3/10
napraforgó 2013 jún. 30. - 18:38:02 3/10
(2617/2797)
Bizony ilyesmiket is kellene vizsgálni. De mondjuk, hogy Hernan doktor tökéletesen ismerte Bruno - és az egész család - egészségi állapotát, ezért nem kellettek külön vizsgálatok a véradás elõtt.
10/10
Milibindi 2013 jún. 30. - 16:33:51 10/10 Előzmény v_zsuzsi
(2616/2797)
Szívesen :)
10/10
Milibindi 2013 jún. 30. - 16:27:05 10/10 Előzmény napraforgó
(2615/2797)
Dehogy nem! nem csak betegséggel lehet gond! Én pl. nem adhatnék vért,mert alacsony a kalcium szintem és a cukor is hol alsó határérték fölött van kicsivel hol alatta!
3/10
napraforgó 2013 jún. 28. - 17:29:41 3/10
(2614/2797)
Valószínûleg igazad van. És nemsokára még az iker-dolgot is belekavarják. Azt külön utálni szoktam. Fõleg ha a jó, meg a rossz iker -témát nyúzzák...
A szereplõkrõl:
Maria Jose a meg nem értett nõ, aki a saját erejébõl akar boldogulni, zavarja, hogy eltartják. A kelleténél többet sírdogál, idegesítõ ez a sok lelkiélet. (ráadásul állandóan fésületlen)
Paula, a húga viszont élvezné, ha eltartanák, esze ágában sincs a saját erejébõl boldogulni. Õ is idegesítõ, amikor pattog, mert a nõvére nem akarja a jót elfogadni.
Apuska csak nyaforogni tud és sört iszogatva múltat idézni, amikor még õ is....
Alejandro, nem bízik senkiben, nem is értem, hogy képes így elvezeti egy nagy építési vállalkozást. Hirtelen haragú és mindenben hirtelen dönt. Szóval nem egy megfontolt tipus. Szereti az izmait mutogatni, és õ is szert látványosan sírni (fújj).
Bruno a megátalkodott rosszfiú. Mérhetetlenül irígy az öccsére, mindenben a helyére akar kerülni, de a képességei nincsenek meg hozzá. Az agyát kitárólag gonosz tervek kiötlésére használja. Jól jött volna neki néháy atyai pofon,anno, de nem kapta meg.
Victoria - elfogult anyuci, habár mostanában már kezd kinyílni a szeme. Cselekvés helyett jobban szeret szenvedni, és elvágyódni a való világból. Lélekben ifjú és naív, ezért vonzódik a fiatalsághoz - fizikailag Fernando személyében. Képtelen a saját korában élni - mindenféle értelemben. (jobban állna neki a nagymama szerep, mint az ifjú szerelmes lánykáé...)
Fernando nyilván a saját erejébõl érte el, amit akart. Jó szakember (habár ebbõl mi nézõk keveset látunk). Nyilván korán elvesztette a szüleit, így Victoria az, akibe belepistult. (anyapótlék és szeretõ egyben - egyet fizet, kettõt kap, haha...) A gyereknevelést meg kiéli a kishúgán, saját gyerek helyett.
Raquel elhanyagolt gyerekbõl elhanyagolt feleség lett. Önzõ, beképzelt, semmittevõ. Nincs semmi célja az életében, csak úgy él bele a világba és élvezi a jólétet. Elkényeztetett tyúk, fruska szerepben, kicsit unalmas.
A cselédség - mindenki egy külön karakter, a karót nyelt Ezékiel, a szókimondó Felipa, a kétlábbal a földön járó öreg indián. Erik, aki mindig Bruno keze alá dolgozik, a megszólaló lelkiismeretét meg némi pénz mindig elcsitítja.
Maura, Lisete, Roberto, - hát õk csak a töltelék, akik szintén csak élnek bele a világba, mert van mibõl.

A történet? Hajánál fogva elõrángatott, nehéz elhinni belõle akár egy szót is. De ez mindegy lenne, ha egyébként jól lenne megcsinálva. De csak közepesre sikerült....
10/10
Dorcsek 2013 jún. 28. - 15:34:42 10/10 Előzmény Tilda36
(2613/2797)
Ez igaz, így lenne logikus, de hát itt mi az :D A gyerek kérdése kizárható így, bár Alejandroval egyidejûleg lefeküdhetett volna MA-val. :)
10/10
suxel 2013 jún. 28. - 13:36:29 10/10
(2612/2797)
majd kivancsian varom a velemenyed a 2. 3ad utan is a sorozatrol, bar nem hiszem, hogy sokat valtozna majd. :D :D

Eszreveheto, hogy a kommentjeim szama megritkult, eljott a nyar, ami nalam ugye a sorozatmentes idoszakot jelenti. Igy kb erdemileg nem tudok mostanaban hozzaszolni egy sorozathoz sem, meg akkor sem ha lattam oket mar elotte, mert felelevenitve az igazi azt. :)
3/10
napraforgó 2013 jún. 28. - 08:18:10 3/10
(2611/2797)
Alexnek, ha lenne kicsi esze, gyorsan vennie kellene egy házat valahol, új cselédeket fölvenni és ott boldogan élhetne a "feleségével". És aki a bolond Lombardo családból oda be akarná tenni a lábát, csak bejelentés alapján tehetné, nem kellene fogadni senkit, akit nem akarnának... és akkor talán Bruno sem tudna ennyit szervezkedni ellene. De sajnos nem ezt fogja tenni, mert akkor véget is érne a sorozat..... De tudjuk, hogy ez a ház Alexé, ahol él az egész bolond Albenis-Lombardo család; és innen nagyobb munka lernne õket elzavarni, mint egy újat venni. És még nem érett meg benne az elhatározás, hogy tõlük messze menjen, sajna.

Most, a sorozat harmadán túl, azt kell mondjam, hogy nem annyira jó ez. Ha elõre tudom a tartalom nagyját, hát nem ülök eléje, az valószínû. Most, így félidõ felé, már nem akarom otthagyni, de hát, de hát.... Szóval.... ezért az nem az a csúcs. Gyengus az alaptörténet és gyengus a kivitelezés. A történettel kapcsolatos kifogásaimat korábban már megfogalmaztam, a kivitelezés meg.... hát ha az számít, hogy X színész milyen látványosan tudja ontani a könnyeit...., milyen látványosan tud bunyózni...., hát, hát, naaa én akkor távol állok a latin-ameriaki ízlésvilágtól.
3/10
napraforgó 2013 jún. 27. - 14:50:16 3/10
(2610/2797)
Ezen én is csodálkoztam. Hogy nem vette észre? Valószínûleg az õ köreiben ilyen nem nagyon fordul elõ 14 éves kor felett. (Katja is csak 17, és már hasonlítgatta Brunot - jobb volt vele az ágyban, mint addig bárkivel, akivel dolga volt) De mikor rákérdezett, MJ elmondta neki, hogy õ volt az elsõ, és Alex elhitte neki.
És ha Maria Jose eddig várt és nem feküdt össze fûvel-fával Alex elõtt, vajon miért gondolta késõbb a férfi, hogy majd pont most kezdi el, a nagy szerelmi vallomások után? Na ez is annyira életszerûtlen. Ráadásul ezen csámcsog az egész ház, a családtagok, meg a szolgák is.
Tilda36 2013 jún. 27. - 12:05:16
(2609/2797)
Itt csak az nem stimmel, hogy MJ szûz volt még mikor elõször lefeküdt Alexszel. A férfinek még ha kezdõ lenne a szexben akkor is ezt a tényt észre kellett, hogy vegye!
10/10
Dorcsek 2013 jún. 27. - 11:14:41 10/10
(2608/2797)
Gondolom azért zavarja õket, mert ugye MJ most is szobára ment volna Mario Aguirrevel nem csak a múltban, (legalábbis ezt hiszik a szobakulcs alapján). És hát mondjuk nyilván nem esik jól Victoriának, hogy a fiát át akarták verni, Alejandro meg érthetõ okok miatt volt emiatt kiborulva. Raquelrõl meg mindenki tudja h gonosz nõszemély, de õ is titkolja h szeretõje van, tudja h nagy botrány lenne. A Mario ügy még azért érdekes mert ugye terhes lett MJ és ott a kétely némelyekben h kitõl. Meg mondjuk azért Alejandro sok mindent megtett MJ-ért és hát nem illene így viselkedni vele akkor inkább válna el MJ. (már ha tényleg megcsalta volna)
3/10
napraforgó 2013 jún. 27. - 05:47:02 3/10
(2607/2797)
Nos, most már körülbelül tiszta Victoriának is, hogy milyen ember a fia. Habár ezt a Mario Aguirre ügyet még nem tisztázták, de... én nem értem, miért lovagolnak ezen? Victoriának is volt szeretõje a múltban. Raquelnek most van. Bruno nem az a szent életû grál-lovag, sohasem volt az és nyilván nem is lesz az. Mi a fenének izgatja õket egy esetleges múltbeli szeretõ (aki, mint tudjuk, nem is létezik), ha maguk sem a szüzesség mintaképei?

Mit tett volna Bruno, ha Alex nem tartja be, amit ígért? Alex helyében én mindent megígértem volna, hogy segítsen, aztán semmit sem tartottam volna be. Mit csinált volna? Beperli? Azt nyilván nem tehette volna. Aki szemét eszközökkel játszik, nem érdemli meg, hogy "tisztességesek" legyenek vele. Én a szemébe röhögtem volna: hazudtam, tesó....
Tilda36 2013 jún. 26. - 22:25:26 Előzmény napraforgó
(2606/2797)
Ezek érvek így vitatkozni sem tudok velük, egyetértek!
3/10
napraforgó 2013 jún. 26. - 08:03:56 3/10
(2605/2797)
Nem az a baj, hogy a telenovellák megpróbálnak hitelesnek látszani, hanem az, hogy eközben tényeknek, tudományos tételeknek, stb. az ellentéteit úgy adják elõ, mintha az igaz lenne, igaz lehetne, egyáltalán.

Itt pl. ha nem jelentik ki, hogy MJ-nak AB-s a vércsoportja, csak annyit mondanak, hogy nagyon ritka, még igaz is lehetne a történet. Mert valóban van olyan ritka vércsoport, amelynél nem adható csak csoportazonos vér. De az nem az AB pozitív, mert ahhoz meg minden jó.
Tehát ha erre építenek, legalább nézzenek utána és ne állítsanak szamárságokat.
De persze sok más ilyen hasonló tévedéssel is találkozhatunk, és ilyenkor irritál, hogy az egész rokonság ott zokog, miközben egy irreális, orbitális nagy marhaságról van szó.
Ilyenkor vagy a fejemet fogom, vagy az alkotókat szidom, vagy kiröhögöm az egészet és onnantól naximum paródiaként tudom kezelni, de komolyan semmiképp nem lehet venni.
Tilda36 2013 jún. 25. - 22:44:03 Előzmény napraforgó
(2604/2797)
Én is sokszor beleesek abba a hibába, hogy a szappanoperákban realítást keresek, de ezt nem szabad, hisz ez nem a valóságról szól!!!..mint ahogy egy gyenge ütéstõl valaki elájul és napokig nem nem nyeri vissza az eszméletét, kórházba kerül és ott már a halálán van - az orvosok szerint -, de másnap már kutya baja sincs, holott az egész bagázs legalább 20-30-an ott éjszakáznak, mert ilyenkor boldog-boldogtalannak illik ott lenni!

Le kell nyelni a nõsülési-házasodási lázat, a rengeteg sírás-rívást is, ezek mind hatásvadászó jelenetek, amelyeket a dél-amerikai telenovellák képtelenek nélkülözni!

Jó éjt, szép álmokat!:)
3/10
napraforgó 2013 jún. 25. - 19:24:04 3/10
(2603/2797)
Bruno és Hernan doktor megérkezik Szakiba, ahol Hernan mosolyogva jelenti be a családnak, mintha vadiúj információ lenne, hogy szerencsére Bruno vércsoportja azonos Maria Josééval! - Tudjuk! Ezért hozták ide!
És Maria Jose az egy zacsi vértõl olyan, de olyan jól lett, hogy akár már másnap! elhagyhatja a kórházat!

Na errõl csak annyit, hogy egyszer én is voltam ilyen kivérzett állapotban, én is kaptam egy egység vért (egy zacsi), és nemhogy nem engedtek ki a kórházból rögtön, hanem még 8 napig benn kellett maradnom. Mikor kiengedtek, még mindig reszketett a lábam a gyengeségtõl és nem tudtam 5 percnél tovább egyhelyben megállni. És utána még 5 hónapig olyan gyenge voltam, mint az õszi légy, pedig nyomatták belém a vérképzõ tablettákat.

Úgyhogy ha MJ kivirult a zacsi vér után, mint a rózsa, hát nem is vesztett annyi vért, hogy haldokolnia kelljen.
3/10
napraforgó 2013 jún. 25. - 09:12:57 3/10
(2602/2797)
Amúgy meg a vérátömlesztés elõtt nem kellene bevizsgálni a donor vérét? Pl. nincs-e AIDS-e, hepatitisze, más olyan betegsége, ami a vérrel átadható? Amúgy ezek a vizsgálatok nagyon idõigényesek, csak hetek múlva lesz eredmény...
De Bruno úrfi teljesen egészséges, nyilván, hiába bújik ágyba akárkivel, soha semmit nem kap el...
És mennyi vért tudnak tõle levenni, ami megmenti MJ életét?
3/10
napraforgó 2013 jún. 25. - 06:19:37 3/10
(2601/2797)
Ez már csak így van a telenovellákban....
Fogadjunk, hogy megmenti a nõt, meg a gyerek is megmarad.
Úgy tûnik, hogy Mexikóban a Vöröskereszt kórházai vannak a leggyengébben ellátva, soha nincs bennük megfelelõ vér.
Viszont alighogy Alex megjelent, Maria Josét rögtön különszobába helyezték - addig csak egy függöny választotta el a szomszédos ágyaktól.

Vajon Bruno még most is hajt Maria Joséra? képes lenne a gyûlölt öccse gyerekét nevelgetni?
v_zsuzsi 2013 jún. 24. - 23:42:02
(2600/2797)
Akkor melyik rész is volt ma? A 35. részt kétszer adták le? :D
Alicante 2013 jún. 24. - 22:13:47 Előzmény napraforgó
(2599/2797)
Egész Mexicoban nincs olyan vércsoportú egyén, aki megmenthetné M.J-t, egyedül csak Bruno tud segíteni rajta!:-D
3/10
napraforgó 2013 jún. 24. - 11:40:56 3/10
(2598/2797)
Hát nem furcsa, hogy Maria Jose, Paula és az apjuk milyen jól érzik magukat Szakiban? A Lombardo család összes dilije távol van tõlük. Mert diliznek rendes. Hol Alejandro és Bruno, hol Fernando és Bruno vész össze és verekszenek.
Most ez a koholt gázolási ügy is megoldódni látszik.
szóval akár minden rendben is lehetne.

De nem lesz, mert a boltba betörtek és most MJ szinte a halálán van. Vajh mi lesz vel?

Merthogy a nagy családi rezdencián mindenki éppoly bolond, mint volt.