9/10
zsazs7993 2016 febr. 07. - 11:49:58 9/10
(4253/4273)
Sziasztok!
Én még új vagyok ezen a fórumon, mert csak most kezdtem el nézni, amikor a TV2-õn el kezdték adni. A menet közbeni idõpontváltozást is " elfogadtam " és néztem tovább, mert nekem is tetszett.
Csatlakozom az elõttem szólókhoz, az én felháborodásom sem tûr nyomdafestéket...miként lehet egy sorozatot így abbahagyni!?
KÖSZÖNÖM NEKTEK a linkeket, ahol meg lehet tekinteni a 2. évadot és a magam részérõl folytatni is fogom.
Érdekel, hogy hogyan alakul a szereplõk sorsa.
Enélkül a lehetõség nélkül azt hiszem megütött volna a guta...
Üdvözlet Mindenkinek!
10/10
hanga45 2016 febr. 07. - 10:08:49 10/10
(4252/4273)
Biztos hihetetlennek fog tûnni, de Meneksét én még soha sehol nem reklámoztam. Akkor sem, ha bizonyos részekben a saját munkám is benne van (ami nagyon-nagyon elenyészõ a fordítók munkájához képest. Jómagam is fordítottam már, így tudom, hogy az az igazi nagy meló, és az érdem nálam mindig elsõsorban és toronymagasan a fordítóké). A Menekse itteni (PORT-os) oldalon sem nyilvánultam meg még sosem.
Saját oldalam egyébként nincs is, privát Facebookos oldalam van (ott sem reklámoztam még), illetve a Youtube-on van saját csatornám. Ott valóban van egy saját munkám, amit meglepõ módon azonban sokan többes számban köszönnek meg, mintha mások is részt vettek volna benne (pedig nem.) Na, ez például nagyon furcsa. Kénytelen vagyok arra gondolni, hogy vannak oldalak, ahol úgy ajánlgatják, mintha a saját munkájuk lenne. (Mellesleg kaptam már olyan visszajelzést, hogy az ajánlgatás olyan módon történt, hogy a sokan azt hitték, hogy ez valami közös projekt valakikkel. Bevallom, ez egy picit bosszant.)

A TV2-tõl ez valóban nagyon inkorrekt dolog volt. Úgy látszik, tényleg szeretik semmibe venni a nézõiket. Az új sorozattal is (amit hamarosan indítani fognak) nagyon szkeptikus vagyok. Lehet, azt is elkezdik vetíteni, aztán gondolnak egyet, és 1.: vagy leveszik mûsorról, 2.: vagy átteszik valami lehetetlen idõpontra. :) Úgyhogy én inkább kivárok...
napraforgó 2016 febr. 07. - 05:36:18
(4251/4273)
A TV2 fantasztikus!
Tegnap, szombaton leadták a 104. részt, állítólag 14.00 és 15.00 óra között. Mondjuk idõben kezdõdött, de a szokástól eltérõen nem ért véget a kiírt idõben, akkor még javában Ali haldoklását lehetett látni.
Mivel az a jó egy óra alaposan meg volt szabdalva reklámokkal és engem meg többször is megzavartak az epizód nézésében, úgy gondoltam, majd ma, vasárnap reggel háborítatlanul megnézem, mivel családom többi tagja késõbb kel. Korán kelõ vagyok, nekem nem gond a 4.35-kor kezdõdõ rész megtekintése.
Már jó idõben, 4.25-kor a TV2-re kapcsoltam, és mit látok? Már javában megy a sorozat, legalább a felénél tart, vagy inkább a vége felé, úgy a kétharmadánál. Nézem a teletextet - 4.35-re jelzi a kezdési idõpontot. Számítógép bekapcs, ott is 4.35-re írja a Port.hu. Közben meg 4.25-kor már a taxis rohangálást látni. Kb. 4.55-re véget is ért az epizód.

Tudom, hogy a mûsorok csúszhatnak kicsit, általában késve kezdik, na de hogy kb. 40 perccel korábban a kiírt idõnél, anélkül, hogy a mûsorváltozást valahol, valamilyen módon jelezték volna???! Azért ez már túlzás.
9/10
gabus53 2016 febr. 07. - 03:06:19 9/10
(4250/4273)
Szióka!

Semmi gond a link ajánlásoddal, de természetes, hogy elsõsorban a saját oldalamat ajánlom. Gondolom, te is így vagy, ha a Meneksérõl van szól, ha már a munkád benne van.
Nagyon tetszik az idõjárás elemzésed, bár én nem akarok ennyire hosszasan belemenni, nem készülök doktorira.
A leégéssel kapcsolatban totál igazad van, sajnos én is már megégettem magam 1-2x az utóbbi hónapokban, de ez csak hasznomra vált a jövõre nézve.

Örülök, hogy találkoztunk.

Neked is jó éjt, vagy már inkább jó reggelt!
10/10
hanga45 2016 febr. 07. - 02:00:12 10/10
(4249/4273)
Szia Gabus! :)

Kezdeném mindjárt az - úgy látom, leglényegesebb - témával. :) "Elsõsorban a lentebb ajánlott Facebook oldala"don (de itt is!) anno te magad ajánlgattad a jó minõségû videókat, amit én magam is belinkeltem. Úgyhogy remélem nem csinálok nagy bajt, ha én inkább azon az elérhetõségen reklámozom és ajánlom a kedves új tagoknak a 2. évadot.
(Hogy a "felhõtlen kék ég" miért borult be azóta, arra talán Németh Lajos tudná a választ, bár kétlem, hogy Kuzey Güney videók fellelhetõségének kérdésében is annyira jártas lenne, mint a meteorológiában).

Hogy a változékony idõjárás elõnyeirõl is beszéljek picit: néha rájövünk, hogy a szikrázó napsütés, a felhõtlen kék ég bizony számos veszélyt is tartogat. Sajnos elég gyakran elõfordul, hogy az elõvigyázatlan természetjáró szomorúan szembesül azzal a ténnyel, hogy a szikrázó kék ég alatt bizony csúnyán meg lehet égni. Ilyenkor kimondottan vágyik arra, hogy beboruljon az ég, és jól esik neki átmenni a sötét, árnyékos oldalra... Ami sok esetben nem is olyan sötét, hanem kimondottan felüdítõ hely. :)

Neked is nagyon szép estét, jó éjszakát (hiszen igen késõre jár már az idõ).
9/10
gabus53 2016 febr. 07. - 00:04:35 9/10
(4248/4273)
Szióka!

Ha bár más néven is, de örülök, hogy látlak itt a fórumon.
Remélem jól vagy, minden rendben.

És maximálisa egyetértek veled, amit az elõzõ hozzászólásodban írsz: "Az örök igazság, hogy a fekete nem mindig fekete, és a fehér nem mindig fehér, itt is megmutatkozott. (És nem csak a sorozatbeli karakterek esetében, hanem néhány egykori és jelenlegi fórumtag esetében is.)"
Ez így igaz, hiszen sajnos 1-2 régi fórumtag elpártolt errõl az oldalról, természetesen szíve-joga.
Én is azt mondom, nem mindegy, hogy a felhõtlen kék ég, vagy a sötét erõk vesznek körül bennünket, mert elõbb-utóbb azonosulunk a környezetünkkel. Nem igaz?

További szép estét :-)
9/10
gabus53 2016 febr. 06. - 23:44:00 9/10
(4247/4273)
Kedves kazsagx!
Üdvözöllek itt a fórumon.
És hidd el, semmi gond az úgymond "alpári" fogalmazásoddal, tudnék mirõl mesélni, milyen is az igazi alpári fogalmazás, voltak itt jó kis sztorik...
De mivel mi már feliratosan is láttuk a második évadot elsõsorban a lentebb ajánlott Facebook oldalam jóvoltából, ezért természetesen csendes a fórum. Mindenféleképpen ajánlom, hogy nézd meg a második évadot, még izgalmasabb, sokkal jobb, mint az elsõ.
További szép estét :-)
10/10
hanga45 2016 febr. 06. - 21:18:58 10/10
(4246/4273)
Nekem ez a kedvenc sorozatom. Rengeteg érdekes karakter található benne. És senkire sem tudod egyértelmûen azt mondani, hogy õ most jó, vagy rossz. Mert mikor elkezded valamelyiket szívbõl utálni, tesz valami, olyant amitõl máris árnyaltabb lesz a róla kialakult kép. :)
Itt a fórumon hosszú viták, nagy-nagy elemzések folytak anno. Pro és kontra. Nagyon érdekes beszélgetések folytak. És idõnként már-már ölre mentünk. :))) Így utólag már viccesnek tûnik, de mégis nagyon tanulságos volt. (Ma is az!) Az örök igazság, hogy a fekete nem mindig fekete, és a fehér nem mindig fehér, itt is megmutatkozott. (És nem csak a sorozatbeli karakterek esetében, hanem néhány egykori és jelenlegi fórumtag esetében is.)

Mindenképpen javaslom, hogy nézd/nézzétek meg a 2. évadot. Az esemény pörgõsebb, a sztori nagyon jó, a zenék fantasztikusak, a jellemek pedig nagyon érdekesen fognak negatív, vagy pozitív irányba alakulni. :)
10/10
kazsagx 2016 febr. 06. - 20:39:46 10/10
(4245/4273)
Akkor ebben hasonlitunk,az en Parom se szeret olvasni,filmeket sem,hiaba mondom,hogy pl.jobb,mint az eredeti,de hiaba...
Mondjuk most ragni fogom a fület,mert kivancsi leszek,hogy Ferhatot,hogy intezi el vagy Ali halalat,hogy dolgozzak fel.
A legjobb karakter volt Kuzey utan!
A szerelmi szalak annyira nem erdekel,sok a siras-rivas neha...
Erdekel meg Simay sorsa is nagyon,szerencsetlent neha meg
sajnaltam is... Banu kezd megörülni,Burak pedig nagyon szimpatikus. :-) Barish beszolasait is csiptem!
Es hat, az örök szülök:Handan es Sami...rajtuk sokszor sirva nevettünk. :D
10/10
hanga45 2016 febr. 06. - 18:43:15 10/10
(4244/4273)
Megértem, hogy ideges lettél, én is az vagyok, pedig nem elõször látom a sorozatot (és nem is utoljára).

Az én férjem sosem szerette a feliratos filmeket. Egész egyszerûen nem szeret filmnézés közben olvasgatni. :) De ezt a sorozatot tavaly nyáron még õ is végignézte. Volt olyan, hogy egymás után 2-3 részt is letoltunk. A vége volt a legjobb: 5 részt néztünk meg egyhuzamban. :)) (Nem tudtuk abbahagyni.)
10/10
kazsagx 2016 febr. 06. - 18:25:41 10/10
(4243/4273)
Fuhh en ma nagyon felidegesitettem magam,nem szoktam ilyen alparian fogalmazni de jajjj....!!!!

Parom is nagyon szereti ferfi lettere,pedig nem nagy "szappanopera" rajongo,de ez a sorozat mas volt... Es bosszant,hogy ennyire semmibe nezik a nezöket!
Raadasul Ali halala utan abba hagyni?!Megvan erröl a csatornarol a velemenyem! A sok fos szappanoperat megveszi,de ezt nem!

Remelem tudom majd en is folytatni....
10/10
hanga45 2016 febr. 06. - 16:09:44 10/10
(4242/4273)
Egyetértek!!!

Csak az elején lesz picit fura, hogy nem a megszokott szinkronhangot hallod. Utána megszokod, és rá fogsz jönni, hogy eredeti hanggal sokkal jobb. :)
Nekem ez a "ha idõm engedi" sajnos nem nagyon jött össze. Úgy rákattantam anno, hogy alig tudtam abbahagyni. :) Az éjszakai alvásaim alig néhány órára korlátozódtak... ;)
10/10
kazsagx 2016 febr. 06. - 15:21:52 10/10
(4241/4273)
Büdös csicska Tv2! Egy ertelmes sorozatotok volt,azt se fejeztetek be! Szegyen ez a csatorna! Az Edes elet meg a sok baromsag bezzeg megy!

Köszönöm a linket a Forumtarsnak,ott fogom folytatni,ha idöm engedi!
10/10
hanga45 2016 febr. 06. - 15:08:05 10/10
(4240/4273)
Folytatás (magyar felirattal,kiváló képminõségben) itt: https://youtu.be/IczbVNFuVqo?list=PL7uU5s0FBjkqfKEDjxzMeYZZTkMOK8bTE

KÖSZÖNJÜK, TV2! Elmehettek ti a .....!
10/10
hanga45 2016 febr. 06. - 13:23:58 10/10
(4239/4273)
Az elején pár részt leadtak reklám nélkül, ebbõl ered a csúsztatás.
10/10
hanga45 2016 febr. 06. - 13:20:28 10/10
(4238/4273)
Mert amikor a TV2 újra elkezdte leadni, elcsúszott a számozás. õk máshogy vágták meg, mint ahogy a SuperTV2 anno.
Péter Zelinka 2016 febr. 06. - 12:40:45
(4237/4273)
De az I. évad 107 részes és ez meg a 104-ik.
10/10
hanga45 2016 febr. 06. - 12:29:45 10/10 Előzmény Annapanna69
(4236/4273)
Itt is meg tudod nézni (nagyon jó képminõségben) a teljes második évadot: https://www.youtube.com/watch?v=IczbVNFuVqo&list=PL7uU5s0FBjkqfKEDjxzMeYZZTkMOK8bTE
9/10
gabus53 2016 febr. 06. - 11:06:59 9/10 Előzmény Annapanna69
(4235/4273)
Kedves Annapanna69!
A mai napig semmi hír nincs arról, hogy megvették-e a 2. évadot, de szerintem ne is reménykedjünk. A mai résszel befejezõdik az elsõ évad.
De feliratosan megtudod nézni 2. évadot az alábbi linken: https://www.facebook.com/Gabus53?ref=ts&fref=ts
További szép napot.
Annapanna69 2016 febr. 05. - 19:34:34
(4234/4273)
Tudja valaki, hogy mi lesz most, megint befejezik a sorozatot? Nem lesz 2. évad megint?????