Téma: Kódjátszma

jani-wan 2015 jún. 22. - 11:46:14
(75/115)
Amit nem értek az a film végén lévõ állítás miszerint:
(hevenyészett ford.)
***SPOILER lehet***
"Történészek becslése szerint az Enigma feltörése több mint két évvel rövidítette le a háborút."

Én meg azt nem értem hogy hogyan. Hogy tarthatott volna a háború 1947 szeptemberéig, ha az atombombát már 1945 augusztusban ledobták. Azt gondolják talán, hogy a németekre nem dobták volna le, ha kihúzzák addig?
offtopic
jani-wan 2015 jún. 22. - 11:39:15 Előzmény -pandy-
(74/115)
Ez nem kérdés, hanem egy név ami után kérdõjelet raktál :)
Amit megjegyeznék hogy Magyarországon Neumann Jánosnak hívják, ugyanis magyar.
-pandy- 2015 jún. 14. - 12:50:20
(73/115)
A film végén"tyuringgép"-"kompjúter" párhuzamot vonnak...

Elsõ kérdésem:John von Neumann????
xzsoltzsoltx 2015 jún. 12. - 07:16:09
(72/115)
Na, nagyon kellett ez a meleg propagandafilm...a meleg megmentett több millió embert...a meleg olyan jó fej, hogy még így is hozzámenne egy nõ...az iskolás részek meg egyenesen gyomorforgatóak, az aztán nagyon kellett bele, hogy két fiú csillogó szemekkel néz egymásra.
7/10
grebel 2015 jún. 10. - 20:50:11 7/10
(71/115)
Jól indult, de kifulladt. Utánaolvastam a Wikipédián és olyan sok és érdekes dolog van a témával kapcsolatban, amibõl bõven lehetett volna fûszerezni. Nem éltem át, mert szinte alig árultak el valamit magáról a mûszaki megoldásokról, az alkalmazott kódfejtõ statisztikákról stb. Az egész a furcsa viselkedésérõl és a másságáról szólt, erre volt kiélezve. OK, de ez nem viszi két órán keresztül a filmet. Az idõben ugrálás nekem fölösleges és zavaró volt. A diákévei fölöslegesen hosszú részt vettek el.
cd196 2015 jún. 09. - 15:44:04
(70/115)
Az Enigma címû film is errõl szól, és érdekes módon nincs benne meleg szál. Ajánlom, ettõl függetlenül.
trev 2015 jún. 07. - 13:08:45 Előzmény domark
(69/115)
Bezzeg, ha karlendítõs film lenne, máris indokolt a 10/10, igaz?
domark 2015 jún. 05. - 06:08:41
(68/115)
Volt benne buzi, gonosz nácik elleni igaz küzdelem, sanyarú gyerekkor, dadogás. És mindez igaz történet köntösébe bújtatva. Mi más lehetett volna, mint Oscar.

6/10
7/10
pihes 2015 jún. 03. - 15:58:52 7/10
(67/115)
Meleg, nem meleg, lényeg, hogy egy nagyon okos emberrõl volt szó. Azt hiszem, ilyen embert el ítélni, aki még önmagával is küzdött emellett, nem szabad.
Focifanok Magyar 2015 jún. 03. - 10:46:12
(66/115)
Az a lényeg hogy te olyan okos vagy és mindent tudsz.Én nem szoktam a Port.hu ra írni de mr uncsi hogy a filmek
nagy részét ti nagy szakértõk lehuzzátok.
3/10
Mikkamakkamocska 2015 jún. 02. - 13:04:03 3/10
(65/115)
semmi köze a valósághoz mint az összes életrajzi film, jobb lett volna ha el sem készül épp elég egy 40 perces rövidfilm a fazon életábõl valamely ismeretterjesztõ csatornán
10/10
barcamarsa 2015 máj. 08. - 17:16:27 10/10
(64/115)
Nekem nagyon tetszett.
10/10
drobek 2015 ápr. 12. - 09:54:36 10/10
(63/115)
Nekem nagyon tetszett, ugyanakkor nem hibátlan a film.
Egy dolgot rónék fel a készítõknek: igyekeztek hülyebiztosra csinálni a filmet, nem vállaltak kockázatot.
Gondolok itt arra, ahogy Turing homoszexualitását bemutatták: gyakorlatilag mellõztek bármiféle provokáló utalást erre, szinte lebegtették az egész kérdést, nehogy esetleg elveszítse a fõszereplõ a nem kellõképp nyitott nézõ szimpátiáját. Egyértelmûen inkább csodabogarat csináltak Turingból, mint nehéz embert, amit megfejeltek még azzal, hogy közel tudott kerülni Knightley (nõi) karakteréhez, és az õ érdekében elutasítani a házasságot. (szinte már azt érezheti valaki, hogy tkp. csak egy lépésre volt a heteróságtól és még az asperger szindrómán is túl tudott lépni!)
Máskor meg a hülyebiztosság a szájba rágást hozta: mikor kiderül, hogy Peter testvére a hajón van, amit meg fognak semmisíteni a nácik, a csapat viszont rájön, hogy nem avatkozhatnak be, mert egy nagyobb közjóra kell tekintettel lenni. Ugyanez kicsit kisebb léptékben, ahogy a csapata mellé áll, szinte hirtelen, a semmibõl. És legvégül teljesen ugyanez, mikor a film tanulságát az utolsó jelenetben el is mondtatják Keira Knighleyval, nehogy bárki, aki esetleg hülye volt, hogy maga ne jöjjön rá, mit akarnak bemutatni, elmulassza a tanulságot.
A leírtak ellenére jó volt volt, mert a film nézése közben ezeken nem akadtam fent, csak inkább így utólag.
Cumberbatch meg ismét tökéletes volt, bár én is remélem, hogy nem ragad végleg bele ebbe a kicsit aspergeres-zseniális szerepkörbe, még akkor sem, ha amúgy nagyon jól csinálja.
9/10
I-Am-Weasel 2015 márc. 30. - 02:45:14 9/10
(62/115)
Jó film lett. Kissé homofób vagyok, ezért némileg vonakodva fogtam neki a filmnek. Nem volt kedvem 2 férfi románcának kibontakozásához. De a homoszexualitás csak egy akadályként volt jelen a fõszereplõ életében. Remek történet egy hõsrõl. Apróbb hibaként nálam nem tetszettek a gyors idõbeli váltások: kódfejtés-iskola-kihallgatás, de az összértékbõl nem vett el.
5/10
lacee83 2015 márc. 22. - 22:12:57 5/10
(61/115)
Unalmas vontatott cselekmény. A szereplõk közül egyik sem volt szimpatikus. Lehet hogy jobb filmet is kihozhattak volna ebbõl.
10/10
kobax 2015 márc. 22. - 12:33:58 10/10
(60/115)
Na, ez a film, ez igen!!!
Az egyik legjobb film, amit az utóbbi idõkben láttam.
Helyén volt minden - a szereplõk, a történet (most tekintsünk el attól, hogy mennyire felel meg a valóságnak, vagy sem), az arányok... Egyszóval minden!
Csak ajánlani tudom!
10/10
Balázs Skobrics 2015 márc. 15. - 09:17:28
(59/115)
Én nagyon szeretem a 2. világháborús témákat,engem lekötött,tudtam követni,értettem az egészet. Aki erre nem képes,miért nem inkább Marvel feldolgozásokat néz.........

Amúgy meg ha jól emlékszem, a Kriegsmarine Enogma bonyolultabb volt,ott azért kellett a kódkönyv,errõl egy film is készült, U571 címmel.

Egyzsóval nagyon jó,élvezhetõ film volt.
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 14:15:09 Előzmény wheeler146
(58/115)
Neked is szól az elõzõ hozzászólásom. Teljesen egyetértünk.
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 14:11:08 Előzmény NN153
(57/115)
"Ez a film önmagában is jó. Nagyszerû férfi fõszereplõvel. De tudván, hogy igaz a történet (most ne veszekedjünk azon, hogy hány százalékosan az) még hatásosabb, drámaibb az egész. Az, hogy az emberiségért sokat tevõ embert az emberiség a halálba taszítja, az sok utángondolást, elemzést kíván..."

Megfogalmaztad helyettem, amit én nem tudtam. Sok ilyen esetrõl tudunk, sok ilyen, keserû sorsú hõsrõl sajnos. Van például egy nagyszerû ember, aki a II. Világháború idején a magyar lótenyésztés színe-javát próbálta menteni azzal, hogy két részre osztotta a magyar fajták legjobb tenyészedeit úgy, hogy mindkét részbõl rekonstruálni lehessen majd a fajtákat, és két különbözõ irányba útnakindította. Pettkó-Szandtner Tibor tábornokot ezért a tettéért a háború után hazaárulónak kiáltották ki, és soha többé nem léphetett magyar földre.:((( Szégyen, ahogy bánunk azokkal, akik annyit tettek értünk!
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 13:43:34 Előzmény sansz
(56/115)
Egyetértek. De szerintem erre is nehezen vették rá a királynõt, nemhogy még bocsánatot is kérjen. Amúgy a fõszerepet játszó, számomra megjegyezhetetlen nevû (a kiejtésrõl már ne is beszéljünk!) színész által is aláírt nyílt levélben, amit belinkelt itt valaki, is próbálnak a királyi családra nyomást gyakorolni: "a kampány szerint fontos lenne utólagosan is kegyelemben részesíteni az elítélteket és megkövetni õket állami szinten. Hozzáteszik, kb. 15 ezer ember még életben van azok közül, akiket üldöztek másságuk miatt."