Veress Pál 2019 febr. 13. - 21:15:20
(1/121)
Fantasztikus film! Többször is megnéztem egymás után! Elsőre könnyesre nevettem magamat, mert annyira humoros. Megkockáztatom, hogy épülő-szépülő országunkban utoljára Tahi Tóth László tudott ehhez hasonlóan nívós kacagtatást színre vinni! De ez a film még ennél is jobb. Vállalva, hogy elfogutlsággal vádolnak meg kedves nézőtársaim, megkockáztatom, hogy ez már Benny Hill színvonalát közelíti. Aztán többször megnézve rádöbbentem, hogy a filmben búvópatakként egy mélyebb registerei is vannak. Bátran állíthatom, hogy a film a lételmélet nagy, kirkegaardi kérdéseit feszegeti eglészen új és sajátosan egyedi perspektívából. A rendezés bátor és nyersen őszinte. Nem fél feltenni az élet legnagyobb rejtelmeire vonatkozó kérdéseket, sőt, a legnagyobb kérdések esetén nem fél beismerni, hogy a nagy kérdésre nincsen válasz, csak újabb kérdések. De nem akarom elspoilerezni a dolgot...

Remélem, hogy a rendezőként most világsikerbe robbanó, de már színészként is a legnagyobbakkal egy lapon emlegetett Dobó Kata hamarosan új remekművel fog jelentkezni. Hogy midnen magyar átélhesse, most jó nekünk, maygyaroknak, mert végre ilyen kiemelkedő alkotásokra jut a filmalapnak hála 350 millió forint az adóforintokból. Bagatell összeg, ahhoz képest, hogy milyen színvonalas alkotást hozott össze Dobó, a rendezőzseni. Nem kérdéses, hogy az idei év legnagyobb Oscar-jelölthje már meg is van. Drukkoljunk neki, magyarok!