Noncsa 2007 jan. 22. - 19:50:24
(59/239)
na ma végre én is láttam, a hozzászólások alapján is nagyon vártam már mi sült ki ebbõl az ötletbõl, de valahogy nem volt olyan nagy durr. mármint tudom hogy nem is annak készült, de nekem kicsit lassúnak tûnt. de különben tényleg egy jó film, mindenképpen ajánlom mindenkinek! néha nem értettem az öreg kubai beszédét, meg azt nem értem, hogy a végén Ági hogy jött rá az igazságra az inzulinból+a benzines tartályból??
tollas 2007 jan. 22. - 18:40:31
(58/239)
Én se tudok rosszat mondani a filmrõl, persze bõven van hibája, de kedves, nézhetõ film.
Én csak arra akartam utalni, a Nészabadságban Konyec a Konyecnak címmel jelent meg róla írás, valamint a elég gyenge nézettségi adatok.

Szerintem a forgatókönyv és a rendezés idõnként egymás erényeit oltotta ki, nem erõsítették egymást.

Érdekesen unalmas volt a rendõrséget sztereotípiák alapján ismételten bárgyúnak bemutatni, noha ez alapjában véve igaz, de akkor meg minek ezredszer is ugyanúgy.

Feleslegesnek találtam az öreg pár mellé a fiatal rendõrpárt egyenrangú párhuzamként bevonnni, sokkal többet kellett volna az idõsökkel foglalkozni, mert a fiatalok jelenléte dög unalom volt. Pont olyanok voltak õk ketten, mint bármely más mai magyar tucatfilmben. Pedig állítólag ez a film jobb, mint azok.

Biztos az elvárásaim voltak nagyok, ezért fanyalgok egy kicsit, bár nem bántam meg hogy megnéztem.

Az ávós szál azért kicsit magyarázatra szorulna, ami nem történt meg a filmben. Továbbgondolni meg azért nem jó, mert az a filmre nézve lenne dehonesztáló.
tollas 2007 jan. 22. - 18:31:24
(57/239)
A fene az izlésedet, ha szeretni tudod az idióta munkásõröket.
Röhögni rajtuk nagyokat, azt lehetett.
Rózsa Misi 2007 jan. 22. - 16:47:56
(56/239)
Én olvastam annak idején mi jelent meg kritikában például a Titanicról. Nagyon lehzúták, bowlinak nevezték. Aztán ugye tudjuk, hogy az Oscaron, ahol már a nézõk és a szakma dönt mennyit tarolt. De ugyanezt írhatnám le, akár a Sose halunk meg-rõl is. Itthon fanyalgott a kritika, a nézõk zabálták, és még nyugaton, az Államokban is hatalmas siker volt.
Valaki itt már pontosan leírta lejebb, hogy Magyarországon a kritikus hajlamos úgy gondolni, munkáját akkor végzi jól, ha undorodva fanyalog sznob módon. Ez történt a Népszabadság kritikusával is ebben az esetben. Nagyon sok ismerõsömnek ajánlottam a filmet, elmentek, megnézték és eddig negatív véleménye senkinek nem volt róla. Sõt! Számomra ez hitelesebb adat, minthogy mit ír le egy kritikus a Népszabiban.
zsuzska001 2007 jan. 22. - 16:43:42
(55/239)
A Csapd le csacsi munkásõre szerintem is szerethetõ figura volt. Esendõ akit miután már nincs hatalma egyfjat keser-öröm szánalommal fogadjuk el.
A Népszabadság kritikusai, már nem egyszer lehúztak filmet a mélybe, aztán a szakmai zsûri és a köznség elõtt az adott szidott film tarolt. Kolléganõim ma mentek el megnézni a délutáni mûszak elõtt és a film szövegeibõl idézgetve nevetgéltek. 15 lány, akik elég különbözõek, így izlésük is eltérõ. nekik nagyon tetszett. Tehát akkor lehetséges, hogy mégis a nagyobb lényeges többségnek szimpatikus a film? Õk is azt mondták az elmúlt idõszak egyik legjobb magyar filmje, pedig eddig õk az Üvegtigrisre esküdtek. Mondjuk az is egy nagyon jó film, az már igaz. De ez még annál is jobb. Szerintem.
tollas 2007 jan. 21. - 19:15:10
(54/239)
Nem én jósolom a bukást, hanem a Népszabadság kritikusa írt róla.
Nekem is erõs fenntartásaim vannak a filmmel, ezekrõl írtam.

A Csapd le csacsi munkásõre egyáltalán nem volt szerethetõ figura, inkább a végtelenségig röhejes volt, fõleg azért mert a hatalmát vesztett, de még mindig a hatalmi allûrjeit idézõ alak egyszerûen nevetséges. Arról nem beszélve, hogy Eperjes remekül játszotta.

Egyébként én pld. az itteni beírások alapján néztem meg a filmet, meg az erõs reklám miatt, ezeknek a tükrében én sokkal jobbra számítottam.

Egyszer megnézhetõ, de feledhetõ film.
Ha nem láttam volna tegnap, nem érezném magamat szegényebbnek.
Vagyis nem lettem tõle gazdagabb.
kovicsek 2007 jan. 21. - 18:03:16 Előzmény lippije
(53/239)
Baromi fontos dolgokat írtál le. Nálunk ma is fanyalogni, negatívan írni divatosabb sajnos, ami mögött van egy jó adag irigység is. :-(
kovicsek 2007 jan. 21. - 18:01:38
(52/239)
Minden soroddal egyet tudok érteni.
kovicsek 2007 jan. 21. - 18:01:05
(51/239)
Láttad a Csap le csacsit? Ott egy munkásõr volt akit szerethetõ figurának ábrázoltak. Kommunista film lenne ettõl? Fenét. Rendszerkirtika volt az a javából. Egy rendszeré, amiben mind vergõdni kényszerültünk és átvettük dalainak ritmusát, ha aakrtuk, ha nem belénk ívódott, milyenk lett és mind egyszerre voltunk áldozatai és bûntársai.
kovicsek 2007 jan. 21. - 17:58:31
(50/239)
Én nem tudom, hogy mibõl gondolod, hogy ez a film bukás lesz. Már megy egy ideje és általában a moziban elég sokan be is ülnek rá. Ahogy itt is olvashatjuk a véleményeket, az abszolút többségnek nagyon jó véleménye van errõl a filmrõl. Igaz ez nem reprezentatív minta, de azért minta ez is, hiszen aki már fogja magát és képes véleményt írni egy filmrõl azt valamilyen szinten megérintette. Téged is megérintett, belõled is érzelmeket hozott ki, ha nem is pozitívakat. A többségnek viszont láthatólag tetszik. Ez nem igazán arra utal, amit te mondasz róla, hogy egy szar filmrõl van szó. Sõt igen sokan mondták azt, hogy ez a film az elmúlt idõszak legjobb magyar filmje szerintük. Szerinted meg nem, ami végülis nem tragédia.

Szerintem Keres Emil számára ez a film igazi jutalomjáték volt és ennek megfelelõen is valósította meg. Számomra a figura végig hiteles tudott maradni. Szakmám révén is úgy gondolom az ember pszichéjének változásait, remekül adta vissza. Földes Teri játéka is kíváló volt és hiteles, nem játszotta túl a szerepet, de mindent bele adott, amit bele kellett.
A képi világa is számomra szines volt és érdekes, jól tükrözte mindig az adott események hangulatiságát.
Te azt mondod bukás, én meg azt, hogy azokkal értek egyet, akik szerint ez a film sok díjat fog a végén elhozni. Mert jó, mert szórakoztat, mert elgondolkodtat és mert keményen rólunk szól.
tollas 2007 jan. 21. - 13:41:56
(49/239)
Az igaz, nem a mostani kommersz. Inkább a húsz év elõtti.

Nem tudta az alkotója igazán eldönteni mi is legyen, melankólikusan vidám akciófilm, vagy társadalom kritika.

Mindkettõ van benne, csak harmónia nincs köztük.

A kubai veterán megjelenítése viszont teljesen érthetetlen. Hogy került ide? Vagy utalás a Kádár korban Magyarországon kiképzett terroristákra? De akkor meg miért pozitív figura, aki hosszasan és titokban készülõdik arra, hogy a mi szeretett nyugdíjaspárunknak önfeláldozóan segítsen, ha éppen bankot fognak rabolni.
Ezt mondjuk egy jelentõs logikai bukfencnek is tekinthetjük, bár inkább a forgatókönyv hibája.

Meg a kerettörténet. Az nagyon szép, és romantikus, de mégiscsak egy régi ávós felmagasztalása.

Itt valami mondanivaló lappangana? Felejtsük el a régi idõk bûneit, bocsássunk meg az elmúlt rendszer elnyomóinak, sõt, szeressük is õket?
Ráadásul örvendezzünk az újkori rablásaiknak amit a régi rendbõl háthahagyott eszközeikkel (Csajka, ávóspisztoly--jelképek???) követnek el?

Ha ez a filmbéli hátsó szándék igaz lenne, akkor ezt a filmet még akár undorítóan károsnak is tekinthetnénk. Remélem nem az.
tollas 2007 jan. 21. - 13:30:56 Előzmény Movie Star
(48/239)
Inkább furcsállom. Azt feltételezi, hogy ez egy nagy közönségsiker lesz.
Na most errõl egyelõre szó sincs. Sõt, a Népszabadság szerint az év elsõ bukása.

Viszont tegnap megnéztem. Kb. harmad ház volt.
Az tény, hogy senki nem ment el, sõt, idõnként néhányan felkacagtak. Egyszer-egyszer én is.
Bár ezek inkább a verbális humor esetében történtek, nem is direkt viccelõdés esetén. Ilyen nem is volt.
A képek általában nem tettek hozzá semmit.
Egyáltalán, a képi megfogylmazása nekem silánynak tûnt.

Érdekes volt megfigyelni Keres Emilt. Az elsõ negyedórát- félórát kivéve, amikor még nem vált gengszterré, viszonlag hitelesen játszott. Riadt nyugdíjas tekintet, stb. Viszont amikor felszabadult rabló lett belõle, teljesen hiteltelenné vált. Illetve nem is hiteltelenné, mert ennél õ sokkal jobb színész. Inkább az látszott rajta, õ is únja az egészet.

Földi Teri végig jó volt, a szomszéd öregasszonyok szintén.

Az öregek általában jó voltak, a fiatalok meg olyan semmilyenek. Schell Judit színészi teljesítménye az idõnként ábrándosan, csodálkozóan, együttérzõen kikerekedett szemeiben merült ki.

Tulajdonképpen nézhetõ film, bár kicsit soknak találtam azokat a betéteket, amiben tévéadásokat eltorzított képeken jelenítenek meg. Nagyon nyilvánvaló volt a tévécsatornák sponzorálása miatti kényszer.

Valóban, tévéjátékokban lehetett ilyeneket régebben látni, amikor direktben mutattak valami közismert terméket hosszasan, majd a záró stáblista végén tényleg megjelent az illetõ áru gyártójának neve, akinek köszönetet mondanak.

Olyan semmi különös, de nézhetõ film, aminek néhány részletét érdemes akár otthon is továbbgondolni, de a happy end még ezt a lehetõséget is halványítja.

Õszintén szólva nem értem néhány itteni hozzászóló lelkesedését. Ennyire sz*r lenne a többi magyar film?
Rózsa Misi 2007 jan. 21. - 13:23:57 Előzmény Cafe
(47/239)
Nagyon jól írta le ismerõsöd blogjában a filmet. Engem is az fogott meg benne, hogy abszolút nem az a megszokott kommersz amit mostanság nyomnak.
Rózsa Misi 2007 jan. 21. - 13:22:16 Előzmény agentcooper
(46/239)
Ez nem egy akciófilm. Ott fontos, hogy minden üldözés, ütés pontosan a helyén legyen. Itt nem. Mert ez is a maga abszudításában jön elõ. Hozhatnék erre még más filmek esetébõl példákat, de azt hiszem felesleges. Én nem éreztem, hogy ez a film bármiben hajazna a Kisvárosra. Ellenben nagyon jól szórakoztam rajta és örültem, hogy megnéztem.
Szerintem van min elgondolkodni utána. Mert sokan úgy gondolják, az élet egy darabig élhetõ csak, egy bioznyos idõ után, a maradék szakasz már csak a békésen ülök és várom a végét idõszaka. Amikor unkozáni kell, amikor kiülök a térre és sakkozom Józsi bácsival, vagy szomorkodom azon, hogy jaj, de sokan elmentek már közülünk. Legfõbb témám, a reuma, meg hogy most éppen hol hasogat és milyen gyógyszert szedjünk. Nos a film megmutatja, hogy ez sem természetesen kell, hogy így legyen. Mert igenis a legtuolsó szakaszban is várhat ránk még a nagy kaland, a nagy szerelem és pöröghet körülöttünk akár veszettebbül is a világ, mint ahogy elõtte pörgött. Lehet ennek kapcsán igen sok dologról beszélni. Mi ismerõseimmel szoktunk is errõl. Ha a film ezt hozza ki egy tipikusan értelmiségi társaságból, akkor azért ismerjük el valami van ebben a filmben.
lippije 2007 jan. 20. - 22:06:37
(45/239)
Lehet fanyalogni, meg leszólni a filmet, de akkor is, a nézõk igen nagy százaléka úgy jön ki a moziból, hogy jól érezte magát. Lassan több, mint 10 éve foglalkozom komolyabban filmekkel, és kicsit kezd már elegem lenni abból, hogy "jó kritikát" írni-mondani "ciki" "szakmai(sicc)" körökben. Az a menõ, ha jól leszólunk minden magyar (vagy külföldi bevallottan mainstream) filmet, és istenítünk olyan mûvészmozikat, amiket kb. minden 20ik ember képes végigülni.

Valóban, sem a rendezés, sem a forgatókönyv, valamint egyik szereplõ sem Oscargyanús. Én "csak" beültem, eltöltöttem máfél órát egy vetítõteremben, és igyekeztem jól érezni magam. A film megadta a segítséget ahhoz, hogy ez sikerüljön. Kell ennél több?

Szia Cafe, ki is vagy? :D
Cafe 2007 jan. 20. - 20:15:54
(44/239)
én nem láttam a filmet, de egy olyan ismerôsöm igen, akinek adok a véleményére, gondoltam megnézem, mit ir róla a blogjában, ime:

"Tudom, erre a hétre már ajánlottam filmet, de úgy gondolom, ha értékelhetõ magyar alkotás is megy a moziban, akkor illik azt kiemelni. Igen, 2007 tényleg jól indult, bemutatták a Konyec - az utolsó csepp a pohárban címû filmet.

Tipikus kisnyugdíjjas pár, az igazi polgári értékrendek szerint. Alig tudnak megélni a kevés kis pénzükbõl, a számlák meg csak gyûlnek. Nincs mese, megérkezik a végrehajtó, a férfi nem adja a könyveit, a nõ büszkesége utolsó darabjait, a gyémánt fülbevalóját adja át. Az öreg nem bír a lelkiismeretével, hajnalban felkel, elõkeresi az õsöreg pisztolyát, benéz az alvó asszonyra, leszedi a ponyvát a muzeális értékû Csajkáról, és elindul bankot rabolni ...

Rohonyi Gábor elsõ nagyjátékfilmje, Lovas Balázs (Tesó) forgatókönyvével. Keres Emil jutalomjátéka, Földi Teri hihetetlen aranyos személyisége már magában elvinné a mozit, viszont! Úgy tûnik, megtörik a magyar blockbuster filmek tendenciája. Megtanultak a srácok forgatókönyvet írni. Igen, ez egy nagyon jó film. Ha ezt Tarantino rendezi amerikában (az utolsó snittig ugyanígy!), akkor ez hatalmas világsiker.

Nyugdíjjas roadmovie. Ha fasirtban vagy anyádékkal, vegyél mozijegyet, vidd el Õket erre a filmre, garantálom, minden rendben lesz a végére.

Ja igen. A végefõcím is zseniális. Hiába, Quimby..."
<a target="_blank" href="http://blog.lippije.hu/index.php?showpost=722" title="http://blog.lippije.hu/index.php?showpost=722">blog.lippije.hu</a>
Julia-Magdolna 2007 jan. 20. - 19:10:02
(43/239)
Nem egyezik a véleményed az enyémmel. A film kiváló rendezést mutat, kiváló szereposztásban és remek témaválasztással készült. A mozik nagy sikerrel vetitik.
agentcooper 2007 jan. 20. - 15:34:23
(42/239)
Nem hülyeség a Kisvároshoz hasonlítani. Néhány béna dramaturgiai húzás és vérciki "akciójelenet" kapcsán nekem is az ugrott be. Gyenge a forgatókönyv, azabaj.

A sikerrecept viszont ezek szerint kibõvült: "gyerek és kutya" és/vagy "aranyos öregek".

Mélyfilozófiai tartalomról beszélni a film kapcsán viszont simán röhejes.
Movie Star 2007 jan. 20. - 14:00:22
(41/239)
Ma délelõtt a Corvinban majdnem teltház volt. De miért aggaszt téged, ha egy filmet sok moziban adnak és sokszor? A mozik nem hülyék, üzleti alapon mûködnek, csak azt tartják ennyit mûsoron, amire van rendesen kereslet és amirõl elégedetten jönnek ki az emberek, hiszen film annyi van mint a rossebb, az üzemeltetõ meg abból él, ha valamit sokan néznek meg. Ha sz*r lenne a film, nem adnák ennyit, mert nem érné meg nekik. Tehát én is azt mondom, ne aggodj, fogd magad és menj el nézd meg, nem fogod megbánni.
Movie Star 2007 jan. 20. - 13:58:20
(40/239)
Mások már megválazolták neked, de mivel tõlem kérdezed, így én is felelek. Nem tudom, hogy ugyanazt a filmet láttuk e. Én a Konyec- az utolsó csekk a pohárban láttam és nekem nagyon, de nagyon tetszett, anyósomékkal ma ujra megnéztük és nekik is teli találat volt a film, megérte az idõt.