Téma: Kim Nam-gil

ani.net54 2013 márc. 01. - 19:37:20
(54547/65967)
Újabb magazinban jelenik meg Actorkánk...
ani.net54 2013 márc. 01. - 19:34:35
(54546/65967)
Belefutottam Lee Seung Hyo alias Alcheon képeibe... felismeritek?...ahhh, hát hogyne:))

Csíptem a Sillában, nagyon...
ani.net54 2013 márc. 01. - 19:31:04 Előzmény 76 babika
(54545/65967)
Szívesen:)))..és nagyon jól!!!!
ani.net54 2013 márc. 01. - 19:26:39 Előzmény kje
(54544/65967)
Szijjja!

Érdekes olvasmány, köszi!
A Koreaiaknak fantasztikus "lelet", ennyi év után!!!!

Gyönyörû az unokád:))
ani.net54 2013 márc. 01. - 19:20:26 Előzmény 76 babika
(54543/65967)
Halihó, szép estét!

Babika, köszi a WSC 15.részének igen csak élvezetes leírását:)))
Nagyon jól megragadtad a lényeget, ügyi vagy!

A pulcsi színét majd leellenõrzöm:))))

Várom a befejezõ részt is.)))!!!
76 babika 2013 márc. 01. - 18:47:35
(54542/65967)
.
76 babika 2013 márc. 01. - 18:43:12
(54541/65967)
Japanese magazine Domani.
76 babika 2013 márc. 01. - 18:42:43
(54540/65967)
.
76 babika 2013 márc. 01. - 18:42:13
(54539/65967)
Sziasztok, remélem ez a 3-kép még nem volt? Ha volt akkor meg jó ismételni, valami ilyesmit írt Szilvi.:-)))))
Japanese magazine Domani.
76 babika 2013 márc. 01. - 12:15:18
(54538/65967)
Ok, nem tudom mi van ma velem, de mindent elfelejtek.:-(( Ez a kép, 16-éves korában készült KNG-rõl!
76 babika 2013 márc. 01. - 12:08:37
(54537/65967)
Kedves kje, örülök Neked, majdnem elfelejtettem, köszi az írást amit hoztál! Nagyon érdekes.
76 babika 2013 márc. 01. - 12:04:58 Előzmény Hanyíí
(54536/65967)
Kedves Hanyíí, köszönöm a választ, igazán kedves vagy!:-)) ani.net, Hanyíí, Szilvi, köszönöm a vidiket, és a képeket. infókat!:-)))))
További szép napot kívánok Mindenkinek, késõbb kukkantok még.:-)))))
Hanyíí, ha esetleg nem tudol már tovább várni, nyugodtan leírhatod a WSC összefoglalóját, ne várj rám, elég lassan haladok, igaz, már csak egy rész van, és VÉGE!!
76 babika 2013 márc. 01. - 12:00:20 Előzmény ani.net54
(54535/65967)
Kedves ani.net, köszönjük a virtuális desszertet, remélem jól érezted magad.:-)
76 babika 2013 márc. 01. - 11:56:50 Előzmény k.szilvia86
(54534/65967)
Kedves Szilvi, jobbulást kívánok Neked.:-) Vigyázz magadra, elég sokat vagy beteg.:-(((( Ez a kép, a kedvencem KNG-rõl.:-))) Most Neked küldöm.:-))))
76 babika 2013 márc. 01. - 11:54:16 Előzmény ani.net54
(54533/65967)
Látjuk ani.net.:-)))))))))))))))))))
76 babika 2013 márc. 01. - 11:48:05
(54532/65967)
Suh igazgató a kocsiba beszáll, de semmi sejtése nincs még róla, hogy hova fogják vinni.

Megérkeznek, ahol már Duk Soo, és a többiek várják, sikerül minden tökéletesen, Suh igazgató elhisz mindent!
Elmondják neki a követelésüket, és hogy mindenrõl tudnak, némi pénzre lenne szükségük.
Suh igazgató megijed, úgy tûnik sikerrel fog járni a nagy terv!
Most keveset tudok írni, mert a film hatása alá kerültem, ez a rész egyszerûen, briliáns, fantasztikus, nekem nagyon tetszett!
A színészek, akik eljátsszák a WSC történetét, most színészkednek a filmben is, egyszerûen zseniális.
Ezt jól leírtam. Duk Soo –nak az a kis bajusz, és két oldalra fésült haj, hát nem semmi.:-)))

A találkozó sikeresnek bizonyul, kamera, kivetítõ, lehallgató készülék, monitorok, minden készen áll arra, hogy az igazság kiderüljön.
És végre a várva várt személy megérkezik és elindul a lift felé!
Oh hadnagy, Mun tiszt, és Jung Do lélegzet visszafojtva figyelik minden mozdulatát Jun Ki apjának.
A tárgyalás elkezdõdik, semmit nem sejt Jun Ki apja, szépen belesétál a kelepcébe, a jól kidolgozott terv, még több esélyt kap arra, hogy sikerüljön, sikerülnie kell, mert nemes ügy érdekében történik mind ez.

Nagyapa fantasztikusan alakít, és a többiek is, néha olyan jókat nevettem.
Chae Ri ugyan abban a szállodában megérkezik, és autogrammot kezd el osztani, vagy csak kezdene, mikor a szálloda elõtt a jól ismert kék autó megáll és Jun Ki száll ki belõle!
A tárgyalás megkezdõdik, és ha jól emlékszek egy kivetítõn, lent nézik a rendõrök, ami a tárgyaláson elhangzik, á, ezt nem lehet leírni milyen fantasztikusan kidolgozott terv, briliáns, egy maroknyi jó szándékú ember, arra szánta magát, megmentsenek embereket, és azoknak lakóhelyét.
Megvédjék szeretteiket, és éljenek békében tovább.
Több ilyen emberek kellenének!
Az utolsó percekben még azt látjuk, megérkezik Jun ki szalad a lifthez, tudja Õ már az igazságot szerintem apjáról, de még maga sem igazán hiszi el.
De Oh hadnaggyal folytatot elõzõ beszélgetése, valószínüleg lendületet adott neki.
Hogy elszánja magát erre a nehéz döntésre.
Szembe kell néznie a rideg, kegyetlen valósággal!
Nagyon remélem Jun Ki nem teszi tönkre ezt a jól megszervezett, briliáns cselszövést.
Embereket megmentõ akciót.
Jun Ki szinte mindenkit ismer, aki abban a bizonyos szobában tartózkodik!
Nagyon izgalmas volt a 15-rész, nekem nagyon tetszett!!
Egy kis ügyesség, rafináltság, trükk, sok jó szándékú ember segítsége, némi kis szerencse kell ahhoz, hogy az igazság napvilágot lásson.
Sok mindent kihagytam, elnézést, de annyira fantasztikusan jó volt ez a rész. Vége a 15-résznek.
76 babika 2013 márc. 01. - 11:13:04
(54531/65967)
Sziasztok, szép napot kívánok Mindenkinek!

WSC,15-rész.

A 14-rész úgy ért véget, hogy Chae Ri veszélynek volt kitéve, a markológép megindult és õ csak állt ott és semmit nem tett!
Nagyon féltettem, hogy mi lesz vele, de úgy látszik, nem õt kellet volna féltenem. A rendezõ mást szánt neki.

Jung Do szaladt majd az utolsó pillanatban megmentette, Chae Rit. De ami utána következik még álmomban sem gondoltam volna.
Szegény Nagyi, a markoló gép ment tovább, a háznak a szélébe belemarkolt, ami darabok leestek, szegény Nagyira rázuhantak.
Döbbenetes, úgy kezdenek el bontani, hogy az emberek még ott élnek, életvitelszerûen. Nincsenek kilakoltatva, lehet ilyet?
Nagyit kórházba viszik gyorsan, Jung Do felkapja a hátára, és már szalad is vele, na, nem semmi ez a Jung Do.:-))

Mindenki nagyon megijed, abba marad a bontás is, munkások is haza mennek. Chae Ri még mindig nem indult el a mûsorba ahol énekelnie kell, de Duk Soo segít a lány lelkében helyre tenni a dolgokat.
Chae Ri hallgat Duk Soo szavára és siet föllépni, egy szuper, jól sikerült buli lesz belõle.
Érdekes késõbb elmondja majd Jung Donak milyen nehéz is volt neki mosolyognia, mikor tudta milyen nagy bajban vannak azok az emberek, akiket megszerettet.

Késõbb Nagypapa hazatér a kórházból, és elmondja, hogy Nagyi túl van az életveszélyen.
Majd közli fival, és unokájával, 10-éve élek itt. Itt az ideje, hogy visszafizessünk mindent!
Kövessetek, szólítja, föl a két meglepet férfit.

Nagyon izgalmas jelenet következik, Nagyapa bemegy az üzletébe, és a falról levesz egy képet, ami mögött egy ajtó van. Senki nem tudott ennek a helynek a létezésérõl.
Duk Soo, és Jung Do sem, amit egy kicsit érdekesnek tartok.
Nagyapa nagyon elõvigyázatos ember. „A mondás szerint: pénz beszél, kutya ugat. Mondja Nagyapa.
Fantasztikus, Nagyapa át veszi az irányítást.
Nagyi is tartogat a hûtõben meglepetést, amit el is árul Nagyapának, amikor a kórházban meglátogatja õt.

Eszméletlen mindenkinek van egy „B”terve.
Nagyapa fölhívja telefonon, Japánban egy ismerõsét, és segítséget kér tõle. Majd elõvesz egy táska pénzt, amin Duk Soo, és Jung Do is elámul, és még a szájuk is tátva marad. / Nekem is./
Nagyapa egyszerûen „király”. Idáig is bírtam, de nagyon. Duk Soonak jól áll az a lila pulóver. ani.net ez biztosan lila színû, hihi.
Chae Ri megérkezik az üzletbe, nem talál senkit, de Nagyapáék meg pont most jönnek ki a titkos helyrõl. Chae Rivel, Duk Soo elbeszélget, és mindent megért a lány.
A háttérben dolgozó emberek munkája is ugyanolyan fontos, mint azoké, akik az élen harcolnak.
„Nekünk, hármunknak mindig egyszerre dobban a szívünk”. Mondja Duk Soo, Chae Rinek.
Jaj de széép.:-)))
Chae Ri, saját maga írja a dalaihoz a szöveget. Japánból megérkeznek a fontos vendégek, és bebizonyosodik, hogy Nagyapa feltevése igaznak bizonyul.
Még egy Nagyapa bölcsességet ide írnák. Az az igazi szélhámosság, amikor a becsapott érzi magát boldognak. Chae Ri és Jung Do új jelszava az lesz. Legyen harc!
A történet lényege az, hogy Jun Ki apját sikerüljön rávenni arra, hogy, kiderüljön az igazság, és ezt õ maga mondja el.
És akkor kezdõdjön a forgatókönyv szerint kitalált színjáték!
Hajrá!
Duk Soo elõadja a nagy tervet.
Fantasztikus, aprólékosan kidolgozott cselszövés.

Hu, de sokat kellet várni mire Jun Ki színre lép, de most itt van és éppen Suh igazgatót hallgatja ki.
Oh hadnagy és Mun tiszt egy szállodai szobába kell, hogy menjenek, de még nem tudnak semmirõl semmit.
Oh hadnagy anyukája engedi be õket, de nem ismeri föl a saját lánya sem, olyan jól be vannak öltözve, minden 100%-os. Késõbb mindent elmesél nekik Nagyapa.
Oh hadnagy és Mun tiszt segítenek az ügy tisztázásában.
kje 2013 febr. 28. - 19:42:44
(54530/65967)
Királyi süveg rejti a koreai ábécé titkait

MTI
2013. 02. 28 11:14:00 |
Címkékdél-korea, írás, középkori lelet, ábécé
Lázba hozta a koreai tudósokat az egykori koreai uralkodó, Szedzsong király fél évezred után elõkerült süvege, amely a kutatók szerint útmutatással szolgál a koreai ábécé kialakulásáról. Az 1418 és 1450 között élt Szedzsong király nevéhez fûzõdik a koreai írásmód, a hangul megalkotása. Az uralkodó süvegét, amely egy szöuli tudós szerint fontos adalékokkal szolgál az írásmód megértéséhez, a japán hódítók vitték magukkal Koreából több mint 500 éve.

Amennyiben az Iksongvan elnevezésû süveg hitelesnek bizonyul, az mérföldkövet jelenthet a koreai történetkutatásban a Dzsoszon dinasztia (1392-1910) korai éveit illetõleg. Bár maga a süveg is roppant fontos tárgyi emlék, a szöuli kutató kiemelte, hogy néhány oldalnyi korabelinek vélt dokumentumot is rejt, amelyek a hangul írásmóddal kapcsolatos információkat tartalmaznak.

Li Szang-giu, a szöuli Kjungpuk Nemzeti Egyetem professzora a koreai írásbeliség legkorábbi dokumentumának megtalálását bejelentve szerdán elmondta, hogy a süveget, amelyet kívül négymancsú sárkány díszít, belül pedig finom, áttetszõ piros anyag borít, tavaly vásárolta meg egy dél-koreai gyûjtõ Japánban. A dokumentumokat a süveg bélése alatt lelték meg. A professzor megemlítette, hogy a meg nem nevezett gyûjtõ az államnak akarja adományozni az értékes relikviát.

„Ez a süveg segít megérteni a hangul megalkotásának részleteit, és az õsi királyi öltözékekrõl is sokat elárul" – mondta a professzor. A tudós szerint az õsi dokumentumok két évvel korábban születtek, mint a koreai ábécé szabályaival kapcsolatban mindeddig legrégibbnek vélt leírások. A professzor és kutatócsoportja úgy véli, a dokumentumok egy nyomtatott könyv elsõ lapjai, amely részletesen leírja, és példákon keresztül mutatja be a koreai ábécé betûit.

Szedzsong uralkodása mély nyomot hagyott Korea történetében a hangul írásmód megalkotásával és bevezetésével. Korábban kínai írásjeleket használtak az országban. A hangul írásmód elterjedése nyomán széles körben elterjedt az írásbeliség, ami addig csupán az ország tudósainak kiváltsága volt. Ez az írásmód Korea északi és déli részén is fennmaradt. A király emlékét országszerte szobrok õrzik, és az írásmód megszületésére évente nemzeti ünnepnappal emlékeznek.
ani.net54 2013 febr. 27. - 20:37:45
(54529/65967)
Azért nem semmi, hogy ennyi kihagyás és ennyi jelenlét mellett Oppa ott van az élen!!!!!!
Mély nyomokat hagyott maga után:)))


http://www.korea-fans.com/forum/konu-which-is-the-most-successful-korean-actor.html
ani.net54 2013 febr. 27. - 20:26:21
(54528/65967)
Neked is Szilvi, jó szurkolást!!!!