3/10
sexykex 2023 nov. 07. - 17:28:13 3/10
(12/12)
Nem sok sorozatot néztem meg életemben, ezért nyugodt szívvel kijelenthetem, ettől rosszabbat még nem láttam. Ami kiderült belőle, az se szívderítő: nincs különbség fehér és fekete; zsidó, keresztény és muzulmán között. Ember mind és az emberek zöme szemét, vérszomjas, bosszúálló, kegyetlen és beteg.

A zsidó hősök tízesével lövik ki az agresszorok tankjait. Két gyilkosság között persze kipában tanulmányozzák a Talmudot, hogy megnyugtassák a lelküket. De, ha jó barátjukat veszítik el, akkor elborul az agyuk és még saját embereiken is bosszút állnak, a háborús helyzet ellenére büntetlenül. Van olyan katonájuk, akinek ennyi sem kell, mert ideggyenge. Ájvékol, mint egy gyerek és zseniálisan hoz ki mindenkit a sodrából. Persze a kínvallatás előtt hőssé válik, mint az apa, aki hirtelen megszereti sosem látott fiát. Van, amikor harc helyett kézigránátot szorongatva lapulnak egy bunkerben, de utána tankba pattannak az egymást is elárulók, hogy megmentsék Izraelt és kormányát, ami ellen addig keményen küzdöttek. Szellemi fogyatékos volt az is, aki írta és én is az vagyok, mert végigszenvedtem.


Persze még a legrosszabb filmből is lehet tanulni, idegenek szokásait megfigyelni és érdekes tájakat megcsodálni. Ez indokolja ezt a nem túl magas pontszámot is, mert maga a sorozat ennyit sem ér.
8/10
jurinaz 2023 okt. 28. - 18:01:43 8/10
(11/12)
Elég jó.

Több szálon, párhuzamosan látjuk az eseményeket.
Egyrészt egy néhány tankos egység viszontagságait látjuk. Másrészt egy hegy teteji, előretolt erődített helyőrség katonáinak sorsát követjük.
Gyakran visszatér egy stratégiai magaslat és a front közelében lévő parancsnoki irányító pont. Az ezek közötti cikázás biztosítja a feszültség fenntartását.
Amit megfűszereznek a katonák magánéletéből felvillantott képek. Akár párkapcsolat, akár a zsidóságon belüli vallási vagy társadalmi-politikai különbségek, ellentétek.

Az első 60-70 %-ában feszült, izgalmas.
Lövöldözés, akció, pörgés, izgalom. Háborús filmeket kedvelőknek megfelelően kidolgozott a történet és jól be is szippant. Az amerikaiak tudnak sorozatot csinálni. Gondolom az izraeli készítőkkel együttműködve hozták össze a művet, hasonlóan a magyar gyártású HBO-s tartalmakhoz.

A képi világ hozza a manapság megszokott "sztenderdet".

Kicsit béna viszont, ahogyan annál a résznél, amikor Avinoam a buszmegállónál átmenetileg hátra hagyja a sebesült Yoavot. Ott a buszmegálló árnyéka vágásról vágásra erről, majd arról áll. Ez a legszembeötlőbb, de van még pár kisebb.
Amúgy persze alapvetően ez nem egy egetrendető hiba. Csak kicsit szúrja a szemet.



Az utolsó 3-4 részre kicsit leül.
Többször is a szükségesnél hosszab moralizálás és patetikus részek. Kicsit olyan mintha egy megszokott, amerikai stílusban és minőségben elkészített filmbe egyszercsak megjelenne egy szovjet/orosz stílus. Nem vészes, kibírható de mégis érződik a változás.

A történet vége összcsapott, kidolgozatlan, elvarratlan szálak maradnak. Fontos szereplők sorsa egyáltalán nem derül ki, simán csak vége szakad.

A színészek jellemzően elég jók, csak néha döcög kicsit.
Talán a leggyengébb a mellékszereplő Meni Ben-Dror-t alakító Lior Ashkenazi. Különösen a parókája, az nagyon béna. :-) Valahogy kicsit kilóg a figura. A nagyrészt azonos témájú frissebb Golda című filmben szerintem sokkal jobban hozza az ottani figuráját.

Mindennel együtt 8 / 10-et mondanék rá de ebben benne van az is, hogy a témában nincs nagyon sok, akcióban bővelkedő film.
10/10
Gulácsi Zsolt 2023 okt. 15. - 19:17:18 10/10
(10/12)
Megrázó film, néhány nagyon jó karakterrel és színésszel.különösen aktuális most sajnos. Hogy m3nniyre hiteles nem tudom, nem voltam ott. Nekem annak tünt. A záró és kezdő képsorok mivel eredeti felvételek,különösen megrázoak. Emellett rendkívül izgalmas is. Rég izgultam igy egy film alatt, szurkolva a karaktereknek.
10/10
ÉnIsÉrtékelniAkarok 2021 okt. 25. - 01:19:32 10/10
(9/12)
Jó sorozat, érdekes téma. Akinek fenntartásai lennének: nem, egyáltalán nem propaganda jellegű.
Hitelesen ábrázolja a háborút és Izraelt a 70-es években (...már amennyire Magyarországról 50 évvel később meg tudom ítélni :))) ). A háború része nem szépített, nem próbálja igazolni a pusztítást. Ezt mutatja az is, hogy olyan kellemetlen, de valós problémákat is érint, mint a baráti tűz, fegyvertelen ellenség meggyilkolása vagy kimenekítendő túlélők rangsorolása "hasznosság" alapján.
A személyes szál szerintem teljesen reális, a szereplők nem idealizáltak: néha jól, néha rosszul döntenek. Egyébként nem is csöpögős.
Ennek a háborúnak a története azért is lehet különösen érdekes, mert nálunk végképp nem ismert sztori, pedig nem is volt rég.
Ami hátránya lehet a sorozatnak, hogy a mellékszereplőkön spóroltak kicsit. Pl elmondják hány katona van egy helyen, de én akárhogy nézem mindig kevesebben látszanak egyszerre (igaz, ez is csak a háborús káoszt hangsúlyozza ha úgy vesszük).
9/10
baromarc666 2021 jan. 31. - 19:18:52 9/10 Előzmény Morten
(8/12)
Amikor létrehozták Izraelt, nem CSAK az USA, hanem minden ország támogatta a zsidókat az arab országokon kívül. Nem volt kötelező 4 háborúban négy vereséget szenvedni az araboknak... ugye
Morten 2021 jan. 19. - 16:57:21 Előzmény baromarc666
(7/12)
Meg hogy Amerika ott állt mögöttük...Így szépen csináltak maguknak egy országot :-(
5/10
kaboca19 2020 dec. 31. - 12:41:31 5/10
(6/12)
A háborús jeleneteket realisztikusak, de a közben folytatott érzelgős párbeszédek komikusak. A sorozat érthetetlenül ér véget, mert semmit nem tudunk meg az addig részletesen nyomon követett főszereplők sorsáról : túlélték, meghaltak?
6/10
Brew 2020 dec. 28. - 22:19:18 6/10
(5/12)
Nem teljesen világos, hogy kinek készült ez a sorozat, de lehet bennem van a hiba. Csonkolt végtagból spriccelő vér, következő jelenetben szentimentális párbeszéd, aztán egy kis kínvallatás, majd ismét pátoszos nagymonológ. A filmben felhalmozott szirup fojtogató hömpölygését a jól megrendezett harci jelenetek teszik elviselhetővé. A tankcsaták élvezhetőek, a bajtársiasság realisztikus jelenetei tényleg működnek. A karakterek többsége szerethető, a fordulatok (minden irracionalitás ellenére) jól vannak adagolva, tehát összességében a szórakoztatás megvan. Ha kitörölnénk az érzelgős, és teljesen életszerűtlen, bárgyúság határát súroló jeleneteket, akkor egy remek 5 részes sorozat lehetne belőle. Így viszont javaslom inkább a háborús szappanopera műfaj megjelölést.
10/10
zuluzulu 2020 dec. 12. - 20:16:39 10/10
(4/12)
Végignéztem. Még jobb.
10/10
zuluzulu 2020 dec. 10. - 13:09:25 10/10
(3/12)
Még csak 6 részt láttam, de eddig kiváló.
10/10
Mf7hd 2020 dec. 07. - 20:10:55 10/10
(2/12)
Nagyon látványos és nagyon nyomasztó sorozat, nincs hepiend, nincsenek hősök, nagyon hasonlít a Csernobilhoz, és milyen jól teszi.
9/10
baromarc666 2020 nov. 28. - 10:23:15 9/10
(1/12)
Izraelnek az volt a szerencséje, hogy az arabok végtelenül balfa@ok voltak...