Téma: Labdarúgás

ondok 2009 nov. 26. - 19:56:52
(823/4643)
Egy meccsen szerepeltünk le az oroszok ellen ,és ha jól emlékszem ,ha csak eggyel több gólt rúgunk valamelyik meccsen ,mégis továbbjutottunk volna ,és ott már minden lehetett volna.mellesleg az orosz ruha oka Mezeí hibája volt,mert bár klasszis játékosok játszottak ,de a védelemben volt egy két gyenge pont (Péter, és Róth sem volt formában,és Kardos sem látta el a védõmunkát)Ezt az oroszok jól feltérképezték ,és éltek is vele.
ondok 2009 nov. 26. - 19:52:26
(822/4643)
Tökéletesen egyetértek ,még annyival egészíteném ki ,hogy détári ha nem is kapott aranylabdát(Amit ha nem úgy sikerül a mexikói Vb meg is kapott volna,pedig nem rajta múlt)de világválogatott volt,és arúgótechnikája jobb is volt mint Messié.Totti pedig korszakos zseni ,de már nem hiszem ,hogy megkapja ,ami a díjra nézve szégyen nem rá.Az olasz csapatban meghatározóbb volt mint Kaka a brazilban ill nem hiszem ,hogy Káka a Rómában tudná azt produkálni mint Totti,mégis a "szaksajtó" Kakának nyalta ki a seggét,mert brazil.
ondok 2009 nov. 26. - 19:44:27
(821/4643)
áss egy kicsit lejebb a felszinnél,és akkor rájössz ,hogy igen ma többet futnak,mert a bírók engedik a test elleni játékot ,nem fujják le az ütközéseket.amiért régen kiállítottak ,azért adnak egy sárgát ,sokszor szórják a hülyeségekért is.De viszont,ahogy Öcsi mondta:A labdánál senki nem gyorsabb .Csak miután nincsenek már olyan játékosok mint Bozsik meg õ,akik 40 m-rõl is alábfejere adták alabdát futás közben ,ezért a sok töketlen szaladgál mint a pók a falon.Nyugi bele ,hogy aPuskás féle Reál ma is magasan nyerné a BL-t,dacára annak ,hogy szerinted az nem volt játék:)
Valamit értenek a focihoz az angol szakemberek ,Bobby Charlton és atöbbi ,és még soha nem mondták más csapatra vagy mérkõzésre ,hogy az ellenfél tökéletesen ,hiba nélkül játszott ,kivéve a 6:3 esetében.
spechtrum 2009 nov. 26. - 18:44:14 Előzmény ondok
(820/4643)
Igen én is és mások is sok reményeket láttak az akkori Honvédban, és a válogatottban is Mexikóval kapcsolatban, de sajnos ott nagyon leszerepeltünk.
spechtrum 2009 nov. 26. - 18:41:55
(819/4643)
98 óta nött meg a meccsek irama, és rengeteg új sztár született, manapság az új sztártok eltüntek nincsenek friss fiatal tehetségek, kiöregedõben van a foci sajnos.
spechtrum 2009 nov. 26. - 18:40:27 Előzmény damienisback
(818/4643)
én nem mondtam, hogy evra meghatározó a unitedben, ezt te mondtad. nem szeretem az ész osztás kifejezést, mert falsúl mindenre használják és használod ami véleménynyílvánítás. te osztod az észt, mert a komplett francia szövetség nem osztja az álláspontodat.

Ha valamiröl szó van, mindíg olyan helyen szedsz elõ példákat ami nem tartozik a témához, és nem lehet belöle következtetéseket levonni az alaptémával kapcsolatban, Ondokkal is mindíg ezt láttam. az hogy ilyen olyan klubban alapember ma, az nem jelenti azt hogy a mai francia keret akiket felsoroltál, az alkalmas vb kijutásra autómatikusan. amikor a régi nagyok játszottak alapemberként ezek akiket felsoroltál csak kispadosak voltak a válogatottban. az hogy valamelyik klubban alapember az azért van mert nincsen jobb pillanatnyilag.

a játékosok egyre kevesebb teljesítményt nyújtanak a világon mindenhol.

a franciáknak a 98-as gyõzelemig platini után csak szenvedés volt. a 96-os szereplés a 98-as nagyok kezdeti oroszlánköröm mutaogatásai voltak.

a mai játékosok zöme akiket felsoroltál, azok a régebbi nagy sztárokhoz képest csak tehetségecskék. Tottinek is kellett volna aranylabdát kapnia, sztem, és meg is kapta volna ha pl brazil, mert akkor jobban szem elött van, rájuk mindenki figyel. így a romában van és még át sem igazolják nem igen van szem elött.

sok mai tehetség pl messi, a régi nagyokhoz képest eltörpül, természetesen láttam játszani õket. még azt is, hogy messit a chelsea egy egész meccsen blokkolt és a véletlen utolsó perben lött góljával jutottak tovább.
Egyébként a mi Détárink jobb volt minden tekintetben mint messi, csak nem volt szem elött, és õ is kaphatott volna aranylabdát.

Cambiassoval kapcsolatban, az hogy valaki védekezõ középpályás vagy védõ nem jelent nagy különbséget, az edzõk is elmondják a tvben hogy a 4-3-3 támadása 4-5-1 es védelmet jelent, pl ott volt Hierro, aki amikor a ESP válogatottban középpályás volt a Real Madridban védõ volt.
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 26. - 13:26:56 1/10
(817/4643)
meg fogsz lepõdni, ha megsérülne egy hátvéd, akkor becserélnek a helyére egy másikat. egyébként ha õ csak egy volt a sok közül, akkor felsorolhatnál még legalább ötöt...

az ötvenes években is nyilván 10-13 kilométereket futottak a játékosok egy meccs alatt, igaz? nyilván akkor is olyan labdákat használtak, ami megnehezítette a kapusok dolgát, ugye? egyébként baromira sok értelme van egy csapatsportot egy egyénihez hasonlítani. ja, és ha azt komolyan gondolod, hogy a virtuózok kimennek a divatból, akkor csak gratulálni tudok...
offtopic
ondok 2009 nov. 26. - 11:52:52 Előzmény damienisback
(816/4643)
Más:A mai foci semmivel sem jobb mint a régi ,a mai sztárok semmivel sem jobbak,sõt.A szabályok változásának és abírói felfogásnak köszönhetõen megváltozott ajáték,jobban érvényesülhetnek az atlétikusabb játékosok talán.De ez a változás nem vált a játék elõnyére.Éppúgy mint atenisz is afelé halad ,hogy lejátszanak lassan egy meccset úgy ,hogy mindenki nyeri a szerva gémjét.Az igazi virtuózok ,tenisz és focizsenik,meg kimennek a divatból.
offtopic
ondok 2009 nov. 26. - 11:47:32 Előzmény damienisback
(815/4643)
cambiasso csak egy példa volt a sok jó argentin védõ közül.Arról még persze nem hallottál ,hogy egy védekezõ középpályás idõnként vagy egy másik edzõnél hátvédet játszik ,ha már így ragaszkodsz a címkékhez? Ami nem éppen egy a modern futballt értõ ember sajátja:D
offtopic
ondok 2009 nov. 26. - 11:44:24
(814/4643)
Errõl beszélek ,hogy ha nem étenéd alényeget ,akkor hogy tudhatod megítélni ,hogy mi alényeg?:D
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 25. - 21:49:36 1/10 Előzmény ondok
(813/4643)
na lol, logikai érzéked nulla. az, hogy számomra a 80-as évek elõtti foci olyan, mint a meccs elõtti bemelegítés, nem jelenti, hogy ne láttam volna felvételeket pl puskásról és eusebioról...

védõnek a hátvédeket nevezik, te sztáredzõ. Cambiasso pedig védekezõ középpályás. és tényleg, egy normális emberke kurvára elég a védelmi szekcióba, hát hoooogyne...
offtopic
norton15 2009 nov. 25. - 21:14:30
(812/4643)
Csak írtam egy számot, de akkor legyen 50 év.:D
offtopic
norton15 2009 nov. 25. - 20:56:46
(811/4643)
Rambondok az Rambondok. 20 év múlva is ilyen lesz.
Endy88 2009 nov. 25. - 20:54:56
(810/4643)
Hull-Everton 1:0
offtopic
ondok 2009 nov. 25. - 20:37:51
(809/4643)
El tudom fogadni ,hogy van akinél a foci csak a 80-as éveknél kezdõdik ,nade az ne akarja azokat oktatni ,akiknek ennél jóval szélesebb áttekintésük van.
A többi észrevétel eléfg kusza nemigen kapcsolódik konkrét hozzászóláshoz.csak egy kérdés:Cambiasso az nem argentin? Mintha nem is lenne olyan szar védõ.
offtopic
ondok 2009 nov. 25. - 20:33:42
(808/4643)
Minden értelmes észrevételre nyitott vagyok.ha az ajobb belátás,hogy nem tudok helyesírni,akkor mit tehetnék? ,addig ne szóljak hozzá ,amíg meg nem tanulok?:D mellesleg,tanítónéni kérem tudok csak tojok rá.:)
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 25. - 14:40:04 1/10
(807/4643)
ha annyira átlátná(d) pl az argentinok helyzetét, akkor tudná(d), hogy náluk az az elsõdleges probléma, hogy hiába van ~3 csapatra elég tehetséges támadójuk, a védelmük egy kalap szar.


hol írtam én azt, hogy sztárok kellenek a biztos vb/eb szerepléshez? egyébként tök jó, hogy próbálod osztani az észt, csak az a probléma, hogy a számok nem téged igazolnak. pl Agueroért a cselszkij 40 millió euró körüli összeget lenne hajlandó fizetni. annak is utánanézhetnél, hogy Messit mennyiért lehetne kivásárolni. de nyilván mindkettõ középszerû játékos...

ez nem igaz. ha nem tudod elfogadni, hogy van akinél a foci a 80-as éveknél kezdõdik, akkor beszélgess még pár alkalommal a pszichológusoddal...
offtopic
ondok 2009 nov. 25. - 11:36:57 Előzmény damienisback
(806/4643)
Ki más lenne a mindenttudó megmondóember,mint a nagy damien.?
Te talán láttad azokat ameccseket,amiket felrósz spechtrumnak? másrészt ha õ nem látta ,akkor is jobban érzi a dolgok lényegét ,mert van egy tapasztalaton alapuló áttekintése.Te viszont le vagy rögzülve a csõlátó álláspontodnál ,aminek a lényege az ,hogy minden mai nagyobb klubban játszó közepes képességû játékocska az igen,az sztár,fõleg ha neked szimpatikus.Viszont ha olyan ,akit Te nem láttál ,vagy régen volt ,pláne ha magyar ,hát az semmi ,az barlanglakó:DD
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 25. - 00:06:18 1/10
(805/4643)
jól van matisz papa, menj szépen aludni...
1/10
offtopic
damienisback 2009 nov. 25. - 00:05:07 1/10
(804/4643)
"pl evra azért meghatározó most a unitedben mert nincsen jobb"

"én nem mondtam, hogy nincsen jobb a unitedben mint evra, ezt te mondtad"

nem kicsit mond ellent egymásnak a két állításod...


"te még edzõ sem lehetnél, mert nem látod objektíven a lehetõségeket és az erõviszonyokat. messi és kaka korántsem annyira vagy feleannyira sem meghatározók a válogatottban. az argentínok is éppen az utolsó meccsen, az utolsó percben jutottak ki a vbre."


áruld már el nekem, milyen érzés olyan meccsekrõl osztani az észt, amiket nem láttál...

"nincsen annyi, de még fele annyi olyan játékos sem, hogy simán ki lehetne jutni a vbre."

érdekes, hogy az általam felsorolt játékosok többsége európa legjobb klubjaiban játszik és alapembernek számítanak...

"így van a 98-as vb gyõzelemeig rossz korszakuk volt a franciáknak, alig jutottak ki valahova."

a 96-os eb is nyilvánvaló kudarc volt, igaz? komolyan, nevetséges, hogy ondokkal szinte az egyik kommentetekkel mondtok ellen a másiknak. de semmi baj, én jót nevetek rajtatok...