Téma: Kim Nam-gil

Pattika69 2011 szept. 26. - 14:54:07
(22787/65967)
Édes Istenem!

KIM NAM GIL a 49. helyen!!!!!!!
Pattika69 2011 szept. 26. - 13:57:54
(22786/65967)
További szép napot!!!!

Este jövök!

Puszi mindenkinek!!!!
Pattika69 2011 szept. 26. - 13:54:20
(22785/65967)
.
Pattika69 2011 szept. 26. - 13:52:18
(22784/65967)
.
Pattika69 2011 szept. 26. - 13:48:26
(22783/65967)
.
Pattika69 2011 szept. 26. - 13:46:44
(22782/65967)
.
Pattika69 2011 szept. 26. - 13:45:22
(22781/65967)
.
Pattika69 2011 szept. 26. - 13:43:39
(22780/65967)
Sziasztok! Szép napot mindenkinek!
Küldök nektek néhány csodás képet, kedvcsinálónak (bár szerintem ezzel nálunk nincs baj)az estéhez!!!!!!
Ellana 2011 szept. 26. - 13:02:00
(22779/65967)
Nem állitanám, hogy profi vagyok csak van aki megihlet. Inkább rajzolni szoktam, grafikázni - van 2 KNG képem igy. De az igazán jó fantasy tipusú képeket szerintem gépen megszerkesztve lehet megcsinálni, hogy azok valódinak tûnjenek.
Lili49 2011 szept. 26. - 11:24:49
(22778/65967)
Szép napot!

Jeju
Hétfõ
Jórészt felhõs. Legmagasabb nappali hõmérséklet: 25°C. Szélsebesség: 30 km/ó. Szélirány: északkeleti.
Hétfõ éjszaka
Jórészt felhõs. Legalacsonyabb éjszakai hõmérséklet: 19°C. Szélsebesség: 30 km/ó. Szélirány: északkeleti.
Szöul
Hétfõ
Derült. Legmagasabb nappali hõmérséklet: 27°C. Szélsebesség: 10 km/ó. Szélirány: északkeleti-észak-északnyugati.
Hétfõ éjszaka
Derült. Legalacsonyabb éjszakai hõmérséklet: 12°C. Szélsebesség: 5 km/ó. Szélirány: észak-északnyugati-északkeleti.
kje 2011 szept. 26. - 10:15:41
(22777/65967)
Te-cának:

Rain and cosmos: People take a walk at a park full of cosmos flowers in the bank of the Han River in Guri, Gyeonggi Province, Monday. The Korea Meteorological Administration expects the weather to remain cooler for a while, with the daily highs staying below 24 degrees Celsius across the nation most of this week.

Google fordítóval:

Esõ és kozmosz: az emberek sétálni egy parkban, tele kozmosz virágok a bank a Han folyó Guri, Gyeonggi tartomány, hétfõn. A koreai Meteorológiai Administration számít az idõjárás továbbra is hûvösebb egy ideig, és a napi csúcsot tartózkodó át 24 Celsius fok között az ország nagy részét ezen a héten. / Yonhap 2011.09.19.
76 babika 2011 szept. 26. - 10:12:07
(22776/65967)
http://youtu.be/p1ou0WAtZ4o és egy nagyon jó összevágott vidi.
76 babika 2011 szept. 26. - 09:57:54
(22775/65967)
A kezelésre három egymás követõ napon mentem el, és a következõkbõl állt: Ujjaim (ujjbegy környéki) egymást követõ megszúrása, lábujjak egymást követõ megszúrása, derekam fájós részének sok apró szúrással pöttyözése, vákuum poharak derékra helyezése, derékba és a fájós oldali lábszárba tûk állítása (és így fekvés 10 percig). Nem volt minden féle mindhárom alkalommal, csak az elsõ kettõ. Aki ért az akupunktúrához, talán felismeri a kezeléseket és meg tudja mondani, hogy mi a hivatalos elnevezése ezeknek, én nem tudom.

A kérdés, gondolom az, hogy használt-e. Jelentem: elsõ alkalom után egy-két óráig jobb volt, utána rosszabb mint elõtte. A második alkalom után tartósabb volt a javulás, és a harmadik alkalom után azt kell mondjam, hogy nagyon sokat segített. A kezelés nagyon olcsó volt, az elsõ alkalom 2300 forintomba, a következõk alkalmanként ezer forintba kerültek. Ami érdekes még, hogy ahogy haladt elõre a kezelés egyre jobban kifárasztott. A harmadik után kifejezetten gyengének éreztem magam, alig vártam, hogy visszaérjek a szobába és lefeküdhessek. De utána sokkal jobb lett!
76 babika 2011 szept. 26. - 09:56:16
(22774/65967)
Ugyan sok ismerõsöm fordult már az akupunktúrához, nekem eddig nem volt rá sem indíttatásom, sem alkalmam, hogy kipróbáljam. Így életem elsõ (kínai típusú) akupunktúra kezeléseit Szöulban kaptam.

A taekwando nagyon jó sport, és rettentõen élvezem. Tíz nappal ezelõtt az edzés után éreztem, hogy a derekam fáj, de nem akartam kihagyni a másnapi edzést, és lementem. Hát, nem kellett volna! Már a rúgások közben is éreztem a derekamat, és nem tudtam végig edzeni. Utána viszont nagyon fájt a derekam, a hátam. Néhány napig kezelgettem magam, sport-kenõccsel, diclofenacos tapasszal, de nem akart jobb lenni. Azóta sem voltam edzésen...

Azonban már az edzõm, Shin mester is javasolta, hogy menjek akupunktúrára. A koliban lakó egyik koreai srác elmagyarázta, hogy a sulitól nem messze van egy rendelõ, ahova el tudok menni. Öt nappal ezelõtt elmentem életem elsõ kezelésére. A meta-nyelvi kommunikáció fontossága itt is kiderült, mert az angolul csak három kifejezést ismerõ orvossal meg tudtam értetni magam. ("Better? How many percent?" és "Finish")
76 babika 2011 szept. 26. - 09:51:54
(22773/65967)
Itt kerül az asztalra a soju. A stresszes életet élõ, rengeteget dolgozó koreaiak, akik ráadásul arra vannak szocializálva, hogy érzéseiket elrejtsék, gondjaikat magukban rendezzék, a barátokkal, kollégákkal eltöltött estéken a soju mellett engednek fel. Soju nélkül nem is menne. Soju nélkül nincs barátkozás, nincs nevetgélés, nincsenek viccek... Ha a mellékelt képre kattintotok, eljuthattok a Jinro sodju cég honlapjára, és különösen a "Fresh" soju reklámja alapján is megerõsödik ez a vélemény. (Az ADdict rajongóknak kötelezõ megnézni!) Nálunk is azt tartja a mondás, hogy addig nem lesz igazán senki a haverod, amíg egyszer rendesen be nem rúgtok együtt. Hát, ez itt többszörösen is igaz. Nem is hagyja ki senki a kollégákkal való ivászatot, akkor sem ha ez azzal jár, hogy a családra még kevesebb idõ jut.

Az elmúlt fél év után az is nyilvánvaló lett, hogy ha külföldiként akarnál koreaiakkal barátkozni, akkor ez a szabály többszörösen igaz. Az angollal nehezen barátkozó koreaiak számára ráadásul a soju a nyelvi akadályok leküzdésében is segít. Az elmúlt héten két ilyen alkalmat éltem meg, az elsõt KDI tanulókkal (kedden), a másodikat szerdán a taekwando óra után a mesterrel és néhány diákjával.
76 babika 2011 szept. 26. - 09:48:52
(22772/65967)
A soju (ejtsd: szodzsu) Dél-Korea nemzeti itala, eredetileg rizs-alapú zömmel 20% alkoholtartalmú (eredetileg mongol) ital. Nemzeti ital jellege nemcsak abból adódik, hogy helyi sajátosság, hanem abból is, hogy közösségformáló ereje van...

Azt, hogy minden nagyobb koreai vacsora mellé ill után soju is jár, hamar megtanultuk itteni barátainktól. Az ital igazi jelentõségét azonban csak most kezdem megérteni. Ahhoz, hogy elmeséljem, mi a jelentõsége, fel kell vázolnom a koreai életmód jellegzetességeit.

Arról többször írtam már, hogy mennyire sokat dolgoznak a koreaiak: reggel korán kelnek, nyolc körül már dolgoznak, és bár elvileg nyolcórás a munkaidõ, este hat elõtt kizárt hogy végezzenek. Sõt, jellemzõen este nyolcig, vagy akár tízig is bent maradnak - semmi esetre sem mennek haza hamarabb mint a fõnökük. Rövidre fogva halálra dolgozzák magukat, a családot hétköznap gyakorlatilag alig látják. De emiatt sem a pasik sem az asszonyok nemigen panaszkodnak. Ilyen feszített életvitel mellett nagyon fontos szerepe van annak a néhány órának amit idõrõl idõre a barátaikkal töltenek el.
Ellana 2011 szept. 26. - 09:46:55 Előzmény ani.net54
(22771/65967)
Bocsánat a végtelen lassúságom miatt. A suli elhúzta az idõmet, de tegnap végre szakitottam idõt. Ill. én is elnézést kérek Annától is, hogy miattam kérték számon. Örülök, hogy tetszik. Tervben van egy fehér szárnyas felhõs is, csak ahhoz még nem találtam megfelelõ KNG képet.
76 babika 2011 szept. 26. - 09:46:07
(22770/65967)
Sangjung tó.
76 babika 2011 szept. 26. - 09:42:58
(22769/65967)
Koreai pasik

Rossz hírem van, csajok, a pasik is csinik. Bár lehet, hogy némelyikõtöknek ez nem rossz hír, engem kifejezetten lelomboz, hogy a pasik olyan "kis helyesek" és nem férfiasak. Hol vannak a jó mediterrán szívtiprók? A gall harcosok? Hát, sehol...

A pasik is ugyanolyan igényesen öltözködnek mint a nõk, tiszták (ez eddig jó), de sokkal kevesebb kreativitással. Az öltöny, ing, nyakkendõ szentháromsága csak néha lazul szövetnadrág, ing, pulóver konstellációra.

Amúgy, aki nem a férfit keresi egy férfiben hanem a "házbend"-et, annak merem ajánlani az ittenieket. Mindegyik jellemzõen nagyon sokat dolgozik, és minden szabadidejét a családnak szenteli - itt még igazi kocsmák sincsenek.

Ha pedig némelyik tinédzser kölyök megpróbálja "kreatívan" az amerikai vagy európai mintát követni, általában elég szánalmas az eredmény. Hogy néz már ki a bõrnaci egy vézna lábon?!
76 babika 2011 szept. 26. - 09:39:47
(22768/65967)
A koreai lányok sokkal igényesebben öltözködnek mint a magyarok, ez az alapvetésem. Valószínûleg sokkal több idõt és relative több pénzt szánnak az öltözködésre, a legtöbb mindig úgy néz ki mintha skatulyából húzták volna ki. Jó rájuk nézni! A smink általában visszafogott, férfiszem számára szinte láthatatlan. A hajuk, körmük is szépen ápolt, mindig tiszták. Kövér koreai lányt eddig csak talán egyszer láttam a metrón, nem jellemzõ. Törékeny alkatúak, és ettõl légiesen nõiesek. Mit ragozzam, szépek. Nekem egyedül az arcuk nem tetszik néha. A rassz jellegek miatt van, hogy az arcukba beolvad az orruk, széles a járomcsontjuk, néha hosszú utat kell bejárni, hogy az egyik szemüktõl eljuss a másikig. Ennél mondjuk néha az zavar jobban, ha azt veszem észre, hogy tutira átoperáltatta valaki az orrát, és ezért felbomlik az arc harmóniája.

Az európai srácok eddig még nem panaszkodtak a felhozatalra, és azt gondolom, ez mindent elárul. Mondjuk, azt sem gondolom, hogy nagyon válogatósak lennének ennyi idõ után :-) A mellékelt képen a kollégium legszebb koreai csaját láthatjátok, aki után minden európai srác ácsongózik. Nehogy szememre vessétek, hogy felületes vagyok, szóval néhány szóval megemlékeznék a lányok jellemérõl is... Bocsássatok meg, hogy ez is sztereotíp megállapítás lesz, Ti tudjátok, hogy nem vagyok ilyen. :-) A koreai hagyományok is magyarázzák, hogy a lányok halkszavúak, és visszafogottak. Ugyanakkor nagyon kedvesek és segítõkészek