10/10
kovifeco 2011 jún. 14. - 19:52:46 10/10
(668/988)
nyugi a következõ jó kis rész lesz,igazi ki vagy, dokis katymasz szóval olyan történet ami igazán csak is ebbe a sorozatba illik be.szerintme csalódni nem fogsz abban a részben.
dtrr 2011 jún. 14. - 14:19:07 Előzmény kovifeco
(667/988)
Vigyázat, spoiler!

Kösz, részben megértem, de a rész mondanivalójábaól nagyjából annyi jött át, hogy ismeretlen veszély esetén az emberek többsége pánikba esik, képtelen gondolkodni, csak a tünet eltávolításával próbálkozik. Mindezt végtelenül elnyújtva, ismételve. Azt viszont nem sikerült megmagyarázni, hogy a a létforma, ami addig remekül elvolt kint, és bejött, amikor akart, miért is gyõzhetõ le úgy, hogy kidobják. A horror nem érdekel, ha ez az volt, akkor ezután sem fog. Abban feltétlenül egyetértek, hogy a Sky nõ ijesztõ volt, de ez Donnára is igaz. No akkor várjuk a következõ részt, ennél biztos jobb lesz.
Koczy85 2011 jún. 12. - 20:35:57
(666/988)
Szerintem egyáltalán nem volt értelmetlen. Inkább egy pszichológiai thrillerre hasonlított.
10/10
kovifeco 2011 jún. 12. - 14:21:10 10/10
(665/988)
tipikus töltelékrész.jó rész csak általába ez van.a fõ sztoriszálak megvannak meg minden,de kéne még rész hogy meglegyen az össz ltszám vagy még maradtak ki dolgok amiket bele akarnak teni az évadab(zutalások a fináléra)és ezért csinálnak egy részt.nem kell komolyan venni ezeket a részeket ezek csak azért voltak hogy az utalások és az epizódlétszám mind meglegyen.a következõ hidd el hogy jobb lesz.de azért horrornak is el tudna menni ez a rész.már a nõ fejétõl kiráz a hideg....
dtrr 2011 jún. 12. - 13:44:06
(664/988)
Csak én maradtam le valamirõl, vagy ez az Éjfél címû rész tényleg ennyire értelmetlen gagyi volt?
Koczy85 2011 jún. 09. - 12:37:00 Előzmény Petrapetrus
(663/988)
Én megmondom õszintén, egyáltalán nem lepõdtem meg azon, hogy ki River. Sõt, inkább azon lepõdtem volna meg, ha más derül ki. :)
Ezzel együtt nagyon jó kis (fél)évadzáró rész volt.
10/10
Petrapetrus 2011 jún. 07. - 18:54:35 10/10 Előzmény kericske
(662/988)
Kiderült, ki River. :D Én megmondom õszintén, annyira nem lepõdtem meg. :))))))
Láttalak egyébként a másik fórumon. Egy kevésbé népszerû témába írtál, ami elkerülte a figyelmet. Szerintem írjál a kifejezetten DT-rõl szólóba, ott már biztosan kapsz választ a kérdéseidre. :)
Shanks 2011 jún. 02. - 20:54:04 Előzmény esperigi
(661/988)
Nem.

Olyan, mint egy... nyest.
Egy éppen támadni készülõ nyest vagy menyét.. kinek mi.
offtopic
szinészbob 2011 jún. 02. - 16:17:47
(660/988)
Nem reklámot szeretnék itt csinálni magunknak, alkotótársakat keresünk. Fordítjuk a DW rádiójátékokat és heti rendszerességgel szeretnénk Raxacolicofalapatorius címmel tudományos-fantasztikus mûsort indítani. Angol-magyar tulajdonú, nem amatõrõkbõl álló, de szigorúan magántulajdonú és "kisembereknek" mûsort gyártó médiacég vagyunk.
Aki eléggé elhivatottnak érzi magát a Doki univerzumának képviseletére, szeretettel várjuk.
10/10
esperigi 2011 máj. 29. - 13:31:56 10/10
(659/988)
Olyan, mint Csiszár Jenõ, nem?
Koczy85 2011 máj. 29. - 11:50:03 Előzmény szolnok09
(658/988)
A TW esete azért annyiban más, hogy ott beszállt az amerikai Starz TV-csatorna a sorozat készítésébe, és az egész új évadot már Amerikában forgatták, ott is fog játszódni, és amerikai színészek is fognak benne játszani.

A DW-t viszont amennyire én tudom, továbbra is a BBC csinálja, és csak a 6. Évad elsõ két epizódját forgatták Amerikában. Ami új a a DW esetében viszont, hogy mivel egyre népszerûbb Amerikában a sorozat, így a BBC America pár órával a brit premier után már vetíti az új részt, így az amerikaiak is láthatják nagyon hamar.

Ezzel együtt értem mire gondolsz te is, és Petrapetrus is, hiszen amióta Steven Moffat átvette a DW-t, egyértelmûen más irányt vett a sorozat, bár én ezt nem látom feltétlenül problémának.
kericske 2011 máj. 29. - 11:31:01 Előzmény Koczy85
(657/988)
Helló!

Hát lehet, de nekem ez így akkor sem kerek:) (csak az én képzeletem pörgeti túl a dolgokat:)
10/10
szolnok09 2011 máj. 28. - 21:40:45 10/10 Előzmény Petrapetrus
(656/988)
Én is ettõl az amerikanizálódástól félek nagyon, mondjuk még nem láttam 6. évados DW-t (sajnos a vizsgaidõszakot nem éppen erre találták ki :( )de majd, ha mindennek vége tervezem nézni. Ami saját tapasztalat csak a TW trailerérõl tudok beszélni (igen azt várom h mikor lesz már). Ugye most ebben az évben volt valami csatorna váltás, asszem, nem nagyon olvastam utána a részleteknek, de most mindkettõt kint forgatták amcsiban. És a TW esetében már a trailerben is lehet érezni h valami nagyszabású hollywoodi filmtrükkökre épített dolog lett belõle. Sajnos. De az már nagyon messze van az eredeti, Cardiffban a Riftre vigyázó szervezettõl :(
Csak remélni tudom, hogy a DW-t nem fogják majd ebbe az irányba elvinni, kár lenne érte. Szerintem nagyon jó kis angol sorozat (volt), és ennek ellenére is sikerült nagy hírnevet kivívnia.
Ami az eredeti sorozatot érinti meg, szerintem érdemes végignézni, már csak azért is, hogy tudd, hogy honnan indult az egész, én belekezdtem, de sajnos csak belekezdeni volt idõm, meg azért 26 évadot végignézni, nem egy egy-heti feladat :) De eddig nagyon jó, mondjuk az igaz, hogy meg kell szokni, de utána végignézhetõ, sõt, 1-2 része talán érdekesebb mint egy mostani sorozat...
Koczy85 2011 máj. 28. - 20:05:12
(655/988)
Bocsi, pár percre, azt akartam írni. :)
Koczy85 2011 máj. 28. - 20:04:39
(654/988)
Valószínû azért, mert csak pár másodpercre találkoztak, ráadásul Szilveszter este. Szóval simán elfelejthette.
kericske 2011 máj. 28. - 17:00:49
(653/988)
egy kérdés.
amikor a Doki a regenerálódása elõtt felkeresi a segítõit,elmegy Rose-hoz is. De még azelõtt, hogy ugye találkoztak volna legelõször. Akkor Rose miért nem emlékszik rá, amikor Chris átalakul Daviddé.Hiszen látta és mondta neki, hogy a 2005-ös éve nagyon jó lesz.?
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 27. - 19:02:58 10/10
(652/988)
Hát nem tudom. Nekem az 5. évad nagyon harmatgyenge, erõltetett és hatásvadász... Ráadásul - szerintem - Matt Smith ebben a szériában elég gyér alakítást nyújtott, mint Doki. A 6. évadban viszont magára talált a srác és igen, már kedvelem amit csinál - eddig. :D A 6. évad nekem is bejövõsebb, de az nem tetszik benne, hogy ennyire átpakolták Amerikába a történetet, meg hogy kezdi elveszíteni a sorozat a "varázsát". Legalábbis nekem jelentett valamit, de ettõl a képtõl már nagyon kezd eltérni. A 6. évadot már úgy nézem, hogy szinte teljesen megfeledkezem arról, hogy ez tulajdonképpen Doctor Who. És úgy jó is. De ha tovább "amerikanizálódik" a sorozat, ezzel teljesen átformálva úgymond az "eredeti koncepciót", akkor abba fogom hagyni. Ezt írtam már máshol is... Ott pedig "megkaptam a magamét", hogy nem is vagyok DW rajongó, mert emiatt nem tartok ki a sorozat mellett... És akkor hoztam fel azt a példát, csak hogy jobban érthetõ legyen:
Adott egy gyümölcslé. 100% narancsból. Szeretem. Telik, múlik az idõ. Új csomagolást kap a dolog, kicsit feljebb is megy az ára. De még mindig az a finom 100%-os narancslé. Oké. Kitartunk. Finom. Szeretem. Aztán az ital ára megint kicsit feljebb kúszik, a gyümölcstartalom pedig már nem 100%, hanem csak 50. Aztán 25... Cukros lötty lesz belõle. De én azt nem szeretem... És hiába ugyanaz a márka, hiába van szebb csomagolásban, ha maga a beltartalom számomra fogyaszthatatlan és "szegényes". :)
Koczy85 2011 máj. 27. - 13:05:23
(651/988)
Szerintem nem rossz az 5. Évad sem, de nekem is kellett egy kis idõ amíg megszoktam a változásokat. A 6. Évadra meg eddig azt mondom, hogy zseniális.

Egyébként én is 2005-tõl nézem a sorozatot, és nem tudom itt mondtam-e már, de múltkor az egyik DW-fórumon épp arról beszélgettünk, hogy a 2005-ös újraindítás óta volt-e olyan companion, aki nem szeretett bele a Dokiba? :) Végül arra jutottunk, hogy talán Donna 4. Évadban.

Amúgy igen, ez a sorozat egyik fõ jellemzõje, hogy nem tudjuk a Doktor nevét. :)
kericske 2011 máj. 27. - 11:37:11
(650/988)
Szia!

Igen, olvastam, hogy a régi sorozatban az elején az unokájával utazott, bár a wikipédia szerint nem biztos, hogy tényleges unokája volt. no mindegy,
én úgy vagyok vele, hogy mivel a régit nem láttam, így elkülönítem, a két sorozatot:) Rose a Doktor szerelme és kész.:)

Majd megkeresem a hétvégén azt a hozzászólást, ahol leírtak egy nevet, és elküldöm neked.

a neten van fenn pár rövid videó.

http://www.youtube.com/watch?v=eWMGR6aJPZc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1CJd6jgU4rQ&feature=related

ha jól értettem vmi pályázatféleség lehetett. de nem vagyok benne biztos.

off.
A Single Father-t megnéztem, piszok jó. És nagyjából értem a szöveget is:)

"When David Tennant cries, the whole world cries with him"
az egyik megosztón írták ahhoz a videóhoz, amikor az elsõ rész végén a fürdõszobában a kádnál ülve kiborul.
És mennyire igaz.
10/10
Petrapetrus 2011 máj. 27. - 10:25:17 10/10 Előzmény kericske
(649/988)
Nem lehet tudni a Doktor nevét. A Doktor még mindig csak a Doktor. :)
Én az 5. évadot csak egyszer néztem végig (annyira vacak szerintem), de az évad elején mintha azért elõkerülne Rose... Úgy rémlik. (azt hiszem nem mondja ki a nevét, csak gondol rá)
Amúgy igazad van, az 5.-6. évad lényege már sokkal inkább River.
Érdekes ez a Doktor szerelmes dolog... Én is Rose+Doki drukker voltam/vagyok, de egyébként a Doktornak eredetileg van családja. Feleség, gyerek, unoka. A régi évadokban viszont a Doktor egyértelmûen aszexuális volt - állítólag, mert én nem láttam, csak a New Who-t.