10/10
-greghouse- 2012 dec. 11. - 23:13:29 10/10
(1452/1952)
..ja, és még valakirõl hallottam (nem tudom igaz-e mert õ mondta saját magáról), hogy a Jó reggelt, Vietnam! filmhez kérték be a mintáját Amerikába, és az akkor nálunk viszonylag ismeretlen színész bizonyos Bajor Imre megkapta az engedélyt. Namost az ilyen filmeknél, ahol a verbális humor a legkülönbözõbb hangszínekben ömlik a nézõre (egyébként egyik kedvencem, természetesen megvan jogtisztán), ha én lennék a gyártó és/vagy forgalmazó, én is kérnék hangmintát, mert Robin Williamst szinkronizálni, ráadásul egy ilyen szerepben ahol õ maga is folyton parodizál mindenkit, nem semmi. Bajor megnyerte, és ezzel be is futott.
(Más munkáiról és egyebeirõl lehet, hogy más a véleményem, de itt most ez volt a kérdés.)
Jenny007 2012 dec. 11. - 21:43:59
(1451/1952)
Azt mondják a 10.évad jobb eddig. Igen, Alan a lelke a sorozatnak, de szerintem így is vége lesz jövõre. Angus is problémázik, alig van már benne úgyhogy talán jobb lenne befejezni, a fináléra pedig valahogy Charlie-t is visszavarázsolni. Akármit is csinált megérdemelné hogy ott legyen!!!
Jenny007 2012 dec. 11. - 21:38:01
(1450/1952)
Én is a mozifilmekrõl hallottam hogy bekérik a szinkronmintát a filmstúdiók.Harry Potter magyar hangját is odakint választották ki, Für Anikóról olvastam egy sztorit, hogy bár õ szokta Cameron Diazt szinkronizálni, a Shrekhez bekérték a hangmintákat és mily meglepõ õ lett Fiona, akit eredetiben Diaz szinkronizál. Különben is a magyar szinkron világszínvonalú, mindenhol elismerik,hogy a magyarok mindig baromi jól kiválasztják a hangokat.Állítólag Larry Hangmannek jobban tetszett a szinkronja mint a saját hangja!:)
A TAAHM szinkronhangjai is zseniálisak egytõl egyig. Amit meg Fekete Zoltán mûvel Alanként azon szakadok!
10/10
-greghouse- 2012 dec. 11. - 19:31:54 10/10
(1449/1952)
Jenny: ha emlékszel, én azt írtam (korábban), hogy NEM MINDEN filmhez kérik be, csak a legnagyobbak, legsikeresebbek, tehát valóban nem kötelezõ beküldeni a szinkronmintát. Vannak producerek, akik BIZONYOS filmekhez kérik (George Lucas tudtommal kérte a Csillagok háborúja szinkronmintáit, de Spielberg is elég ragaszkodó, illetve a már befutott sorozatok producerei, annak idején Columbo hangjára bekérték Szabó Gyula mûvész úrét (és azonnal elfogadták).Való igaz, a filmek többségében nem kérik be. A magyaroktól többször, mert ismeretes, hogy a magyarok a tévés forgalmazáshoz mindent szinkronizálnak (mozihoz nem), ezért a forgalmazó (teljes joggal) odafigyel, milyen legyen a szinkron karakter. Csak ennyi.
10/10
bayswater 2012 dec. 11. - 17:23:30 10/10
(1448/1952)
Charlie nélkül fabatkát sem ér a sorozat. Berta is olyan unalmas lett. Erõltetett poénokat adnak a szájába. Egyedül Alan brillírozik. Walden idegesítõ, ráadásul Kutcher pocsék színész. Nem tudok nevetni.. sajnos.
Jenny007 2012 dec. 11. - 16:19:59 Előzmény -greghouse-
(1446/1952)
Én ilyenrõl nem hallottam, nem a TAAHM stábja választotta a szinkronhangokat.Fekete Zoltán is (Alan) mondta hogy amikor kezdték, a szinkronrendezõvel gondolkoztak hogy ki legyen Evelyn hangja aztán õk döntöttek Andai Györgyi mellett. Kutcherhez meg nem is kért külön castingot a Viasat3, teljesen a szinkronrendezõre bízták aki Zámbori Somát választotta.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 10. - 23:40:34 10/10
(1445/1952)
Az "erõltetett nevetés" részben igaz, részben nem.
Elõször, a csatorna "egy az egyben" adja a sorozatot, tehát te, vagy én, a producer nem választhatunk, hogy lesz-e nevetés vagy nem. Lesz. Kell a sorozat? Igen. akkor nevetéssel. Mindegy ez miért alakult (egyébként, ha valaki nem tudná, az amerikai "standup" komédiák hagyományán, ahol élõ színpadon állnak ki, és egy dobos ütött egy tust egy poén után, hogy a közönség tudja, mikor "kell" nevetni.

Ma nálunk ennek a rosszabbik oldala jött még csak elõ, itt - figyeld meg - az ú.n. sztendáp komédiások nem tudják levinni a hangsúlyt a mondat végén. A magyar nyelvben a kijelentõ mondat végén levisszük a hangsúlyt. A sztendáp komédiások ezt nem veszik figyelembe, hanem mindig vagy felviszik, vagy egy "..szóval..." töltelékszóval zárják, szintén felvive a hangot.

Ami a sorozatot illeti, ezt tényleg így vesszük meg, benne kell hagyni a gépi nevetést. Sõt, az amcsik elõre bekérik a hanganyagát a szinkron színészeknek, hogy szerintük megy-e a karakterhez, és vétó jooguk van. Ezt nem minden stúdió nem minden sorozata teszi meg, de ilyen szuper dollárgyárosok, mint a TAAHM vagy a Friends vagy a House mind bekérték a magyar szinkron hang mintáját. Utoljára (emlékezetem szerint) a Columbo gyártói nem kértek be mintát többször, mint a leg elsõt, Szabó Gyulára rábólintottak azonnal.

Egyébként a gépi nevetés, akár tetszik akár nem, sajnos marad. Ez van.
Atis189 2012 dec. 10. - 22:23:19
(1444/1952)
Ez az erõltetett nevetésgomb folytonos bejátszása az eredeti nevetések alá megöli a szinkront.
Mondjuk még Charlie-val, + eredeti szinkronnal is túl sok az üresjáratos rész sajnos..:S
A Kutcher korszak Alan-je meg nagyon irritáló. Kár a karakteréért, kár a sorozatért..
10/10
-greghouse- 2012 dec. 10. - 21:08:50 10/10
(1443/1952)
Egyébként egyetértek azzal a (külföldi) kritikussal, aki azt írta, hogy a TAAHM a lényegét veszítette el Charlieval. Nem akartam leírni, mert bölcsész nagyképûségnek nevezetitek, de tényleg, a görög drámák óta Shakespeare-en keresztül mi is volt a komédiák alapja? Az hogy két alapjában ellentétes jellemet hozol össze, akik valahogy mégis csak együtt lesznek azok, akik, önmagukban saját karakterüket vesztik el. Kedvencem Sékszpír Vilmos (aki tudjuk, Cseh Tamás is megénekelte) nagymester "Taming of the Shrew"-je (Makrancos Kata, Makrancos hölgy, fordítás kérdése), aminek is a leg zseniálisabb feldolgozása a Kenneth Branagh - Emma Thompson féle. Igaz, ott egy nõ és egy férfi konfliktusa, látszólagos jellembeli teljesen ellentéte a téma. Itt két férfi, Charlie és Alan totálisan ellentétes jelleme adja a komikumot, éspedig úgy, hogy egymás nélkül kevesebbek.
..Most az új évadokban mi is van? Alan aki szerencsétlen a csajoknál, és nem gazdag. De ki a drámai-komikai ellenpárja? Walden, aki szerencsétlen a csajoknál csak gazdag. Szerintem ez nem elég. A Charlie-Alan páros annyira tökéletesen kitalált szitu volt, amit nehéz pótolni. Mint említettem, abszolút példa a Makrancos hölgy Sékszpír Villiemtõl, de mondhatnám a Jack Lemmon - Walter Matthau kettõst is, tök ellentétek, mégsem tudnak egymás nélkül élni.
...No, most Charlie távozásával ezt veszítették el. Lehet, hogy Chuck "Lorre" (Levin) nagy producer, de itt nagyot hibázott, amikor elengedte Charliet. Én nem engedtem volna el, fõleg nem 100 millió dollár fájdalomdíjjal. Még talán kettõ, maximum három évadot megér a sorozat, de elvesztette a magját, a két ellentéteses figurát, a klasszikus "sem veled sem nélküled" szitut. És pénzügyileg Lorre baromira ráfizetett (nem mintha ezek után hajléktalan lenne...)

...Ja, és Jenny: tényleg vicc volt, nem tudom, miért nem ment át. Annyi igazság alapja van, hogy tényleg laktam Manhattanben, és tényleg Midtownban, az ablakom tényleg a Central Parkra nézett, és pár méterrel odébb volt az az apartment house ahol Woody Allen élt.
..Persze, ezt nem én fizettem, és két hét volt az egész, nem tudnám megfizetni egy évi jövedelmembõl.
Bocs, ha nem sült el a vicc, de amit fentebb írtam, mindenre esküszöm, igaz.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 10. - 20:52:20 10/10
(1442/1952)
..ne hülyéskedj, Witz volt...bocs, ha nem volt világos.
Jenny007 2012 dec. 10. - 17:09:25 Előzmény -greghouse-
(1441/1952)
Tudnom kéne, mirõl beszélsz itt?mert jelenleg fogalmam sincs!
10/10
-greghouse- 2012 dec. 09. - 17:30:12 10/10 Előzmény Jenny007
(1440/1952)
Ja, és ha eltévesztenéd, az 5. sugárút és a 42. utca keresztezõsédében lakom, a portást Bill-nek hívják, csak mondjad, hogy dr. Peterson-hoz jöttél(nem ez az igazi nevem, de ott úgy ismernek), ne ijedj meg, engem elõször felhívnak, utána kapsz egy kulcsot ami a liftben a Penthouse-ba visz fel (más nyomógomb nem tudja ezt), és utánna dr. Peterson után érdeklõdj, az én vagyok, rögtön kapsz egy Martinit.
Ne feledd, csak keverve kérd, nem felrázva.
greg

P,S,
Billnek tíz dollárt adj, a liftes fiú Jack, neki elég kb.. öt dollár.
Kösz
gh
10/10
-greghouse- 2012 dec. 09. - 17:10:50 10/10 Előzmény Jenny007
(1439/1952)
Jenny, tok egyetértek veled... mit szólnál, ha este találoznán Peetie bárjában, ott van a Hollywood Boulevardon, ha akarod, felveszlek. Még nem tudom, hogy az ezüst Porschemmal vagy a tûzpiros Ferrarimmal menjek-e érted. De lehet, hogy a metál ezüst Aston Martinnal megyek.

Nem tudom.. Alan soekat ajánl, amit tõlem kér kölcsön
De Jake az Aston Martinra szavaz. szerinte majd az apja kifizeti. aha...nyolcezer dollár óránként,,, Berta már ödül, mert élete végéi le van mosogatva az Aston Martin ára.
Francis, és Meryl ott lesznek, de Alfredo (Al) és Bobby (deNiro) is ott lesznek, meg szegény Michael (J. Fox) is.Dustin (Hoffman) és Morgan (Freeman) most Ázsiában forgatnak, de nekem telefonba megerõsítette Bruce (willis) és legjobb barátom, Johnny (Depp) is, a kedvedért hazajönnek.

Örülünk, Vincent?
gh
Jenny007 2012 dec. 08. - 20:29:22 Előzmény barbi_112
(1438/1952)
Nekem úgy nincs bajom Kutcherral tök semleges. De õ nem Charlie!!! Mondjuk az is igaz,hogy ha objektíven nézzük, Charlie-ban mi szimpatikus volt? Ha úgy vesszük semmi.Egy alkoholista, nõcsábász disznó volt.Nem volt valami kedves, mindig megalázta Alant, beszólt mindenkinek. Persze tudjuk, hogy a lelke mélyén szerette a családját, hiszen Alant is befogadta. De akkor is vele indult a sorozat, õ Alan testvére, Jake bácsikája. Ezért hiányzik annyira.
Jake most számomra is idegesítõ,talán 5-6 értelmes mondata volt összesen ebben az évadban. Régen is sokszor volt hülye, de akkor még aranyos volt.
Jenny007 2012 dec. 08. - 20:06:57
(1437/1952)
max letöltöd valahonnan. Én visszanézés oldalt nem ismerek!
9/10
nikato 2012 dec. 08. - 16:01:19 9/10 Előzmény Jenny007
(1436/1952)
Hehe! Jó fej ez a Jared!!! :D A tegnapi részt visszalehet nézni valahol? Mert kíváncsi lennék Ashton bénázására.
10/10
-greghouse- 2012 dec. 08. - 02:02:45 10/10
(1435/1952)
Egy pici kiigazítás a mai részhez.
Egy. Elõször is, szerintem soha nem fogja utolérni a tetszési indexét a klasszikus (Charlie)- félének, ennek azon egyszerû oka van, hogy az egész sorozat Charlie Sheen természetes karakterére épült.
Kettõ. a mai (dec. 7) epizód elég jó volt, de még mindig a "gyerekes Walden" karaktert ragozza tovább, amibõl sokáig nem lehet túl sokat kihozni. Egyre inkább Alan a fõszereplõ, Jake halványul, Berta és Judy fel sem tûnnek, mintha szándékosan erõltetnék Waldet (Kutcher) szerepét, naná, mikor két évet írtak alá és õ kapja a legnagyobb gázsit. de a karakterében továbbra sincs több komédia, mint hogy nagyra nõtt gyerek akit imádnak a nõk és õ ezt nem tudja használni. Ennyi.
Ma jó volt Alan zálogházi jelenete(i), és jó volt a gyûrû úszása, de még mindig elmarad a Charlie-s sokoldalúbb epizódoktól.

Még egy apró megjegyzés. Mint volt fizikus.
Lehet, hogy a Walden által Rhodium-Platina ötvözet gyûrû különleges. De azért itt illik tudni, mi mitõl drága. Ilyen alapon a transzurán elemek a legdrágábbak, de nem stabilak. A rhodium ugyan stabil, de a felhasználhatósága elenyészõen kicsi, valóban lehet belõle ékszert gyártani, de: az arany és az ezüst és a platina értékét NEM csak a ritkasága határozza meg, hanem a felhasználási stabilitása is. A legtöbb elektronikus vezetõt ezüstbõl kellene gyártani, ha nem lenne piszokul drága. A rhodium ugyan drága, mert kevés. de különben nem alkalmas azokra a célokra, ami miatt az államok felhalmoznák stratégiailag (mint az aranyt, az ezüstöt vagy a platinát), mert különösebb haszna nincs, tehát abszolút egy sznob fém. (Ha valaki ennyire okos mint Walden, akkor egy gyengített uránium izotópból csináltatna gyûrût, az nagyon drága, és ráadásul egyre drágább lesz, mert hasznos is.)

Summa summárum, dobálóznak a hülyeségekkel.
A sorozat meg szerintem egyelõre stagnál, nem javul. A kezdeti 9. évadi javulás egyértelmûen betudható marketing szempontból a nagy várakozásnak Kutcher iránt, illetve, hogy milyen irányba fog elmenni. Ez most lassul, és nem látom a lehetõséget különösebb javulás szempontjából, fõleg, mert szinte kiirtják azokat a mellékszereplõket, akik a zamatához hozzájárultak (Judy, gyerekorvos új férje, Kandi, stb.).

Szerintem már a befejezését készítik elõ.
barbi_112 2012 dec. 07. - 21:50:16
(1434/1952)
Nekem ez a Kutcher annyira lagymatag. Mármint olyan mintha meleg lenne. Külsõleg is, a szinkronja is, meg a viselkedése is. Mármint mikor nem éppen egy új nõvel randizik...Meg a hosszú hajával meg a szakállával, olyan mint egy elhanyagolt fedél nélküli.
Jake meg fárasztó. Tényleg Alan karaktere ami ér is valamit.
Jenny007 2012 dec. 07. - 21:01:35
(1433/1952)
SZVSZ Jon Cryer egyik legjobb alakítását láttuk ma.Hihetetlen az a fickó, a hátán viszi az egész sorozatot mindenestõl...