Téma: Kim Nam-gil

ani.net54 2013 ápr. 07. - 09:47:27
(55627/65967)
Azt kifelejtettem, hogy persze nem mindenki teheti meg, hogy hazaküldi a gyerekeket...
ani.net54 2013 ápr. 07. - 09:30:15
(55626/65967)
Én is láttam...rengeteg vegyes házasság van már az országban, és sok gyerek, kellenek az ilyen iskolák.

Ami kissé új volt számomra, hogy nagy divat náluk, hogy a nagyszülõk nevelik a gyerekeket, a szülök
dolgoznak mint a güzü, elõteremtik a pénzt, a gyerek meg haza van adva nagymamáéknak és náluk nõ fel.
Havonta 2-3 szor találkoznak a szülõkkel.
Innen Magyarországról is hazaküldik a gyerekeket, majd ált.isk után hozzák vissza õket.

Amit a mûsor végén mondott az apuka, az sajnos igaz...a mi társadalmunkban elfelejtkeznek
megtanítani a fiatalokat az idõsek tiszteletére, egymás tolerálására...
ani.net54 2013 ápr. 07. - 09:15:38
(55625/65967)
Egy kis zene a betérõknek.....egy Orosz lány, Nina elõadásában a Szasza...jóóó

https://www.youtube.com/watch?v=znCsQ3UqctI
ani.net54 2013 ápr. 07. - 09:00:53
(55624/65967)
Üdv Mindenkinek a KNG topikon, szép napot!!!
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 22:52:02
(55623/65967)
Elköszönök én is, ideje elindulni pihenni


További szép estét mindenkinek!

Szép álmokat!
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 22:34:54
(55622/65967)
Köszi Ani, de meg se érdemlem e szép szavakat.
Ti és mások ezerszer jobbat tudtok írni,tudom.


olvasom pihenni térsz

Szép álmokat, csodás vasárnapot Neked!:-)
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 22:29:58
(55621/65967)
A Pasta után adták le egy érdekes mûsort, aMagyar-Kínai Két Tanítási Nyelvû Általános Iskolát mutatták be, nagyon tetszett.
Megosztom veletek,ha nem gond.

Bemutatták az iskolát,interjút készítettek gyerekekkel,szülõkkel is.Sok vegyes házasságból született gyermek tanul itt, és meglepõdtem mennyi magyar család íratja ide gyermekét.

Egy lány ezt mondta:
Negyedikesen felébredtem,és azt mondtam a szüleimnek,én megakarok tanulni kínaiul.
És a lány megvalósította.

Nehéz nyelv a kínai,sokan mondták a beszéd megy,írás nehezen.Beszéltek a kultúra,gondolkodásbeli különbségrõl is,és hogy élnek a vegyes családok.

Én azon lepõdtem meg,hogy a konyhán magyar ételt adnak a gyerekeknek.Az ok:Nem tudják úgy elkészíteni a kínait,ahogy elvárnák.
ani.net54 2013 ápr. 06. - 22:23:40
(55620/65967)
Jó pihenést Neked és Mindenkinek!
ani.net54 2013 ápr. 06. - 22:18:28
(55619/65967)
Drága Szilvikém, mondtam már többször is, hogy mennyire szeretem az írásaidat...
most is azt teszem!!!

Olyan aranyosan, õszintén tudsz megnyilatkozni...köszi érte, én nagyra értékelem:)
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 22:05:31 Előzmény Hanyíí
(55618/65967)
Már nagyon várom, hogy elkezdõdjön e sorozat.:-)

Reméljük Oppa élvezni fogja minden percét.:-)

Örülök, hogy hivatalossá tették végre, most már minden biztos.
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 21:58:25 Előzmény 76 babika
(55617/65967)
Kedves babika,

köszönjük az összefoglalódat, jól sikerült,de jó visszaemlékezni.:-)

A WSC végébe azt tetszett, hogy ott a sablon:a rossz és a jó harcában,mindig a jó gyõz.
És mindenki megtalálja az útját,boldogságát...

Joon Ki számára ott van az új kezdet Oh hadnagy személyében, e 2 ember mégis egymásnak lesz teremtve.
Apjának a fiú megbocsát,és bár az ügyészi karriert otthagyja,de sejtjük,jó úton halad majd,és boldog lesz...

Jung Do és Chae Ri számára is megtörténik a beteljesülés, a sok nehézség ellenére,kitartanak és szeretik egymást.A lánynak ott az éneklés,egy álma már megvalósult,jöhet a többi.
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 21:32:43 Előzmény Hanyíí
(55616/65967)
,,....Jól tudni kell, hogy mi a véletlen és a sors ideje.
Ha ezt nem tudjuk, az idõ lejárta miatt ragaszkodni kezdünk,
az ürességre érzelmet pazarolunk, és ha ebbõl még szerelem is lesz,
az magában hordja az elválást...
És mi meg nem tudjuk méltósággal kezelni..."

Csodaszép megfogalmazás ez, Oppa egy szerelemrõl ír, melyrõl nem tudja eldönteni a sors vagy a véletlen hozta -e életébe, emlékezik az érzésre,arra mit átélt.
Nem tudni,mely szerelemre utalhatott, de mivel 1 interjúba 3 szerelmi csalódásról ír, az egyik lehetett.
Oppa számára valóban egy szerelem volt, szerette a lányt,említ egy kis ragaszkodást,mi szükséges egy kapcsolatba.
Vajon a lány,hogy élte meg a szerelmet?Õ is boldog volt,önfeledt,szerette Oppát igazán?Vajon miért lett vége?

Miért okoz fájdalmat a szerelem?
Bár még nem tudom igazán, de hallottam sokaktól a válaszokat. A rózsaszín köd hamar elmúlik, és utána derül ki,aki mellettem ül, milyen ember is valójában, tud -e szeretni,megbízom -e benne, jó mellette lenni vagy sem...Ha a válaszok pozitívak, akkor minden rendben van.
De ha nem, két dolog lehetséges: elfogadom a másikat így és tovább szeretem, vagy elhagyom...
És Oppa is idejutott, talán okkal, de lehet a hibáján kívül.
Egy-egy csalódás,megviseli az embert,ez normális hiszem.De utána nem szabad bezárni a szívet, újra kell hinni,bízni egy jobb kapcsolatba...
én azt érzem,Oppa kicsit feladta,fél újra szeretni...

Mert hiszem,lehet szeretni,elfogadni õt,csak meg kell találni ehhez a megfelelõ személyt...
mi a mai világba nem olyan egyszerû...
ani.net54 2013 ápr. 06. - 21:13:33
(55615/65967)
Elõre láthatólag már május 27.-én vetítik az elsõ részt...cirka másfél hónap..az nincs olyan messze:)))
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 21:11:06
(55614/65967)
Szia Ani,


Köszönöm a jó tanácsokat, és a tavaszi virágot,mosolyt.:-)

Már nagyon várom a tavaszt,hiszen imádom.

egy mosoly neked is.:-)
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 21:06:29 Előzmény Hanyíí
(55613/65967)
Kedves hanyii,

Imádom e könyvet, hiányozni fog nagyon...
Ne lepõdj meg,de újfent írok kis szösszeneteket hozzá

Sokat gondolkoztam, hogy Kim Nam-gil,itt mire célozhatott, hogy az új-zélandi emberekhez nem került közelebb,bár megpróbálta?!Vagy épp ellenkezõleg az életére célzott, hogy nagyon kevés ember a barátja,bizalmasa,társa az úton?!
Én mindkettõt eltudom képzelni, mert Oppa nem olyan könnyen nyílik meg egy másik embernek...
Én a csalódást érzem a szavaiban,szomorú a sikertelenség miatt, mert õ mindent megtett,hogy megismerjék, megszeressék...
Úgy érzem, ez nem az õ hibája,õ a legjobbat tette:önmagát adta.

Ha a saját életemre gondolok, kicsit ezt éltem át az iskolák során,meg az üzembe,ahol dolgoztam nemrég.
Az ember megpróbál kapcsolatokat kialakítani,vannak kezdeti nehézségek,megtorpanások,csalódások, de a végén mindig lesz valaki, aki fontos lesz,a szívünkbe zárjuk.Ha a megszerzett barátokra gondol az ember,már megérte.

A lényeg ez, hogy ledöntsük saját falainkat, és beengedjük a másikat. És a csalódások után, képesek legyünk újra megadni a bizalmat,esélyt egy barátságnak.
Szerelembe nincs tapasztalatom, de biztosan annál is így mûködik.

A legfontosabb kulcs, hogy elfogadjuk önmagunkat,és a másikat is.Képesek legyünk feltétel nélkül,önzetlenül szeretni.
Szép szavak, de nehéz megvalósítani õket..
ani.net54 2013 ápr. 06. - 21:06:03
(55612/65967)
Mindenki örül, és nagy várakozással tekint az új sorozat és Actorunk színre lépése elé...

Maga Oppa is ezer százalékosan tudja ezt, és magával szemben is nagyok lehetnek az elvárások...

A rajongóinak is ígéri, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy sikeresen teljesítsen:)

"Kim Nam Gil kifejezte: "Én minden tõlem telhetõt, hogy visszafizetni a rajongók, akik már várt sokáig számomra. Én jól felkészülni, és bemutat egy tökéletes termelés a rajongók, "fejezte iránti várakozás az új munkát."
ani.net54 2013 ápr. 06. - 20:55:27
(55611/65967)
Szia Szilvikém!

Igen, sokat betegeskedtél a télen...vigyázz magadra nagyon, tényleg kellene valami
erõsítõt szedned!

Majd csak jön már a jó idõ, és az Rád is biztos gyógyító, frissítõ hatással lesz:)))

Egy mosoly Neked tavasszal kombinálva:)))
ani.net54 2013 ápr. 06. - 20:43:00
(55610/65967)
Átböngésztem én is a Gil Storyt...
Nagyon klassz elgondolás, globális, felelõs gondolkodás...jellemzõ Rá!!!

Ötvözni a saját karrierjét, sikereit más nemes, emberséges ügyekkel, témákkal

Pénzalapot hozni létre emberek, helyzetek megsegítésére...csak gratulálni lehet , és szurkolni a sikeréért!!!
k.szilvia86 2013 ápr. 06. - 20:35:47
(55609/65967)
Szép estét mindenkinek!


Elnézést,hogy nem voltam esténként, de újabb kör megfázásom van, de jobb már.Ez már a 4. a télbe ha jól számolom...

Úgy néz ki az immunrendszerem nagyon harmatgyenge.Muszáj immunerõsítõ után néznem.


Visszaolvasok kicsit.
76 babika 2013 ápr. 06. - 19:14:12
(55608/65967)
Mennem kell, késõbb kukkantok.