Kattrin 2008 aug. 14. - 18:31:38
(84/144)
Megnéztem, és jó volt, bár van egy kis paródia jellege, de attól még izgalmas, érdekes film.
8/10
8/10
offtopic
Ezüstliliom 2008 júl. 06. - 21:37:42 8/10
(83/144)
De perverzek vagytok!:D
5/10
offtopic
zee944 2008 júl. 06. - 09:12:32 5/10
(82/144)
Na azért egy kigyúrt királyfi fehér lovon...!
8/10
offtopic
Ezüstliliom 2008 júl. 06. - 01:42:22 8/10
(81/144)
Mesehõsökrõl sosem gondoltam ilyesmit, ha hiszed, ha nem.:P (Filmbeliekrõl sem.) A színészek... na az már egy másik dolog.;)
8/10
Ezüstliliom 2008 júl. 06. - 01:36:11 8/10
(80/144)
Jaaaaj, de illúzióromboló vagy! Egy mesehõsnõrõl nem illik ilyeneket gondolni.:)
8/10
Ezüstliliom 2008 júl. 06. - 01:07:26 8/10 Előzmény kokog
(79/144)
SPOILER

Vagyok olyan idealista, hogy én megírnám azt a könyvet.:) Hisz akkor legalább volt értelme az életemnek. Pontosabban mondva a könyvet már megírta az a férfi, a kérdés, hogy ki is adatja-e? De aki megír egy ilyen könyvet, az szerintem a jövõje ismeretében is kiadatná.

Másik kérdés: vajon ha Te találkoznál egy narffal, elhinnéd-e, hogy az, vagy bezáratnád, mert megbolondult? Netán egyszerûen sorsára hagynád?
9/10
terika 2008 júl. 05. - 20:00:35 9/10
(78/144)
Harmadszori nekifutásra sikerült megnéznem, illetve azóta már kétszer is láttam. Ezt a filmet annak ajánlom, aki képes elfogadni azt, hogy ebben a mai világban is van helye még a mesének, és ki tud a film játékideje alatt tárulkozni legalább csak maga elõtt...és elhiszi, hogy létezik még szeretet és hit a csodában, és ezen erõk összessége meggyógyítja a leleket. Egyszerûen csodálatos. NEm kell belelátni semmit sem...hagyni kell, hogy áthasson a világ, amiben a Narfok élnek, a világ, ahol az ember megmentésre vár...
Fura elegy, és az ironikus világképet mindenképp hazavágja.
alagutaso 2008 júl. 05. - 03:08:46
(77/144)
zseniális.
10/10
kokog 2008 júl. 04. - 01:22:09 10/10 Előzmény Barbika20
(76/144)
Azt hiszem, különbség van ember és ember között abban, hogy ki miért néz filmet. Valaki egy filmmel mondjuk a fáradt agyát akarja hang- és színorgiában kikapcsolni, vagy az elfojtott gyûlöletét akarja levezetni, vagy el akar feledkezni egy rövid idõre a világról, stb. És van olyan, aki új gondolatokat, újszerû látásmódot, figyelemfelkeltést, tanítást vár egy filmtõl. Azt hiszem, én az utóbbihoz állok közelebb. Szerintem a film óriási.

*SPOILER-gyanú* De hadd tegyek fel egy kérdést, ami a film megtekintése közben fogalmazódott meg bennem. Vajon te megírtad volna azt a bizonyos könyvet? Akkor, ha tudod, hogy pont azért pár év múlva meg fog gyilkolni valaki? Amikor belemerészkedek egy ilyen kérdésbe, beleképzelem magam a helyzetbe, akkor ezen keresztül megláthatok magamban vagy másokban valamit, amit addig nem vettem észre. Ez a kérdés persze egy mese által merül fel, de én rengetegszer találkozok ezzel a kérdéssel a mindennapokban, csak picit más formában. Vajon ki vagy mi van az életed középpontjában? Te magad? A pénzed? A kényelmed? Vagy valami más? A kérdésre adott válasz meghatározza a cselekedeteidet és a sorsodat is. És hát valamilyen mértékben a körülötted élõkét is :-)

És hát az az igazság, hogy ez után a film után még több ehhez hasonló kérdés is felmerült bennem. Némely filmek után egy kérdés sem marad...
8/10
Ezüstliliom 2008 jún. 22. - 20:00:05 8/10
(75/144)
El vagytok kényeztetve a gyors vágásokkal és adrenalintermelõ, veszélyes, szemkápráztató jelenetekkel. Nem csak a pörgõs filmek lehetnek jók.
6/10
Zsütz 2008 jún. 22. - 19:55:29 6/10 Előzmény Karolka
(74/144)
Szerintem tökéletesen lett befejezve - és sajnos a zenén kívül ez volt szerintem az egyetlen pozitívuma: a befejezés. Szép volt, meg minden, de én untam, még mesének is lassú volt...
8/10
Ezüstliliom 2008 jún. 22. - 19:51:40 8/10
(73/144)
Ki volt az a ..., aki szerint ez thriller??? Ez egy mese!
8/10
Ezüstliliom 2008 jún. 19. - 11:55:47 8/10
(72/144)
Szerintem nagyon szép és érdekes mese.:) Persze, aki öldöklést várt meg üldözést, az nagyot csalódhatott. De hálistennek nem minden film szól csak az erõszakról.:)
Barbika20 2008 jún. 18. - 23:08:28
(71/144)
Ez a film katasztrófa!!!!!
Karolka 2008 jún. 17. - 10:41:42 Előzmény Lótolvaj
(70/144)
gagyi??... én másra mondom ezt... bele kell élni magunkat a világba, amit a rendezõ teremt! A zene, a kis történet szerintem aranyos! Befejezetlen, de ez olyan, hogy mindenki úgy fejezi be magának, ahogy akarja... ki hogy szereti a mesék végét! :P
10/10
OUNCE 2008 jún. 16. - 12:12:48 10/10 Előzmény Lótolvaj
(69/144)
Nekem tetszett! Csak befejezetlennek tartom én még tovább is vittem v.na a történetet.
Lótolvaj 2008 jún. 13. - 10:35:07
(68/144)
Egyszer meg lehetett nézni, de szerintem igen gagyi. Nekem falu is nagy csalódás volt, miután már az elején lehetett tudni mi lesz a vége...
buenas noches 2008 jún. 05. - 18:19:41 Előzmény Goldika
(67/144)
Igen, kis csendes fickó, de õ ezzel alakít (Ember a holdon, Kerülõutak). Testalkata miatt is nehéz lenne túllépnie a karakterén :)
10/10
haferi 2008 máj. 07. - 16:51:29 10/10 Előzmény zee944
(66/144)
Én sem akarom már szaporítani a szót, de egy utolsó reagálást hadd tegyek még. Szerintem a nézetkülönbség közöttünk abból adódik, hogy Te nagyon a sikerfilmek szemszögébõl ítélsz, és így teljesen igazad van. Viszont egy alkotót egy mélyrõl jött gondolat rávehet arra, hogy azt közzé tegye akkor is, ha tudja nem lesz átható siker, de akiket megérint, azoknak nagyon fog tetszeni. Fontosnak érzi a mondanivalóját. És ha még õ is rendezi jobban tudja megítélni egy kivülálló? Ezt továbbra is elvetem. Én írtam már verseket, egy a Magyar Rádióban is közlésre került, és nagyon nem tetszett, mert az elõadó nem azt adta vissza, amit kifejezni akartam. Ha válogathattam volna az elõadók között, találtam volna megfelelõt. És ha Te ekkor azt mondod, hogy nem jól mondja a verset, mert nem azt fejezi ki, amit én akartam, akkor Te nem értetted a verset. Hát így van ez az író-rendezõvel is. Az, hogy évek múlva miként ítéli meg a filmjét nem érdekes. Az idõ múlása a jelent kihúzza a történések alól és sok minden átértékelõdik. Filmek tucatja szól olyan jövõrõl, amit már régen túlhaladtunk, és nem csak fantasztikus filmek. Végezetül tudomásul veszem, hogy más alapon itéljük meg a filmeket, és ez a fórum nem arra hivatott, hogy meggyõzzük egymást.
5/10
zee944 2008 ápr. 30. - 09:47:18 5/10 Előzmény haferi
(65/144)
Én azt nem tudom, hogy veszed te ahhoz a bátorságot, hogy kiforgasd a szavaimat. :)) Csak azért szólok hozzá (utoljára), mert más hozzászólásaid alapján értelmes fickónak tûnt, amivel erõs kontrasztban áll az, hogy nem tudod vagy nem akarod megérteni, amit ebben a topikban mondani akarok.
Tehát. Nem mondtam soha, hogy jobban tudom, mit akar kifejezeni az író. Azt mondtam, hogy kívülállóként jobban meg tudom ítélni, hogy elvette-e a sulykot, vagy sem. Nem az 'én' a lényeg, ez nem rólam szól. Bármelyik kívülállónak megvan az objektivitás elõnye az alkotóval szemben. Az, hogy mit akart kifejezni, szerintem ennél a filmnél elég nyilvánvaló, és a célközönségbe is beletartozom, az eredményt mégis félresikerültnek tartom. Ha te arra azt mondod, hogy nem tartozom a célközönségbe, csak azt hiszem, akkor talán tedd fel ezt a kérdést magadnak is. Lehet, hogy te sem tartozol bele, csak a film így, tévesen/hibásan elkészítve pont telibetalálta a te ízlésedet. Ez ugyanúgy megfoghatatlan, ugyanúgy nem lehet bizonyítani. Egyébként a definíciód szerint "jó" meg "rossz" film sem létezik (legalábbis ha az író-rendezõ személye ugyanaz), csak egyéni ízlés, de ez szerintem csak megfutamodás az értékítélet elõl, a könnyebb út. Sztem igenis el kell helyezni a dolgokat, minimum önmagad számára, különben minden átláthatatlan, képlékeny-konformista masszává válik. Ebbe belefér az, hogy neked 10 pontos a Lány a vízben, ettõl nem nézlek hülyének.

A többit leírtam a korábbi hozzászólásaimat, ha továbbra is vitázni akarsz, azokból szemezgess, azt hiszem, eleget mondtam.