Téma: Kim Nam-gil

76 babika 2013 jan. 19. - 22:08:00
(53627/65967)
Kedves Szilvi, már nagyon régen láttam, és két sorit néztem meg azóta. Egy 51-részest, és a másik 36 részes volt. Amikor részenként beszéltük az volt az igazi.:-))
Jól van nem zavarok tovább, további jó megbeszélést nektek! Jó éjt kívánok mindenkinek, holnap elolvasom mit írtatok.:-)
ani.net54 2013 jan. 19. - 22:03:55
(53626/65967)
Szia Babika, neked is szép estét!

Semmi baj...azt gondoltuk, hogy mivel már mindenki látta a sorozatot végig, a részeket külön
nem tárgyaljuk ki...
De, ha Te szeretnéd úgy leírni a véleményedet, csak nyugodtan..nagyon szívesen olvassuk!!!
Pattika69 2013 jan. 19. - 22:02:53
(53625/65967)
Szilvike, Ani, Hanyí olyan jó kis összegzéseket írtatok, hogy szerintem, aki az ilyen típusú filmeket szereti biztos kedvet kap hozzá, hogy megnézze, de nem említettünk meg egy nagyon-nagyon fontos személyt!!!

Maryu-t!!!!!:)))), akinek ezúton is, még egyszer nagy gratula és hála, hogy fáradtságot nem kímélve lefordította nekünk!

Igaz (és most nagyon õszinte leszek), nálam ez a film nem került a top kategóriába!
Sajnos nem tehetek róla, de az általam eddig látott filmek többsége (fõleg az újak, de mindenek felett a BG és természetesen a Silla) olyan magasra tették a mércét, és ezáltal az ingerküszöböm is igencsak magas szintekre emelkedett, hogy ennek kielégítésére a film nem minden pillanata volt elég!!

Mindazonáltal, kihagyni vétek lett volna!!!

Bocsássatok meg, de ezt le kellett írnom!
k.szilvia86 2013 jan. 19. - 22:01:23
(53624/65967)
Szia babika!

Nagyon sajnálom,h. nem tudtál itt lenni.
páran belementek az esti folytatásba,igy itt vagyunk.azt hittem olvasod majd...

Faithot nézek napok óta,de a képek,elõhozzák az emlékeket,élményeket nekem...
más mint az összefoglaló részenként,de meg lehet szokni

úgy sajnálom,h. neked így nem megy.

ha szeretnél összefoglalót írni,nyugodtan írd meg.ha a többieknek is jó,benne vagyunk.
ani.net54 2013 jan. 19. - 21:57:30
(53623/65967)
Szimpatikus volt a vívódása, a kétkedése...úgy gondolta, hogy nem való JongDohoz, nem elég tanult
hozzá,-ez is a koreai mentalitás egyik sajátja-, szeretett volna a saját lábára állni, énekelni,
megmutatni, hogy õ is képes nagy dolgokat véghezvinni...

Közben felnézett JungDora, egyre jobban megszerette, már nem tudta kiverni a fejébõl...
és ahogy sikereket ért el az éneklésben, egyre jobban szerette volna elhinni, egyre jobban
kívánta, hogy a fiú mellett legyen.

Megharcoltak mind a ketten a boldogságukért, és amikor JungDo lehetõséget kapott, hogy újra
ügyész legyen, a kocka el volt vetve:))
k.szilvia86 2013 jan. 19. - 21:55:34
(53622/65967)
igy van.mert a hétköznapi sorsok,élet jobban közel áll egy emberekhez.
76 babika 2013 jan. 19. - 21:54:18
(53621/65967)
Szép estét kívánok nektek!
Nem tudtam hogy itt megbeszélés folyik.:-(( Most már mindegy.:-( Megírom õszintén, nem titkolok semmit. Én csak úgy tudom leírni, ha részenként a tartalmát leírom!
Máshogyan nekem nem megy.:-( Már nagyon régen néztem meg, és azóta már 2- sorozatot is megnéztem.
Ha jó úgy nektek hogy a 10-rész tartalmától leírom apránként, akkor megteszem, ha nem jó, akkor sajnálom.:-(
Mert így nehéz lenne hozzá szólnom, mert már nagyon régen láttam.
Írjátok meg mit gondoltok.:-)) Köszönöm.
k.szilvia86 2013 jan. 19. - 21:53:45
(53620/65967)
Én is erre gondoltam az elõbb

Chae Ri,nekem õ közelebb áll hozzám,mint Oh hadnagy.

Chae Ri élete,nem volt könnyû.Apja gyermekként nem szerette igazán,édesanyja volt a menedéke.és ez a lány anyja halála után,begubózott,és rossz útra tévedt,mert nem találta helyét,önmagát a világba...

apjával a kapcsolata nehezen alakul a jelenbe is,vágyik apja elismerésére,szeretetére,de az apa nem képes rá.
de kibékülnek,hazaköltözik.

talán épp azért nézett fel Jung Do apjára úgy,mert tõle apai gondoskodást is kapott,meg meglátta milyen az apai szeretet.egy igazi családot kapott,mi neki sose volt
és szerették is,mert tudták Jung Donak õ a nagy szerelem.

Az éneklés-és a lelkiismeret közötti tortura érhetõ volt.Mert hiába mindene az éneklés,az élete,a környékért õ is tenni akar...
Duuk Sonak igaza volt:te vagy a mi reménycsillagunk,a nõ,kinek a dalai erõt,hitet adnak nekünk.értünk tegyed továbbra is,ne hátrálj meg,ne add fel...:-)
okos tanács

Jung Doval is nehezen indult a kapcsolata,nem tudja hogyan kell szeretni,ezért hátrált meg mindig.De a végén méltó társa lesz a fiúnak,bár ezt nem mutatják...
bírtam a jelenetet,mikor a piacon nem meri,a kedvesének nevezni Jung Do,és megsértõdik a lány.
de ott volt egy puszi mégis a lánytól-igen szeretlek téged.:-)
ani.net54 2013 jan. 19. - 21:43:47
(53619/65967)
Az egész utca, a kompánia, a gõzölgõ edények a házak elõtt, a zajoskodások, a borbély üzlet...mind, mind
otthonos, barátságos volt...az emberi összetartást, az együvé tartozást szimbolizálták

Tudják ezek a koreai rendezõk, hogy mivel lehet hatni a nézõkre:))
Hanyíí 2013 jan. 19. - 21:39:16
(53618/65967)
Ne felejtkezzünk el a lányokról sem!

Cse-ri tüskéssége a gyerekkorából fakad. Nem akar olyan sorsra jutni, mint az édesanyja, sokáig nem tud megbocsátani az apjának és csak egyet szeretne : énekelni. Ha gyerekkorában az csapta be, akit a legjobban szeretett és ennek következtében meghalt sz édesanyja - nos akkor érthetõ a viselkedése. Úgy áll bosszút az apján, hogy kimarad az iskolából, fiúzik, szélhámoskodik.
Még is milyen gyorsan beilleszkedik Junk-do családjába és ugyan a szerelem ellen tiltakozik, de Jung-do apjával és nagyapjával gyorsan összebarátkozik: szüksége van egy családra.

Ez a kép a 11. részben van, amikor az énekesi pályáját egyengetõ menedzser felveti, hogy mûttesse meg magát azért, hogy érdekesebb, feltûnõbb legyen.
ani.net54 2013 jan. 19. - 21:35:36
(53617/65967)
Igen, egyedül van, volt...ráadásul Oh hadnagy sem teszi boldogabbá az életét...

JungDo a bûnözõ felmenõivel és a szûkösebb anyagiakkal is boldogabb, emberibb életet él,
mint JunGi....érzelmileg sokkal sivárabb közegben szocializálódik..
k.szilvia86 2013 jan. 19. - 21:33:49
(53616/65967)
Joon ki élete hiába volt könnyebb.Jó egyetemre járt,gazdag volt,mindene meg volt.Mégis anyja halála után magára maradt apjával.Kit istenített,felnézett rá mindig is.Oh hadnagynak mesélt errõl neki mit jelent az apja,milyen ember is.és ha belgondolunk,örökölte õ is a maximalizmust,a magabiztosságot apjától.

Apja élete a hatalom,a pénz éhségrõl szólt,azt hitte,ez nem bûn.mégis elkapta a saját fia.
A fiú,ki istenítette apját,egy óriásit csalódott.igen megtört,szétomlott,hibázott...
de mégis a fiú,nem fordított hátat apjának.
De ez az eset után,képes volt bocsánatot kérni Jung Do apjátol,lemondott az ügyészségrõl is,
hiszem jobb ember lesz,mmert visszatalál önmagához,barátaihoz,mindenhez.:-)

Mert nemcsak a munkába,a magánéletébe is ilyen volt.
õ se tudta igazán jól szeretni Oh hadnagyot,inkább nagyon szerette,ragaszkodott hozzá,pedig a nõ nem biztatta.sõt még tõrként egyszer nemet mondott Jung Do miatt.mekkora csalódás lehetett neki.
Oh hadnagy még a munkába is ellene dolgozott
De hiszem,amikor apa-fia a hotelbe beszélgetett,megértette e fiút,és végre felnézett rá

A vége meg egy remény,hogy õk ketten igen is összetartoznak,kitart mellette Oh hadnagy,a társa lesz...:-)
ani.net54 2013 jan. 19. - 21:27:11
(53615/65967)
Junginak viszont, a tökéletesnek hitt apjában most kellett csalódni, de nagyot, óriásit...
Õ idáig fedhetetlennek tudta apját....hatalmas csapás számára szembesülni a ténnyel..
k.szilvia86 2013 jan. 19. - 21:23:36
(53614/65967)
Nekem is nagy kedvenc lett a házikó.
a legjobban az tetszett mikor leültek a lépcsõre,és mindig ott beszélték meg az élet dolgait.
meg ugye mikor máskor,mint étkezésnél.
voltak vicces jelenetek is

nekem a másik kedves hely a bár,hol Joon Ki és Oh hadnagy találkozott.mert hiába egy ital mellett az ember elmondja buját,bánatát mindig,Oh hadnagy jó hallgatóság,és jó tanácsadó is.

meg nagyi étkezdéje,jó sok fontos beszélgetés,esemény zajlott ott is le.:-)
Hanyíí 2013 jan. 19. - 21:23:01
(53613/65967)
Nekem nem volt sematikus. Én ismertem ilyen srácot az egyetemen.

Jon-ki a sorozat nagy részében a fegyelmezett, jól nevelt, céltudatos fiatalember. Ezt mutatja magából. Egyedül van.

Amikor az apjával kapcsolatban felmerül a gyanú - elveszti a lába alól a talajt és hibázik. Amikor kiderül, hogy az apja bûnözõ és túl jut a sokk hatáson, akkor tulajdonképpen felszabadul. Mint fiú nem mond ítéletet, hanem kitart az apja mellett. És bármilyen furcsa is, ez az elsõ emberi kapcsolat köztük.

Az apja története is fájdalmas: okos, jól tanul és szerez egy jó diplomát. Feleségül veszi egy gazdag vidéki ember lányát, az a család lenézi õt. A felesége meghal autóbalesetben és a család õt okolja. Mindenképpen bizonyítani akar, felemelkedni - õt ne nézze le soha többé senki. Az elsõ vállalata létrehozásakor veszi az elsõ játékot a fiának.
ani.net54 2013 jan. 19. - 21:19:13
(53612/65967)
JungDo bevállalt mindent, kiterítette a lapjait, az egész családja õszintén "terítékre" került, pedig
nem lehetett számára felemelõ, de az ügy érdekében mindent beáldozott...meg is lett az eredménye!
k.szilvia86 2013 jan. 19. - 21:16:48
(53611/65967)
Jung Do személyesítette meg az ideális álmot.

én hiszem anyja szeretete sokat jelentett neki,de a hiánya meglátszott rajta.
Apa és nagyapa felnevelték õt,egy nagyszerû embert.
Gondolom szegényen éltek,de mégis képes volt e fiú tanulni,és jó ügyész lett belõle
De õ megmaradt annak,aki volt,egy vicces,kedves fiúnak,ki nagyon tud szeretni,és fontos neki a család,a barátok.

Chae Rivel való kapcsolata tökéletes példa arra,hogy megéri küzdeni.Mert az eleji hevesség,nagy ajándék (kocsi) után megértette,nem ez a megoldás.hanem csendben,lassan közeledni,bátorítani,hinni benne,és szeretni õt a háttérbõl.
a lány nem véletlenül adta be a derekát,mert tudta,ez a fiú,neki van rendelve,és megérdemli e fiút igazán.
ani.net54 2013 jan. 19. - 21:12:34
(53610/65967)
...aztán nagyon szerettem azt a kis házikót, ahol lakott a három férfi...
Se összkomfort, se pompa...mégis

...emberekre mondják, hogy kisugárzása van...de ennek a házikónak is volt...talán
az összetartozás, a család, az otthon biztonsága érzés
k.szilvia86 2013 jan. 19. - 21:09:40
(53609/65967)
attól tartottam nem tudunk elindulni,ezért írtam 1kis jellemzést.
de látom ügyesek vagyunk,nem kellett volna írnom azt.:-)


Igen a két fiú találkozása,mikor szembekerültek egymással a tárgyalóterembe.
Két ember,két kiváló ügyvéd.:-)

Joon-ki legnagyobb problémája,hogy befolyásolta a közvélemény,a bûnös múltja Duuk Sonak.nem gondolt arra,hogy egy nõ is képes hazudni.ezért csak azt látta maga elõtt,a férfi bûnös.hiszen mindig bûnözõ volt...
A helyébe mi is az eszünkre hallgatunk.Milyen nehéz lehetett elfogadni,hogy tévedett.

Jung Do ezzel szembe,nem a tényekre gondolt,bizonyítékokra.hanem mert hátranézni,körülnézni.egy ügyet,mindig jol átnézett,figyelt a részletekre.ezért volt vele gond ügyészként,túl preciz,aprólékos volt.de mindig jó döntést hozott.Ügyesen bebizonyította apja ártatlanságát.

én úgy gondolom ügyészként kiegészítették egymást,jo páros lennének
ani.net54 2013 jan. 19. - 21:08:06
(53608/65967)
Duk-so, az apa figurája is nagyon jól volt felépítve...

A cselekmény elõrehaladásával egyre jobban lehetett szeretni:)))
A végére, fõleg a bíróságon megtudottak alapján szinte már megdicsõült:)