Téma: Kisördögök

zs9302 2015 febr. 07. - 19:02:07
(26/26)
***Spoiler***
Nagyon igyekeztem megnézni ezt a filmet, de kár volt... Az alapja, hogy bemutatják a törpenövésûek életét, generációit, egészen jól sikerült, még ha nem is annyira reális. A fõ szál is érdekes gondolatokat tesz hozzá az addig látottakhoz. Még azt mondanám, hogy jó színészek is kaptak fõszerepet ebben. DE valahogy unalmas az egész. Továbbá tele van értelmetlen jelenetekkel: Patricia Arquette (akit ugye nagyon szeretek, részben miatta is néztem volna meg a filmet) karaktere semmi, valószínûleg, csak a borítóra kellett még egy nagyobb név: valójában csak egy szefóst játszik miniszoknyában (kb. életében utoljára).
Gary Oldman jól játszott, ez tény. Technikailag is szépen lett kivitelezve, hogy törpének mutassák be. Viszont az egész gyerekvállalás és "önmagam elfogadása" téma nekem így nem jött be. Vígjátéknak ez túl komoly, drámának meg szar. Az egész így végignézve meg nem reális.

Én azt ajánlom, bárki meg akarja nézni, akkor csak nagy fenntartásokkal tegye.
gladiolus 2014 jan. 12. - 23:28:36
(25/26)
A gyerek kérdés vízválasztó egy kapcsolatban, és mindössze annyit akartam hangsúlyozni, hogy olyan embereknek szabad csak összekerülniük, akik a gyerekvállalásban, vagy gyerek nem vállalásban egyetértenek, mert ez az elsõdleges kérdés minden párkapcsolatban, és senkinek nincs joga ráerõltetni az akaratát a másikra. Viszont a tartós párkapcsolatoknak nem lehet minden esetben a gyermekvállalás a fõ, és egyetlen célja, lehet élni enélkül is normális életet.Ez a téma nagyon nehéz élethelyzetet dolgoz fel, ami tele van ellentmondásokkal, ezért felesleges engem okolnod.
Wynter 2014 jan. 12. - 15:21:13 Előzmény gladiolus
(24/26)
Több mint egy évvel késõbb, de akkor is:

Rettenetesen egy oldalú amit írtál.
Azt állítod, hogy ha szeretik egymást és egyikük nem akar gyereket (tényleg mindegy az oka) akkor a másiknak ebbe bele kell mennie és lemondania arról, hogy gyereke legyen.
Arra már nem gondolsz, hogy mi van ha õ viszont nagyon szeretne gyereket.
Van két ember, szerethetik õk egymást akármennyire, ha egy ilyen helyzetbe kerülnek, egyikük boldogtalan lesz. Melyiknek van joga a kívánságához és boldogságához? Melyiknek nincs? Ki dönti el?
1/10
bandi601 2013 aug. 24. - 13:08:24 1/10 Előzmény gladiolus
(23/26)
OKÁDÉK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gladiolus 2012 dec. 15. - 10:55:59
(22/26)
Nem hiszem, hogy ez a film életszerû, és nem hiszem, hogy a valóságban megtörténik egy ilyen befejezés. Én erre nem lennék képes, és szerintem az emberiség 90%-a nem. És nem kellett volna erõltetni a gyerekkérdést, ha valaki szeret valakit úgy igazán szívbõl, és tudja, hogy annak van egy sorsa, és van egy rettegése, ami egész élete során kínozta, akkor én nem adnék esélyt arra, hogy a kínjai folytatódjanak.Két embert nem a gyereknek kell összetartania. Rendkívül fontos tényezõ a gyerek, sokaknak az élete értelmét jelenti, de ki kell mondani egyszer, hogy vannak más fontos dolgok is, amiket nem lehet lélektelenül letaposni csak azért, hogy beférjünk az etalonnak felállított társadalmi normákba. Elõször legyünk emberek, és szeressük egymást szívbõl, és ha elég érettek vagyunk rá, akkor jöhet más is.
5/10
Rahar 2012 jún. 10. - 03:01:12 5/10
(21/26)
Kicsit unalmas filmnek tartom. Az alaptörténet érdektelen, a cselekményvezetés már jobb, bár erõlködés nélkül el tudtam volna aludni közben. A színészek hitelesek és van mondanivalója a filmnek.
***SPOILER***
Nekem kifejezetten tetszik a film nem happy end-es befejezése. Ez van akkor, amikor a nõ nem bír a genetikai kódjával és mindenáron gyereket akar szülni, hát megkapta amit megérdemelt. Az apa megmondta, hogy fogadjanak örökbe, de nem, azért sem, hülye, görcs liba. Én nagyon máshogy látom, mint amit a film a végén talán (vagy én vélelmezem) érzékeltetni akar. Az apa látta az ikertestvérét felnõni, látta azt a sok szenvedést amit átélt, nem akarta, hogy más is, különösen a gyerekének ezt kellene megtapasztalnia. Ez szerintem nem önzés, hanem jószándékú cselekedet.
***SPOILER VÉGE***
lapulevel 2011 febr. 06. - 00:52:05
(20/26)
Sokkal jobbra számítottam, fõleg úgy, hogy két nagyszerû színész is játszik benne. Nagy csalódás volt számomra!
6/10
RobertDowneyJr 2011 jan. 30. - 22:55:01 6/10
(19/26)
Hozzá teszem még: borzalmas a befejezés!
6/10
RobertDowneyJr 2011 jan. 30. - 22:53:34 6/10
(18/26)
Matthew Mcconaughey eddigi legrosszabb filmje! A címmel nem értek egyet, mert semmi köze a filmhez. Maga a történet is elég gagyi, sõt olyan FILM+ hangulata van..egy részen elmosolydtam mikor a gerendáról feláll Matthew és piszkos lett a segge, és hirtelen a másikra az a nagy folt eltûnik..sõt! az már nevetséges hogy a baba is mennyire kamu !nem is részletezném tovább
6/10 (jóindulattal)
Tamie 2009 nov. 28. - 23:24:17 Előzmény Dindae
(17/26)
Hát én sem értek sem a címmel, sem pedig mûfajjal egyet...sõt ez a film valahogy most nekem a tetszésem sem nyerte el...:(
Dindae 2009 okt. 08. - 23:17:29
(16/26)
Írhattad volna, hogy SPOILER vagy kisnyúl, mert ez így elég mókás... most nekem pl. kevésbé van kedvem megnézni...
koki és koki 2009 aug. 28. - 02:32:17
(15/26)
most lehet hogy hülyeséget mondok de sztem le se adták a végét,képes rá a rtl :S vagy nemtom..lehet én is elaludta,m :P
Szabibéby22 2009 aug. 27. - 09:10:22
(14/26)
Sziasztok!
Nekem is nagyon tetszett a film, a címmel és a vígjátékkal én sem értek egyet! Ami nagyon kiakadtam az az,hogy hogy lehetett így vége??? Csók után kész, passz ennyi. Még szereposztás sem volt, ezt úgy utálom, amikor ezt csinálják a filmmel, hogy még normálisan le se zárják! na mindegy! Szerintem azért annyit megérdemelt volna ez a film. Gary Oldman nagyszerû volt, hátborzongatóan élethû volt a szerepben. McConaugheyrõl meg azt hittem az elején hogy Christian Bale, mert nekem ez a két színész k*rvára hasonlít egymásra! Mind a kettõ jó pasi :)
Kár hogy ilyen késõn adta a RTL, de remélem sokan látták!
Kellenek az ilyen filmek!
p.joco 2009 aug. 27. - 01:11:57
(13/26)
Írtátok hogy nem Happy End, de nekem ez a befejezés jobban tetszett mintha összejöttek volna megint!
Nem tudta az égnek se elfogadni hogy törpe a gyereke a testvére meg úgy vigyázott rá mintha sajátja lenne szóval így volt helyes a befejezés! 10/8
7/10
csumpi@ 2009 aug. 27. - 01:05:52 7/10
(12/26)
Bár a vége valóban gyenge volt, nekem tetszett a film (7).
susurrus 2009 aug. 27. - 00:25:50
(11/26)
Pár hónapja valaki felfedezte ennek - az amúgy egyáltalán nem ismert, 6 évvel ezelõtti - filmnek a trailerét, ami elterjedt a neten és mindenhol csípõbõl fikázzák. Azóta elszaporodtak az 1*-ok az imdb-n, gyanítom, hogy legtöbb esetben csak a trailer alapján ítélve...
Pedig szerintem sem rossz film.
InteriorLulu 2009 aug. 27. - 00:08:05
(10/26)
Az egyetlen, ami igazán érdekes ebben a filmben, az, ahogy folyamatosan próbálják Oldmant kisnövésûnek láttatni. És nagyon kilóg a lóláb: csak nagyon ritkán látszódik deréktól lefelé, és ordít a tény, hogy térdenállva mozog - ezért is vették a karakterét bicegõ járásúnak, sántának. A ritka pillanatokban, amikor teljes egészében látszódik, alkalmaznak kamera általi, optikai csalást, talán számítógépes trükköt is, illetve a legtöbb ilyen esetben kisnövésû dublõrt.
Kétségtelen, hogy hiteles az alakítása, na de ilyen áron?! Hát nem tudom...

A Maurice-t alakító Peter Dinklage játéka is tetszik, õt már több filmben láttam, jó színész.
000lau000 2009 aug. 26. - 22:22:53 Előzmény susypeti
(9/26)
***SPOILER PÓTOLVA***
Nyilván rosszabbul érzi magát ha csak a végén derül ki (a sok szarság után) hogy sajna happyend semlesz :Pha ezt élvezi...:D
susypeti 2009 aug. 26. - 14:16:18
(8/26)
***SPOILER PÓTOLVA***
neked súlyos problémáid lehetnek - mégis mi változhat ha tudod hogy nem happyend a vége?
deeb23 2009 aug. 26. - 08:30:22
(7/26)
***SPOILER PÓTOLVA***
Kérek, kérek!!! Legközelebb, mielõtt leírod, hogy "nincs happy end", írd ki nagy betûkkel, hogy SPOILER! Köszönöm.
Szerettem volna úgy megnézni ezt a filmet, hogy csak a végén derüljön ki számomra, de így már egész más lesz az élmény. :(