Téma: Labdarúgás

norton15 2010 jan. 27. - 15:18:29 Előzmény ondok
(1103/4643)
Jajaja, ühümm, bizonyára. Camoranesit meg sem említetted, okos.
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 26. - 21:24:55 1/10 Előzmény ondok
(1102/4643)
nem "kettõnk közül", hanem "kettõnk között" a helyes.
egyébként tényleg baromi vicces, ahogy vergõdsz. arról beszélsz, hogy én csak mellébeszélek, de egy tény sincs pl ebben a hozzászólásodban sem. nem mellesleg nem nézed sem a United, sem a Barca meccseit, de osztod az észt. ja és az is nagyon poénos, hogy képtelen vagy megcáfolni, amit írok, így nem marad más "fegyvered", mint a szavak kiforgatása. pl szerinted a róma tutira nem bundázott meg egy meccset sem, erre azt írtam, hogy attól, hogy nem derült ki, ez még közel sem biztos. szerinted ez egyenlõ azzal, hogy a róma is megbundázott pár meccset...
offtopic
ondok 2010 jan. 26. - 20:46:17
(1101/4643)
Ja és az abaj nálad ,hogy te hiába nézed meg ,hogy hogy esett ki az MU ,akkor se látod ,hogy miért.Pl azért ,mert az ellenfél jobb volt:D Napersze ,aki hasraeseik a "név" elött aszerint csakis úgy ehet ki az Mu ,hogy nem is akarta megnyerni a Fa kupát.Gratulálok,remélem nem írtam idegen szót ,mert a amagyart sem szoktad megérteni:)
offtopic
ondok 2010 jan. 26. - 20:42:46
(1100/4643)
látod ez a különbség kettõnk közül ,hogy nekem fel sem tûnik ,hogy idegen szót használok ,mert a szókincsem szerves része ,viszont neked úgylátom nehézséget okoz a megfejtésük:)Ezért is tölt el diadallal,ha találsz valami helyesírási hibát.pl most is hagytam rögtön egyet ,hogy kisbetûvel kezdtem a mondatot,hogy büszkén kivághasd a rezet ,hogy nem tudom,hogy mi a helyes.na persze ,hogy ez akkora lelkesedéssel tölt el ,hogy mindjárt "földmûvesezel" is(ami egy becsületes szakma),az némileg érthetõ hiszen az érdemi vitában egyetlen állításodat nem tudtad megvédeni ,ahogy néhai sechtrum mondá ,folyton mellébeszélsz.csak egy példa :korábban még azt állítottad ,hogy a "Milan megvette a kiégett Ronaldinho-t" Tehát szerinted nem aMilanban égett ki,és mivel tavaly állítólag gyengébb volt ,tehát nemigen mondja reális ember ,hogy pusztán idõlegesen gyengélkedett ,mert nem robot,rajtad kívül.Hanem inkább azt mondanák ,hogy kivételesen lehet ,hogy volt pár meccse ,ahol nem lógott ki feltünõen ,és nem kellett lecserélni ,mint anno szegény Ancelottinak.
De bármelyik témába belemehetünk ,sehol nem cáfolsz semmit csak úgy csoportosítod atényeket ,ahogy neked elõnyös.Erre a legszebb példa ,hogy a Rómát azonos bundázónak állítod be a Juvéval ,Milánnal .Ilyen alapon én meg kijelenthetném ,hogy a Róma direkt nem nyer meg egy meccset pedig sokkal jobb mint bárki ,de biztos bundáztak.Szóval vitázni csak tényalapon lehet ,de sajnos nálad az hiányzik.
a "szakmai"
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 26. - 12:47:38 1/10
(1099/4643)
csakhogy ez nem vesszõhiba vagy elütés, akárhogy magyarázod is. egyszerûen akkora "földmûves" vagy, hogy halvány lila gõzöd nincs arról, hogy mikor melyiket kell használni.
na ácsi, egy szóval sem mondtam, hogy a róma tutira bundázta a meccseit. annyit állítottam, hogy attól, hogy még nem derült ki, nem zárja ki, hogy ugyanolyan sárosak, mint pl a Juve...
hát hoooooooogyne. azt sem állítottam sehol, hogy csak abból meg lehet mondani, hogy egy játékos mennyire tehetséges illetve mit tud, hogy mennyiért veszik meg.
az elõzõ szezonban nem teljesített valami jól, de nézd meg, hogy idén hogyan játszik a brazil. õk is emberbõl vannak, nem robotok...
és az eszedbe sem jut, hogy azért borul a papírforma, mert azok a csapatok, akik esélyesek bajnokságot és bl-t nyerni meglehetõsen tartalékos összeállítással lépnek pályára. aztán a "nagy fa kupa" dologról még annyit, ha megnézed, hogy pl tavaly hogyan esett ki a United, akkor rájössz, hogy mekkora baromságokat beszéltél...
mondtam már sokszor, attól nem lesz értelme annak a sok hülyeségnek, amiket általában összehordasz, ha idegen szavakat használsz...
ondok 2010 jan. 26. - 11:09:59
(1098/4643)
Hozzászólásom elején idéztelek egészen a "bruhahaháig" ,csak elfelejtettem kitenni az idézõjelet.
offtopic
ondok 2010 jan. 26. - 11:08:26
(1097/4643)
és nem tûnik fel neked, hogy egy rossz szót sem szóltam volna a rómáról, ha nem úgy állítod be, ha eddig nem derült ki, hogy õk is lefizettek pár játékvezetõt/megbundáztak pár meccset, akkor biztosan nem is történt ilyesmi...

fuss neki még egyszer az 1335-ös hozzászólásnak. azért vicces, hogy a saját anyanyelveden sem bírsz kommunikálni. persze mit is várhatnék egy olyantól, aki nem tudja mi a különbség az egyelõre és az egyenlõre között...

hûhaaa, ilyen alapon, ha a manchester city arabjai rekordösszeget fizetnének egy tehetséges játékosért, akkor egybõl akkora isten lenne, mint détári? egyébként ha látnád, hogy Ronaldinho mire képes, akkor nem égetnéd magad a fikázásával. és mindezt természetesen nem egy görög bajnokságban, hanem európa top ligáiban, a bl-ben és a vb-n...

muhhaaaahhaa, ez jó vicc. 50-60 év alatt nem kicsit változott a labdarúgás...

bruhahaha, tudod én mán csak olyan vagyok,hogy nem keresem a vitapartner veszõhibáit és elütéseit ,amikor úgy érzem ,hogy leérveltek ,veled ellentétben.Viszont nem ártana felfognod egy szöveget ,és nem csúsztatgatni átlátszó módon:)
Ugyanis pl én egy szót nem írtam a Rómáról ,és nem akartam állítani,hogy mi nem történt ,csupán arról beszéltem ,ami történt és ami bizonyított volt .Te pedig elõugrottál egy rágalommal ,amire semmi bizonyítékod nincs.Tehát szögezzük le ,hogy a Juvéról bebizonyosdott ,hogy bundázott ,ezért aztán a Róma elleni statisztikáit okos ember nem lengeti,hiszen nem tudni ,hogy mennyire volt levajazva minden meccsük.capisko?

Namost saját magadat cáfoltad meg csak nem vetted észre:D
Pont ezt mondom én is ,hogy nem kell elájulni attól ,hogy kit hova mennyiért vesznek meg.Détári kapcsán is azért hoztam fel ,mert Te elõálltál azzal ,hogy bezzeg csak a bologna figyelt fel rá.
Ronaldinhot meg látni ,hogy mire képes ,hogy mekkora kerékkötõ volt pl a Milanban tavaly.Õ az atípusú játékos ,hogy nem tzúl nagy arepertoárja ,és kiismerték ,ezért aztán egy Puskáshoz ,sõt még Détárihoz képest is kutyaütõ.Ehhez szem kell észrevenni ,na és bátorság kimondani.De nem én vagyok ezzel egyedül ,mert más szaktekintélyek is osztják ezt sok esetben.
Aztán meg megint hasraesel attól ,hogy hol játszik.És?

valóban változott alabdarúgás 50 év alatt,azon lehet vitázni ,hogy elõnyére e.Azon viszont nem ,hogy az angolok hagyományhoz való ragaszkodása,szemlélete nem változott abból aszempontból ,hogy amit Matthews írt az ma is igaz.Ha lenne pl szemed ,akkor látnád ,hogy nem véletlen ,hogy az FA meccseken ha lehet még egyáltalán fokozni az iramot ,akkor minden meccs szinte élet halál harc ,és sokszor a papírforma is borul.Miért? ,mert ez fontosabb az angol csapatoknak ,de minimum olyan fontos mint egy bajnoki cím.
Na remélem hozzájárultam ahhoz ,hogy egy kissé disztingváltabban tudj gondolkodni.Ha nem ,mint azt itt már jónéhány nick elfogadta tõled ,és pár asszó után feladta,akkor meg nekem is bele kell törõdnöm a szomorú valóságba:)
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 26. - 07:17:05 1/10 Előzmény ondok
(1096/4643)
és nem tûnik fel neked, hogy egy rossz szót sem szóltam volna a rómáról, ha nem úgy állítod be, ha eddig nem derült ki, hogy õk is lefizettek pár játékvezetõt/megbundáztak pár meccset, akkor biztosan nem is történt ilyesmi...

fuss neki még egyszer az 1335-ös hozzászólásnak. azért vicces, hogy a saját anyanyelveden sem bírsz kommunikálni. persze mit is várhatnék egy olyantól, aki nem tudja mi a különbség az egyelõre és az egyenlõre között...

hûhaaa, ilyen alapon, ha a manchester city arabjai rekordösszeget fizetnének egy tehetséges játékosért, akkor egybõl akkora isten lenne, mint détári? egyébként ha látnád, hogy Ronaldinho mire képes, akkor nem égetnéd magad a fikázásával. és mindezt természetesen nem egy görög bajnokságban, hanem európa top ligáiban, a bl-ben és a vb-n...

muhhaaaahhaa, ez jó vicc. 50-60 év alatt nem kicsit változott a labdarúgás...
ondok 2010 jan. 25. - 22:00:11
(1095/4643)
Ezt most melyik hozzászólásomra írtad? természetesen nincs veretlen csapat ,de azért vannak különbségek egyrészt ,hogy milyen a vereség ,másrészt hogy ki az ellenfél.
ondok 2010 jan. 25. - 21:55:56 Előzmény damienisback
(1094/4643)
hehehe:"nem derült ki ,hogy a róma feddhetetlen" És még tudod mi minden nem derült ki? Ezért normális ember abból indul ki ami kiderült,és ha pedig nem derült ki ,és mégis célozgat rá ,akkor azzal bizonyítja ,hogy nem tárgyszerû ,hanem elfogult ,úgy mint Te:)

"hol is írtam azt, hogy mindent igazol, hogy ki hol játszik?" : 1326. elsõ sor...

"nem utolsó sorban ha détári akkora ász lett volna, akkor nem csak a bologna figyel fel rá..." Így igaz fel is figyelt rá pl a Juve,már meg is egyeztek ,csak miután idõ elött megszellõztették Détári itthoni jóakarói ,kútba esett a dolog.Másrészt,akik fewlfigyeletek azokat überelte a görög mágnás ajánlata az Olimpiakosznál ,ami a világ legmagasabb átigazolási pénze volt azidáig kb megfelelt C. Ronaldo Reálhoz igazoló pénze rekordjának.Másrészt meg felfigyeltek rá azok ,akik avilágválogatottba tették dacára ,hogy nem volt mögötte pl egy brazilhoz hasonló válogatott teljesítménye vagy egy BL gyõztes klubbé.Jellemzõ rád ,hogy mivel nem lihegték körbe úgy mint ma Ronaldinhot,neked már nem is "akkora ász",hiszen neked csak a PR számít ,pedig akis p. Ronaldinho kb inaskodhatna Détári játékintelligenciája mögött.Igaz szemedben az is hátrány ha valaki magyar pláne ,ha nem akkor játszott ,amikor Te már meg tudtad különböztetni afocit akézilabdától .Így lesz nálad Dzsudzsi a "nagy ász" ,míg Détári az semmi:DD

majd olvasd el Sir Stanley Metthews emlékiratait ,és akkor megtudod ,hogy egy angol játékosnak mit jelent a FA kupa,és nem írsz ilyen téveszméket.Elárulom ,hogy kb mindennél fontosabb.ja és az Arsenal ,nem tartalékolt ,hanem kényszerbõl volt tartalékos.

Egyenlõre ennyit nagy "szakértelmed" kapcsán:))
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 25. - 06:07:53 1/10
(1093/4643)
loooooool és mindezt az mondja, aki azzal "érvel", hogy "neki van szeme a focihoz". egyébként mint mondtam, az, hogy nem derült ki, nem jelenti azt hogy a róma feddhetetlen.
hol is írtam azt, hogy mindent igazol, hogy ki hol játszik?
egyrészt a fociban én a csapatjátékot szeretem, nem azt, amikor öncélúan cselezget valaki. nem utolsó sorban ha détári akkora ász lett volna, akkor nem csak a bologna figyel fel rá...
ehhh és még mindig képtelen vagy logikusan gondolkodni. elárulom neked, hogy a nagyobb csapatoknál a bl/európa liga és a bajnokság az elsõdleges. a kupák csak ezután jönnek. ezért szoktak ezek a csapatok b csapattal játszani a kupákban(vagy legalábbis nagyon tartalékos összeállítással) és maximum a legjobb 4 között játszatják a legjobbjaikat. még egyszerûbben megfogalmazva, baromi nagy hülyeség volt abból levonni egy hibás következtetést, hogy az arsenal tartalékos összeállítással kiesett az fa kupából, mert nyilván a bajnokságra és a bl-re tartalékolnak...
ondok 2010 jan. 24. - 23:34:24
(1092/4643)
Ja és annyira belelkesültél ,hogy összehordtál hetet havat.Hol írtam én azt ,hogy az Arsenal szar csapat és ki fog esni?Így már értem ,hogy nem tudsz olvasni:)Ugyanis azt írtam ,hogy tartalékos volt ,és nem fogja bírni a versenyt a chelseavel .Korábban meg azt írtam ,hogy az angolok közül a legszebb focit játsza ,ugyanúgy mint olaszban a Róma.:)
offtopic
ondok 2010 jan. 24. - 23:29:47
(1091/4643)
Ez abaj veled ,hogy neked atények az smafu ,hanem elõállsz ilyen szöveggel ,hogy honnan tudom ,hogy õk nem kentek? Szerintem ,én csak arról beszéltem ,amit tudok,és mindenki tud .Ha Te tudsz valamit ,azt neked kell alátámasztani ,és nem sejtéseket bedobni csak azért mert neked a Róma nem szimpatikus.Nemdebár?
Ez a leegyszerûsített világképed meg tök nevetséges ,hogy mindent igazol ,hogy ki hol játszik.Nagyon sok zseniális játékos nem futja ki magát pl ,mert mondjuk elmeszeli az edzõje .Mások meg érdemen felül vannak sztárolva ,mert mondjuk jól tudnak nyalni.Ugyanúgy van ez a foci világában is mint az életben mindenhol.Csak neked bonyolult ,mert Te szolgaian ragaszkodsz a bulvár hírekhez ,meg amit a"jólértesültek" neked beadnak.
Csak gondolkodj el pl azon ,hogy ilyen alapon pl mondjuk az Interben vagy a Juvéban játszó középszerû majom,az jogosan mondaná Détárinak ,hogy bezzeg õ az igazi labda mûvész ,mert õ a nagy Interben játszott ,míg Détári csak közepes csapatokban .Nos Te e szerint értékelsz játékost ,én meg a szemem szerint ,ami neked nincs,ezért mondasz olyan hülyeséget ,hogy Gera az egy nagyszerû játékos meg a dzsudzsák,pedig sajnos csak gyengus utánzat mindkettõ.
ondok 2010 jan. 24. - 23:18:54
(1090/4643)
És? Errõl beszélek ,hogy Camoranesi nélkül is megnyerhetik a Vb-t és az azért jóslás a javából ,ha nem is esett le a tantusz:)
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 24. - 20:35:48 1/10
(1089/4643)
és az erkölcsi gyõzelem? az smafu? :D
1/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 24. - 20:35:06 1/10
(1088/4643)
tök jó, hogy képtelen vagy értelmezni egy összefüggõ szöveget. az, hogy valaki mondjuk 13 évesen a Barca ificsapatában játszik, nyilván annak köszönhetõ, hogy tehetséges az illetõ és a játékosmegfigyelõk is jól végezték a dolgukat. továbbá arra sem jöttél rá, hogy azt is jelenti, ha egy játékos több éven keresztül alapember egy olyan csapatban, ami jól szerepel az erõsebb bajnokságban és a bl-ben vagy az európa ligában, akkor nyilván nem béna az illetõ. egyébként azzal semmi baj nincs, hogy torghelle sanyika még a görög bajnokságba is kevés, azzal már sokkal inkább, hogy szerinted õ jobb, mint Dzsudzsák vagy Gera.
viszont józsi bácsiért a térrõl nem kapkodnak a sztárcsapatok, ahogy pl anelka is hiába lett tavaly gólkirály, a kutyának sem kell...
ebben is tévedsz. a Barcában az utolsó szezonja nem sikerült valami jól, ezért is váltott klubot.
honnan tudod, hogy a róma vezetõsége nem kent meg pár játékvezetõt? az, hogy eddig nem derült ki, nem jelent semmit. nem mellesleg a róma meg gazdagabb, mint az inter, mégis az inter nyeri sorra az olasz bajnokságot. egyébként sorold már fel azokat az aranylabdásokat, akiket fénykorukban, rekordösszegért az utóbbi mondjuk 2 évtizedben vett a Milan vagy a Juve...
az arsenallal kapcsolatban pedig annyit, hogy véletlenül sem lehet taktikai hiba ez a vereség, áá, dehogy. annyira szar a csapat, hogy ki is fognak esni a pl-bõl...
norton15 2010 jan. 24. - 20:22:45
(1087/4643)
Ja, mert Camoranesi echte talján, mi?:) Amilyen könnyû csoportja van az olaszoknak, abból simán tovább lehet jutni. Mekkora jós vagy!
ondok 2010 jan. 24. - 20:14:03
(1086/4643)
Kikhez képest vannak mélyen? csak aztán a végén a Vb-n nehogy megint befutók legyenek az olaszok,ráadásul a külföldi légiósok nélkül is.
norton15 2010 jan. 24. - 20:08:57
(1085/4643)
A sárgabordók az elmúlt évtizedben kétszer nyertek olasz kupát. Messze van a "sorozatosan"-tól.

Valld be magadnak is Ondok, a Serie A mezõnye jelenleg elég mélyen vannak, a Rómával együtt.
ondok 2010 jan. 24. - 20:04:06 Előzmény damienisback
(1084/4643)
Ahogy megjósoltam az Arsenal nem fogja bírni a sorozatterhelést ,ma is erõsen tartalékos volt,ezért lesz a Chelsea a befutó bajnok.