Téma: Lee Jun Ki

10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 17:36:12 10/10
(102782/112922)
Viszont érzelmileg nem érint meg, csak úgy nézem:)
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 17:34:15 10/10
(102781/112922)
Befejezõdött a Shoppingolós Lajos, még azt is elkezdem:)
bori4 2016 nov. 13. - 17:32:53
(102780/112922)
Jó, hogy ki tudtad írni magadból, nem?

Edimirnek ma a Silla topikban van ugyan errõl a dilemmáról két hozzászólása, ajánlom figyelmetekbe, ha még nem olvastátok volna.... :)))
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 17:32:16 10/10
(102779/112922)
Nahát, képpel együtt nem engedte elküldeni.
Megpróbálom külön.
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 17:29:18 10/10
(102778/112922)
Én végig olvastalak::))

Jung engem is meglepett. Ez a szerelem nekem se derült ki. Legalábbis nem emlékszem, hogy mi volt az a pillanat, amikor beleszeretett.
Még Yo-tól engedélye is volt a házasságra. Vajon, errõl tudott akkoriban Soo?

Már szeretném újra nézni, de karácsonyig éheztetem magam::)
Na meg a két ünnep között talán több idõm is lesz.

Amúgy mi értelme volt a koreai és a nemzetközi változatnak?
Az egyik pl. az elsõ erõszakos csók.
Soo az egyik változatban tolja és ellenkezik, a másikban pedig az ellenkezés után már megadóan besimul.
Azért ez a nézõknek nem ugyanazt jelenti.

Ez egy igazi beleolvadós csók. Soo se csak áll, mint a facölöp.
Még a modern sorikban se látjuk így átölelve egymást.
10/10
szakire 2016 nov. 13. - 17:11:25 10/10
(102777/112922)
Én kerestelek is Benneteket, de nagyon eltûntél.
A Tigrisrõl nekem is ez a véleményem.
Engem a Veterán a Hway a Kundó nem rázott meg annyira, mint itt az állatok értelmetlen öldöklése, az erõ kiirtása és a hegy berobbantása. Viszont nem hatott meg túlságosan a természet és ember kapcsolatának a megmutatása, ha ez volt egyáltalán az egyik cél. Volt ott egyéb állatfajok irtása is rendesen. Annyira tudok csak egyetérteni a vadászattal is, amíg az ember létfenntartásához szükséges.
Bocsánatot is kérek, hogy én magam is nagyon szeretem a húst, a vadhúst fõleg, mert az ritkán kerül az asztalomra.

A táj nekem is tetszett, még a téli is, érzetem a mélységet, magasságot, szinte a hideget is. A tigrisnél én is figyeltem a trükköket, de nem lehetett észrevenni. A hang tényleg ütõs volt. Kiszámítható volt az egész film, mégis lélegzet visszafojtva néztem és összerándultam egy rátaposott száraz faág reccsenésekor is. A fõszereplõ vadász nagyon tetszett, az embersége, a természet tisztelete és fájdalma átérezhetõ volt.

Örülök, hogy ezt a filmet választottuk megnézésre.
10/10
szakire 2016 nov. 13. - 16:45:38 10/10 Előzmény bori4
(102776/112922)
Még mindig Moon Lovers, vagy lehet, hogy még jó darabig fog foglalkoztatni párunkat ez a sorozat. :)

Szerintem idõutazás volt, egy 21 századi lány bekerült a korai Korjó korszak vad hatalmi harcoktól zsúfolt világába. Nekem ez egyértelmû volt. A vizes baleset következtében egy párhuzamos síkban ugyan abban a testben ébredt, mikor Soo szintén balesetet szenved. Ez az ottani világ szereplõinek csak a viselkedésbeli változásoknál tûnik ki. Ez sok mindenre utal is, egy modern felfogású lány csak a tényekre alapozva viselkedik, mint pld. kis-be járkál a palota kapuján, a helytelen viselkedésû herceget megagyalja. Üde, friss, szókimondó, teljesen felborít minden szabályt. Ez volt akit megdöbbentett, volt akinek ez a másság igen csak vonzónak találtatott. Ezért voltak a nagy fellángolások és szerelmek a lány iránt.
Wook szerelme nem igazán volt szerelem. Szerintem nem is tudta mi az, vagy talán csak késõbb döbben rá. Az pedig a szegény beteg felesége iránti érzelem volt. A lány üdesége, kedvessége, mindig mosolygó szépsége elvarázsolta ugyan, de semmi több. Valahol az elején meg is értettem, úgy mint a felesége, még sajnáltam is. Aztán ez az érzés ahogy haladtunk a történetben egyre inkább megváltozott nekem. Az igazi "rossz fiú" a szemembe õ volt. Sunyi, alattomos. Elõször nem akarta a hatalmat, legalább is ezt mondta, de nekem már akkor ez álságosnak tûnt. Mikor Haesoo miatt akart király lenni és ezért minden szemétséget meg is csinált úgy, hogy azt az állítólagos nagy szerelmét, ha komolyra fordult a helyzet soha nem vállalta fel. Szerintem csak egy férfiúi birtoklás vezérelte.
Eun számára az elsõ rácsodálkozás volt egy nõre és az õ "szerelme" igaz is volt, ki is tartott a végsõkig emellett. Mint egy gyerek, aki a szerelembe szerelmes. Kár, hogy a kedves kis feleségével nem bontakozott ki elõbb a szerelmük, mert az igazi volt, de így lett az õ sorsuk dráma.
Yo az elsõ pillanattól kezdve gonosz volt, egy volt számára fontos, hogy az anyja kedvéért király legyen.Viszont többször láttam is, és megnyilvánult is, hogy egyfajta tiszteletet érzett Soo iránt.
Jung, aki tényleg még igazán szerette Soot. Ez meg is lepett engem. Akkora erõvel hatott a lány mássága (mikor teljesen értelmetlen küzdelembe megvédte õt) mégis háttérbe szorult, mert ugye tudjuk, nem illik más vadaskertjébe vadászni. Én örültem annak, hogy megadatott neki, hogy Soo utolsó napjait vele töltötte.
So szerelmének volt igazi íve. Én mai napig nem gyõzöm nézni azokat a videókat, amik szépen megmutatják ezt a folyamatot. A vadóc lány megjelenése a palotában, - az elsõ rácsodálkozás, majd a játékossága és hogy kitart és ki is nyilvánítja a véleményét úgy általában mindenrõl. A nem megszokott viselkedés mindig felkelti a figyelmet. Az ösztönös védelem, a kedvesség és hogy van olyan személy, aki nem fél még tõle sem. Akit mindig ellöktek, most segítséget kap. Az elején ösztönösen kimondott mondat: Te az enyém vagy. Aztán ezt komolyan is gondolja. A húzd meg, ereszt el folyamatosan, ez csak színesítette és fokozta a kialakult érzelmeket. So összes idegszálával akarta a lányt és fokozatosan szerelmesedett bele. Ez az érzés minden együtt töltött jelenetüknél erõsebb lett. Majd Soo amikor teljes valójában átadja magát neki, az egy igazi szerelmes összebújás volt. Ez is egy modern lány viselkedésére utal úgy, hogy már azonosult azzal a korral.

Jajj lányok, még annyi mindent tudnék errõl írni, de már félek eddig el sem fogjátok olvasni. Számomra még nem lerágott csont és eddig nem is írtam ilyen bõven róla. De nekem ez és ilyen véleményeim vannak.
Csodálkoztam amit írtatok és már nagyon el akartam ezeket mondani.
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 16:40:06 10/10
(102775/112922)
Nekem vasmacska volt meg::))
10/10
szakire 2016 nov. 13. - 16:01:18 10/10 Előzmény bori4
(102774/112922)
Sziasztok!

Tömény mozizás volt a héten, napi két filmmel, de most meg úgy érzem, hogy már hiányzik. Nagyon jó filmeket hoztak, a zömét persze már láttam, de moziban teljesen más. Elvégre nagy vászonra készített alkotások. A Nehéz nap-ot már láttam régebben, mégis úgy végig izgultam a filmet, hogy na. Egy pillanatra sem hagytak unalmi részt, és csavartak rajta még egyet. A vége meg igazi csattanó! :) Az egész film alatt ami a feszültséget oldotta az Bogumka mosolya volt. :D
10/10
k.sior 2016 nov. 13. - 15:10:08 10/10
(102773/112922)
A magyar címét tudom: A vasmacska kölykei címen futott nálunk. :)
10/10
k.sior 2016 nov. 13. - 15:06:41 10/10
(102772/112922)
Jókat írsz a kínai sorozatról.
Azt hiszem 1x mindenképpen megfogom nézni.
10/10
k.sior 2016 nov. 13. - 15:04:42 10/10
(102771/112922)
Akkor kihagyom.
Neked sem, Lilinek sem jött be... ez már nekem elég.
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 13:55:25 10/10
(102770/112922)
El tudom képzelni, hogy irtották. A japánokat meg mit érdekelte. Igaz ebben a korban Amerikában, Afrikában is ment az esztelenség.

Azóta már van nekik:)

http://www.booksllc.net/book.cfm?id=5948401
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 13:44:16 10/10
(102769/112922)
Nem szoktam éccaka 6 órát sorozatot nézni, de ez most valahogy összejött. Persze 3 különbözõ mûfaj, így a változatosság szórakoztató.

Így frissiben még el is kezdtem egy új sorit.

Szakitól vettem át, fogalmam se volt, mit látok. Fantasy Couple címen található a felirata.

Az elsõ rész végére rájöttem, mitõl van deja vu-m! Goldie Hawn-al és Kurt Russellel láttuk ezt a vígjátékot. de, hogy mi a címe, az nem jut eszembe.
Ti biztosan tudjátok.
Mindenesetre jókat rötyögtem az elsõ részen.

A gazdag és kibithatalan nõ és a szegény vízvezetékszerelõ. Egy balset matt emlékeztét veszti és a pasi házában köt ki. A fazon házicselédet csinál belõle.
http://asianwiki.com/Couple_or_Trouble
bori4 2016 nov. 13. - 13:29:12
(102768/112922)
Na valami ilyesmi bajom van.... Csináltak egy hatalmas szörnyeteget úgy külsõre is - én nem tudom, élt-e a Földön valaha, valahol ekkora tigris - emberi érzelmekkel felhangolva...
Valahol azt olvastam, hogy a japánok a koreai vadászokkal közösen a gyarmatosítás évei alatt gyakorlatilag kiirtották Koreában a teljes vadállományt, most nem csak a tigrisre gondolok, ami egyébként a világ egyik nagy vesztesége , hanem mintha õzek, szarvasok stb. sem lennének egy szál sem...

Maga a mûállat idõnként egész jóra sikerült, vagy legalábbis a nagy vásznon megdöbbentõen valódinak hatott - na és a hangja.... - szóval volt hatása..
A táj gyönyörû lehetett volna, ha nem tél van, egyhangúan kopár volt, vagy fehér....
A vadász a jól ismert nagy filmszínészünk, totál hozta a formáját, nem okozott csalódást...
Rhu Barb 2016 nov. 13. - 13:26:21
(102767/112922)
Ó, akkor nem baj.
Kihagyom ezt a filmet akkor.
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 13:21:57 10/10
(102766/112922)
Két sorozatot is befejeztem.

Squad 38.

Kicsit Misaeng, kicsit Bad Guys. Iroda az adóbehajtóknál és a szálhámos csapat. Kegyetlenség minimál, humor viszont volt.

Uncontrollably fond

Pár rész már idõhúzás volt.
Egyem a forgatókönyvírót! Úgy összegabalyította szereplõk sorsát, hogy az már túlzás volt.
Két részre lehet osztani. Egy jó elsõ fele és egy nyûglõdõsebb második.
Mindenki arra várt, hogy a hátralévõ pár hónapjukban legyen már valami jó is. Hááát ez nem sikerült.

Értettem én, hogy leakarta zárnia a gázolási ügyet és a lányt se akarta lekötni. De, mikor ennyire játszanak egy ember érzelmeivel, pláne az a szerelmem, akkor az elkövetõ minimum pszichopata.
Pedig a fõszereplõ nem az volt, csak erõsen nárcisztikus.
Viszont jó alakításokat láthattam.
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 13:09:17 10/10
(102765/112922)
Lehetett volna egy családi mozi is, de átment esztelen öldöklésbe.

Rhubarb bocsi, de töröltem. Nekem egyszer nézõs volt.
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 13:07:06 10/10 Előzmény k.sior
(102764/112922)
Szerintem félig japán. Az arca is olyan.
Az anyja ott volt énekesnõ, apuka ismeretlen. gondolom néhány évet azért már eltöltött ott és folyékonyan beszéli a nyelvet.
Abban igazad van, hogy különc. Lehet kicsit otthontalan is.
A 3× Rockot nem tudom neki feledni::)

Nagyjából a nagymama nevelte.
10/10
Lili49 2016 nov. 13. - 13:02:30 10/10 Előzmény bori4
(102763/112922)
Sziasztok!

Nem akartam, hogy befolyásoljanak és nem is gondoltam, hogy ennyire jó lesz a beszélgetés a sorozatról.
Más most úgy olvasni, hogy közben tudom az eseményeket.
Én a végén letettem a voksomat, így nagyon kíváncsi vagyok õk, mit hámoznak majd ki.

Közben a kínai változat feléig is eljutottam. Igaz, hogy ugyanaz az alapsztori, de mégis nagyon más. Teljesen más karakterek, jellemek.
Nincs benne annyi sunyiság, aljasság.

A császár keménykezû uralkodó.
A 8. nem aljas és nem lekvár.
A 4. nem egy ûzött, kitagadott vad.
Rouxi-Soo pedig határozott, tudja a törit, csészéket tervez, színházi elõadást rendez,osztja a hercegeket.
Sokkal inkább modern nõ. Igaz tudja hogy túl kell élnie, hogy visszakerülhessen.
A 8.-al sokkal szebb a szerelmük és Ruoxi az, aki keményen szakít.
A hercegek itt is a trónra ácsingóznak, de nem gerinctelen alattomos módon. Szervezkednek, alakítják a saját hatalmi körüket és nagyjából tisztában vannak a másik szándékával.