10/10
totti74 2023 okt. 26. - 12:10:38 10/10
(5/5)
A tévéfilm hossza 85 perc. Mindenképpen érdemes megtekinteni.
luci87 2021 okt. 20. - 19:19:07
(4/5)
Ezt a 93 as fimet nem surun adhatták! Parades szinészek,nekem érdekes volt a film.
offtopic
luci87 2021 okt. 08. - 08:10:35 Előzmény Szabó Simon
(3/5)
Hol tudtad megnézni?Koszi.
Szabó Simon 2019 okt. 23. - 17:17:01 Előzmény Ibrahim Moshe
(2/5)
Ajánlásodra megnézem. Egyébként én is a "pesti srác" vagyok, 15 évesen egy II. világháborús karabéllyal.
9/10
Ibrahim Moshe 2018 dec. 02. - 23:53:36 9/10
(1/5)
Nagyon jó film volt! Egyetlen hibája, hogy aki nem élte át a Forradalmat, tehát nem volt "Pesti srác", az nem nagyon tudta összerakni a részletekből a Forradalom történetét. A film - óhatatlanul - elég nagy ugrásokkal mutatja a valós történelmet. Kár, hogy már csak nagyon kevesen maradtunk, akiknek még személyes élményei vannak ezekről a dicső időkről.
Kiválóan lettek kiválogatva a filmben szereplő személyek (egy politikai elitélt, egy pap, egy köztörvényes bűnöző, egy - vagy két(? -) börtönőr, egy arra tévedt kommunista, egy láger(K.Z.) túlélő és egy sebeseült forradalmár). Nagyra értékeltem, hogy a fiatal pap - a mostanában "trendi"-vel ellentétnen - végig pozitív szerepet tölt be.
>>SPOILER<<
Csak akkor nem hiteles, amikor a szerencsétlen, lelőtt zsidó fiú teteme fölött "imádkozik". A Rendező kikérhette volna egy idősebb ("Zsinat előtti") r.k. pap tanácsát. Ő talán még a "Sömá Jiszraél Adonáj Elohénu, Adonáj Echad! "-ot is el tudta volna recitálni! Egyanis ez a mondat a keresztény Ószövetségi Bibliában ugyanígy benne van! (Ez a zsidók Miatyánkja!)