Jenny007 2012 máj. 22. - 14:56:56
(1213/1953)
lesz 10. évad is.Szerintem utána be kéne fejezni
10/10
offtopic
Endy88 2012 máj. 16. - 23:14:30 10/10
(1212/1953)
Jah, jók ezek a régi részek, ma már sajnos nem röhögök annyit, mint a korai évadokon...

Nálam a 9. évadtól kb 6/10.
10/10
greghouse 2012 máj. 16. - 21:21:05 10/10
(1211/1953)
(Látom, senki nem szól hozzá, tehát teljesen mindegy mit írok, úgyis magam olvasom...ez már eggyel több, mint tegnap).
A mai részben "cameo"-ként a (jelen epizód után késõbb) kétszeres (háromszoros? utánanézni) Oscar nyertes Sean Penn és a fantasztikus Harry Dean Stanton saját magukat játszák, mint Charlie haverjai. Sean Pennt nem kell bemutatni, talán kevesebben ismerik Harry Dean Stantont, õ, "mûvész" filmekben játszik, akármennyire is utáljuk ezt, a legjelesebb Wim Wenders "Paris, Texas"-ának fõszerplõjeként...Sean Penn meg olyan, amit Robert De Niro mondott róla: "ha meghalok, õ lesz az utódom. Õ lesz a legjobb. De csak majd ha meghalok." ....:-)
..Harry Dean Stanton drámai színész, és a Paris Texasban nem véletlen választotta ki Wim Wenders (Berlin fölött az ég rendezõje).
...Csak annyit, hogy ez (is) egy jó epizód, és láthatunk pár Oscar díjat röpködni. (plusz Charlie és Sean tényleg személyes jóbarátok voltak ekkor.)
Ceterum censeo: jó ez.
gh
10/10
greghouse 2012 máj. 15. - 21:01:59 10/10
(1210/1953)
Ez a mai (1x23) talán az egyik legjobb, a kedvenceim egyike, nagyon "Charlie"-s. Ez az, aki nem látta, mikor Judy elviszi Jake-et tõlük, mert Charlie azt mondja Jake-nek, hogy "ha van egy nõ aki rendet tart és fõz, egy másik akivel szexelni lehet, akkor minek megnõsülni". Judy berág, elviszi, és négy barátnõjével összejönnek utálni a pasikat különösen Charliet. Megjelenik Charlie, és elõször utálják, õ meg addig dumál nekik, kedveskedik, hogy a végén Judyt kezdik utálni és átmennek Charliehoz borozni. Judy is átrohan dühösen, aztán õ is ott ragad...És ugyancsak ebben van az is, mikor Jake nem tudja, mit jelent, hogy "charlie csak a kicsi feje után megy", megpróbálják rávezetni. Alan: "Jake, mije van a férfinak, ami a nõnek nincs?" Jake: "szakálla". Charlie: "...mélyebben (nem pontos fordítás, angolul "lower"), mire Jake elmélyíti a hangját és úgy mondja "szakálla"....:-) "Na jó, hadd pörögjön még" - adják fel.
10/10
greghouse 2012 ápr. 20. - 23:25:32 10/10
(1209/1953)
Bocs, nem akartalak kioktatni. Egyébként nem minden sorozatot vesznek fel élõ közönség elõtt, az eredetiben alámondással mindig bemondják hogy "...was recorded with live audience" vagy ilyesmi. Ilyen a (sajnálatosan ritkán és késõn mutatott) Cheers (ma éjjel), amit mindig élõ elõtt vettek fel, vagy a Dadus. Észre lehet venni, mert mint a kabaréjelenetekben, ha egymással beszélnek, egymás mellett állnak és kifelé beszélnek, és csak a lényegi mondatoknál fordulnak egymás felé. A Dadus mindig ilyen, vagy a másik kedvencem, amit nálunk tudtommal soha nem mutattak, Michael J Fox-szal a Family Ties.
..az élõ közönséges nagyon drága mulatság, mert sokáig tart, ha csak két szobát kell használni, akkor is a közönségnek ki kell várni az átrendezést, stb. A nevetés nem gond, azt úgy is beteszik. Az élõ közönség stúdió-idõben (következésképp pénzben) kerül többe, tehát biztosra kell menni. (Általában az évadzárók ilyenek, kivéve ha nagy a siker, akkor lehet mind.)
...a másik kedvencemben, a Friendsben is vannak élõ részek, de az inkább stúdió (jobban meg lehet szakítani, újra játszani, stb., gazdaságosabb.)
Jenny007 2012 ápr. 20. - 21:44:41 Előzmény greghouse
(1208/1953)
A közönség alatt én is tesztközönséget értettem. Sokat finomítanak a sorozatokon mire a végleges változatot leadják. Mivel élõ közönség elõtt veszik fel, aszerint formálják a sorozatot hogy mi az ami bejön nekik és mi az ami kevésbé.Az interjúban amit olvastam, Jon Cryer sem fejtette ezt ki nagyon részletesen, a lényeg hogy teljesen elutasították az érzelmes részeket a sorozatban.
Eredetileg Berta is csak idõszakos szereplõ lett volna, de a közönség annyira imádta,hogy végül fõszereplõ lett.:)
10/10
greghouse 2012 ápr. 19. - 22:48:51 10/10 Előzmény Jenny007
(1207/1953)
ez általában így van, csak én úgy tudom, hogy nem "a" közönséget kérdezik meg, hanem van ú.n. "tesztközönség" még az éles bemutató elõtt bizonyos idõnként, ahol különbözõ fordulatokat, változásokat, azok alternatív változatait tesztelik, fele szakmabéli, fele teljesen laikus, reprezentatív mintavétellel. Tehát nem a hasukra ütnek és úgy változtatnak.
Jenny007 2012 ápr. 18. - 19:55:38 Előzmény barbi_112
(1206/1953)
olvastam egy interjút Jon Cryerrel, õ mondta hogy az elsõ évadban még próbálgatták a sorozat "arculatát" azért voltak benne érzelmesebb részek is(Charlie az anyjának mondja hogy szeretlek, Jake megöleli az apját meg Charliet is stb.) Az évad végén pedig megkérdezték a közönséget hogy a sorozat része legyen e az érzelem vagy hagyják el teljesen és az utóbbira szavaztak vagyis semmi érzelgõs rész hanem durva poénok és egymás osztása :)))
De ez tényleg szembetûnõ ahogy megy a sorozat.
Kyp 2012 ápr. 14. - 16:37:53 Előzmény greghouse
(1205/1953)
Feliratosan láttam. Szerintem nagyon jó Charlie Sheen nélkül is. Remélem lesz még pár évad.
mulao 2012 ápr. 14. - 14:27:25
(1204/1953)
Elõször azt hittem Charile nélkül nem ér majd semmit, de aztán változott a véleményem, Asthon is nagyon jó szerintem. Ennek a sorinak kifejezetten jót tett a vérfrissítés. Pedig 90 vagy 99%-ban mindig rossz döntésnek tartom egy fontos szereplõ kiírását. Tényleg király egy sorozat.
10/10
greghouse 2012 ápr. 14. - 14:01:04 10/10 Előzmény balazs456
(1203/1953)
Azért nem vágta le, mert ilyenre van megírva. Õ nem Charli lesz, hanem õ az új "kicsi", mert Jake már pasi lesz, a Kucsera meg egy fiatal, informatikus guru milliárdos aki lélekben gyerek, Jake felnõttebb, Kucsera meg videojátékozik, nem veszi észre, hogy bomlanak utána a nõk, szóval egy nagyra nõtt gyerek aki milliárdos. (Akit még Berta is megkíván..:-))
balazs456 2012 ápr. 14. - 09:54:51
(1202/1953)
Ashton Kutcher igazán levágathatta volna a haját rövidre. Utálom amikor kicserélnek egy szereplõt...
10/10
greghouse 2012 ápr. 13. - 22:39:35 10/10
(1201/1953)
Szerintem végig jó, bár én is kihagyásokkal (meg részben külföldön) láttam, és teljesen érthetõ, hogy az elején, mikor Jake egy bumfordi kissrác, Charlie tényleg kedveli, mire kamasz lesz, fokozatosan elege lesz belõle. Ugyanúgy öregszik, és ugyanattól, mint a valódi életében. Nyilván az elején még Alant is kedveli, sõt, az anyjának is mondja, hogy szeretlek, anya, a végén már semmi ilyesmi, de tényleg eltelik nyolc év, és teljesen leképezi a játék, amin keresztül megy, pont úgy változik a habitusa, ahogy az életben lenne. Itt, az elején még semmit sem vesz komolyan, de vidám, éli az életét. A végére megkeseredett lesz. Talán Alan nem nagyon változik, meg az anyjuk. Jake felnõ, Judy mégsem lesz leszbikus (illetve váltogatja egy idõben), Rose hol pszichopata hol nem, (illetve nyilván az, csak néha vannak nyugodt korszakai), stb.
...Én is azt vettem észre, hogy állati izgalmas most szinte "visszafelé" nézni. Pl. Jake kimondottan kedves bumfordi srtác, mint a tízévesek, nem egy észkombájn, de nem vészes, míg a végére meg egy Beavis és Butthead lesz belõle.
...És Berta még meg sem jelent...
10/10
Marcipáncica_ 2012 ápr. 13. - 22:18:50 10/10
(1200/1953)
Hát srácok én az utolsó évadban elmaradtam valahol a 4.-5. rész környékén... Érdemes vajon megnéznem a többit is?
barbi_112 2012 ápr. 13. - 22:12:19
(1199/1953)
Ja meg ami vicces volt: Alan vigyora, mikor éppen el akar menni, a kamera irányába fordul és vigyorog, majd visszafordul ahhoz aki utána szólt. Itt Judyval csinálta, a 8. évad utolsó részeiben is eljátsza ezt párszor, mikor mindenkinek lenyúlja a pénzét. Gondolom ha 2 részben ezt csinálja, akkor ez máskor is elõjön nála, de így fura volt.

Most így olyan vagyok mint egy csecsemõ akinek minden vicc új, de tényleg új nekem minden.
barbi_112 2012 ápr. 13. - 22:06:52
(1198/1953)
Igen igen! Meg itt még örül hogy odaköltöztek hozzá, meg Jaket is szereti, sõt az anyjuktól õ hívta õket vissza magához.
Vagy pl éppen a barátnõjével készülõdtek, mikor csörgött a telefon és Alan hívta, és felvette a telefont. Késõbb mikor venné fel a telefont ilyen helyzetben? Soha. Inkább valami odaszúrósat mondana. Itt még tényleg nagyon visszafogottak voltak.
barbi_112 2012 ápr. 13. - 21:49:28
(1197/1953)
Na belenéztem a második részbe is, és ott maradtam :D Szerintem megfogadom a tanácsot, és nézni fogom továbbra is.

Nekem egyébként az a feltûnõ, hogy Charlie mennyit öregedett. Az elején még jóképûnek is mondható volt, a 8. évadnál meg eléggé látszik rajta hogy milyen életmódot folytat, az arcán is észrevehetõ, meg hát a testén is...

Ami feltûnt hogy így az elején még elég visszafogottan szólogatnak be egymásnak, még itt annyira nem csípõsek az odamondogatások. Na de tényleg érdemes nézni!
10/10
greghouse 2012 ápr. 13. - 21:38:12 10/10
(1196/1953)
Mondom, le lehetett, onnét, amit alább virágnyelven leírtam. Lehet, hogy ezt kivágják, pirateisland pont ws. Szerintem most nem mûködik. Onnét ment House, Jóbarátok, Jackie nõvér, minden ami szem szájnak ingere. És ingyen!
10/10
greghouse 2012 ápr. 13. - 21:33:38 10/10
(1195/1953)
Ha van eszük, leadják, gondolom õsztõl, mert elég nagy a várakozás. Az biztos, hogy mielõtt elkezdõdött ez a jogvédõ ACTA fóbia a neten, és letiltottak filmeket és sorozatokat, még le lehetett tölteni magyar feliratos részeket is a 9. bõl, tehát már van hozzá magyar szöveg. Ezt nem jótékonykodásból, hanem valaki megbízásából szokás csinálni. De azóta ez a site, ami neve angolul az ami magyarul a kalózsziget pont duplavé es, onnét mindent lehetett, egyelõre letiltva vagyon. Tehát van feliratos változat, szerintem le fogják adni.
Kyp 2012 ápr. 13. - 20:47:13
(1194/1953)
Nem tudja valaki esetleg, a 9. évadot nem kezdik valamikor el magyarul?