vagy bármelyik azok közül, légyszi hagyjon üzenetet ! Thx!!
10/10
sleepwalker77 2008 szept. 30. - 16:36:02 10/10
(21/65)
Nagyon jó kis film, annak idején 2x is megnéztem moziban, azóta nem nagyon adták le tvben. :)
dr66 2008 szept. 14. - 14:21:01 Előzmény Viktória0312
(20/65)
Hogy mi lett a többiekkel?Kit érdekel,mellékes.Majd megtudod a Keresd a nõt 2-ben!:)
dodo1994 2008 aug. 18. - 15:47:33
(19/65)
kicsit izléstelen nekem nem tetszett.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 17. - 19:54:10
(18/65)
most utánanéztema neten, úgy tudom igaz.
egyébként egyetértünk a fõ mondanivalóval.
az elébb nem raktam rangsort, csak felsoroltam.
didóci 2008 aug. 17. - 19:43:44
(17/65)
Hogy rendkívüli film, egyetértünk. Persze volt már olyan, ami jobban megérintett, amirõl hosszabban tudnék írni, de elég az is, hogy egy fárasztó nap után a késõ esti befejezés ellenére is végignéztem, és élveztem a filmet. Szórakoztató és egyben elgondolkodtató is. Elgondolkodtató, hogy emberek hogyan ki tudják használni a másikat, és mi nõk néha milyen naívak tudunk lenni, ha úgymond "elkap a gépszíj". A film valódi mondanivalója szerintem, hogy ha valóban szeretünk valakit, tudjunk lemondani róla. A fõszereplõ nem ravaszságból, hanem igaz hittel teszi, hiszen nem egy kaján mosollyal hagyja el a házat, hanem õszintén sír.
Cameronról amit írsz, igazán nem tudom, hogy igaz-e, nem vagyok az a bulvárhír olvasó tipus, de filmjei alapján, legalábbis amiket én ismerek, nem ez a véleményem.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 17. - 19:30:38
(16/65)
nézd meg a filmet! hoppon maradnak.
VAGY! egymással kevernek és minden évben elmennek egy ízléstelen parádéra, h ott megmutassák fedetlen szerveiket a városnak.
Viktória0312 2008 aug. 17. - 19:25:56 Előzmény Miki1900
(15/65)
szia akkor végülis összejön a Ben Stillerrel, ésmi lett a többiekkel?
offtopic
Miki1900 2008 aug. 17. - 18:31:37
(14/65)
lemaradt egy "
"finom poénoknak"
Miki1900 2008 aug. 17. - 17:16:46
(13/65)
rendkívüli film! vígjátéknak tökéletes az általam "finom poénoknak nevezett POÉNoknak az alkalmazásával. egy valami teszi szalonképtelenné a filmet: a csõre töltött-jelenet. ez miatt nem lehetséges, h a szüleimmel, gyerekeimmel nézzem meg a filmet. (meg még Cameron Diaz szerepeltetése is szalonképtelenné teszi a filmet, ha igaz. bár jobb szereplõt nem is találhattak volna. de akkor is az amerikai Misel Wáld, ha jól tudom.

de a film rendkívüliségét a kódolt üzenetek sokasága adja. olyan mint egy költemény. a felszínes, bulváros, nem intellektüel nézõ nem jön rá a kódolt tartalomra.
A szerelem céljai, okai, valódi értelme; akik ma leszólják a szerelmet, korábban talán legnagyobb "rajongói" voltak; az igaz szerelem bemutatása a lemondással; több összeesküvés-elméletbõl lehetséges, h több igaz is (Ben Stiller, baseball játékos), a rágalomhadjáratok hazugsága.
Nem tudom az alkotók ezeket szándékosan használják (Arany János-i gondolta a fene), de így is-úgy is rendkívüli a film.

A fogyatékos testvér engedi, h Ben megfogja fülét a film végén, ezáltal aõ válik az igazivá.
hogy a szerelem lényege nem a külsõség.
Az összes szereplõ a párbeszéd szükségességét hivatott megjeleníteni a film végén. azt mondja ezzel: csak úgy érsz el eredményt, ha megbeszélsz mindenkivel mindent, akármilyen idióta is az illetõ (megjegyzem, ha idiótát nem képes vki meggyõzni, akkor az nem a hülye hibája).

Az optimista végkicsengés: az igazság kiderülhet, ha akarjuk. illetve mindig ki kell derülnie!
hogy kiderül-e vagy sem, az rajtunk múlik. hajlandók vagyunk-e a párbeszédre.
10/10
megenged 2008 aug. 16. - 19:00:53 10/10 Előzmény zee944
(12/65)
A derült égbõl pollyról az a véleményem h ben stiller és jennifer aniston egyáltalán nem illenek össsze.tán még nem is láttam ilyen rossz párosítást.jah de igen fagyi és a dinnye
pacica 2008 aug. 16. - 10:59:55
(11/65)
Vicces. Fõleg a fülbevalósspermás rész.
Kendra22 2008 aug. 16. - 10:27:36 Előzmény manci5
(10/65)
így igaz!
manci5 2008 febr. 11. - 16:53:03 Előzmény zee944
(9/65)
Nekem tetszett!Olyan esti kikapcsolódós filmnek pont jó!
zee944 2008 jan. 12. - 00:48:48
(8/65)
Van benne 1-2 ízléstelen poén, de nekem emlékezetes moziélmény volt. Késõbb is megnéztem többször.

Mi a véleményetek a Derült égbõl Pollyról? Egyszerûen nem értem a dolog logikáját. A Derült égbõl Polly sztem egy nagyon hasonló stílusú vígjáték annyi különbséggel, hogy azt az 1-2 ízléstelen dolgot kihagyták belõle, ráadásul ugyanúgy Ben Stiller a fõszereplõ, és mégis... imdb-n a Keresd a nõt! 7.2-es átlag, 176 milliós bevétel, a Polly 5.8-as átlag, 87 millió dollár. Ráadásul az itteni topikjában is sokkal lehúzóbbak a vélemények, mint itt. Még egy olyan erõltetett gagyi, mint a Vejedre ütök (jelzem, az eredeti, az Apádra ütök az tetszett) is jobb értékelést és gigászi bevételt hoz. Csak én látom ezt ellentmondásosnak? Most már tényleg kezd érdekelni...
zszoltan 2007 aug. 23. - 16:17:33
(7/65)
Valahogy hasonlóan érzem én is. De nem igazán emlékszem a filmre.
Neszfor 2007 aug. 23. - 12:28:36
(6/65)
nemhinném, hogy szeretem ezt a filmet, de azért néha el-elmosolyodtam...