Téma: Krumplirózsa

zszoltan 2007 szept. 21. - 16:52:59
(8/68)
Most néztem csak vissza, hogy nem írtam le a személyes bajomat a címmel: mindig elfelejtem, hogy melyik filmet takarja. :) És amikor belenézek a 'Krumplirózsa' leírásába és szereplõibe, akkor ugrik csak be, hogy 'ja, a Frankie és Johnny!'. Szóval nekem az eredeti cím volt a maradandóbb, és a magyar fordítást valahogy nem bírom elég erõsen kapcsolni a filmhez. Nyilván azért, mert nem fogott meg eléggé az a pillanat a filmben. De amúgy egy remek film. (Bár kicsit tényleg nehezen indul.)
9/10
Obránszky Ármin 2007 szept. 21. - 13:24:12 9/10 Előzmény zszoltan
(7/68)
Én viszont emelem kalapom azok elõtt, akik ezt a magyar címet összehozták. Véleményem szerint a krumplirózsa, mint szimbólum nagyon jól illeszkedik a film világába. Az eredeti címmel sincs az égvilágon semmi baj, csak egy magyar, ha meglátja ezt a két nevet egymás mellé írva, akkor nem asszociál azonnal arra az Elvis számra, amire esetleg egy amerikai és ezért itthon kevésbé lett volna frappáns az eredeti címmel futtatni a filmet.
Nagyok voltak az elvárásaim a film megnézése elõtt, ha másért nem, hát a szereposztás végett és az elsõ negyven percben nagyon úgy festett, h megint akad egy önkéntes, aki feliratkozna a csalódást okozó filmek táborába, de szerencsére az ezt követõ idõ kárpótolt mindenért. Igazán szép történet két ember kapcsolatáról. Különösen tetszett ahogy Michelle Pfeiffer -mindenhol, ahol csak szerepel rá külön kitérek, elég részrehajló vagyok, meg kell hagyni, de hát kiérdemlni- eljátszotta a gátlásos, magát a külvilágtól önvédelembõl elszeparáló nõt, hihetetlenül életszagú volt, pozitív értelemben. Al Pacino pedig lehengerlõen erõteljes alakítást nyújt, mint mindig.
A gyengébb periódusok ellenére is nehezen felejthetõ történet.
Brambilla 2007 ápr. 17. - 13:26:34
(6/68)
Engem a Veszett kutya és Glóriára emlékeztet, egy kicsit jobb kivitelben
Hesztia 2007 ápr. 17. - 10:45:12
(5/68)
Írtam az adatlapodon megadott mélcímedre levelet ezzel kapcsolatban!
zszoltan 2007 ápr. 16. - 19:54:46
(4/68)
Nekem sajnos nem volt maradandó az a pillanat. Talán nem figyeltem eléggé.
Zolkó 2007 ápr. 16. - 19:10:01
(3/68)
Szerintem nagyon jó a magyar címe. A film egyik kulcspillanata, mikor elkészíti a rózsát, belemártja valami löttybe (már nem emlékszem mi az, talán céklalé), és átadja. Jó passzol hozzá a cím.
zszoltan 2007 ápr. 16. - 14:43:52
(2/68)
Egyetértek. Ez egy nagyon szép történet két emberrõl, aki most próbálják újrakezdeni az életüket. Bár Frankie-t kicsit rángatni kell a feltápászkodáshoz, na de ezért került oda Johnny. (A címfordítást már nem bántom külön, pedig de szeretném...) Bátran tudom ajánlani megnézését a romantikus alkotásokat nem kifejezetten kedvelõknek is.

Forma:3 + Tartalom:2
6/10
Zolkó 2007 ápr. 15. - 21:53:14
(1/68)
Ez egy eszméletlen jó film. Mindketten fantasztikusak, engem teljesen elvarázsoltak. Giccsmentes romantika.