Téma: Kim Nam-gil

ani.net54 2014 febr. 20. - 22:33:42
(62907/65967)
Szia Maryu!

Örülök, hogy itt látlak, szia:))))

Actorunk beérett, épen abban a korban van, hogy eljátszhat mindent...
Remélem úgy lesz ahogy írod, és világsikert arat talán éppen ezzel a filmmel.
ani.net54 2014 febr. 20. - 22:29:14 Előzmény Mágikus
(62906/65967)
Szia Mágikus!

Üdv a fedélzeten:)))
Gyere bátran, bármikor, bármilyen témában szívesen olvassuk a hozzászólásodat, nincs kõbevésett
menetrend.
Így, hogy most olvasó üzemmódba kényszerültem, olyan jó volt, hogy itt voltatok és volt mit
szemezgetnem:)))

Aki szereti Actorunkat, rossz ember nem lehet...vallom ezt régóta:))))
Gyere máskor is!
Maryu 2014 febr. 20. - 22:28:12 Előzmény k.szilvia86
(62905/65967)
Én a színészi teljesítményét próbáltam csak összevetni, hogy melyikben alakít nagyobbat, de nagyon nehéz.

Bidámot én is imádom. Ahányszor elkezdem nézni, mindig ott ragadok.
Maryu 2014 febr. 20. - 22:21:17
(62904/65967)
Sziasztok!
Ez jó hír! Gondolom KNG választotta ezt a filmet. Szereti a melodrámákat, ez meg aztán dráma lesz a javából. Jó választás, ha jól sikerül a film, akár Hollywoodig is eljuthat a film, a legjobb külföldi film kategóriában. A témája miatt gondolom.
Kíváncsi vagyok milyen szere lesz benne?
ani.net54 2014 febr. 20. - 22:17:50
(62903/65967)
Szia Kimbin!

Sok szeretettel gratulálok a kis unokádhoz!!!

Babának, Mamának nagyon sok egészséget, az egész családnak sok boldogságot kívánok!
ani.net54 2014 febr. 20. - 22:08:57 Előzmény 76 babika
(62902/65967)
Sziasztok, szép estét Mindenkinek!

Szia Babika, köszi a hiányolást,aranyos vagy:)))...de lassan már még füstjelet
sem tudok eregetni....:(((
Jövõ kedden lesz a vizsga az egyik tanfolyamon, talán utána tudok jönni.

Örülök, hogy "pezseg" a fórum, örülök hogy lesz új filmje, habár a témáját tekintve nem
számíthatunk semmi jóra:)))
Pattika69 2014 febr. 20. - 20:28:42
(62901/65967)
Jaj, bocsánat, bocsánat:))))ezt a hsz-st nem ide szántam!!!!:)))
(csak egy picit vagyok szórakozott:))))))

Ez jött volna ide:))))

Kedves Kimbin gratulálok kisbabátok érkezéséhez!!!!:)
A kisbabának és anyukájának jó egészséget!!!
A kicsi családnak nagyon sok boldogságot kívánok!!!
Sok szeretettel: Pattika!
Pattika69 2014 febr. 20. - 20:21:39
(62900/65967)
Jaj, de bírom õket!!!:)
...és Lilo, ha arról lenne szó menne???:)

(Oppa étterme hogy áll???? még mindig nem tudjuk, hogy hány éves a szakács!!!:))))
76 babika 2014 febr. 20. - 19:28:57
(62899/65967)
Homeland.
76 babika 2014 febr. 20. - 19:26:54 Előzmény k.szilvia86
(62898/65967)
Megint beteg vagy? Sajnálom, jobbulást kívánok, jobban vigyázz magadra.:-))
76 babika 2014 febr. 20. - 19:25:25 Előzmény k.szilvia86
(62897/65967)
Szia Szilvi!
A megbeszélésekhez, több ember kell.:-))
Majd lassan alakulnak a dolgok, most majd jön a Pirates, utána, megint lesz új sorozata.:-)))
Nem kell aggódni!
76 babika 2014 febr. 20. - 19:22:00
(62896/65967)
http://www.hollywoodreporter.com/news/original-homeland-get-south-korean-681521

Nemsokára lesz egy új sorozata, a "Homeland" koreai adaptációja. Ebben Észak- és Dél-Korea viszonyát fogják bemutatni, KNG lesz a fõszereplõ!:-)))))
offtopic
kimbin01 2014 febr. 20. - 19:16:51
(62895/65967)
Sziasztok, szep estet. Csak most jelentkezem, mert a mozgalmas ejszaka utan kicsit ledoltunk
aludni.Minden haraszo, baba es mama jol vannak. Kislany, Myrthe, 3520 gramm, a hosszt nem merik,
saccperkb.48-50cm.
Rettentoen izgultam, olyan felkeszult szuleszno vezette, hogy csak tatottam a szamat.
Vagott(muszaj volt), varrt, erzestelenitett, szoval mindent.
76 babika 2014 febr. 20. - 18:53:34
(62894/65967)
Sziasztok, szép estét kívánok Mindenkinek!
Üdv újra itt.:-))))))
Ezt olvassa el, ha esetleg még nem olvasta volna.:-)

Kim Nam Gil (Bi Dam) Interjú.

10: Mit csináltál mikor megkerestek, hogy szerepelj a “Queen Seon Deok”-ban?



Kim Nam Gil: A producerek azt mondták rám gondoltak mikor láttak a “Portrait of a Beauty”-ban. De én igazából úgy gondoltam, nem igazán akarok történelmi drámában szerepelni. Mindig is próbáltam elkerülni, hogy egy korábbi szerepemhez hasonló karaktert kelljen alakítanom. És ez az egyik legegyszerûbb módja annak, hogy ne kelljen szembesülnöm színészi hiányosságaimmal. (nevet) Úgyhogy eltöprengtem azon, talán mégis vállalnom kéne a “seon deok”-ot, mert ez egy történelmi dráma.



10:És végül hogy döntötted el, hogy vállalod?



Kim: Elõször találkoztam a producerekkel akik mondtak pár dolgot a karakteremrõl. Azt gondoltam, érdekes, hogy bár Bi Dam létezett, még sosem volt illõen ábrázolva egy drámában vagy akár a történelemben. Igazán lenyûgözõ személyiségnek tûnt, minden karaktertõl különbözõnek, úgy akartam eljátszani, hogy a nézõk elhiggyék, hogy valóban így élte az életét. A rendezõk elmagyarázták, hogy olyan harcos-szellemet akarnak mint a “Crouching Tiger, Hidden Dragon” filmben. És Bi Dam nem hordott magánál fegyvert eddig, de egy dárdát fog hurcolni a “Red Cliff” hatására.

10: Volt olyan rész amit megbeszéltél a forgatókönyvíró Kim Young-hyun-nal és Park Sang-yeon-nal?



Kim: Mivel kérték, találkoztam velük miután megkaptam a forgatókönyvet. Azt mondták, hogy Bi Dam, elllentétben a többi szereplõvel, hirtelen bukkan fel a történetben, nem ismerjük múltját és csupán két epizód alatt mutatja be magát. Így sokat meséltek arról, hogy élt, hogyan nevelkedett és úgy általában mindenrõl, de én egyre inkább úgy éreztem, hogy olyan mint egy képregény karakter. Kíváncsi voltam, hogy milyen is lehetett valójában, de a “Slam Dunk” ugrott be, mert akkoriban azt olvastam.



10: A “Seon Deok” kezdetétõl azt mondták, hogy a Kim Nam Gil által játszott Bi Dam a sorozat titkos fegyvere és, hogy a Yoo Seung-Ho által játszott Chun Chu lehet a végsõ fegyver. Nem nehezedett rád nagy nyomás amiatt, hogy a közönség sem téged sem a sorozatbeli karaktered nem igazán ismerte?



Kim: Ah…Csodálkoztam miért mondják az emberek, hogy “titkos fegyver”. (nevet) Az írók azt mondták, annyira kevés információt szabad közölnünk Bi Dam-ról amennyire csak tudunk, így végül úgy döntöttek, hogy a gyerekkoráról szóló részt is megvágják. Így forgatás elõtt megnéztem a sorozatot otthon, sírtam és nevettem a jeleneteken míg egy napon szóltak, hogy következõ héten mennem kéne forgatni. Nagyon meglepõdtem. És legszívesebben elbújtam volna egy sötét lyukba az emberek elõl akik rólam beszéltek, mint “titkos fegyver”-rõl…(nevet) Így nagy volt a nyomás, de most több felelõsséget érzekés ez segít abban, hogy mindig észben tartsam, nem végezhetek csupán jó munkát.

10: Nagyon ütõs volt a sorozatban való megjelenésed.



Kim: Az írók egy nagyon erõs jelenetet írtak erre, de ez nehéz volt, így a rendezõk kitalálták, hogyan mutathatnánk be a közönségnek. Nem tudtam, hogyan is tehetnék mély benyomást a nézõkre úgy, hogy nem töröm meg a sztori vonalát a hirtelen feltûnésem ellenére. Én stresszeltem és aggódtam a legtöbbet azon, hogy nem leszek képes követni a történet haladását ha nem mutatom be eléggé a karakteremet a 21-22. részben.



10: Bi Dam egy olyan karakter amilyet még sosem láthattunk történelmi drámákban, és még a “Seon Deok”-ban is egészen modernnek tûnik a beszéde a többiekéhez hasonlítva.



Kim: Ezért kértem a kezdeteknél az íróktól, hogy nézzék meg a nézõk weboldalunkra írt kommentjeit. Megkértem õket még akkor is ha úgy tûnt, hogy nekem kell elvinni a balhét. (nevet) De miután hallottam, hogy Bi Dam szabadon élt a hegyekben és nem a palota nyelvén beszélt, úgy gondoltam jó volna ha megfelelõen fejezném ki magam. És a történet eddigre komollyá vált így nem akartam még komolyabbá tenni. És bár tudtam, hogy ezzel kockzatot vállalok, több dologgal próbáltam feldobni a sorozatot. Engedélyt kértem a rendezõktõl, hogy szabadon játszhassak. Kim Keun-hong engedélyezte, Hong-kyun pedig megbízott a színészekben és sok mindent megengedett nekik. Õk a legjobbak!

10: Bi Dam is egy igen összetett karakter. Mit gondoltál errõl?



Kim: Úgy döntöttem, hogy Bi Dam egy nagyon ártatlan karakter lesz. Ezért nem akar uralkodni, boldog, hogy olyan barátja lehet, mint Deuk Man és teljesen felpörög a saját gondolataitól, míg mindenki más komoly. Mindenki mondd neki valamit errõl, de Bi Dam számára sokkal izgalmasabb az, hogy elsõ alkalommal valamit együtt csinálhat egy barátjával. Nár innentõl kezdve Bi Dam, aki tiszta lappal indult, elkezd vágyni valamire. Természetesen, örökölte természetét és hajlamait Mi Shil-tõl és Jin Ji királytól így úgy tûnik, hogy Mi Shil sötét oldalát örökölte, de igazából õ egy herceg volt, és el akart érni valami nagy dolgot. Mindezt elfojtotta Munno amíg vele volt.

: Meglehetõsen sokkoló, hogy Bi Dam gyermekkorában emberek tucatjait ölte meg azzal, hogy megmérgezte õket.




Kim: Csupán Moon-no parancsára tette, hogy elrejtse a fontos könyveket, de ennek rossz módját választotta. Csak arra vágyott, hogy mestere elismerje és megdícsérje, de Moon-no-nak ez túl gonosz tett volt ahhoz, hogy egy gyerek tegye. De ez igazából azért van mert Moon-no korábban nem nevelt fel egy gyereket sem. (nevet)




10: A jó és a rossz egyidejûleg van jelen a karakteredben, de mivel Bi Dam egyre többet mutatott a jó oldalából, eljött az ideje, hogy megváltozzon.



Kim: Bi Dam is csak ember, így kíváncsi kik is lehetnek a szülei, miért hagyták el és ez kiborítja. Így ha az eddigi Bi Dam jó srác volt, akinek emellett van más oldala, és néha képes kegyetlen gyilkos lenni, azt gondolom, hogy fokozatosan elrejti majd a benne rejlõ gonoszságot és becsapja az embereket azzal, hogy játsza a jófiút.




10: Azt hiszem a legnagyobb hasonlóság Bi Dam és Mi Shil között az, hogy mindketten hûek a vágyaikhoz.




Kim: Egyetértek. Szerintem Bi Dam hasonlít Mi Shil-hez ebben, kapzsi és meg kell szerezni azt amit akar, nem számít hogyan és ezért képes eltávolítani mindent és mindenkit aki az útjába kerül. Bár az emberek azt mondják, Bi Dam inkább Moon-no-hoz hasonlít. (nevet)



10: Mi a legnagyobb célod színészként, Kim Nam Gil?

Kim: A színészek számára minden a színészetrõl szól. Azt szeretném, hogy a színészetemet megismerjék az országomban, és az emberek nevessenek és sírjanak a hatására, és abban is reménykedem, hogy képes leszek kifejezni azt a szentimentalizmust amit az emberek annyira szeretnek Koreában és egész Ázsiában. De a legnagyobb vágyam, hogy ne kelljen szégyenkeznem színészként.




10: Egyszer azt mondtad, nem fogsz úgy tenni mintha nem bálványoznál sztárokat. De annak ellenére, hogy nem próbáltál azzá válni, már most igazi sztár vagy.




Kim: Hé, én nem vagyok sztár. Legalább olyannak kell lenned, mint Lee Min-ho, hogy sztárként tartsanak számon. Jobban kéne igyekeznem, hogy összebarátkozhassak vele. (nevet)




10: Mindezek ellenére, mi a jó az ismertségben?


Kim: Nagyon sok igazán jó színésszel találkoztam a forgatások során, akik nem azért csinálják, hogy ismertté váljanak. Persze nem arról van szó, hogy ez meg sem fordult a fejükben. (nevet) Szerintem a pénz és az ismertség a színészkedés velejárói ha jól végzed a munkád. És rájöttem, hogy nagyon sok jó forgatókönyv van, amik fejleszthetik országunk kultúráját akár kis költségvetésbõl is. De néha a beruházás a színészen múlik. Tehát, ha ismert leszek, azt hiszem olyan színésszé válok aki képes megteremteni a körülményeket ahhoz hogy a producer, a rendezõ és a stáb meggazdagodhasson. Ha növelem az ismertségem, azt hiszem emiatt is jó dolog.




10: Elõször kisebb szerepeket kaptál, majd mellékszerepeket most pedig már igazi, ismertségedhez méltó képességekkel rendelkezõ színész vagy. De nemrég azt írtad, “azt csinálom amit szeretek, így elég magányosnak érzem magam mikor azt csinálom amit szeretek” ami igazán hatásos volt. Ilyen lenne színészként élni?




Kim: Nincs sok ember aki úgy élhet, hogy azt csinálja amit szeret. Ezért sok ember azt mondja, hogy igazán szerencsésnek kellene tartanom magam, mert azt csinálhatom amit szeretek, de mindig azt válaszolom, hogy ezért vagyok magányos. Kezdetben boldog voltam, hogy hivatásként csinálhatom azt amit szeretek, de fokozatosan egyre több kompromisszumot kell kötnöd és lassan a én magam kezdtem összezavarodni, ahogy szembesülnöm kell a világ és a pénzügyek kettõsségével. Két lábbal állok a földön és azt hiszem nem is lenne más választásom. De ironikusan, nagyon boldog vagyok mikor játszom. És akkor vagyok igazán magányos is.

10: Bi Dam fogai a “Seon Deok”-ban nagyon fehérnek tûnnek. Hogyhogy?



Kim: Ez azért van mert smink került rám, hogy a bõröm sötétebbnek tûnjön. Sokan azt gondolták kifehéríttettem a fogaim, de igazából nem jártam még túl sokszor a fogorvosnál. (nevet) Bár nem eszek túl sok egészségtelen ételt, és kávét is csak ritkán iszom. Csak ha eszem, akkor sokat. És ahogy mondtam, a fogam csak azért tûnik fehérebbnek, mert a sminktõl sötétebbnek tûnik a bõröm, de ez mindenkinél így van. A fény visszaverõdik róluk a sötétben, ezért az éjszakai jeleneteknél még világosabbnak tûnnek a fogaim.




10: Vannak olyan adatok vagy tények amiket felhasználtál a karaktered kidolgozásánál?



Kim: Kang Baek-ho a “Slum Dunk” mangából. És a “Vagabond”-ot is olvastam ugyanattól a szerzõtõl pár évvel ezelõtt, de eszembe jutott, mikor a “Seon Deok” forgatókönyvével ismerkedtem, ezért újra elolvastam. Ezeken a karaktereken túl még a “Yul Hyol Kang-ho karakterébõl is hozzáadtam, hogy létrehozzam a saját karakterem. Mivel Bi Dam manga szereplõk keveréke, õ a lehetõ legkevésbé valóságosnak tûnõ karakter, akinek felbukkanása egy történelmi drámában igazán váratlan, de azt hiszem sok ember azért kedveli, mert igazán üdítõ jelenség.


10: Van egyszer-egyszer, mikor bemutatod színészi képességeid, amirõl úgy sejtem, rögtönzés. A rögtönzéseid közül, mit gondolsz, melyik sikerült a legjobban?




Kim: A producer megengedte, hogy sokszor rögtönözzünk. Nagyon sokat beszélünk arról, hogy mi lenne vicces, mi lenne Bi Dam-os, és õ elmondja nagyjából mire gondol. Például, ha felveszünk egy jelenetet ahol mindenki komoly, de én elkezdem piszkálni az orrom és õ nem vágja ki, az azt jelenti, rendben van.




10: Bi Dam úgy tûnik szereti a csirkét. Valóban szereted a csirkét?



Kim: Igen. Szeretem a grillcsirkét is, de az nem olyasmi amit túl gyakran ennél. Gyakran rendelek rántott csirkét akkor is ha otthon vagyok. De nem iszom hozzá sört. (nevet)




10: A karaktered, Bi Dam megkapta a nevet “Silla Anakin Skywalker-e” a “Star Wars”-ból. Gondoltál valaha arra, hogy vegy bizonyos ember fia szeretnél lenni?

Kim: Ez egy jó becenév. Szeretem az ilyen dolgokat. (nevet) Hmm…mint férfi és apa, a saját apámat tisztelem a legjobban. De ha elhagyhatnám az “apás” érzést, akkor az énekes Seo Taiji-t mondanám. Azt hiszem ezt inkább tiszteletadásnak, mintsem tiszteletnek nevezhetnénk, de nagyon szeretem a zenei tehetségét és a színészetemre nagy hatással volt az, ahogy kifejezi az érzéseit. Követni akarom a példáját, ahogyan felkeverte a pop kultúrát és megváltoztatta a dolgok folyását, és ezt akarom tenni a színészeten keresztül.




10: “Apának” nevezed magad, a rajongóidat pedig “lányaim”-nak, mikor az online rajongói oldaladra írsz. Van ennek valami különleges oka?



Kim: A kollégáim egyike aki egyszer látta hogy bejelentkezem a rajongói oldalamra, azt mondta, hogy nagyon boldognak tûntem, mikor bejelentkeztem az oldalra, nem számít milyen fáradt is voltam. Megnyugszom mikor dolgozom, mikor a családom boldog, és a rajongói oldalamtól ahol olyan emberek gyülekeznek akik szeretik a színészi játékom, a sorozatokat vagy a filmeket amiken dolgozom. Így, ha a rajongói oldalamra úgy gondolok, mint a házamra, akkor én vagyok a ház ura. Ezért hívom magam “Apának”, a nõi rajongóim “lányaim”-nak, a fiú rajongóim pedig “fiaim”-nak, de nemrég sok új fiam lett a “Seon Deok” miatt. Az apám odaállt elém és megkérdezte, “Ha õk a fiaid, én is a fiad vagyok?”. (nevet)

10: Biztosan szörnyen elfoglalt vagy a sorozatod miatt, mégis nagyon gyakran írsz a rajongói oldaladra.



Kim: Nos, elõször csak elolvastam amit a rajongóim írtak, de aztán az emberek kérték, hogy írjak valamit az oldalra. De egyszer a rajongóim letámadtak, és összehasonlítottak a színész Lee Seung-Hyo-val, és azt mondták, õ sokkal többet foglalkozik a rajongóival és ír az oldalára. Erre azt mondtam, hogy akkor az õ rajongói klubjához kéne csatlakozniuk, de rögtön ezután ítam egy bejegyzést. És mindig kedves voltam velük! Mindig ilyen a közönség? Elpártolni és megszeretni mást, ha egy új színész feltûnik? (nevet)

Jó olvasást kívánok.:-))Ne vonjon le semmi következtetést, a kép, az írás oldalán volt!
hanguktaekwondooo 2014 febr. 20. - 13:14:02
(62893/65967)
A Bidam azért sikerült ilyen jól, mert komolyan beépítette személyiségének több rejtett részletét,
olyan vonásokat is beleöntött a formába, melyeket õ maga is csupán a forgatás során fedezett fel magában.
A Bidam számára egy önismereti kurzust is jelentett,
emberként -szakmailag ott ért be.
A No Regret -ben nagyobb szerepet játszott az ösztönös játék
-nem szexjelenetekre gondolok- és a talaj is ingoványos volt
-ebben a közegben ugyan lubickolt, de teljesen mások voltak a feltételek.

A Bad Guy szakmai csúcspont
-elsõsorban fejjel játszott, a lelki tényezõket már okosan használva
Illiona 2014 febr. 20. - 12:44:07
(62892/65967)
Sziasztok, szép napot!

Szilvi, nagyon sajnálom, de most szombat este egy nagyon fontos rendezvényre megyek, így nem leszek.
k.szilvia86 2014 febr. 20. - 10:30:44
(62891/65967)
További szép napot mindenkinek!

Vigyázzatok magatokra és egymásra!
k.szilvia86 2014 febr. 20. - 10:29:00
(62890/65967)
Szerinted most is bevállalná e filmet, ennyi idõsen Kim Nam-gil, vagy meggondolná?
Gondolom sokan támadták e film miatt, hogy bevállalta fiatalon.

Van rá magyar példám is, hogy idõsen sem ciki.
Csányi Sándort,mint színészt szeretem,õ most nem rég vállalt be egy meleg figurát filmvásznon.Nem láttam a filmet, csak halottam róla.
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=144417
k.szilvia86 2014 febr. 20. - 10:15:45
(62889/65967)
E mosoly szebbé tette a napomat, gyógyír a megfázásomra is.:-)
k.szilvia86 2014 febr. 20. - 10:13:51 Előzmény Illiona
(62888/65967)
Szia Illona!

Rem ezt az üzenetet unni is olvassa.
Még semmi se biztos, de hallottam olyant, lehet nem lesz túlórám szombaton, bár így lenne.
A hírt pénteken estére felteszem.

Szombaton van programotok? Megpróbáljak vetíteni este?
Vagy halasszuk jövõ hétre, 2 rész van betervezve?

Restellem, hogy a meló miatt nem tudok vetíteni mindig.
De majd csak befejezzük egyszer...